تاریخ انتشار
پنجشنبه ۱۳ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۷
کد مطلب : ۴۱۰۷۸۵
آیا مسئولان کهگیلویه و بویراحمد برنامه‌ای برای عبور آبشار یاسوج از بحران فرهنگی کاری انجام می‌دهند

اوضاع فرهنگی در آبشار یاسوج فجیع است / مجموعه‌ی بی‌ در و پیکر و بی‌توجهی مسئولان

۵
۱
اوضاع فرهنگی در آبشار یاسوج فجیع است / مجموعه‌ی بی‌ در و پیکر و بی‌توجهی مسئولان
کبنا ؛فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد از وضعیت برخی اماکن استان اظهار نارضایتی کرد.
 سردار حمید خرمدل ظهر امروز در جمع فعالان حوزه فضای مجازی شهرستان بویراحمد با بیان این که امروزه زندگی به دلیل حضور همه جانبه اینترنت نسبت به گذشته بسیار متفاوت شده است اظهار کرد: روزی فرا خواهد رسید که هرگز متوجه حضور اینترنت در زندگی نشویم همچنان که نفس کشیدن خود را احساس نمی‌کنیم و روی آن فکر نکرده‌ایم.
ارشد نظامی استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: امروزه با ساخت و پخش دو کلیپ می‌توان همه معادلات را بر هم زد چرا که جنگ فرهنگی همراه با فضای مجازی بسیار سخت‌تر و خطرناک‌تر از جنگ نظامی شده است.
فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر این که امروزه فضای سایبر و اینترنت فرصت را در اختیار همه گذاشته که به افکار و قلوب رسوخ کند افزود: نظام سلطه علی‌رغم این که همه چیز را از دنیا به خصوص محرومان و مستضعفان دریغ کرده اما بنا دارد که برای دستیابی به مطامع خود اینترنت را به دورترین نقاط جهان ببرد.
وی با ابراز تاسف از وضعیت تکنولوژی‌های وارداتی در کشور خاطرنشان کرد: تکنولوژی یا به کشور نمی‌آید و یا اگر آمد افسار گسیخته و بدون پیوست فرهنگی است و موجب ولنگاری می‌شود.
خرمدل به ظرفیت‌هایی که برای مقابله با فضای مجازی و سایبر در کشور وجود دارد اشاره کرد و گفت: باید تلاش‌ها شتاب بیشتری به خود گیرد چرا که در استان کهگیلویه و بویراحمد که در گذشته استانی عشایری و سنتی بوده و رو به سوی زندگی مدرن می‌رود اگر برنامه‌ای برای مقابله با هجمه‌های فضای مجازی نباشد استان روی ریل غلطی خواهد افتاد که امکان بازگشت از آن وجود ندارد.
وی با بیان توصیه‌هایی به فعالان فضای مجازی به خصوص فضای مجازی سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: اول از همه باید کار شبکه‌ای در دستور کار قرار گیرد همانند آن چه که امروز دشمن علیه کشور ما انجام می‌دهد.
فرمانده سپاه فتح گفت: تیم‌هایی در برخی کشورها علیه جمهوری اسلامی در فضای مجازی کار می‌کنند که یکی از آن‌ها رژیم صهیونیستی است که روزانه علیه ما تولید محتوا می‌کنند.
وی با بیان مثالی از اقداماتی که علیه جمهوری اسلامی صورت می‌گیرد، افزود: برای مثال اگر مدیری تودیع و معارفه می‌شود فوراً در فضای مجازی اعلام می‌کنند که فلان مدیر از کشور گریخته است و شایعاتی دیگر از این دست که با کار شبکه‌ای باید مقابل آن‌ها تولید محتوا کرد.
سردار خرمدل به ملزومات و اهداف مورد نظر در تولید محتوا اشاره کرد و گفت: باید از ادبیات امروزی و نیازهای جامعه در تولیدات خود استفاده کنیم و گفتمان جدید راه‌‌اندازی شود باید از مسؤولان مطالبه‌گری کرد از کسانی که از حق و حقوق مردم استفاده می‌کنند باید مطالبه‌گری لازم انجام شود.
وی با انتقاد دوباره از وضعیت حوزه فرهنگی در استان و در برخی از نقاط تصریح کرد: مطالبه‌گری در حوزه فرهنگی موضوعی مهم است همین آبشار یاسوج را در نظر بگیرید که اوضاع فرهنگی در آن فجیع شده یک مجموعه‌ای بی در و پیکر که یا با مجوز و یا بدون مجوز ساخت و ساز‌هایی در آن انجام شده است.
خرمدل از فعالان فضای مجازی خواست تا در خصوص وضعیت چنین فضاهایی از همه از جمله از خود سپاه و گردشگری، شهرداری؛ ارشاد اسلامی، نیروی انتظامی و اماکن و سایر نهادها و دستگاه‌های مرتبط با حوزه فرهنگی مطالبه‌گری شود.
فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر این که لازم است تهاجمی در برابر اقدامات دشمن عمل کنیم اظهار کرد: آن‌ها بسیاری از ارکان ما را زیر سؤال می‌برند و راجع به زن می‌گویند که در ایران زنان آزادی ندارند در حالی که جواب کوچکترین اعتراضی به پلیس آمریکا مساوی با مرگ است و خودشان هیچ شانی برای زنان قائل نیستند.
سردار خرمدل برجسته کردن نقاط ضعف دشمن را راهکاری برای مقابله با آن‌ها دانست و افزود: باید نقاط قوت خود را برجسته کنیم همانند آن چه که مردم در زلزله و سیل از خود نشان دادند و به یاری همنوعان شتافتند و اقداماتی بی‌نظیر توسط خود مردم انجام شد.
بنا بر این گزارش، معمولاً از وضعیت نامناسب فرهنگی در آبشار یاسوج صحبت‌های زیادی شده است، آیا با این وجود مسئولان فرهنگی و اجتماعی برنامه‌های فرهنگی برای عبور این منطقه از بحران فرهنگی تدارک می‌بینند.
نام شما

آدرس ايميل شما

یاسوجی
Iran, Islamic Republic of
آبشار که افتضاحه. بقیه جاهای تفریحی مثل پارک ساحلی و ولایت و ... هم تعریفی نداره. کلا برای خانواده های مذهبی، جای تفریح مناسب پیدا نمیشه. مضاف بر این ها، بعضی راننده های زن، بخصوص بعد از نیمه شب، بدون روسری و حجاب، میان در سطح شهر و رانندگی می کنن. چرا با این هنجارشکنی ها که یقینا هماهنگ و برنامه ریزی شده هم هست، برخورد نمیشه؟
آرام
Iran, Islamic Republic of
کاش بجای مزخرف گفتن و محکوم کردن تکنولوژی یه کم عقل به کار می بستن که بفهمن دلیل همه ی اینها ظلم و جفای خودشونه نه دیگران
مردم
Iran, Islamic Republic of
مسئولان انتظامی قضائی و ... کجا هستند؟؟؟؟؟؟
چرا کسی به فکر سلامت روحی و اخلاقی جامعه نیست؟
چرا با بی بند و باری مقابله نمیشه؟
Iran, Islamic Republic of
چطوری این همه فشار اقتصادی رو مردمه داخل فقر و فلاکت داریم دستو پا می‌زنیم اینارو نمی بینید فقط وضع اسفناک فرهنگی مردمو می بینید
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
دشمن ...؟؟؟ دقیقا بگو کدوم دشمن ؟؟؟
حقوق بشر ....
عدالت اجتماعی ...
فقیر کردن مردم کشور ...
دزدی ...
بیکاری ....
روح مردمو کشتن .....
فقط ی جسمی هست
تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

هر چه مجلس کوتاه بیایید، دیگران او را به گوشه رینگ برده و مورد ضرباتی قرار می‌دهند. تخریب‌گران ...
اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

باور بر این است که اختلال عاطفی فصلی به دلیل اختلال در ریتم شبانه روزی بدن رخ می دهد....
سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در مصاحبه‌اش اشاره کرد که از 16 میلیون واکسن آنفولانزای ...