تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۱۵
کد مطلب : ۴۲۹۵۶۷
مسعود خوبانی عضو شورای شهر یاسوج؛

کسان دیگری برای شهرداری یاسوج تصمیم می‌گیرند نه «نستهن مقدم»

۱۷
۱
کسان دیگری برای شهرداری یاسوج تصمیم می‌گیرند نه «نستهن مقدم»
کبنا ؛موضوع نامگذاری بلوار عدل به نام سردار شهید سلیمانی بدون طی فرایند قانونی مورد بحث و بررسی قرار گرفته و برخی از اعضای شورای اسلامی شهر یاسوج در این باره انتقاداتی را به نستهن مقدم شهردار یاسوج وارد کردند و خواستار اجرای مصوبات قانونی شورا در خصوص نامگذاری معابر به نام شهید سلیمانی شدند.

به گزارش کبنا، مسعود خوبانی سخنگوی شورای اسلامی شهر یاسوج در آخرین اظهار نظر خود با خبرنگاران در این زمینه، اظهار داشت: وظیفه اصحاب رسانه شفاف سازی مسائل جامعه است، با غوغاسازی و حاشیه سازی نمی‌توان مرزهای توسعه را جلو برد. وظیفه رسانه آگاهی رسانی است، نه ایجاد بلوا و آشوب در جامعه. انتظار ما این است که اندیشه‌های همه مدیران را به چالش بکشید.
مسعود خوبانی عضو شورای شهر یاسوج در خصوص اجرا نشدن مصوبه نام گذاری خیابان جمهوری به نام سردار سلیمانی گفت: یکی از وظایف اصلی شورای شهر نظارت بر فعالیت شهردار است، اگر شهردار جایی حرف‌هایی خلاف قانون مطرح کند وظیفه ما است که به وی تذکراتی بدهیم. آقای شهردار اظهارنظر کرده‌اند که باید تابع قانون باشیم، «ما هم تابع قانون هستیم و نباید خلاف قانون را بپذیریم». در شورای شهر مصوبه‌ای درخصوص نام گذاری خیابان جمهوری به نام سردار سلیمانی داشتیم، که در کمیته تحقیق شهرستان بویراحمد هم مورد تأیید قرار گرفت، و به شهرداری ارجاع شد، وظیفه شهردار اجرای مصوبات است. سؤال ما این است که چرا شهردار برخی از مصوبات را عملی می‌کند و برخی را عملی نمی‌کند!
خوبانی در مورد اینکه چرا این خیابان برای نام گذاری انتخاب شده است گفت: چون محل تجمعات و راهپیمایی‌های شهر است و این معبر مناسب برای نصب تندیس شهیدسردار سلیمانی بود. ما شهرهای دیگر را دیده‌ایم، در میادین اصلی شهر و خیابان‌های مهمشان را به نام سردارسلیمانی نامگذاری کرده‌اند، در حالی که تندیسی که در بلوار عدل نصب شده به سختی جایگاهش مشخص است.
خوبانی افزود: شهردار می گویند شورای فرهنگ عمومی این نامگذاری را قبول نکردند، در حالی که شورای فرهنگ عمومی ربطی به مسائل شهری ندارد. نام گذاری خیابان‌ها وظیفه شهرداری و شورا است، شورای نام گذاری مرکب از بنیاد شهید، سپاه پاسداران، شورای شهر است؛ در جلسه‌ی همین شورا مصوب کردیم که خیابان «جمهوری» به نام سردار سلیمانی نامگذاری شود. اگر آقای شهردار معتقدند شورای فرهنگ عمومی موافقت نکرده، چرا به ما پاسخی ندادند، ما این همه نامه برای پیگیری زدیم که چرا تابلو نصب نکرده‌اند و چرا هنوز خیابان نام گذاری نشده است!؟ چرا بصورت رسمی مصوبه شورا اجرا نشده است؟
چرا شهردار با فرافکنی خودش را از این موضوع تبرئه می‌کند؟ خیلی ادعای زیادی است که موضوعی را شورا به تصویب رسانده، شهرداری آن را اجرا نکرده است. متاسفانه گاها می‌بینیم که اشخاص بجای قانون تصمیم می‌گیرند، کسی که بخواهد فراتر از قانون رفتار کند، قطعاً به معنای این است که مخالف با قانون است.
عضو شورای شهر یاسوج گفت: شهردار عنوان کرد: «دوره حکمرانی شما تمام شده»! در حالی که همه ما خدمتگزار مردم هستیم. متاسفانه در حال حاضر در شهرداری تصمیماتی گرفته می‌شود که شهردار در حاشیه قرار گرفته، افراد دیگری به غیر از شهردار تصمیم می‌گیرند، در کل کشور می‌بینیم که افراد اصلی در حاشیه‌اند و برخی از افراد دیگر تصمیم گیرنده شده‌اند.
در خیابان جمهوری از روابط عمومی شهرداری نامه داریم که دعوت کرده‌اند که در روز مشخصی برای نامگذاری خیابان جمهوری ساعت 9 صبح حضور پیدا کنید. تابلویش را هم نصب کرده‌اند، ولی چرا برنامه لغو شد؟ چون عده‌ای به شهردار فشار آوردند که خیابان جمهوری نباید به نام سردار سلیمانی نام گذاری شود! من معتقدم شهردار تصمیم نگرفته‌اند و ایشان تحت فشار قرار گرفته‌اند و به عنوان ابزار در دست عده‌ای افراد دیگر بوده‌اند. اگر اشتباهی در این خصوص شده دوستان بپذیرند و مر قانون را رعایت کنند.
باید رسانه‌های تخریب گر را به حاشیه برانیم، افرادی هستند که به دنبال باج گرفتن هستند. شورای ما در حال حاضر مطالبه گر است، ندانم کاری‌هایی و مشکلاتی در شهر وجود داشته است ولی بطور کلی ما به دنبال مطالبه هستیم.
خوبانی در خصوص این گفته شهردار که اعضای شورای شهر دنبال لجبازی هستند و حتی گفته‌اند کار شما با ولایت مداری مغایرت دارد، اظهار کرد:  وظیفه شورا مشخص است، شورا وظیفه نظارت بر شهرداری را دارد، همه ما تابع ولایت هستیم، ولی اینکه کسی بخواهد سنگ ولایت را به سینه بزنند، ولی آنطور که باید و شاید اقداماتی که باید در راه ولایت باشد انجام نمی‌دهند. نامش ولایتمداری نیست. با غوغاسالاری قصد دارند اعضای شورا را که برای انقلاب هزینه داده‌اند و همیشه با این انقلاب بوده‌اند را به حاشیه ‌کشانند. عده‌ای از سفره انقلاب سوء استفاده می‌کنند. کسانی که برای انقلاب زحمت می‌کشند و هزینه داده‌اند از اهداف خود عدول نمی‌کنند.
 
 
نام شما

آدرس ايميل شما

United States
ر مردم فهیم شهر ما میدانن متاسفانه واین ضعف مقدم است و انتظار داریم که سردار دلهارا سپر قرار ند اگر عاقل بود استعفا میداد
موسوی
Iran, Islamic Republic of
واقعا یه فرد ضعیفی میباشه متاسفم براش اینم ۴سال از عمر شهرم که به هدر رفت
شهروند
Iran, Islamic Republic of
وَمِنْ شَرِّ حَاسِدٍ إِذَا حَسَدَ

و از شرّ هر حسودی هنگامی که حسد می‌ورزد!

در یک جمله میشود که هدف و منظور خود را بیان نمایید که شما در پی چه منظوری هستید که در پی هر اتفاقی، انگشت اتهام و هزار ایراد دیگر به سوی شهردار شریف و نیک سرشت شهرمان دراز می کنید ؟ وجود شهردار برایتان سنگینی می کند یا شما از کلمه شهردار بطور کل آلرژی دارید؟ عیب شهردار انتخاب کلمات است یا انتصاب افراد و یا مخالفت با انجام پروژه های دلخواه شما یا تغییر نام کوچه و خیابان یا بسیجی بودن و انقلابی بودن و یا تکریم و... شما گفتید وظیفه رسانه شفاف سازی هست آیا شما هدفتان شفاف و روشن است و یا نیتتان خیر است ؟در جای دیگر گفتید وظیفه ما به چالش کشیدن همه مدیران است .شما فقط برای چالش مامور شدید یا برای هم فکری و همکاری ؟؟؟تغییر نام بلوار عدل به سلیمانی چه تغییری در فضای شهر و چه کمکی به فرهنگ شهر شما خواد کرد؟ نصب تندیس سردار در تمام میادین شهر چه وصیتی از سردار را عملی می کنید ؟
مشخصا شما دنبال چیز دیگری هستید خواسته و هدف شما چیز دیگری است .به قول احمدی نژاد... خدا روزیتان را جای دیگری دهد .
سیاهپور
Iran, Islamic Republic of
الله وکیلی یه گپ خوب من ای 4 سال وت ندیییم .....
بیشتر و یو خته مسخره مکن گوش بگر ،د پیلل خرج مکن
خوت دونی
Iran, Islamic Republic of
به جای اینقدر حاشیه سازی بروید کار کنید.
Iran, Islamic Republic of
درود بر شما
متاسفم برای مقدم
یوسف
Iran, Islamic Republic of
وشماودارودسته ات دنبال منافع خودتون هستیدشماتعهدی ندارید
Iran, Islamic Republic of
پس شورا چیکاره است......
علی
Iran, Islamic Republic of
مگه شهردار واعضای شورای شهر یاسوج کورند این همه چاله چوله ودست انداز خیابانها را نمی بینند
سجاد
Iran, Islamic Republic of
حتما واسه این قبول نکردن شهردار محترم چون نتونستن پروزه خیابان جمهوری رو به اتمام برسونن
آرش
Iran, Islamic Republic of
بنده نه حامی شهردار نه حامی شورای شهر ای کاش هم شورا هم شهرداری به جای این مسائل پیش پا افتاده فکر مشکلات شهری یاسوج بودن در این مسئله که هر روز ما در خبرگزاری ها میبینیم فقط زورآزمایی طرفین هست و هیچ مشکلی از مشکلات ما را حل نمیکند چه تفاوتی وجود دارد که نام کدام خیابان سلیمانی باشد به جای این شورا در سطح شهر مشکلات را پیدا کند و عنوان نماید که خدا رو شکر کم هم نیستند / هیچ عملکردی در دوره خود ندارید دیروز مطلب آقای دارابپور را خواندم جوری حرف میزنن انگار من نوعی شهردار را انتخاب کرده ام اگه اشکالی در عملکرد شهردار باشد که خداروشکر کم نیست جناب آقای دهرابپور و دوستان شورا باید جوابگو مردم باشند که طبق چه معیار و اصولی دست به این انتخاب زده اند
Career
Iran, Islamic Republic of
بعد از انتخاب اسم یه سری هم به شرف اباد بزنید که گاز نداره.مردیم تو این سرما
علی
Iran, Islamic Republic of
روشنفکر فقط خوب داره مدیر ومسول جابه جا میکنه جوانانی که ادم گردن کلفت ندارن باید چه خاکی بریزن تو سرشون این بود ندای وحدت شما
پارسا
Iran, Islamic Republic of
مشکل شهر ما نامگذاری خیابان ها نیست.... خیابان هایی در شهر یاسوج وجود دارد که قدمت آنها به بیست و پنج سال است که جمعیت زیادی زندگی می‌کنند ولی هنوز آسفالت نشده است. متاسفانه اعضای شورای شهر یاسوج بیش از آنکه به فکر ساختن شهر باشند فقط مسائل فامیلی و جناحی و نور چشمی های خود را دغدغه میدانند. چرا اکثر اعضای شورا بعد از چهار سال مالک ویلا و آپارتمان های مختلف و خودروهای گران قیمت میشوند؟ این سوال اکثریت مردم هست. شوراها باید پاسخگوی مطالبات مردم باشند نه رابطه به جای ضابطه
شیرزادی
Iran, Islamic Republic of
آخ و بختم سی اینو ........
معارفی
Iran, Islamic Republic of
شورای که خودش استقلال نداره چه جوره میخواهد برای مردم ومرکز شهر برنامه ریزی کند جناب خوبانی نزدیک 4 سال شورا هستی آیا توانسته ای بدون دهرابپور یا حرفی بزنی فقط شدای جنابعالی واحمدی کیش وخوبانی سه تا باهم برای دهیار یک روستای 10 خانوار هم مدیریت ندارید
در جواب معارفی
Iran, Islamic Republic of
دلسوزدترین ومردمی ترین اعضای شوراهمین آقایان دهرابپوروخوبانی برای مردم وشهرهستندواگراین دوبزرگوارنبودند معلوم نبودتاالان این شهردارضعیف وناتوان بی عملکرد چه چوب حراجی به املاک و دارایی شهرداری که بیت المال می باشد زده بودند واگرجنابان دهرابپوروخوبانی بدنبال منفعت شخصی وخیانت به مردم واملاک شهرداری بودند هیچ وقت متعرض عملکرد ضعیف شهردارنمی شدند ومثل آقایان خاص و شناخته شده ای که درشوراهستند همه جوره به مردم واعتماد مردم خیانت کرده اند همسو باشهردارمی شدند ازبدو انتخاب شهردار شدن مقدم آقای دهرابپورباتوجه به رزومه وعملکردضعیف گذشته مقدم ،اقای دهرابپورمخالف شهردار شدن وانتخاب ایشان بودندمتاسفانه درجریان استیضا وبرکناری جناب مقدم با همین جناب هدایت اکبری بودند که شوراراهمراهی نکردند
اختلاف 49 میلیونی حقوق این دو نفر

اختلاف 49 میلیونی حقوق این دو نفر

جلسات بررسی حداقل دستمزد کارگران در حالی این روزها برگزار می‌شود که رقم‌ها به نظر می‌آید ...
آیا آمریکا همچنان مدینه فاضله جهانی است؟

آیا آمریکا همچنان مدینه فاضله جهانی است؟

دوره حضور دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا در قدرت، با این کشور کاری کرده که دیگر ...
ترامپ: من رئیس‌جمهورم پای بایدن به کاخ سفید نخواهد رسید / ترس واشنگتن از هواداران مسلح ترامپ

ترامپ: من رئیس‌جمهورم پای بایدن به کاخ سفید نخواهد رسید / ترس واشنگتن از هواداران مسلح ترامپ

 در صورتي که جنگي در منطقه رخ دهد همه توجه‌ها به اين جنگ منعطف خواهد شد و بالطبع توجه ...