تاریخ انتشار
پنجشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۵۰
کد مطلب : ۴۶۲۴۵۳
کبنا گزارش می‌دهد

( تصاویر ) آغاز هفتمین جشنواره فرهنگ عشایر ایران زمین

۰
کبنا ؛آغاز هفتمین جشنواره فرهنگ عشایر ایران زمین با حضور وزیر میراث فرهنگی در یاسوج هفتمین جشنواره فرهنگ عشایر ایران زمین با حضور وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و استاندار کهگیلویه وبویراحمد آغاز شد.
به گزارش کبنا، سید علی احمدزاده در آیین افتتاحیه هفتمین جشنواره فرهنگ عشایر ایران زمین(کوچ) که در پارک ولایت یاسوج و با حضور وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار شد، گفت: کهگیلویه و بویراحمد سرشار از جاذبه‌های بکر طبیعی و خدادادی است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با برشمردن ویژگی‌های استان و اینکه مردم ۱۰۰ درصد شیعه هستند و رتبه اول اعزام به جبهه را در اختیار دارند، افزود: قوم لر و سایر اقوام ایرانی به هم وابستگی و پیوستگی دارند و زندگی و جان همه اقوام ایران عزیز به هم گره خورده است.
وی بیان کرد: بخشی از استان عشایر ترک قشقایی هستند که در کنار هم زندگی شیرین داریم.
احمدزاده با بیان اینکه جامعه به چنین جشن‌ها و شور و نشاطی نیاز دارد، گفت: خطاب به مدیران فرهنگی توصیه می‌کنم که استان به چنین جشن‌های شادی‌آفرین نیاز دارد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: دستگاه‌های فرهنگی استان از فرهنگ و ارشاد اسلامی گرفته تا میراث فرهنگی و صنایع دستی، تبلیغات اسلامی و حوزه علمیه هر چه امکان دارند از این جشن‌ها برگزار کنند.
وی خاطرنشان کرد: جامعه برای امیدآفرینی به شادی و نشاط نیاز دارد و از همه کسانی که در کارهای فرهنگی دستی دارند می‌خواهم برنامه‌ها و جشن‌های شادی آفرین در دستور کار قرار دهند.
گفتنی است هفتمین جشنواره فرهنگ عشایر ایران زمین با حضور عشایر استان‌های مختلف کشور ۲۷ تا ۳۰ اردیبهشت در پارک ولایت شهر یاسوج برگزار می‌شود.
نام شما

آدرس ايميل شما

كبناخون شاغل در ميراث
Iran, Islamic Republic of
چقدر بايد خودزن باشي كه تصوير همه دست اندركاران اصلي اين جشنواره از ميراث فرهنگي استان رو پوشش ندي
من طالبي و معاونينش رو بهترين ها در اين چند سال اداره ميدونم
مردم
Iran, Islamic Republic of
دم مديركل ميراث فرهنگي گرم كه هميشه رو آنتنه
سررود جنوبي
Iran, Islamic Republic of
شركت كردم و لذت بردم
متفاوت تر از هميشه بود
رضا
Iran, Islamic Republic of
بی خود میکنید جشنواره برگزار میکنید با این همه بریز و بپاش/ جناب وزیر که در اردیبهشت ماه میاد کل نقاط دیدنی استان ما رو میگرده و لذت میبره و به ریش ما میخنده. بدون اختصاص هزینه ای برای طرح های گردشگری استان.تنها دستاوردی که میتونه این بازدید داسته باشه اینه که وزیر بره به خانمش بگه یاسوج جای قشنگییست و از خاطرات یاسوح بگه.ما خواهرانمون در زیلایی دارند با مرگ دست و پنجه نرم میکنند به نان شب محتاجن . اغایون دارند جشنواره با پول بیت المال برگزار میکنند از بیت المال سوغات تقسیم میکنند هدیه میدن هدیه میگیرند چند روزی رو خوش میگذرونند.بقیه مردم در نداری و بدبختی میسوزن و میسازن .اگه راست میگید بزای با طرح های گردشگری اشتغالزایی ایجاد کنید.
دموکراسی آب رفت

دموکراسی آب رفت

اکونومیست در انتهای گزارش خود پیشنهاد می‌کند که محققان به جای آنکه به دنبال شناسایی عقبگرد ...
رکود علمی دانشگاه

رکود علمی دانشگاه

مصطفی معین گفت: حرمت و امنیت و فعالیت مفید علمی را از فضای دانشگاهی کشور سلب کرده‌اند....
بحران هویت پایدار ترکیه

بحران هویت پایدار ترکیه

به مناسبت صدمین سالگرد تاسیس جمهوری ترکیه "چیگدم آکیول" روزنامه نگار آلمانی تاریخ جدیدی ...
1