تاریخ انتشار
جمعه ۵ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۴۷
کد مطلب : ۴۶۲۷۸۲
نشست شورای عالی اشتغال به ریاست رییس جمهور برگزار شد؛

کسب رتبه برتر استاندار کهگیلویه و بویراحمد در شورای عالی اشتغال کشور

۱۱
۲
کسب رتبه برتر استاندار کهگیلویه و بویراحمد در شورای عالی اشتغال کشور
کبنا ؛
شورای اشتغال استان کهگیلویه و بویراحمد به ریاست استاندار جزو برترین استان ها در پیشرفت تعهد اشتغال سال 1401 قرار گرفت.
به گزارش کبنا نیوز، نشست شورای عالی اشتغال به ریاست رییس جمهور و با حضور استانداران کل کشور برگزار شد.
سید علی احمدزاده رئیس شورای اشتغال استان کهگیلویه و بویراحمد در حاشیه این نشست گفت: بر اساس اعلام وزارت تعاون و سامانه ملی رصد اشتغال، کهگیلویه و بویراحمد جزو برترین استان ها در پیشرفت تعهد اشتغال سال ۱۴۰۱  قرار گرفت.
احمدزاده افزود: کهگیلویه و بویراحمد جزو 5 استان برتر در کاهش نرخ بیکاری است و در حال حاضر با با ۶.۸ درصد در رتبه دوم کشور قرار دارد.
احمدزاده با بیان اینکه دغدغه دولت برای اشتغال و کاهش نرخ بیکاری بالا است، اظهار کرد: رئیس جمهور در این نشست بر آسیب شناسی وضعیت اشتغال استان ها، بررسی توان بانک ها و استفاده از تجربه استان های برتر برای بهبود وضعیت اشتغال کشور تأکید کردند.
احمدزاده افزود: در آغاز دولت در سال ۱۴۰۰ نرخ بیکاری در استان ۱۰.۲ بوده و در انتهای سال ۱۴۰۰ به ۹.۱ رسیده و در پایان سال‌ ۱۴۰۱ به ۷.۳ رسیده است.
به گزارش کبنا نیوز، کهگیلویه و بویراحمد همیشه جزو استان های با نرخ بیکاری بالا بود، و این اولین بار است که نرخ بیکاری در استان از متوسط نرخ بیکاری کشور  کمتر شده است. کاهش چند درصدی نرخ بیکاری نتیجه عملکرد کارگروه اشتغال استان و پیگیری احمدزاده رئیس شورای اشتغال استان است که در راستای تحقق اهداف و برنامه های اشتغال دغدغه بالایی داشته است.
رئیس جمهور سریعا پس از سفر به اندونزی شورای عالی اشتغال را تشکیل داد و این دغدغه مندی برای پیشبرد کار، نتیجه خود را در تغییر وضعیت استان های با نرخ بیکاری بالا نشان داده است. استان هایی مثل کهگیلویه و بویراحمد، ایلام، خراسان جنوبی در سامانه ملی اشتغال جایگاه برتر را کسب کرده اند و دولت در دو سال توانسته است تغییر محسوسی در وضعیت اشتغال کشور ایجاد کند. تغییر در وضعیت اشتغال کشور، به بهبود شاخص های معیشتی و کاهش آسیب های اجتماعی و افزایش شادی و نشاط نیز کمک می کند.
کهگیلویه و بویراحمد در سالهای گذشته استانی با نرخ بیکاری دو رقمی بوده و همواره در رتبه های اول بیکاری قرار داشت، بیکاری معضل بزرگی است که آسیب های اجتماعی زیادی را به همراه دارد، هر چقدر که نرخ بیکاری کم شود، بهبود وضعیت اجتماعی و اقتصادی را نیز شاهد خواهیم بود. مردم انتظار دارند عملکرد دولت در کهگیلویه و بویراحمد به ریاست احمدزاده استاندار عملگرا همچنان پایدار و مثبت باقی بماند و به حوزه آسیب های اجتماعی نیز ورود کند.

در این نشست که بصورت وبینار برگزار شد، رئیس جمهور ارزیابی کیفیت انجام وظایف دستگاه‌های متولی و مسیر طی شده برای اشتغال‌زایی در سال‌های اخیر را مورد تأکید قرار داد و گفت: باید آسیب‌شناسی شود که چه اشکالاتی در نحوه تدوین و ابلاغ دستورالعمل‌ها و همچنین روند اجرای این بخشنامه‌ها و دستورات بوده است تا دوباره گرفتار همان مشکلات گذشته نشویم.
آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی در چهارمین جلسه شورای‌عالی اشتغال در دولت سیزدهم، اشتغال را اولویت اصلی کشور و مأموریت جدی دولتمردان برشمرد و به بیان توصیه‌هایی به همه دستگاه‌ها در جهت ایجاد اشتغال‌ پایدار و کاهش بیکاری در کشور پرداخت.
«توجه به ظرفیت‌های بخش خصوصی و تعاونی» نخستین توصیه رئیس جمهور به دولتمردان در زمینه اشتغال‌زایی بود که آیت‌الله رئیسی در این رابطه تأکید کرد: نگاه به ظرفیت‌ها و زمینه‌های اشتغال‌زایی باید توسعه یابد. واگذاری امور به مردم و ارائه تسهیلات حمایتی به کسانی که می‌خواهند در جهت کسب و کارهای خرد شرکت تعاونی ایجاد کنند، نتایج خوبی برای کشور خواهد داشت.
دکتر رئیسی افزود: نگرش به تعریف اشتغال‌زایی هم باید تغییر کند و نباید صرفا کار اداری و پشت میزنشینی به عنوان شغل در نظر گرفته شود، بلکه ضروری است به اشتغال در همه حوزه‌های تولیدی از جمله کشاورزی و صنعت توجه ویژه شود.
رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش ارزیابی کیفیت انجام وظایف دستگاه‌های متولی و مسیر طی شده برای اشتغال‌زایی در سال‌های اخیر را مورد تأکید قرار داد و گفت: باید آسیب‌شناسی شود که چه اشکالاتی در نحوه تدوین و ابلاغ دستورالعمل‌ها و همچنین روند اجرای این بخشنامه‌ها و دستورات بوده است تا دوباره گرفتار همان مشکلات گذشته نشویم.
آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه ارائه گزارش و آمار خوب است، اما باید تحلیل آماری داشته باشیم، تصریح کرد: مهم‌تر از بیان ارقام و اعداد، بررسی این مسئله است که چرا عملکرد بعضی دستگاه‌ها در اشتغال‌زایی ضعیف بوده و یا بررسی شود که چگونه برخی دیگر از دستگاه‌ها از برنامه جلوتر هستند تا سایر بخش‌ها از تجربیات آنها استفاده کنند.
رئیس جمهور تصویب اعتبارات را هم مشمول بررسی دانست و اظهار داشت: باید ارزیابی کنیم که سال گذشته چه میزان بودجه به مجلس پیشنهاد دادیم و چه میزان از آن در مجلس تصویب شده و تخصیص یافته و چه میزان از بودجه مصوب و تخصیص یافته عملیاتی شده است.
دکتر رئیسی افزود: اگر بودجه غیرواقعی دیده شود، قطعاً در اجرا تأثیر منفی خواهد داشت و برای پیشگیری از این مسئله باید هم در بودجه‌ریزی و هم در تدوین دستورالعمل‌ها دقت شود تا امکان تحقق آنها وجود داشته باشد.
رئیس جمهور در همین خصوص تعیین تکلیف برای بانک‌ها را نیز مورد اشاره قرار داد و با اشاره به مقدورات و معذورات بانک‌ها، اظهار داشت: بانک‌ها تسهیلات تکلیفی متعددی پرداخت می‌کنند که اگر گردش مالی و توان پرداخت آنها مورد توجه قرار نگیرد، الزام به پرداخت تسهیلات جدید برای آنها تکلیف مالایطاق خواهد بود.
آیت‌الله رئیسی امکان‌سنجی مالی بانک‌ها را در تعیین تکلیف برای آنها بسیار مهم دانست و گفت: اگر بانکی توان پرداخت تسهیلات نداشته باشد و ما بدون توجه به واقعیت‌ها تکلیف خارج از توان برای آنها بگذاریم موجب بدبینی و نارضایتی در افکار عمومی می‌شود.
رئیس جمهور در عین حال با بیان اینکه نباید اجازه داد هیچ‌کس خلاف قانون عمل کند، متذکر شد: اگر بانکی توان پرداخت تسهیلات داشت، اما به ابلاغیه‌ها بی‌توجه بود و به تعهداتش در پرداخت تسهیلات عمل نکرد نیز باید با جدیت با این تخلف برخورد شود و در این زمینه تفاوتی بین بانک‌های دولتی و خصوصی نیست.
دکتر رئیسی بر همین اساس دبیرخانه شورای‌عالی اشتغال و دستگاه‌های ذیربط را مکلف کرد با فوریت دستورالعمل پرداخت تسهیلات اشتغال برای سال‌جاری را تدوین و نهایی کنند که حداکثر تا پانزدهم خردادماه به بانک‌ها ابلاغ شود.
رئیس جمهور خاطرنشان کرد: در تصمیم‌گیری‌ها و تخصیص اعتبارات باید شفاف عمل شود تا کارها دقیق و با سرعت پیش بروند.
آیت‌الله رئیسی با اشاره به گزارش وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در عملکرد خوب استانداران در ایجاد یک میلیون شغل در سال گذشته، برطرف کردن دغدغه مردم در حوزه اشتغال را وظیفه همه ارکان دولت دانست.
رئیس جمهور در همین راستا دستگاه‌های عضو در شورای‌عالی اشتغال را مکلف کرد مصوبات این شورا را با جدیت پیگیری کنند تا اتفاقات مهمی در عرصه اشتغال‌زایی و کاهش بیکاری در کشور رقم بخورد و در جلسات آتی گزارش‌های امیدبخش به مردم داده شود.
در چهارمین جلسه شورای‌عالی اشتغال در دولت سیزدهم که هشتاد و پنجمین جلسه شورای‌عالی اشتغال کشور است و استانداران سراسر کشور و روسای شورای اشتغال استان‌ها نیز به صورت ویدئو کنفرانس در نشست حضور داشتند، استانداران فارس، کردستان و لرستان با ارائه گزارش وضعیت اشتغال، برنامه‌ها، چالش‌ها و نیازهای استان‌های خود در جهت رونق اشتغال را تشریح کردند.
همچنین مسئولان وزارت اقتصاد، کمیته امداد، سازمان بهزیستی، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزی، صندوق نوآوری و شکوفایی و بنیاد شهید و امور ایثارگران گزارشی از اقدامات خود در جهت اشتغال‌زایی در سال 1401 و برنامه‌هایشان برای سال 1402 ارائه کردند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این نشست که 6 مصوبه برای حمایت از طرح‌های اشتغال‌زا، مهارت‌آموزی و تکالیف دستگاه‌ها برای رونق اشتغال داشت، گزارشی از عملکرد بانک‌ها در پرداخت تسهیلات تکلیفی اشتغال و همچنین کارنامه دستگاه‌ها و استانداری‌ها ارائه کرد.
در این جلسه مقرر شد که تسهیلات طرح‌های مصوب موجود در سامانه جامع تسهیلات اشتغال کشور تا پایان تیرماه پرداخت شوند.
همچنین مقرر شد وزارت علوم با همکاری معاونت علمی و سایر دستگاه‌ها برنامه اجرایی برای رفع بیکاری فارغ التحصیلان را در اسرع وقت ارائه و اجرا کنند.
در این جلسه برنامه‌های اجرایی نهادهای حمایتی (کمیته امداد، بنیاد برکت و سازمان بهزیستی) و صندوق نوآوری و شکوفایی ارائه و تصویب شد.
بر اساس مصوبه دیگر این جلسه وزارت تعاون موظف شد با همکاری سایر دستگاه‌ها، طرح مهارت آموزی ویژه سنین 13 تا 18 سال را در تابستان امسال برای دانش آموزان و بازماندگان از تحصیل اجرا کند و بانک مرکزی نیز موظف شد که ابهام قانونی بند ب تبصره 16 سال 1401 را که به جز 8 بند الف تبصره 18 امسال تسری یافته است، ظرف یک هفته بعد از ابلاغ مصوبات حل کند.
همچنین مقرر شد منابع نهادهای حمایتی در سطح استان‌ها با توجه به منابع در اختیار افزایش یابد.
  
برچسب ها :
سید علی احمدزاده استاندار کهگیلویه و بویراحمد سید علی احمدزاده استاندار کهگیلویه و بویراحمد استان کهگیلویه و بویراحمد شهرستان بویراحمد گردشگری گلزار شهدای یاسوج پروژه های عمرانی اعتبارات اعتبارات عمرانی راه های ارتباطی جاده روستایی شهرستان گچساران شهرستان کهگیلویه شورای برنامه ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد شورای اداری کهگیلویه و بویراحمد یاسوج سید احسان عسکری معاون اقتصادی معاون اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد ترافیک شهرداری سایت دفن زباله دشتروم ساماندهی سایت دفن زباله دوپشته دشتروم سایت دفن زباله دوپشته دشتروم سید جواد هاشمی مهر معاون سیاسی استانداری کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد معاون سیاسی استانداری کهگیلویه و بویراحمد اعتبارات سفر ریاست جمهوری اعتبارات کهگیلویه و بویراحمد راه های روستایی جاده پاتاوه به دهدشت جاده پاتاوه – دهدشت جاده یاسوج سمیرم جاده یاسوج اصفهان جاده شیراز یاسوج جهانگیر شاهینی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد بودجه اعتبار انتصاب نظام اسلامی شورای اشتغال اشتغالزایی درآمدزایی شورای عالی اشتغال نرخ بیکاری
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
الله اکبر از شانتاژ رسانه ای .موقع تخریب، واعظی زاده ضعیف وناکار آمد هست حالا که استان دراشتغال رتبه کسب کرده احمد زاده پیگیر ومدیر یت قوی !!!
Iran, Islamic Republic of
این هم برا جک سال اخه عامو آمار رد می کنند آمار بیکاری بالای ۶۵درصده
علی
Iran, Islamic Republic of
واقعا خنده داره آمارها برا حفظ صندلی
جلال
Iran, Islamic Republic of
با درود. آمار دادن خرج نداره . استاندار ک. ب بفرمایند شغل های ایجاد شده کجا هستن! جالبه،فقط میدونم رئیسی با سیستمش از بالا تا پایین پرونده راستی ها رو برا همیشه بست...
Iran, Islamic Republic of
برادر این امار درست نیست استان کهگیلویه بویراحمد با از مجموع 13520 نفر تعهد فقط 12350 مورد که 91 درد است در رتبه26 کشور است استانهای ایلام ادربایجان شرقی خراسان رضوی و جنوبی سمنان کرمان همدان ....استانهای برتر هستند به سایت یاراز نیوز مراجعه نمایید
https://yazarnews.ir/2023/05/10/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%AA%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D8%BA%D8%A7%D9%84%D8%B2%D8%A7%DB%8C%DB%8C%D8%A2%D8%B0%D8%B1%D8%A8%D8%A7
یا لینک را جستجو کنید
بیکار
Iran, Islamic Republic of
خدایی این امارو از کجا اورد داد رئیس جمهور. ضعیف ترین استاندار تاریخ استان .
دادگر
Iran, Islamic Republic of
باسلام شعارکدام اشتغال کدام کارخانه مگربستگان خودمسعولین سرکار فته باشنداین حقیرجانباز25درصدنظامی بازنشته دوفرزندبیکارفوق لیسانس ولیسانس دارم کوکارکواشتغال جناب احمدزاده
Iran, Islamic Republic of
سلام بفرمایند کدوم اشتغال که مردم و تحصیل کردگان بیکار خبر ازش ندارند جای تاسف دارد لابد حرف جناب دکتر دهراب صحت دارد
Iran, Islamic Republic of
وقتی نمینویسید و سانسور میکنید ارسال نظر چه فایده جناب رسانه محترم
لر اصیل
Iran, Islamic Republic of
فقط می دونم خیلی خنده ام گرفت .....
ناکارآمدترین استاندار......
Iran, Islamic Republic of
بله اگر استاندار اقوامشو استخدام کرده نرخ بیکاری با استخدام های فله ای تک رقمی کرده البته توجه موحد مایه بدبختی کهگیلویه در این تک رقمی کردن دخیل است
آقای قالیباف! شما و این همه صداقت و صراحت و شجاعت؟

آقای قالیباف! شما و این همه صداقت و صراحت و شجاعت؟

محمد مهاجری خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی نوشت: سخنان‌تان درباره اینکه مدیران کشور هر ...
چرا تنش‌ها بین طالبان و ایران ناگهان به نقطه انفجار رسید؟

چرا تنش‌ها بین طالبان و ایران ناگهان به نقطه انفجار رسید؟

تورک فرهادی، تحلیلگر افغانستانی مستقر در ژنو با بیان اینکه هرگونه درگیری بین افغانستان ...
باید خون گریست؛ از ۷۵ هزار مسجد، درب ۵۰ هزار مسجد بسته است

باید خون گریست؛ از ۷۵ هزار مسجد، درب ۵۰ هزار مسجد بسته است

حاج ابوالقاسم دولابی نماینده ویژه رئیس جمهور در امور روحانیت با اشاره به اوضاع نامناسب ...
1