تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۱:۰۰
کد مطلب : ۴۶۲۹۷۲
مقایسه با بازار سکه و طلا

بیت‌کوین دوباره برای ایرانی‌ها جذاب می‌شود؟

۰
بیت‌کوین دوباره برای ایرانی‌ها جذاب می‌شود؟
کبنا ؛ظرف سه ماه گذشته سرمایه‌گذاری در بازار سکه و طلا نهایتا پنج درصد سود داشته و آنهایی که به دلار دلخوش بودند، متحمل ضرر شدند. بازدهی بیت کوین در این مدت ۲۰ درصد بوده است.
به گزارش کبنا نیوز به نقل از فرارو، بیت‌کوین ظرف سه ماه قبلی توانسته از کانال ۲۳ هزار دلار به مرز ۲۸ هزار دلار برسد. همزمان با ثبت بازدهی ۲۰ درصدی بیت‌کوین در این مدت، حدود ۱۷ درصد به قیمت اتریوم که دومین ارز دیجیتال دنیاست اضافه شده و ارزش کاردانو به‌عنوان یکی از ارز‌های دیجیتال مورد علاقه ایرانی‌ها معادل ۱۶ درصد ارتقا پیدا کرده است. در بازار سکه و طلای خودمان ربع‌سکه که بهترین عملکرد را داشته، رشد قیمت پنج درصدی را تجربه کرده است، بازدهی طلا ۱۸ عیار تقریبا صفر درصد بوده و آن‌هایی که روی رشد قیمت دلار آمریکا در بازار آزاد حساب کرده بودند، متحل ضرر هفت درصدی شدند.
بازدهی بیت‌کوین؛ ۲۰ درصد
به گزارش فرارو، قیمت بیت‌کوین به‌عنوان رهبر بازار ارز دیجیتال درحال حاضر حدود ۲۸ هزار دلار است. سه‌ماه قبل بیت‌کوین در کانال ۲۳ هزار دلار معامله می‌شد و خرید بیت‌کوین ۲۳ هزار و ۳۰۰ دلار هزینه داشت. به‌این ترتیب در این مدت چیزی نزدیک چهار هزار و ۷۰۰ دلار به قیمت بیت‌کوین اضافه شده و بازدهی آن به حدود مثبت ۲۰ درصد رسیده است. البته در این مدت بیت‌کوین چند روزی را در محدوده ۳۰ هزار دلار پشت سر گذاشته و کف قیمت آن ۱۹ هزار و ۸۰۰ دلار بوده است.
اتریوم با سهم تقریبا ۱۹ درصدی از کل حجم بازار ارز دیجیتال، بعد از بیت‌کوین مهمترین ارز دیجیتال دنیاست و بازدهی سه‌ماهه این یکی تقریبا ۱۷ درصد بوده است. چون الان امروز که اتریوم هزار و ۹۱۵ دلار ارزش داشت، سه‌ماه قبل هزار و ۶۳۰ دلار خریدوفروش می‌شد. برای ترید‌های ایرانی به‌جز بیت‌کوین و اتریوم، ارز‌های دیجیتالی مثل ترون و کاردانو هم مهم است.
قیمت ترون در این مدت یعنی از دهه اول اسفند پارسال تا الان از ۰.۰۶۵ دلار به ۰.۰۷۶ دلار رسیده است تا آن‌هایی که در کیف پولشان ترون داشتند، به سود ۱۶ درصدی رسیدند. سرمایه‌گذاران کاردانو سود کمتری نصیبشان شده و محاسبات فرارو نشان می‌دهد سرمایه آن‌ها به‌خاطر نوسان قیمت کاردانو حدود هشت درصد برآورد می‌شود. البته اوضاع برای همه ارز‌های دیجیتال ظرف سه ماه قبلی به این خوبی‌ها نبوده و مثلا آن‌هایی که در کیف پولشان دوج‌کوین نگه داشتند، تقریبا شاهد بازهی صفردرصدی آن بودند.

بازدهی سه‌ماهه سکه، طلا و دلار؛ حداکثر پنج درصد
قیمت هر گرم طلا ۱۸ عیار ظرف سه ماه گذشته ۱۵ هزار تومان کاهش پیدا کرده است. عصر سه‌شنبه ۹ خرداد طلافروش‌ها در معاملات خودشان نرخ هر گرم طلا ۱۸ عیار را دو میلیون و ۴۹۳ هزار تومان محاسبه کردند و این رقم سه ماه قبل دو میلیون و ۵۰۸ هزار تومان به‌ثبت رسید. در این مدت یکبار طلا ۱۸ عیار موفق شد رکورد تاریخی خودش را بهبود ببخشد و برای اولین بار به مرز دو میلیون و ۷۵۰ هزار تومان نزدیک شود. اما حالا هر گرم طلا ۱۸ عیار کمتر دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ارزش دارد، بازدهی سه‌ماهه آن منفی نیم درصد محاسبه می‌شود.
ربع‌سکه در بازار طلا و سکه بهترین عملکرد سه‌ماهه را داشته و ارزش آن در این مدت ۳۸۰ هزار تومان (معادل ۳۸۰ هزار تومان) بیشتر شده و طبق اعلام کانون صرافان امروز به ۱۱ میلیون و ۱۴۰ هزار تومان رسیده است. قیمت نیم‌سکه در بازه مورد نظرمان از ۱۶ میلیون و ۸۳۰ هزار تومان به ۱۶ میلیون و ۸۷۰ هزار تومان رسیده و به‌خاطر همین بازدهی سه‌ماهه آن را باید تقریبا صفر درصد بدانیم.
سکه امامی و سکه گرمی هم کارشان را در سه ماه قبل با ثبت بازدهی مثبا دو درصد به‌پایان رساندند و آن‌هایی که به‌جای سکه و طلا، به دلار دل بستند، متحل ضرر هفت درصدی شدند. چون در دهمین روز اسفند پارسال دلار آزاد در نیمه‌های کانال ۵۵ هزار تومان خرید و فروش می‌شد و الان بیشتر از ۵۱ هزار و ۴۰۰ تومان خریدار ندارد.
نام شما

آدرس ايميل شما

آگهی استخدامی اداره کل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد + جزئیات

آگهی استخدامی اداره کل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد + جزئیات

واحد گشت و مراقبت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کهگیلویه و بویراحمد با مدرک ...
موسسه خیریه آموزشی و فرهنگی زنده یاد دکتر ابوالفضل نیکروز افتتاح شد

موسسه خیریه آموزشی و فرهنگی زنده یاد دکتر ابوالفضل نیکروز افتتاح شد

افتتاحیه موسسه خیریه آموزشی و فرهنگی زنده یاد دکتر ابوالفضل نیکروز، عصر روز پنج‌شنبه(1402/03/04) ...
بن‌بست ارز دستوری؛ رمزگشایی از نامه قالیباف به رئیسی

بن‌بست ارز دستوری؛ رمزگشایی از نامه قالیباف به رئیسی

بررسی‌ها حاکی از آن است که ارز دستوری با نرخ ۲۸هزار و ۵۰۰تومانی، واکنش‌های سیاسی و کارشناسی ...
1