تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۳۹
کد مطلب : ۴۳۴۳۲۲
اگر رد کردند هرگز و هرگز، در انتخابات شرکت نمی‌کنم

(ویدئو) احمدی‌نژاد به انتقادات پاسخ داد

۱
۰
(ویدئو) احمدی‌نژاد به انتقادات پاسخ داد
کبنا ؛محمود احمدی‌نژاد به انتقاد از او پس از سخنانش در وزارت کشور مبنی بر اینکه اگر ردصلاحیت شود در اتنتخابات شرکت نمی کند، واکنش نشان داد.
به گزارش کبنا به نقل از فرارو، او باز هم بر موضع تاکید کرد و گفت: «دو بار در سالهای ۹۲ و ۹۶ مرا رد کردید و ما به احترام مردم، انقلاب و نظام چیزی نگفتیم.»
رییس دولت ها نهم و دهم در این رابطه افزود: " اگر این بار بخواهید همان کار را تکرار کنید من شرکت نمی کنم و انتخابات را هم تایید نخواهم کرد."
او در واکنش به انتقادات گفت: «برخی از این جمله من که گفتم اگر من را رد کنید در انتخابات شرکت نمی کنم، بدشان آمد و روحیه طاغوتی را از خودشان بیرون ریختند! رای دادن حق هر انسان است.»
احمدی نژاد افزود: « آنها به گونه ای حرف می زنند که گویی مردم مکلف هستند به هر کسی اینها می گویند، رای بدهند!»
    
احمدی نژاد با بیان اینکه "رای حق من است، اگر رد کردند هرگز و هرگز، در انتخابات شرکت نمی کنم."، افزود: «فردا نگویند احمدی نژاد گفته بروید رای سفید بدهید یا اسم من را بنویسید و این کار و آن کار را بکنید یا از کسی دفاع می کند! من حتی از دوستان نزدیک و همکارانم که خیلی به آنها علاقه دارم هرگز حمایت نخواهم کرد. این نظر قطعی من است و تغییری نخواهد کرد.»
پیشتر در خطبه های نماز عید فطر احمد خاتمی عضو فقهای شورای نگهبان در نماز عید فطر در مسجد جمکران از موضع احمدی نژاد انتقاد کرده بود. 
(ویدئو) تجمع در نارمک و دعوت انتخاباتی از احمدی‌نژاد

خاتمی گفت: «ثبت‌نام می‌کنند باید بدانند که سر سفره نظام نشستند و با قانون اساسی سرکار می‌آیند و با همین قانون، انتخاب یا رد صلاحیت می‌شوند، اگر افراد قانون را قبول ندارند چرا به صحنه می‌آیند، اینکه عده‌ای بگویند انتخابات را تحریم می‌کنیم یعنی نظام و قانون اساسی را قبول ندارند.»
او تاکید کرد: "همه افرادی که به صحنه می‌آیند باید نظام، قانون اساسی، جمهوریت، اسلامیت و ولایت‌فقیه را با همه وجود قبول داشته باشند و آن‌هایی که قبول ندارند شایسته کاندیدا شدن نیز نیستند."
همچنین احمد علم الهدی امام جمعه مشهد هم بدون اشاره به احمدی نژاد به گفت: "اینکه آقایی عربده بکشد من در انتخابات شرکت نمی‌کنم یعنی در سرنوشتت تصمیم گیرنده نیستی."
نام شما

آدرس ايميل شما

پرویز
Iran, Islamic Republic of
بواقع کسانی که از پذیرش قانون اساسی سرباز می زنند واز سر عناد و لجاجت با نهادهای تعریف شده در قانون اساسی میستیزند خودشان عدم احراز صلاحیت خود را امضاء کرده اند و بهترین دلیل برای رد صلاحیتشان توسط شورای محتمرم نگهبان است
آخرین اظهارات جهانگیری در باره رد صلاحیتش، اصلاح‌طلبان و شورای نگهبان

آخرین اظهارات جهانگیری در باره رد صلاحیتش، اصلاح‌طلبان و شورای نگهبان

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اهمیت مشارکت حداکثری مردم در انتخابات پیش‌رو گفت: گاهی ...
بدرود اصلاحات؟

بدرود اصلاحات؟

هاشمی‌رفسنجانی ردصلاحیت شد تا شورای نگهبان همه اصلاح‌طلبان را غافلگیر کند؛ اما در عین ...
نظامی‌ها پشتيبان كدام كانديدا؟

نظامی‌ها پشتيبان كدام كانديدا؟

ممکن است در برهه‌هایی از زمان نزدیکی نظر بدنه نیروهای نظامی و فرماندهان کم و زیاد شده ...