تاریخ انتشار
جمعه ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۵
کد مطلب : ۴۴۷۹۳۴
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد؛

طرح جامع شهر دهدشت تا پایان هفته آینده ارائه شود/ مخالفت با ساخت و ساز در پارک جنگلی یاسوج

۰
طرح جامع شهر دهدشت تا پایان هفته آینده ارائه شود/ مخالفت با ساخت و ساز در پارک جنگلی یاسوج
کبنا ؛معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: اجازه دهیم پارک جنگلی شکل طبیعی خود را حفظ کند و با ساخت و سازها آن را تخریب نکنیم.
به گزارش کبنا نیوز از یاسوج، کیامرث حاجی‌زاده در نشست کارگروه امور زیربنایی با بیان اینکه همه مدیران موافق توسعه استان هستند، گفت: بحث و مجادله ما و مدیران در جلسات با هدف برگزاری بهتر اقدامات دستگاه‌ها و جلوگیری از تکرار خطاهای گذشته است.
معاون امور اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد و بویراحمد با اشاره به بررسی اراضی واگذار شده طی ۲۰ سال اخیر برای ایجاد طرح‌های صنعتی، تولیدی و گردشگری گفت: از میان ۸۲ طرح حوزه گردشگری ۴۲ طرح باید تعیین تکلیف شود و آنهایی که طی این مدت هیچ کاری انجام ندادند یا پیشرفت فیزیکی کمتری دارند خلع ید شوند.
وی بیان کرد: سازمان صمت به عنوان دومین دستگاه در واگذاری اراضی به متقاضیان است که از سال ۸۰ تاکنون ۱۶۲ طرح واگذار کرده که ۱۰۰ مورد آن فعال و ۶۲ طرح دیگر معادل ۴۰ درصد غیرفعال است که باید تعیین تکلیف شود،ضمن اینکه در نشست آینده، جهاد کشاورزی از واگذاری اراضی به متقاضیان و میزان پیشرفت طرح‌ها گزارش ارائه دهد.
وی عنوان کرد: اگر اراضی واگذار شده حوزه صنعت دنبال و طرح به نتیجه می‌رسید مشکلات کنونی را شاهد نبودیم به همین دلیل شروع به بررسی و جراحی کرده‌ایم که اراضی که کاری انجام نشده به بیت‌المال بازگردد.
حاجی‌زاده در ادامه با اشاره به نظم‌دهی به کمیسیون‌های حوزه عمرانی افزود: در این کمیسیون‌ها به راحتی هر طرحی را مصوب نمی‌کنیم البته خیلی راحت هم طرحی را رد نمی‌کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری با بیان اینکه انحراف در واگذاری اراضی نسبت به گذشته کمتر شده، افزود: نهایت دقت و حساسیت را در واگذاری اراضی صورت می‌گیرد.
حاجی‌ زاده با اشاره به اینکه مدیران تفکر توسعه استان را با در نظر گرفتن سند آمایش سرزمین داشته باشند، گفت: طرح جامع شهر دهدشت تا اواخر هفته آینده از طریق راه و شهرسازی به شهرستان اعلام شود.
وی با اشاره به اینکه طرح تفضیلی شهرهای دیشموک و سوق هر چه سریعتر آماده شود، گفت: تعامل میان مدیران منجر به توسعه استان می‌شود لذا هیچ دستگاهی حق ندارد پروژه عام‌المنفعه مردم را مگر با اجازه کارگروه تعطیل کند.
وی در خصوص ضرب‌الاجل سه روزه تعیین تکلیف وضعیت پارک جنگلی افزود: با هرگونه ساخت و ساز در پارک جنگلی یاسوج مخالف هستیم، دستگاه‌‌هایی که اراضی پارک جنگلی را گرفته‌اند خلع ید شوند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد همچنین در خصوص واگذاری اراضی دولت برای ساخت واحد مسکونی در طرح نهضت ملی مسکن گفت: ۵۶ هزار نفر در طرح نهضت ملی برای خانه‌دار شدن نام‌نویسی کردند اما با مشکل زمین در یاسوج مواجه هستیم، می‌ خواهیم زمینی به مساحت ۱.۸۶ هکتار را به محدوده شهر یاسوج الحاق کنیم اما با مخالف دستگاه‌های متولی مواجه شده‌ایم این در صورتی است که دستگاه دیگری در همین زمین تابلو زده و می‌خواهد برای خودشان سایت احداث کنند اگر زمین برای طرح نهضت ملی نیست برای سایر دستگاه‌ها هم وجود نداشته باشد.
در ادامه علی شهابی ‌نسب رئیس سازمان صمت کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به مهم بودن کارگروه امور زیربنایی گفت: در واگذاری اراضی نهایت دقت صورت گیرد قرار نیست به خاطر ایجاد اشتغال از منابع ملی و محیط زیست غافل شویم.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: مخالفتی با ایجاد اشتغال نداریم اما منابع و محیط زیست را نباید تخریب کنیم.
نام شما

آدرس ايميل شما

اتهام همکاری معلمان بازداشتی با منافقین صحت ندارد/ پیگیری قضایی خواهیم کرد

اتهام همکاری معلمان بازداشتی با منافقین صحت ندارد/ پیگیری قضایی خواهیم کرد

وکیل محمد حبیبی و 3 تن از معلمان بازداشتی با تکذیب اتهام همکاری آنان با گروهک منافقین،...
شکر تلخ

شکر تلخ

دلار ارزان واردات، قیمت پایین کالا و قاچاق کلیدواژه‌هایی هستند که دولت با آن قیمت‌ها ...
زید آبادی: آنچه نباید می‌شد! / گرگ‌ها در برهوت در پی‌مان گذاشته‌اند!

زید آبادی: آنچه نباید می‌شد! / گرگ‌ها در برهوت در پی‌مان گذاشته‌اند!

احمد زیدآبادی در کانال تلگرامی خود نوشت: ولایتی به صراحت اعلام کرد که نهادهای مدنی تهدیدی ...