تاریخ انتشار
سه شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۵۸
کد مطلب : ۴۳۳۲۴۴
رئیس شبکه بهداشت و درمان گچساران مطرح کرد:

کانون خطر گچساران در حال حاضر ادارات هستند / افتتاح 3 پروژه عمرانی در هفته سلامت

۰
کانون خطر گچساران در حال حاضر ادارات هستند / افتتاح 3 پروژه عمرانی در هفته سلامت
کبنا ؛رئیس شبکه بهداشت و درمان گچساران ضمن تبریک و گرامی داشت هفته سلامت اظهار کرد: افتتاح 3 پروژه خانه بهداشت روستاهای آرو، چهاربیشه، آبشیرین را در هفته سلامت خواهیم داشت.
به گزارش کبنا نیوز از گچساران، امروز سه شنبه (31 فروردین 1400) آرین غلامیان در خصوص زمان افتتاح بیمارستان نرگسی گفت: نصب تجهیزات بیمارستان نرگسی در حال انجام است و ظرف یک ماه آینده این بیمارستان افتتاح خواهد شد.
غلامیان با بیان اینکه مرکز شکیبایی بصورت شبانه روزی خدمات تست پی سی آر ارائه می دهد گفت: برای انجام بهتر تست گیری کرونا و عدم ایجاد ازدحام سه تیم بطور همزمان در این مرکز خدمات تست پی سی آر ارائه می دهند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان گچساران با بیان اینکه در روستاهای گچساران تست پی سی آر گرفته می شود در حالی که در استان مراکز دائمی تست در روستاها نداریم و معمولا تست گیری ها موقت هستند، اظهار کرد: در 4 مرکز روستایی باباکلان، دیل، امام زاده جعفر، لیشتر بصورت فعال و روزانه تست پی سی آر گرفته می شود.
وی گفت: گچساران هنوز در وضعیت قرمز است ولی در خصوص تعداد بستری ها به ثبات رسیده ایم و فعلا روند صعودی را نداریم.
غلامیان با بیان اینکه هر بار کانون های خطر کرونای شهرستان تغییر می کنند، افزود: کانون خطر ما در حال حاضر ادارات هستند که در حال حاضر غربالگری بیشتری را به دستگاه های اجرایی شیفت داده ایم، از مردم و مسئولان دستگاه های اجرایی می خواهیم که در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی همکاری بیشتری داشته باشند.
غلامیان در خصوص فرایند تزریق واکسن و اولویت بندی های وزارت بهداشت گفت: بر اساس ابلاغیه وزارت بهداشت 4 گروه در اولویت تزریق واکسن قرار گرفتند. اول کادر بهداشت، کادر درمان، دوم نظام پزشکی شامل پزشکانی که مطب دارند، سوم بیماران خاص و چهارم پاکبانان و غسال خانه ها هستند.
وی گفت: در حال حاضر 45 درصد کادر درمانی واکسینه شده اند، تا آخر هفته کادر درمان و بهداشت تا 90 درصد کادر درمان واکسینه خواهند شد.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

آژیر قرمز خودکشی

آژیر قرمز خودکشی

14 ماه می‌شود که کرونا در کشور می‌تازد و مردم مجبور به کاهش مراودات، خانه‌نشینی و انزوا ...
این ۵ وسیله در حالت خاموش هم برق مصرف می‌کنند

این ۵ وسیله در حالت خاموش هم برق مصرف می‌کنند

آیا می‌دانستید لوازم خانگی می‌توانند یک زندگی «پنهان» داشته باشند و حتی زمانی که دکمه‌ ...
از خاتمی تا ظریف

از خاتمی تا ظریف

پس از نهی آیت‌الله سید‌حسن خمینی برخی رسانه‌های رقیب با طرح این مساله که پروژه انتخاباتی ...