تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۴۶
کد مطلب : ۴۳۱۷۹۲
گفت‌وگو با غلامرضا تاجگردون درباره رد اعتبارنامه‌اش در مجلس

قاليباف پذيرفت كه روند طي شده غيرقانوني است / وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه چندين جلسه با من گذاشتند /   از امروز تا روز قيامت اگر كوچك‌ترين فسادي توانستيد ثابت كنيد و مدركي ارايه داديد، مي‌توانيد من را اعدام كنيد

۳۲
۰
قاليباف پذيرفت كه روند طي شده غيرقانوني است / وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه چندين جلسه با من گذاشتند /   از امروز تا روز قيامت اگر كوچك‌ترين فسادي توانستيد ثابت كنيد و مدركي ارايه داديد، مي‌توانيد من را اعدام كنيد
کبنا ؛«تمام آنچه كه حجت بود، ادا شد. مردم خونسردي خودشان را حفظ كنند»، اين اولين پست اينستاگرامي چهره‌اي است كه هجدهم تير ماه نه به اختيار بلكه بالاجبار رداي نمايندگي را آويخت و حداقل براي 4 سال با ساختمان هرمي‌شكل ميدان بهارستان خداحافظي كرد. غلامرضا تاجگردون يكي از چهره‌هاي شناخته شده ادوار پارلمان ايران است. او در مجلسي با دوز اصولگرايي از نوع دوره نهم، رياست كميسيون تلفيق و برنامه و بودجه را از چنگ چهره‌هايي سرشناس و البته باتجربه ربود و در مجلس معتدل دهم نيز بي‌رقيب بر اين كرسي تكيه كرد تا نفر اول پارلمان در بررسي معادلات نه چندان شفاف بودجه‌اي باشد اما در مجلس يازدهم همه‌ چيز برايش تغيير كرد. او مي‌دانست كه ميان اصولگرايان و آتش تندشان كار سختي در پيش دارد ولي همزمان مدعي رياست بر كميسيون تلفيق همان مجلس بود اما به ‌واسطه فضاسازي اصولگرايان، اعتبارنامه‌اش رد شد تا رنگ كميسيون بودجه و تلفيق را ديگر نبيند.
تاجگردون حالا در موسسه‌اي اقتصادي مشغول فعاليت است. جايي به دور از هياهوهاي هميشگي بهارستان و لابي‌هاي پيدا و پنهانش. تاجگردون از پارلمان رفت ولي هنوز روند طي شده درباره اعتبارنامه‌اش و زد و خوردهاي پشت پرده بهارستان براي افكار عمومي شفاف نيست. آنچه مي‌خوانيد بخشي از گفت‌وگوي حدود دوساعته روزنامه اعتماد با تاجگردون است. نشستي كه اين نماينده سابق مجلس در جريان آن از قول رييس مجلس و البته معاونت قوانين پارلمان راي‌گيري درباره اعتبارنامه‌اش را غيرقانوني خوانده و از «حسادت»ها و حب و بغض‌هاي شخصي كه سرنوشتش در مجلس يازدهم را تغيير داد، سخن گفته است.

    

رد اعتبارنامه شما در مجلس آن هم پس از اتهامات قابل توجهي كه نمايندگان به شما وارد كرده‌اند از جمله اتفاقات مهم تاريخ مجلس يازدهم خواهد بود به ويژه اينكه اتهامات بسيار جدي به شما وارد شد. امروز اگر قرار بر قضاوت اتفاقات رخ داده در مجلس باشد، رد اعتبارنامه خود را چطور تفسير مي‌كنيد؟
در مرحله اول بگويم كه همه اتفاقات رخ داده در آن زمان را كتاب كاملي كرده‌ام و به همه سوالات نيز پاسخ داده‌ام كه اميدوارم به آن اجازه انتشار بدهند. قاعدتا چيزي كه مي‌توانم در مورد آن بگويم اين است كه همه حقوقدانان به ويژه معاونت حقوقي مجلس هم اذعان كردند كه فرآيند طي شده غيرقانوني بود. معاونت حقوقي مجلس حتي اين مساله را كتبا به اطلاع رييس مجلس رساند. آقاي قاليباف هم شفاها به من گفت كه مي‌پذيرد فرآيند طي شده غيرقانوني است و تاكيد كرد كه اجازه نمي‌دهد راي‌گيري صورت بگيرد اما چون فشار رويش وجود دارد، فرآيندي را طي مي‌كند تا مدت بررسي طولاني‌تر شود. اينها به جاي خود البته اين نقل قول قابليت اثبات ندارد ولي من بيانش كردم و آقاي قاليباف هم رد نخواهد كرد چراكه مستندتر از اين نقل قول، همان نامه‌اي است كه معاونت قوانين مجلس به آقاي قاليباف نوشت.
به عقيده من مراجع بررسي بايد اين ادعاها را بررسي كنند. اين مراجع هم براي نمايندگان مجلس چند نهاد بيشتر نيست كه مهم‌ترين آنها شوراي نگهبان است. براي شوراي نگهبان هم يكسري نهادهاي امنيتي و تحقيقاتي گزارش تهيه مي‌كنند و اين نهاد براساس اين گزارش‌ها صلاحيت افراد را رد يا تاييد مي‌كنند. معتقدم يكي از پر سر و صداترين افرادي كه صلاحيت‌شان مورد بحث جدي قرار گرفت، من بودم. شوراي نگهبان هم هيچ بده و بستاني
با من ندارد و دليلي هم ندارد كه نسبت به من تعصب خاصي داشته باشد. شوراي نگهبان با همه اين فرآيندها و پيچيدگي‌ها من را تاييد صلاحيت كرد ولي همان‌ها كه تلاش كردند صلاحيت من رد شود، در مجلس به اعتبارنامه‌ام اعتراض كردند.
يعني كساني كه در مجلس اعتراض زدند از قبل هم داشتند تلاش مي‌كردند؟
بله. ولي هر جا مي‌رفتند به آنها گفته مي‌شد كه ما هيچ مستندي نداريم و همه اين گزارش‌ها ناصحيح است. شوراي نگهبان مباحث سياسي‌اي كه در مورد من مي‌شد را قبول داشت ولي آنها را ملاك رد صلاحيت نمي‌دانست. مثلا به فلان اظهارنظر درباره شوراي نگهبان يا بهمان تذكر به رييس‌جمهوري واكنش نشان مي‌داد ولي آنها را در راستاي ايفاي وظيفه نمايندگي مي‌دانست اما بازهم من را تاييد صلاحيت كردند. شوراي نگهبان به مسائل اقتصادي و مالي و اخلاقي در اين دوره بسيار حساس بود اما من را رد صلاحيت نكرد. وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه هم چندين جلسه با من گذاشتند و با ذره‌بين پرونده‌ام را بررسي كردند. هر جلسه حدود 5 يا 6 ساعت طول مي‌كشيد و يكي‌يكي از من سوال مي‌كردند اما بازهم چيزي پيدا نكردند.
همان زماني كه در مجلس رييس كميسيون بوديد، وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه پرونده شما را بررسي مي‌كردند يا پس از پايان مجلس دهم؟
همان زمان رياستم بركميسيون بودجه يك به يك من را صدا مي‌زدند و سوال مي‌كردند و پرونده را بررسي مي‌كردند. تعارف هم نداشتند. درنهايت و پس از تمام اين بررسي‌ها شوراي نگهبان من را تاييد كرد ولي آنها به اعتبارنامه‌ام اعتراض كردند. پرونده در شعبه بررسي شد و شعبه به شوراي نگهبان نامه‌اي فرستاد و اين نهاد هم پاسخ داد پس قاعدتا ديگر نبايد اعتراض آنها بررسي مي‌شد اما باز هم در صحن مجلس آقاي قاليباف با يك روش كاملا من‌درآوردي، مثل همه ‌چيزهاي ديگري كه به شكل من درآوردي براي آنها تصميم مي‌گيرد و اصلا معلوم نيست از كجاي قانون اين اقدامات را برداشت مي‌كند، پرونده را به كميسيون تحقيق فرستاد.
واقعيت اين است كه آقاي قاليباف يقين داشت كه من در كميسيون تحقيق مي‌افتم و كار تمام است. به همين جهت فشارها آن‌قدر به كميسيون تحقيق زياد شد كه تقريبا همه اعضاي اين كميسيون قول داده بودند من را مي‌اندازند ولي موقع راي‌گيري وجدان‌شان حاكم بود و راي مثبت دادند و اعتبارنامه را تاييد كردند. اقدامات صورت گرفته از سوي معترضان چند بُعد داشت، يك بُعد آن اين بود كه مردم را تحريك كرده و اقدامات خود را مبارزه با فساد معرفي كنند، پس من بايد اول تلاش مي‌كردم كه ذهن مردم و كساني كه من را مي‌شناسند را با واقعيت روبه‌رو كنم و بگويم كه در اين ميان فسادي در كار نيست. براي اينكار بايد خودم را در محكمه تبرئه مي‌كردم و محكمه من هم يا شعبه يا كميسيون تحقيق بود كه فرصت ارايه مستندات و بحث و مجادلات در آنها وجود داشت. پس از راي مثبت آنها به نظرم فضاي عمومي جامعه متوجه شد كه من فساد ندارم، ضمن اينكه همچنان تاكيد مي‌كنم كه از امروز تا روز قيامت اگر كوچك‌ترين فسادي را شما توانستيد، ثابت كنيد و مدركي ارايه داديد، مي‌توانيد من را اعدام كنيد.

  

من 30 سال است كه مشغول خدمتم! نه پرونده‌اي و نه احضاريه‌اي و نه مدركي عليه من وجود ندارد. يك خبرنگاري مي‌آيد و 4 مساله‌اي كه شنيده را كنار هم مي‌گذارد و مي‌گويد اين‌ها سند است! اگر اين را بپذيريم بايد بپذيريم
كه بسياري از مطالبي كه در جامعه عليه افراد مختلف گفته مي‌شود هم صحيح است. جالب آنكه نمايندگان مجلس انتظار نداشتند كه من در صحن علني اين تعداد راي بياورم و فكر مي‌كردند با اين فضاي مثلا انقلابي كه ايجاد كرده‌اند نهايتا 40 راي خواهم آورد ولي به هر حال نماينده‌ها به من راي دادند و بعد از آن هم خيلي از آنهايي كه به من راي منفي دادند كه اگر يك روزي لازم شد اسامي آنها را مي‌گويم، به من زنگ زدند و پيام دادند كه ما را حلال كن. در واقع تلاش مي‌كنند دلجويي كنند.
در مقابل اقدامات اين افراد من 2 راه داشتم. يا بايد مثل آنها رفتار كرده و مي‌گفتم تويي كه به من مي‌گويي فلان شركت را داري، من كه ندارم ولي تو اين و آن شركت را داري. اين رفتار، رفتار تهاجمي بود و فرصتي هم براي آن وجود نداشت چراكه كل ماجراي من حدود 40 روز طول كشيد. من بايد در اين 40 روز فضايي كه در داخل و خارج از كشور عليه من شكل گرفته بود را تغيير مي‌دادم. مي‌گفتند تاجگردون، طبري قوه مقننه است. اين را بايد اصلاح مي‌كردم.
اين فضا عليه شما در 40 روز شكل نگرفت. سال‌ها قبل مي‌گفتند تاجگردون، فساد دارد و اصطلاحا طبري قوه مقننه است. چرا همان زمان به اين صحبت‌ها پاسخ نداديد؟
به چه كسي بايد جواب مي‌دادم؟
به رسانه‌ها! به مردم!
رسانه‌ها از من درباره اموالم سوال كردند، من هم گفتم اموالم همين است. همان روزها هم آقاي توكلي بيشترين حرف‌ها را عليه من مي‌زد. يك‌بار به ايشان در صحن علني گفتم تو اين حرف‌ها را مي‌زني؟ اموال من كه همين است، مي‌گوييد پدرم خان و كدخدا است و خودم هم 30 سال است كه رانت‌خواري مي‌كنم! گفتم آقاي توكلي عزيز من دانش‌آموز بودم كه تو وزير شدي، شما كسي بوديد كه گفتيد افتخار من اين است كه با موتور گازي به وزارتخانه مي‌روم، گفتم من بچه حزب‌اللهي و بسيجي بودم خوشحال از اينكه مي‌ديدم وزيرم يك آدم خاكي است. گفتم پدر من ظالم و خودم هم 30 سال است كه دارم رانت‌خواري مي‌كنم پس كل اموال من براي شما، شما هم نصف اموال‌تان را به من بدهيد. ديگر بيشتر از اين من چه جوابي به طرف مقابلم بدهم؟

  

معقتدم كه همه اين داستان‌ها را آقاي توكلي و دوستانش خلق كرده‌اند. اما من حاضرم همين حالا هم كه 7 الي 8 ماه از ماجرا گذشته، آقاي توكلي بيايد و نصف اموالش را به من بدهد و من هم كل اموالم را به ايشان خواهم داد، ديگر صريح‌تر از اين مي‌توانم حرف بزنم؟ زندگي من در حد خودم متوسط است اما بگوييد چطور مي‌شود فلان فردي كه 5 سال است وارد سيستم شده فلان خانه و بهمان ماشين را مي‌خرد؟ من خانه‌ام اجاره‌اي است و در حد خودم زندگي مي‌كنم. يك جايي گفتم كسي كه لكسوس سوار مي‌شود و با پرايد مي‌آيد، دزد است ولي از من ناراحت شدند. اما هنوز هم همين را مي‌گويم. در همين مجلس نماينده‌اي داريم كه عضو هيات رييسه است و چهره انقلابي دارد و روزهاي اول قبل از تشكيل مجلس با بهترين ماشين مي‌آمد ولي يك روز ديدم با تيبا آمد! از او پرسيدم پس ماشينت كو؟ گفت:«اصلا نمي‌شود با آن ماشين به مجلس بيايي!» اين آدم دزد است! كسي كه از زندگي خودش دزدي مي‌كند حتما از جامعه‌اش هم دزدي مي‌كند!
به نظر شما اگر كسي از خيابان رد شود و از او بپرسيد غلامرضا تاجگردون، رييس 8 ساله كميسيون برنامه و بودجه مجلس خانه‌اش اجاره‌اي است، قبول مي‌كند؟
من خانه كوچك‌تري دارم كه متعلق به خودم است اما
اين خانه را كه بزرگ‌تر است را اجاره كرده‌ام. ولي اينكه فكر كنند تاجگردون خيلي مال و اموال دارد، خير اين‌طور نيست! من در حد خودم دارم. اگر بپرسيد بچه‌هاي تاجگردون كجا هستند؟ بپرسيد آيا از اعضاي خانواده‌ام كسي در خارج از كشور است؟ يا بچه‌اي دارم كه رانت‌خواري كرده باشد؟ خير اين‌طور نيست. من 3 بچه دارم كه هر 3 آنها در كنكور شركت كرده‌اند و بدون رانت در بهترين دانشگاه قبول شده‌اند. رانت‌خواري افراد را بالاخره بايد يك جايي ديد. از مال اندوزي و ثروتش، يا از خوردنش و... مي‌توان به فسادش پي برد، اگر چيزي هست خوب بيان كنند. حرف من اين است كه مصداق مقابله با من در اين كشور آقاي توكلي است، وضعيت زندگي ايشان را ببينيد، وضعيت زندگي من را هم ببينيد!
چرا آقاي توكلي به نماد مقابله با شما تبديل شد؟
از حسادت‌هاي مجلس دوره نهم شروع شد. اصلا شرطش براي آوردن يك عزيزي در ليست اين بود كه تاجگردون نباشد. در مجلس نهم آقاي توكلي 2 الي 3 ساعت با من جلسه گذاشت. خودش، نادران، مصباحي‌مقدم و يك فرد ديگري نشستند و گفتند: «براي ما زشت است كه در يك مجلس اصولگرا تو رييس كميسيون بودجه‌اش باشي.» اين عين جمله‌اي است كه توكلي به من گفت. معلوم است چنين آدمي آن شكست را تلافي مي‌كند. به جرات مي‌گويم كه آقاي توكلي نه در اين دنيا و نه در آن دنيا خير نخواهد ديد.كسي كه اين‌گونه به راي مردم ظلم كند، خير دنيا و آخرت را نمي‌بيند.
من در دانشگاه شهيد بهشتي درس خوانده‌ام و بدون سهميه وارد دانشگاه شده‌ام. آقاي توكلي از وزارت كنار رفت و با رانت به دانشگاه ما آمد و نشست و ليسانسش را گرفت اما همين آدم مداركي عليه من آورد و مدعي شد كه تاجگردون با رانت مدرك گرفته است! آقاي توكلي با رانت آمد و ميز بغل دستي من در دانشگاه شهيد بهشتي نشست و از اينجا با بچه‌هايش به لندن رفت. من از اينجا به ياسوج رفتم اما من مي‌شوم رانت‌خوار و آقاي توكلي مصداق مقابله با آن؟! او كه از اينجا با 7 بچه‌اش به لندن مي‌رود، پاك و منزه مي‌شود؟!
يك‌ جا گفتيد:«شايد من شيشه كثيف باشم اما شما دستمال تميز نيسيتد.» اين جمله بازخوردهاي بسياري داشت. اينكه خودتان مي‌گوييد من «شيشه كثيف» هستم، چه معنايي دارد؟ نوعي اعتراف نيست؟
من گفتم شايد من شيشه كثيف باشم درحالي كه مي‌توانستم بگويم من شيشه كثيف نيستم! اين يك جمله استعاري است كه ما خودمان به كار مي‌بريم تا حرف‌مان را به طرف مقابل بفهمانيم. من خيلي قاطع در صحن علني مجلس هم گفتم كسي كه در راس مجلس نشسته است، شيشه‌اش كثيف است و نمي‌تواند به من بگويد كه چرا تو فلان هستي! بگويند من بيشتر مساله دارم يا آنكه در مجلس مسووليت دارد؟! پس چرا به او نمي‌پردازند؟!
چرا نمي‌پردازند؟ چرا نوع مواجه مثلا آقاي توكلي با پرونده شما و آقاي قاليباف متفاوت است؟
آقاي توكلي اصلا اعتقادي به رفتارهاي اخلاقي و ديني ندارد و در صحن علني و كميسيون تحقيق دور نهم تمام تلاشش را كرد تا خودش رييس كميسيون را تعيين كند. آقاي تابش دركميسيون بود و از آقاي توكلي سوال كرد كه:«آقاي توكلي در اين كميسيون چه كسي صاحب صلاحيت است؟ آيا آقاي تاجگردون مشكلي دارد؟» گفت:«خير ايشان تخصص و تعهدش را دارد!» آقاي تابش از او پرسيد: پس چرا به ايشان راي نمي‌دهيد؟» گفت:«چون بايد از نظر سياسي به آقاي مصباحي مقدم راي بدهيم.» آدمي كه اين‌گونه است و مي‌گويد
تخصص و تعهدش خوب است ولي سياست چيز ديگري مي‌گويد را شما چطور قضاوت مي‌كنيد؟
اگرآرا در مجلس شفاف بود، وضع شما بهتر مي‌شد يا بدتر؟ اعتبارنامه‌تان با شفافيت آرا رد مي‌شد يا خير؟
مخالفان من صبح راي‌گيري تصميم گرفتند كارت راي نمايندگان را بگيرند يا حداقل عكسش را داشته باشند تا خيال‌شان راحت باشد. چندين مورد وجود داشت كه طرف اول با مداد نوشته منفي و عكس گرفته و به آنها نشان داده بعد پاك كرده و نوشته مثبت و عكس گرفته و براي من فرستاده است. من به آقاي قاليباف گفتم راي‌گيري با ورقه را كنار بگذاريد، راي‌گيري را الكترونيكي برگزار كنيد،گفت چرا؟ گفتم اينها قرار است كارت بقيه را بگيرند،گفت نمي‌گذاريم. گفتم دست شما نيست،كارت‌ها را مي‌گيرند چون ما خودمان هم اين كار را مي‌كرديم. اگر شفافيت آرا بود من اصلا 102 راي را نمي‌آوردم و شايد به 40 تا هم نمي‌رسيد اما اگر راي‌گيري به صورت الكترونيكي برگزار مي‌شد من حتما راي مي‌آوردم ولي چون كارت دادند و 4 الي 5 نفر مامور جمع‌آوري برگه‌ها شدند، راي نياوردم.
احساس خودتان به اين اتفاقات چه بود؟

فكر مي‌كنم خودم هم ديگر نمي‌توانستم بمانم. يك آقايي كه جامعه خيلي نسبت به او حساس است و اختلاف‌نظرهاي جدي هم با من دارد، در همان ايام من را ديد و گفت:«من خيلي اين مدت موضوع شما را رصد كردم، شما حمايت شوراي نگهبان و كميسيون را داريد. همين فرمان را جلو برو كه خيلي خوب است چون توانسته‌اي ذهن همه را نسبت به خودت عوض كني فقط تلاش نكن كه راي بياوري چون زماني برنده‌اي كه اعتبارنامه‌‌‌ات را رد كنند، اگر بماني اين رفيق‌هاي من، تو را در مجلس ذليل مي‌كنند ولي اگر بيفتي، برده‌اي. او به من گفت تلاش نكن تا حتما بماني بلكه تلاش كن تا خودت را ثابت كني چون تو طبري نيستي!» در مجلس سازماني براي انداختن من تلاش كردند ولي من گفتم كه ديگر خودم هم نمي‌خواهم بمانم.
اتفاقا همان لحظه وقتي صحبت من تمام شد، آقاي ميرتاج‌الديني كه من تا روز قبل در شعبه رقيبش بودم، آمد و گفت:«آقاي تاجگردون جوري حرف زدي كه من روز قيامت را جلوي چشمم ديدم.» گفت:«من در كميسيون تحقيق هستم و حتما تحقيق درستي مي‌كنيم و نمي‌گذاريم حقي از شما ضايع شود.» من حرف‌هايم را زدم تا وجدان آنها را نسبت به روز آخرت آگاه كنم. من يك جمله به آقاي قاليباف گفتم كه شايد شما دوي 100 متر را از من ببريد اما من دوي استقامت را از شما مي‌برم و واقعا هم همين است.
يك انتقادي كه به شما وارد بوديد، اصرارتان بر تاييد صلاحيت از سوي شوراي نگهبان بود درحالي كه اگر قرار بر پذيرش تمام و كمال نظر شوراي نگهبان باشد بايد رد‌صلاحيت‌ها را نيز بپذيريم.
شايد بتوانيم در رد صلاحيت‌هاي شوراي نگهبان ايراداتي بگيريم اما در تاييد كردن نمي‌توانيم از آنها ايراد بگيريم.
سينا كمال‌خاني هم كه مدرك تحصيلي‌اش ايراد داشت، تاييد شده همين شورا بود.
بله اما شورا مجددا خودش ورود كرد و صلاحيتش را رد كرد. شوراي نگهبان براي من وقت گذاشت. آقايان معترضين پيش آقاي جنتي، آقاي كدخدايي و... رفتند و گفتند آقاي تاجگردون حكم قضايي دارد، شوراي نگهبان هم گفت اگر حكم قضايي داريد، ردش كنيد چرا سراغ ما آمده‌ايد؟ آن صحبت آقاي جنتي است در مورد اين موضوع مصداق دارد كه گفتند:«كسي كه تا به حال احضار نشده است، چگونه حكم قضايي دارد؟»
 
منبع: اعتماد
نام شما

آدرس ايميل شما

یا حق
Iran, Islamic Republic of
باز هم شاهد فرافکنی و فرار به جلوی جناب تاجگردون هستیم که دیگران را متهم می کند و خودش را مبرا در حالیکه همه می دانیم که با رندی و زرنگی توانسته ترفندهایی بکار ببرد که مورد محاکمه قرار نگیرد و داپما این انتخاب حمله به جای دفاع را تاکتیک همیشگی خود انتخاب کرده.
ما کاری به مخالفین درون و بیرون مجلسش نداریم اما الحق و الانصاف در تاریخ مجلس و در تاریخ استان در محورهای ذیل تاجگردون سرآمد بوده:
- پارتی بازی
- فامیل بازی
- پنهان کاری
- رانت خواری
- زمین خواری
- تبعیض
- ظلم به مخالفین و منتقدین
- سوء استفاده از موقعیت برای رسیدن به ثروت و شهرت و قدرت
- چند چهره بازی سیاسی در سطوح ملی و منطقه ای
ا.ب
Iran, Islamic Republic of
شما کاندید رقیب یا بستگان کاندید رقیب هستید(البته نه رقیبی که رأیش زیاده )،شما فقط کلمه ی فرافکنی رو یاد گرفتی و معلوماتی نداری . اگر شما به حق، اینهمه تخلفات از تاجگردون سراغ دارید چرا اقدام قضائی علیه ایشان نمی کنید(مثل همان تلاشهای قبلی در جهت گزارشات کذب که انجام دادید ) . شما یا ناحق می گویید . یا اگر حق می گویید .را در اجرای عدالت ضعیف و ناکارآمد می دانید که پیگیر حقوق تان نمی شوید . در هر صورت شما خودتان گناه کارید و متخلف پس شایسته نیست بدون ذکر نام در یک رسانه ی عمومی تهمت به یک مسلمان بزنید. دریا با شستن دستی در ان آلوده نمی شود .
Iran, Islamic Republic of
کاش کبنا از تاجگردون خیلی شفاف می خواستند که به این سوالات که تا حالا جواب نداده اند جواب بدهند:
چرا تاجگردون در مورد مدرک دکترای تقلبی خود چیزی نگفته؟
چرا در مورد تبعیض های ناروا در توزیع اعتبارات در هر دو سطح کشوری و استانی چیزی نگفته؟
چرا تاجگردون در خصوص پرونده.خارج از کشورش چیزی نگفته؟
چرا در مورد شرکت های خود و بستگانش چیزی نگفته؟
چرا در مورد واگذاری مناصب به بستگانش چیزی نگفته؟
چرا در مورد زمین خواری چیزی نگفته و....هزاران ناگفته دیگر.
اما مردم متوجه مشکلات بی شمار تاجگردون شدند و دیگه حنایش رنگی ندارد با این توضیحات غیر مستند نه تنها چیزی عوض نمی شود که اوضاعش بدتر و بدتر خواهد شد.
ا.ب
Iran, Islamic Republic of
لعنت خدا بر آنان که با بی تدبیری و در جهت منافع خویش رأی ۸۰درصد جمعیت یک حوزه رو باطل کردند و یک نیروی فعال، خدوم و کارامد استان رو از صحنه ی خدمت ، فعالیت و سیاست خارج کردند.
کیانپور
France
چه زرنگ ، که با ااینهمه پرونده سنگین ردپایی هم از تخلفات ندارد
Esi
Iran, Islamic Republic of
اینهمه فرافکنی برای چیست اقای تاجگردون ایا منزل شما در خیابان فرشته متعلق به همسرتان نیست ایا منزل اپارتمان خیابان ارژانتین که برای پسرتان خریدید متعلق به شما نبود وایا دفتر شما در خیابان ارژانتین و جنب دفتر شرکت گوپله متعلق به کسان دیگریست بهرحال شما روراست نیستید وگرنه به اتهامات پاسخ میدادید نه فرافکنی کنید هر بار توسط یک رسانه اتهامات هم مشخص و مبرهن است و در همه رسانه ها مکتوب لطفا پاسخ دهید
Iran, Islamic Republic of
😅😅
سینا
France
یعنی آنهمه خطاهایی از شما که از مجلس خوانده شد، پس چه بودند ، بس است دیگر مردم از اینکه اینقدر این افراد خطاکار خودشان را پاک جلوه میدهند خسته شده اند
Iran, Islamic Republic of
جرائم تاجگردون بدون شک از همه کسانی که تا حالا کارشون به محاکمه کشیده سنگینتر بوده اما بدون تردید از همه شون زرنگتر بوده و به همین جهت جوری کار کرده که تا حالا قصر در رفته و از خودش ردپا نگذاشته در صورتیکه پرونده انتشار یافته مجلس گوشه ای از مسائل جناب ایشون بود و پرونده های بی شماری را با پنهان کاری و زیرکی عجیب و غریبش نامرئی ساخته.
اما بالاخره خدایی هست جناب تاجگردون و اگر این دنیا با چنین لاپوشانیها و سفسطه ها سرپوش بگذاری فردای قیامت چه جوابی خواهی داشت؟
Iran, Islamic Republic of
همونطوری که بقیه جواب ظلمی که به مردم گچساران کردند؛رامی‌دهند
France
ازاین رسانه وزین بعید بود هرمصاحبه ای را چاپ کند، اینها چیست می گذارید حیف از وقت و زمانی ک هدر میدهیم
نوا
France
کدام خبرنگاری بود که حوصله داشت اینهمه بنشیند و این مشت حرفها را گوش کند؟ باشه تاج کار خطاواشتباهی نکرد ، همه گناهها تقصیر مردم بود، عجبااااااا،
مردم منتظر برخورد قضایی با گناهکاران هستند
مطلع
Iran, Islamic Republic of
فقط میتونم بگم !!!!!
شک نکن درست می فرمایید یک خلاف ندارید هزاران تخلف دارید!!!!
Iran, Islamic Republic of
د قوت من ایی گپل نی!!!
برای همیشه ب خاطره ها پیوستی!!!!
آقای تاج این حرفا دیگه آب درهاون کوفتن هست/شماداریدبه قول خودت زمینه رابرای تاییده ساسان خان فراهم میکنی/خبری ازاین ترفندهای فریبنده نیست/به نان باش........
ناگفته نماندآقای قالیباب توصداوسیمابه همه ملت ایران اعلام کردکه آقای تاجگردون اشتباهاازمجلس باخفت اخراج شد؟؟؟؟؟
ممو
Iran, Islamic Republic of
عمر سیاسیت تموم شد
دیگه بر نمیگردی
گلستان
Iran, Islamic Republic of
یعنی پاک بیی و ما خبر نیاشتیم در اکثر مناقصاتی که ترک تشریفات برگزار میکردند سهم داشتی نیروهایی که گذاشتی به جزئ اموزش و پرورش همش در حد جزیی پست نبودند مثل گمرک مثل معاونخزانه دارایی برنامه و بودجه وووووووووووووو روز قیامتی به قول خوت هست انجا دیگه راه بازگشتی نی
Iran, Islamic Republic of
مردم منتظر برخورد قضایی با ایشان هستند وضعیتی که الان داریم به خاطر عملکرد کمیسیون چند سال پیش ایشان بوده که با خنده وزیر اقتصاد ورئیس بانک و وهمه را بیمه کرده بود . قوه قضائیه مقتدر باید به افکار عمومی پاسخ دهدچرا هنوز ایشان را بازداشت نکرده است یک فوق دیپلم گذاشته مدیر کل جایی دراستان ساعت 10 میاد سرکار وتا الان هم یک کارمند ازش راضی نیست فقط تواتاقشه این ظلم به مردم نیست
دو کلمه حرف حساب
Iran, Islamic Republic of
جناب تاجگردون صدتا کتاب هم که برای توجیه سر هم ببافی یقین بدان که سر سوزنی تاثیر نخواهد داشت و با این مظلوم نمائی ها از اون هم پرونده های سیاه تطهیر نخواهی شد.
مردم از این عوامفریبی ها آگاهند و به ذات شما پی بردند این تلاشاتون کاملا بی فایده هست و بلکه نتیجه عکس خواهد داد و انزجار عمومی را از شما بیشتر بر می انگیزد. از ما گفتن
پورالحسینی
Iran, Islamic Republic of
با احترام به انتقادات عزیزان
اینکه میفرمایید فرافکنی ، اصلا این واژه اینجا چه معنایی دارد؟ میگویید متهم است . پس چرا واقعا ایشان از طرف هیچ اداره قضایی و امنیتی جهت محاکمه احضار نمیشود؟ چرا به خاطر یک لجاحت سیاسی و طایفه ای تمام ارکان مهم نظام را زیر سوال میبرید؟
دوستان عنایت داشته باشید در مورد مدرک تحصیلی ، آقای تاجگردون از موسسه گلوبال مفتخر به مدرک دکترا شده اند. اما گاهی بعضی از وزارت خانه ها بر اساس معیارها و سیاست های داخلی خود مدارک برخی از موسسات را قبول نمیکنند . و این نشان از تقلبی بودن آن مدرک نیست کما ایتکه کشور عمان مدرک دانشگاه علمی کابردی کشور ما را نمیپذیرد! آیا فارغ التحصیلان علمی کاربردی متقلب هستند؟ دوستان کمی منصفانه سخن بگوییم و نقد کنیم.
عزیزان دائم میگویند اقای تاجگردون ردپا و اثری از فساد های خود بجا نگذاشته. دوستان شما با این سخن مستقیم به وزارت اطلاعات و سربازان گمنام این نهاد ارزشی توهین میکنید. چطور ممکن است ایشان 30 سال در کلیه مناصب و پست های حساس مدیریتی حضور داشته باشد و به قول شما اینهمه فساد کند و هیچ مشکلی برایش پیش نیاید. عزیزان خدا را مد نظر انتقادات خود قرار دهید. در پیشگاه او پاسخگو باید باشید.
آقای تاجگردون پیغمبر نیست و شاید گاها" تخلفات مدیریتی که ناشی از سلیقه ایشان و مغایرت این موضوع با سلایق موکلین خود بوده سات داشته باشد اما آن چیزی که در ماه ها غیر منصفانه به او نسبت داده شد سزاوار نبوده و نیست.
لذا استدعا دارم در نقد هود ابتدا خدا و سپس وجدان و نیت خود را قاضی قرار دهید. از محضر همه عزیزان پوزش میطلبم.
ا.ب بویراحمد
Iran, Islamic Republic of
درود بر شما .
Iran, Islamic Republic of
چه حرفایی..جک میگید؟
Iran, Islamic Republic of
اکثر قریب به اتفاق کامنت هایی که علیه تاجگرون نوشته میشوند حقارت و حسادت از لابه لای انها موج میزند
ادمهایی که نمیخواهند استدلال منطقی دیگران را بشنوند.. شماها که میگید تاجگردون رانت خوار است چرا نهادهای قضایی و امنیتی هیچ مدرکی علیه ایشون که دال بر صحت اتهامات شما باشد تایید نکرده اند؟؟تاجگردون دقیقا به کدام تاریخ پیوسته که مرتب میگید تاجگردون به تاریخ پیوست...شما خودتان دقیقا کجای تاریخ به تاریخ نپیوسته هستید؟؟!نه تاجگردون با این حرفها کوچک میشود ونه شما با این حجم از کینه و حسادت و حقارت بزرگ.
بابا حیدر
Iran, Islamic Republic of
خرداد ماه سال۱۴۰۰ مردم فهیم گچساران و باشت جواب عریضه نویسان را خواهند داد و انهایی که با وقاهت به آرای مردم خیانت کردندبرای همیشه از صحنه سیاسی حذف خواهند شد . این خط و این هم نشان .
Iran, Islamic Republic of
خبرنگار محترم سوالی از تاجگردون درمورد .. می پرسید
جوادی
Iran, Islamic Republic of
یه بردی بنه سر حیش!
همین و بس
دنا خومی
Iran, Islamic Republic of
آقای تاجگردون:
جرم شما گماشتن مدیرانی است که حتی توان اداره ی یک اتاق را هم نداشتند و چون شما رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس بودید و لابی گری می گردید و قدرت کاذب داشتید آنها را به استان تحمیل کردید
جناب تاجگردون جرم شما نخبه کشی بود از گچساران و باشت گرفته تا دهدشت و بویراحمد و دنا و لیکک و مارگون
جرم شما سواستفاده از جابکاهتان بود. سیستان و بلوچستان مدرسه نداشت و شما افتخار می کردید که سالن های ورزشی در روستاهای متروکه می ساختید
حرم شما ناراستی شما بود
Iran, Islamic Republic of
نمونه مدیران ضعیف مدیرکل تامین اجتماعی است
محمد
Iran, Islamic Republic of
سلام زمانی رسانه نانی که منزل میبری حلا له که نظر یه همه را بنویسی نه هر که را سفارش دادن !!؟!!!؟؛چرا ؟؟؟؟
دشت روم
Iran, Islamic Republic of
اره من لرم من از پشت کوه آمدم...دوست داریم مرد با افتخار....
بانو
Iran, Islamic Republic of
آقای زرنگ
(تصاویر) گل آرایی ضریح امام حسین و حضرت عباس

(تصاویر) گل آرایی ضریح امام حسین و حضرت عباس

در آستانه اعیاد شعبانیه، ضریح مطهر حضرت امام حسین (ع) و حضرت عباس (ع) با گل‌های طبیعی ...
چه گیاهانی را در اتاق خواب‌مان بگذاریم؟

چه گیاهانی را در اتاق خواب‌مان بگذاریم؟

گیاهان تصفیه کننده هوا می‌توانند به زندگی بهتر انسان و سلامت شما نیز کمک کنند.
کاهش ابتلا به کرونا با مصرف این قرص

کاهش ابتلا به کرونا با مصرف این قرص

طبق یافته های اخیر، استفاده از آسپرین برای جلوگیری از ایجاد بیماری های قلبی عروقی در ...