تاریخ انتشار
چهارشنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۹
کد مطلب : ۴۵۲۶۷۶
با ارسال یادداشتی مطرح شد؛

اعتراف مدیرکل آموزش و پرورش درباره دخالت نمایندگان در انتصابات؛ جهت اطلاع شورای نگهبان

سیدفضل‌الله نوری
۲۵
۷
اعتراف مدیرکل آموزش و پرورش درباره دخالت نمایندگان در انتصابات؛ جهت اطلاع شورای نگهبان
کبنا ؛
در پی صحبت‌های عزتخواه مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد درباره دخالت نمایندگان مجلس در انتصابات رؤسای آموزش و پرورش، برخی از فعالان اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد به آن واکنش نشان دادند.
به گزارش کبنا، در جلسه مشترک شورای معاونین آموزش و پرورش که روز پنجشنبه (24 شهریور 1401) در چرام برگزار شده بود، عزت‌خواه مدیرکل آموزش و پرورش استان صحبت‌هایی داشت که با نقد برخی از فعالان استانی روبه‌رو شده بود.
مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد در این نشست، خطاب به مدیران شهرستان‌های مناطق گرمسیری استان گفت: سیاسی شما را انتخاب کردم اما کار سیاسی از شما نمی‌خواهم و اگر بنا باشد همه ما کار سیاسی انجام دهیم دیگر آن حرمت انسانیت کجا خواهد رفت.
عزتخواه با اشاره به نشست خود با نمایندگان استان کهگیلویه و بویراحمد در مجلس شورای اسلامی گفته بود: «من با این عزیزان صحبت کردم و گفتم من برای شما رئیس کاشتم اما از این به بعد باید اختیار را دست خودم بگذارید که هر کجا لازم بود عزل کنم که یک جمله مشترک در فرمایش همه آنها بود و گفتند انصافاً ما وظیفه را انجام دادیم اما اگر با سند عزل کنید ما هم استقبال می‌کنیم.»
این صحبت‌های عزتخواده در برخی از سایت‌های خبری استان با نام اعتراف تلخ مدیرکل منتشر شده بود. سیدفضل‌الله نوری یکی از فعالان اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد نیز با ارسال یادداشتی به این اعتراف تلخ واکنش نشان داد و نوشت: اعتراف صریح مدیرکل آموزش و پرورش استان به تخطی از اصول مدیریتی، تخصص و مراتب شایسته‌سالاری و تن دادن به بازی‌های سیاسی نماینده‌های مجلس، دلیل بارز نقض قانون اساسی و قوانین اداری کشور و نشان دهنده  دخالت در امور قوای دیگر توسط نماینده است. این اقدام مغایر با قانون و فرمایش رهبر فرزانه انقلاب است. در عین حال پاس گل مدیرکل به شورای نگهبان و رقبای روشنفکر نیز تلفی می‌شود.
آقای عزتخواه که خود با اصرار و پیگیری نماینده بویراحمد، مارگون و دنا منصوب شد، خود نمونه بارز تخلف از قانون و دخالت در انتصابات بدنه دولت توسط نماینده مجلس است.
اگر این امر را با عرف و روال همیشگی حاکم بر ادارات استان توجیه کنیم، اطاعت بی‌چون و چرا از اوامر نماینده در انتصابات پایین‌دستی و تن دادن به بازی‌های سیاسی و یارگیری‌ها و امتیاز دادن‌های انتخاباتی توسط مدیرکل اما، تعجب برانگیز بوده و قابل پیگیری توسط نهادهای نظارتی است. چرا که به وضوح اعتراف به تخطی از اصول و دستورالعمل‌های اداری و آیین‌نامه‌های انتصابات دولتی است.
سال‌هاست که کاندیداهای انتخاباتی با وعده‌های غیرقانونی خارج از حیطه وظایف نمایندگی مجلس، برای خریدن رای مردم به آنها قول پست و مقام و استخدام و طرح و تسهیلات و ... در حیطه وظایف دولت و قوه مجریه می‌دهند و پس از انتخاب، به ناچار از جایگاه خود سوءاستفاده کرده و تلاش می‌کنند با فشار آوردن و زد و بند با وزرا و مدیران ارشد استانی، بخشی از وعده‌های خود را عملی سازند.
این روال و فرایندهای غیرقانونی باعث شده است که ساختار سیاسی و اداری مملکت دستخوش معضلات ویرانگر و نابودکننده شود و چرخه تخریب قانون و اصول حاکمیتی و تفکیک قوا با شتاب تصاعدی به ناکارآمدی سیستم اداره و مدیریت اجرایی مملکت بیانجامد.
این امر به حدی خطرناک شده که رهبر معظم انقلاب صراحتاً نماینده‌ها را از فشار به کارگزاران و دخالت در انتصاب مدیران دولت برحذر داشته است.
آن‌گونه که مشهود است و از اعترافات منصوبان و وابستگان نماینده بویراحمد برمی‌آید، قوانین نتوانسته است دست مداخله‌گر نماینده مدعی شعار انقلابی و وحدت را از دخالت در جزیی‌ترین انتصابات نیز کوتاه کند و حرف‌های دهن‌پُرکن او در حد زبان و بیان مانده و عملاً از رد کردن خط قرمزهای قانونی ابایی ندارند. نصایح رهبر فرزانه انقلاب در این باره نیز باید ملاک عمل نمایندگان باشد.
البته جناب نماینده اخیراً نیز در نطقی تعجب برانگیز از فسادهای در سیستم سخن گفته و خواستار اصلاحات ساختاری شده بود که با واکنش طیف انقلابی روبه‌رو شده و متن نطق ایشان در برخی رسانه‌های حذف شد.
در شرایط موجود و با توجه به اعتراف تکان دهنده مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد، باید یقه مبارک نماینده را گرفت و از او پرسید آیا با این شرایط، خود او در ایجاد ساختارهای فسادزا و زد و بندهای اداری و حذف شایستگان و تحمیل افراد بر مبنای معیارهای قومی و منافع شخصی، نقش موثری بازی نمی‌کند؟ آیا خود او به بسط فضای شعار و وعده و عمل برخلاف قوانین و شعارها نپرداخته است؟ آیا او دخالت در امور اجرایی دولت نکرده است؟ 
در نهایت باید نماینده محترم را به این آیه شریفه توجه داد که می فرماید: لم تقولون ما لا تفعلون؟ چرا چیزی را می گویید که خود به آن عمل نمی کنید؟!
نام شما

آدرس ايميل شما

fasd
Indonesia
.
.
.
.
Iran, Islamic Republic of
آخ سی دوره ..
ناشناس
... ندای وحدت !!!!! یا عبور از روشنفکر ؟
مهرپور
Iran, Islamic Republic of
واقعا ناخواسته اعتراف تلخی کرد. تمام ذکر و فکر روشنفکر انتصابات است
احمدی نژاد
Iran, Islamic Republic of
آقای عزتخواه خواهش میکنم فضای آموزش و پرورش را سیاسی نکنید. انصافا به فرزندان مون رحم کنید
سجاد
Iran, Islamic Republic of
ومکرو و مکرالله والله خیرالماکرین
خدا به دادتون برسه .چه بلایی برسر این مردم اوردین ..
معلم
Romania
چه روزهای شرم آوری را این مرز وبوم سپری میکند
... تمام زیرساخت‌های این مملکت را به سخره گرفته و دارن همه رانابود میکنن.
بنگرو
Iran, Islamic Republic of
باید یقه مبارک نماینده را گرفت و از او پرسید آیا با این شرایط، خود او در ایجاد ساختارهای فسادزا و زد و بندهای اداری و حذف شایستگان و تحمیل افراد بر مبنای معیارهای قومی و منافع شخصی واینست عاقبت شعار وحدت یعنی یک ایل علیه تمام مردم.......
ستاره
Iran, Islamic Republic of
واقعاً جای تأسف دارد که آموزش و پرورش رو هم سیاسی می‌کنند
به فکر آیندگان باشید
Iran, Islamic Republic of
معرفی افراد متخصص برای پست های مدیریتی توسط نماینده یک روال معمول است .نمیشه انتظار داشت مثلا وزیر بداند چند نفر در استان شایسته مدیر کلی هستند ..در ضمن در دوره های قبلی هم همین بوده است
Iran, Islamic Republic of
چطور وقتی سیاسی انتخاب شدید کار غیر سیاسی میخواهید انجام دهید
وای به حال استان
ارزو
Iran, Islamic Republic of
تا کجا پیش خواهید رفت واقعاً پست و مقام ارزش این همه سیاسی بازی را دارد بعد راحت هم بگویم سیاسی انتخاب شده ایم
Iran, Islamic Republic of
حق مردم چه میشود حداقل آموزش و پرورش رو وارد سیاست نمی‌کردید
Iran, Islamic Republic of
باید یک جای جلوی این سیاسی کاری ها گرفته شود
شایسته سالاری به کل دیگر معنای در استان ندارد
فقط سیاسی بازی
Iran, Islamic Republic of
کسی که به فکر خدمت به مردم باشد
بخاطر سیاست انتخاب نمی کند بلکه شایستگی رو در نظر می گیرد
Iran, Islamic Republic of
آموزش و پرورش باید به فکر بچه های مردم باشد ن سیاسی بازی
حق والناس غیر قابل بخشش است
بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
ایشان تنها مدیری نیست که منتخب نمایندگان است. سرپرست دانشگاه یاسوج و برخی مدیران ایشان نیز با دخالت مستقیم و علتی نماینده کهگیلویه منصوب شدند. لطفا در اعلام تخلفات تبعیض نباشد. اگر رفتاری بد است برای همه بد است و اگر خوب است برای همه خوب است.
لوداب
Iran, Islamic Republic of
آخ و بخت عسکر
گلابتون
Iran, Islamic Republic of
شورای نگهبان اینجاست که باید خودش را نشون بده
شهروند
Iran, Islamic Republic of
مگه غیر از اینه ... آقای نماینده شده
Iran, Islamic Republic of
واقعا"شرم آور است؛یعنی قوانین این مملکت باید این قدر شل وسست باشد که علیرغم ..و خلاف قانون و تفکیک قوا،بعضی از نمایندگان قومگرا و از جمله نماینده ی فعلی همه چیز را به باد استهزاء بگیرد و کسی هم نظارتی نکند؟!
Iran, Islamic Republic of
چرا نماینده ی بویراحمد آموزش و پرورش. را با دست نشانده های اصلاحاتی.....
چرا هیچ نهاد نظارتی ورود نمی کند؟
این رسم و بدعت خطرناک برای آینده ی شهر و استان خسارت محض است و باید نهادهای نظارتی و دستگاههای اطلاعاتی و امنیتی هر چه سریعتر ورود کرده و بساط این حق کشی آشکار را برچینند.
Iran, Islamic Republic of
چرا فرهنگیان دو و سه ساله را به سمت اداری و عوامل مدارس منصوب می کنید و از دادن حتی معاونی مدرسه به فرهنگیان ۲۹ و ۳۰ ساله امتناع می کنید؟
چرا بخاری از نهادهای نظارتی و دستگاههای مسول برنمی خیزد؟
Iran, Islamic Republic of
عجب بابا یکی اومد حرف راست گفته هی باید بهش حمله کنیم
علی کمک
Iran, Islamic Republic of
تا بوده همین بوده مگر روسای دیگر ادارات و نهادها در هر دوره ای سیاسی انتخاب نمی شدند عزتخواه و دیگر مدیران کل هن هنینطور
اعتراففففففففففففففف
پایان کار ناطق در تشخیص مصلحت نظام

پایان کار ناطق در تشخیص مصلحت نظام

اعضای دوره نهم مجمع تشخیص مصلحت نظام منصوب شدند. در حکمی که عصر امروز رهبر انقلاب برای ...
حجاب به همان ستاد امر به معروف واگذار شود

حجاب به همان ستاد امر به معروف واگذار شود

یک جامعه‌شناس: فراجا به‌صراحت سهم ناجا در گشت ارشاد را به مردم توضیح دهد، و وجه تحمیلی ...
واکاویِ یک شبهه در مورد عضویت ایران در سازمان همکاری‌های شانگهای

واکاویِ یک شبهه در مورد عضویت ایران در سازمان همکاری‌های شانگهای

«نخبگان سیاسی در ایران باید ذهنیت خود را در رابطه با منطقه آسیای مرکزی تا حد زیادی تغییر ...
فایل های مرتبط
1