تاریخ انتشار
پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۲۷
کد مطلب : ۴۲۹۹۲۶
با حضور مسئولان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد

معارفه فرماندار کهگیلویه برگزار شد / کریمی‌نژاد: برای خدمت آمده‌ام / جمالی: انتخابات گچساران به اتابک نیاز داشت / مزاح فرماندار سابق کهگیلویه

۰
کبنا ؛مراسم تکریم و معارفه فرمانداران سابق و جدید شهرستان کهگیلویه با حضور حجت‌الاسلام وحدانی‌فر امام جمعه شهر دهدشت، احد جمالی معاون سیاسی  و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
به گزارش کبنا، ظهر پنجشنبه ( 2 بهمن ماه 99) با حضور احد جمالی معاون سیاسی استاندار کهگیلویه و بویراحمد مراسم تکریم و معارفه فرمانداران سابق و جدید شهرستان کهگیلویه برگزار شد. که در این مراسم  دارا کریمی نژاد به عنوان فرماندار جدید شهرستان کهگیلویه معرفی و از خدمات علیرضا اتابک فرماندار سابق قدردانی شد.
در این مراسم احد جمالی معاون سیاسی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از عملکرد علیرضا اتابک فرماندار سابق کهگیلویه قدردانی کرد و اظهار داشت: آقای کریمی‌نژاد از مدیران خوب استان و فرزند کهگیلویه بزرگ می‌باشد که امید رود او بر اساس قانون و سیاست‌های دولت و نظام اسلامی ایران برنامه‌های شهرستان و استان را پیش ببرد.
انتخابات حساس گچساران به مدیریت اتابک نیاز داشت
 جمالی عقلانیت را اصل اساسی در پیشبرد امور خواند و در تبیین محور قرار دان عقلانیت با اشاره به روایتی از امام موسی کاظم (ع) گفت: امام به یکی از شاگردان شاخص فرمود «اگر دُرّی در دست داشتی و همه مردم گفتند گردو است باور نکن اگر گردویی در دست داشتی همه مردم گفتند دُرّ است باز باور نکن.»
 معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: به عنوان یک انسان به عنوان مدیر وظیفه داریم بر محور عقل حرکت کنیم.
 جمالی با اشاره به اینکه جماعت قابل توجهی بر مبنای احساس حرکت می‌کنند مشکل هم ایجاد می‌کنند، افزود: افراط و تفریط‌های در جامعه از شاخص‌های اصلی این قضیه هستند.
 وی در خصوص انتصابات اخیر در استان انتخابات را شاه بیت وزارت کشور دانست و تصریح کرد: آخر دوران دولت تدبیر و امید است خرداد ماه 1400 دو انتخابات کلی (ریاست جمهوری و شوراها) در سطح کشور و دو انتخابات خبرگان رهبری و میان دوره مجلس در برخی حوزه‌ها را داریم.
 معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: در سطح استان در حوزه گچساران و باشت انتخابات میان دوره‌ای مجلس هم داریم به عنوان مسؤولین برگزاری انتخابات باید تدبیر می‌کردیم حوزه گچساران برای ما استراتژی است سابقه انتخابات نشان می‌دهد در این حوزه تنش وجود داشته است. 
جمالی با بیان اینکه حساسیت اکنون بیشتر است، ادامه داد: باید فرمانداری انتخاب می‌کردیم که جانبدارانه نسبت به فرد گروه یا جریان حرکت نکند، تجربه، علم و تدبیر و اقتدار لازم داشته باشد بنابراین در این راستا به آقای اتابک رسیدیم.
 وی ادامه داد: آقای اتابک مدتی که کهگیلویه بود فرماندار موفق بود موفق‌ترین فرماندار ما در استان بود گرچه رفتن برای خیلی‌ها سخت است ولی بحث نظام و حاکمیت که پیش می‌آید مصلحت بر این است در جایگاهی قرار بگیرد که از ظرفیت او استفاده شود.
 جمالی کارنامه اتابک را موفق خواند و گفت: حوادث پیش آمده در کهگیلویه از جمله کرونا را آبرومندانه و به خوبی مدیریت کرد.
 وی همچنین از امام جمعه کهگیلویه به خاطر ارتباط بسیار خوب و کمکهایی که نسبت به فرماندار و شورای تأمین داشت تشکر کرد و گفت: نماز جمعه این شهرستان در تراز انقلاب ثبت و انتخاب شده است.
به گزارش کبنا، همچنین در این مراسم دارا کریمی‌نژاد به ویژگی‌های مردم کهگیلویه بزرگ پرداخت و اظهار داشت: امیدوارم با همکاری همه نخبگان، فرهیختگان، مردم، ریش سفیدان، روحانیت معزز و دانشگاهیان خدمات بیش از پیش به مردم ارائه شود.
وی در ادامه افزود:  نه برای کسب تجربه و نه برای رزومه کاری آمده‌ام بلکه خداوند این توفیق را به من داد که بخشی از تجربه و علم خود را بعد از سال‌ها به زادگاه و جایی که حق زیادی بر گردن من دارد، ادا کنم.
فرماندار جدید شهرستان کهگیلویه گفت: در کنار شورای تأمین، نخبگان علمی شهرستان و نمایندگان ادوار ضمن اقتدار دولت برای شهرستان تلاش خواهیم کرد. 
کریمی نژاد افزود: شان دولت در شهرستان باید حفظ شود اگر مدیری بخواهد عزل و یا نصب شود باید فرماندار در جریان باشد در غیر این صورت اجازه ورود مدیر کل به شهرستان را نخواهم داد. 
وی افزود: رشته‌ام جامعه‌شناسی توسعه است و در نقاط مختلف در ایران کار کردم و می‌توانم با مجموعه فعلی کار کنم.
 کریمی نژاد در ادامه گفت: وطیفه داریم به عنوان سرباز این نظام برای خدمت به مردم و توسعه شهرستان تلاش کنیم.
فرماندار کهگیلویه افزود: همیشه به تفکیک قوا اعتقاد داشته و دارم. شان مدیر ارشد شهرستان و مدیران باید حفظ شود هر عزل و نصب مدیریتی در صورتی که فرماندار در جریان نباشد قطعا آن فرد و مدیرکل را به شهرستان راه نمی دهم.
کریمی‌نژاد گفت: بی عدالتی‌ها در توزیع اعتبارات باید ترمیم شود.
وی خود را اصلاح طلب خواند و تصریح کرد:به عنوان یک سرباز نظام تلاش کنیم اندیشه و تفکرات اگر سیاسی کاری است پشت در شهرستان جا بگذاریم اگر اصلاحات نبود بنده فرماندار نبودم ضمن اینکه خود را به این جریان می‌دانم اما زمانی موفق هستم که با مردم برای مردم باشم.

حجت‌الاسلام علی وحدانی‌فر امام جمعه دهدشت در این آیین مسئولیت در نظام اسلامی را توفیق خدمت دانست و اظهار داشت: در نظام شیعی و ولایی پذیرش مسؤولیت امانت الهی است.
   
امام جمعه دهدشت با اشاره به خاص بودن شرایط این شهرستان افزود: آقای اتابک فرماندار پیگیر، سخت‌کوش، فعال و پای‌کار بود.
وی ادامه داد: این جانباز جنگ تحمیلی با همان روحیه دفاع مقدس برای خدمت شبانه‌روز تلاش می‌کرد روحیه خستگی‌ناپذیر، جهادی و انقلابی داشت.
حجت‌الاسلام وحدانی‌فر گفت: آقای اتابک خود را سرباز نظام دانسته و مدیر بودن برای اسلام را بر خوش خدمتی به افراد و گروه‌ها ترجیح می‌داد.امیدواریم فرماندار جدید نیز با روحیه جهادی و با در نظر گرفتن شرایط کهگیلویه خدمت کند و برای هر دوی بزرگوار آرزوی موفقیت داریم.
علیرضا اتابک فرماندار کهگیلویه در این نشست در حالی که از تصمیم وزارت کشور در تغییرات مدیریتی اظهار بی‌اطلاعی می‌کرد، گفت: تا ساعت 9 امروز که همراه با فرماندار گچساران بودم اطلاع نداشتم شوکه شدم حتی نمی‌دانستم فرماندار جدیدی که جایگزین شده کیست.
اتابک به مزاح گفت: البته آقای کریمی‌نژاد(فرماندار جدید)چند روزی در بازدید از روستاها با ما حضور داشت شاید در جریان بود.
فرماندار سابق کهگیلویه اظهار داشت:دنبال همواریها نبودم در دل ناهمواری‌ها بودم روز اول که به کهگیلویه آمدم گفتم پای به میدان مین گذاشتم.
وی با بیان اینکه انسانها را باید از عملکردشان قضاوت کرد، ادامه داد:اگر بخواهم عملکرد این مدت خود را بیان کنم در وقت جلسه نمی‌گنجد جلسه بزرگتری با حضور شورای اداری می طلبید.
اتابک گفت: دنبال پست و فرماندار نبودم احساس کردم شهرستان خلاهایی دارد که نگرش‌هایی عامل آنهاست نگرش‌ها را باید تغییر داد.
وی در تبیین عملکرد خود تصریح کرد: کارهایی که طی چهار دهه از انقلاب در این شهرستان فراموش شده بود انجام گرفت ساماندهی ورودی دهدشت بعد از 25 سال آغاز شد طرح تفصیلی با وجود همه مخالفت‌ها به تصویب رسید.
اتابک کهگیلویه را مهد حساسیت‌های سیاسی خواند و افزود: بد و بیراه شنیدم اماکارم را انجام دادم در مجموعه فرمانداری همه می‌دانند نامهربانی دیدم مقاومت کردم معتقدم هر کس در جای خود قرار بگیرد کار مردم را با نگرش سیاسی و باندبازی قاطی نکند اگر به این سمت رفتیم بدانیم کهگیلویه توسعه پیدا نمی کند.
فرماندار جدید گچساران گفت: باید به سمتی برویم که کهگیلویه نجات پیدا کند فرزندان این شهرستان نباید تخریب شوند با خودزنی به جایی نمی‌رسیم کهگیلویه نیروهای شایسته و پای کار بسیار دارد نخبه کشی نکنیم.
این مسئول با بیان اینکه وظایف خود را فراتر از سازمانی انجام دادم و با شدیدترین بحرانها در این شهرستان مواجه بودم، افزود: مسیر را ترسیم کردم روراست با مردم حرکت کردم سختی‌ها را به خود تحمل کردم تا مشکل مردم پیگیری شود.
اتابک با یادآوری حوادث گذشته در شهرستان گفت: انتخابات در کمال آرامش و بدون تنش برگزار شد گرانی بنزین در کهگیلویه بدون خسارت و آسیب مدیریت شد.
وی همکاری و تعامل با چهار امام جمعه در شهرستان را مورد اشاره قرار داد و افزود: از سردار هاشمی‌پور تشکر می‌کنم هیچ گاه برای عزل و نصب‌ها با من تماس نگرفت.
اتابک ادامه داد: حاج‌آقای موحد متفاوت‌تر بود دوست داشتم برای تغییر مدیران تماس می‌گرفت اما برای هیچ موردی با من هماهنگی نکرد.
وی البته این را هم گفت که ایجاد مزاحمتی از ناحیه نماینده ندیدم مرتب برای کارهای شهرستان با نماینده هماهنگ بودم.
اتابک افزود: از اعتماد دکتر کلانتری که تکلیف را به گردن من نهادند قدردانی می‌کنم.


به گزارش کبنا، طی حکمی از سوی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، علیرضا اتابک فرماندار گچساران و جایگزین علی خوان پایه شد.
مرداد سال 98 علیرضا اتابک به عنوان چهارمین فرماندار دولت تدبیر و امید سکاندار مدیریت اجرایی شهرستانی شد که همواره آبستن بازی‌های سیاسی بود و از ریل توسعه جا مانده است.
با گذشت 17 ماه از حضور اتابک در کهگیلویه تغییر و تحولات در مدیریت ارشد اجرایی شهرستان امروز در حالی خبری شد که فرماندار از انتصابات بی‌اطلاع بود و از شنیدن خبر انتصاب فرماندار جدید و انتقال خود به گچساران شوکه شد.

 
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
درود بر آقای جمالی و استاندار با انتخاب وتوجیه منطقی که ارائه فرمودن واقعاً دست مریزاد
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
بدبخت مردم ایما د کل استان کو نهایت تامرایی و دهدشتی
اخ بخت عسکرررررر
دکتر
Romania
استانی وجود نداشت وقتی دهدشت جایگاه شاهان و پادشاهان بود . یه حرفی بزن که وزن داشته باشه . حرف
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
ما میگم. نمی خواهیم فرماندار عوض میشه عده‌ای از بیرون استان محروم کهگیلویه و بویراحمد آمدن برای نخبگان و روشنفکران و سیاسیون و گروها وجناحی ها تصمیم می‌گیرند
حبیب
Iran, Islamic Republic of
تا تاجگردون و سی قدرت از شهرستان گچساران و باشت نرن ما سایه آرامش رو نمی‌بینیم قدرت طلبی افت مردم ماست قطعا برای کلانتری‌ها هم مهم نیست که درد گچساران رو درمان کند. کاش میشد یک انسان با شرف و متدین به مجلس میفرستادیم
Iran, Islamic Republic of
احسنت بر جمالی بت شکن!!!
شیر مادرت حلالت
گچساران
Iran, Islamic Republic of
جناب جمالی مطمعن باش همانند خانپایه باشما رفتار خواهد شد این بومی بود توکه غیره بومی جایگاهی نداری خودت
بومی
Iran, Islamic Republic of
کسی شدی که برا ما فرماندار عوض کنی جناب خانپایه مرد شریفی بود این حرکتت ناپسند بود امیدواریم همین حرکت زشت باخودت بکنن
شهروند
Iran, Islamic Republic of
فرمانداری که نمی دانست باید در کدام شهر فرماندار باشد چه معنی و مفهومی دارد ؟
گچساران فرمانداری در سطح یک وزیر یا استاندار حداقل می خواهد.همیشه کسانی که بدون مطالعه جایی میروند و انتصاب می شوند موفق نبوده اند .
گچساران با همه شهرهای استان متفاوت است .سطح فرهنگ و خواستگاه مدنی و اجتماعی مردم و سیاسی بودن مردم این شهرستان و...خود عامل داشتن فرماندار قوی و کاردان را می طلبد .
امیدواریم رهنمودهایی ولایت و قوانین کشور را ملاک عمل قرار دهند و موفق باشند
خدامراد پیرزاد
Iran, Islamic Republic of
برای هر دو عزیز آرزوی توفیق و خدمت روزافزون دارم
Iran, Islamic Republic of
دولتی که اتابک فرماندار نمونه اش باشد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
آخ یه گچسارانی نبی فرماندار گچساران وابو تا دهدشتی بیارن؟اینهمه نخبه توی گچساران
تامرادی
Iran, Islamic Republic of
خدمت ...همون کارهای تاج گردون رو که نیمه کارها رها شده رو تکمیل کن بسه...
جح
Iran, Islamic Republic of
خداوکیل بود و نبود فرماندار در دهدشت تاثیری داره؟
Iran, Islamic Republic of
گچساران به اتابک نیاز داشت
ابکی ترین جمله ی ممکن
ی همشهری
Iran, Islamic Republic of
واقعا خوان پایه حقش بود از بس مردم از زمان اداره راهو حمل ونقل و گچساران اذیت میکرد از قدیم گفتن از هر دست بدی از همون دست پس میگیری درود بر جمالی با ای کارش
خاطره بد بورس از دخالت

خاطره بد بورس از دخالت

ریزش‌های اخیر بورس باعث شده که طرح تحقیق و تفحص از بازار سرمایه در دستور کار مجلس قرار ...
علی کریمی از خودی‌ها بنالد یا کت‌و‌شلواری‌ها؟

علی کریمی از خودی‌ها بنالد یا کت‌و‌شلواری‌ها؟

‌انتخابات فدراسیون فوتبال ایران فردا یکشنبه برگزار می‌شود تا تکلیف جانشین مهدی تاج، رئیس ...
بایدن نقاب برداشت / بازی جدید آمریکا

بایدن نقاب برداشت / بازی جدید آمریکا

همزمان با اقدام جدید آمریکا در ارائه قطعنامه پیشنهادی ضد ایرانی به شورای حکام ، ایران ...