تاریخ انتشار
چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۵۸
کد مطلب : ۴۳۱۲۵۹
فرمانده نیروی قدس سپاه؛

آمریکا زبان زور می‌فهمد

۰
آمریکا زبان زور می‌فهمد
کبنا ؛فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به لزوم زبان‌شناسی مقاومت گفت: می‌دانیم با کسی مثل آمریکا که چیزی جز زبان زور نمی‌فهمد، چگونه باید صحبت کنیم.
به گزارش کبنا، سردار اسماعیل قاآنی روز گذشته در همایش بین‌المللی مطالبات حقوقی- بین‌المللی دفاع‌مقدس اظهار داشت: همه ما فرزندان اسلام هستیم و اسلام دین مقاومت است. ما حداقل ۱۰ بار در روز در بهترین حالات روحی و روانی رو به درگاه الهی می‌کنیم و از خداوند می‌خواهیم در مسیر مقاومت بمانیم. وی با بیان اینکه بعد از دفاع‌مقدس، فرزندان نبی‌مکرم اسلام، نگاه به چهاردیواری خانه خود نکردند، عنوان کرد: آنها کرانه‌های دور را نگاه و حرکت کردند و هم از خودشان مردانه دفاع کردند و آزاده شدند و عزیز زندگی کردند و هم درس آزادگی را با تبعیت از مکتب سالار شهیدان، به همه فرزندان معنوی رسول‌الله در سرتاسر عالم آموختند و الحق و الانصاف آنها هم خوب شاگردی کردند. 
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با بیان اینکه مقاومت کلیدواژه‌هایی دارد که هرکس در هر میدانی می‌خواهد ایستادگی کند، باید از آنها بخوبی استفاده کند، تاکید کرد: در میدان مقاومت یکی از هنرهایی که باید خوب بلد باشیم، تبدیل تهدید به فرصت است. اگر بر آمریکایی‌ها یک قوه عاقله‌ای حاکم بود،‌ از جنگ و جدل کردن با نظام الهی جمهوری اسلامی باید بر اساس قوه عاقله‌شان دست بر می‌داشتند، چون تهدیدات آنها به بهترین فرصت تبدیل شد. آنها جنگ را بر ما تحمیل کردند اما جنگ برای ما بهترین فرصت شد تا این نظام و انقلاب را دنیا بشناسد. بنده به عنوان برادر کوچک شما در حضور فرماندهانی که از باسابقه‌ترین فرماندهان جنگ هستند، می‌گویم اگر از ما بپرسند بالاترین دستاوردتان در جنگ چه بود، بدون تردید خواهیم گفت به عنوان یک نظامی، بالاترین دستاورد ما در جنگ انسان‌سازی بود و مقاومت در سرتاسر عالم انسان می‌سازد. سردار قاآنی با بیان اینکه کلیدواژه دوم زمان‌شناسی است، تصریح کرد: باید بدانیم از کجا آمدیم،‌کجا هستیم و کجا باید برویم. باید موقعیت‌شناس باشیم. این مملکت که برکت پیدا می‌کند برای این است که حضرات معصومین دعا کردند به حال مردانی که در میدان مقاومت موقعیت‌شناس هستند.
وی کلیدواژه دیگر را زبان‌شناسی عنوان کرد و با بیان اینکه ما 4 زبان را بخوبی یاد گرفتیم، افزود: نخستین زبان، زبان محرومان و مظلومان است که بدانیم چه می‌گویند و چه می‌خواهند، دومی زبان صداقت و منطق و سومی زبان قدرت و اقتدار و عزت است و در نهایت با این زبان‌ها اگر نتوانیم با طرف‌مان صحبت کنیم، زبان‌مان،‌ زبان زور است. می‌دانیم با کسی مثل آمریکا که چیزی جز زبان زور نمی‌فهمد، چگونه باید صحبت کنیم. سردار قاآنی با تاکید بر اینکه همه این واژگانی که گفتیم باید یک عرصه نمایش داشته باشد، اظهار داشت: شهید سلیمانی شاگرد وارسته مکتب امام و رهبر عظیم‌الشأن انقلاب بود که بخوبی این واژگان را در وجود خودش ترجمه کرد و آنجایی که لازم بود، با استفاده از زمان‌شناسی و زبان‌شناسی با دشمنش حرف زد. فرمانده نیروی قدس سپاه تاکید کرد: شهید سلیمانی پیش بچه‌های محروم و مظلوم جایی مثل آمرلی که مدت‌ها در محاصره بودند، مثل یک پدر برخورد می‌کرد و در آغوش می‌گرفت آنها را. او می‌فهمید این بچه و نوجوان و زن و مردی که سال‌ها در محاصره بوده‌اند، چه می‌گویند و در نقطه مقابل با قوی‌ترین زبان با دشمنانی که این اوضاع را در منطقه ایجاد کردند، حرف می‌زد. وی گفت: بالاترین قدرت شهید سلیمانی سلاحش نبود، بالاترین سلاحش منطق و قدرت بیانش در بیان واقعیت با طرف مقابل بود. وقتی کسی حرف را با زبان منطق گوش نمی‌کرد، آنگاه با زبان خودش با او برخورد می‌کرد. شهید سلیمانی از روز اول آمدنش در میدان مبارزه به دنبال ایجاد امنیت بود، مخصوصا در 10 سال گذشته که مستقیما مقابله با تروریست‌های گردن‌کلفت دنیا را بر عهده داشت.
سردار قاآنی با تاکید بر اینکه مسیر شهید سلیمانی همچنان باقی است، اظهار داشت: همه ما مسؤولیم، این مسیر یک مکتب است و این مکتب جایی است که باید پرورش دهد کسانی را که باید در این مسیر حرکت کنند. ما همچنان بر مسیر عزت و آزادگی و حفظ مقاومت در همه زمینه‌ها در مقابل سرسخت‌ترین دشمنان در همه دنیا ایستاده‌ایم و مسیر مقاومت هر روز قوی‌تر شده است. فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: رژیم صهیونیستی فکر می‌کند با تلاش‌های مذبوحانه می‌تواند مقاومت را ضعیف کند؛ اگر می‌توانست این کار را بکند، چرا الان مرتفع‌ترین دیوارهای بتنی را دور خود می‌کشد؟ آمریکا هم همین‌طور؛ وضعیت روزی که وارد عراق و افغانستان شدند را با وضعیت امروز مقایسه کنید.
 
مرجع : وطن امروز
نام شما

آدرس ايميل شما

نفوذ سرمایه‌داری در برخی روحانیون و مداحان

نفوذ سرمایه‌داری در برخی روحانیون و مداحان

 یکی از دغدغه‌های موجود در قشر مذهبی جامعه، روایت‌های بعضا نادرست از مسائل دینی است. ...
زلزله سی‌سخت و پهنه گسله کازرون

زلزله سی‌سخت و پهنه گسله کازرون

زلزله در زمانی رخ داده است که دمای هوا در شهر سی‌سخت در شب به حدود هفت درجه زیر صفر و ...
انجماد معاملات در بورس نامتقارن

انجماد معاملات در بورس نامتقارن

بورس‌بازان برای هفتمین روز کاری با دامنه نوسان نامتقارن دست‌وپنجه نرم کردند. جدالی که ...