تاریخ انتشار
دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۳۷
کد مطلب : ۴۳۰۰۷۷
وزارت خزانه‌داری آمریکا؛

آمریکا معافیت موقت تحریمی برای انصارالله یمن صادر کرد

۰
آمریکا معافیت موقت تحریمی برای انصارالله یمن صادر کرد
کبنا ؛وزارت خزانه‌داری آمریکا دوشنبه شب با اعلام معافیت‌های موقت تحریمی، مجوز تراکنش مالی با جنبش انصارالله یمن را صادر کرد.
به گزارش کبنا به نقل از مشرق، تارنمای این وزارتخانه در بخش پرسش و پاسخ خود نوشت: نهادهای مالی خارجی اگر آگاهانه تراکنش های دارای مجوز از واشنگتن را انجام داده یا تسهیل کنند در معرض تحریم قرار ندارند.
این معافیت موقت تا ۲۶ فوریه (پنجم اسفند) اعتبار دارد.
به نوشته رویترز، به نظر می رسد که این اقدام تلاشی برای رفع نگرانی های شرکت ها و بانک هایی است که با یمن داد و ستد بازرگانی دارند.
این تصمیم درحالی اتخاذ شده است که وزارت خارجه آمریکا بامداد شنبه اعلام کرد که بازنگری در اقدام دولت سابق این کشور برای قرار دادن جنبش انصارالله یمن در فهرست تروریستی را آغاز کرده است.
یک سخنگوی این وزارتخانه گفت که دولت جدید آمریکا قصد دارد هرچه زودتر این بازنگری را به نتیجه رسانده و درباره آن تصمیم گیری کند.
«آنتونی بلینکن» گزینه "جو بایدن" رئیس جمهوری جدید آمریکا برای هدایت وزارت خارجه هفته گذشته اعلام کرد که واشنگتن در این تصمیم بازنگری خواهد کرد.
«جیک سالیوان» نامزد مشاور امنیت ملی در دولت بایدن نیز مخالفت خود را با تصمیم دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا برای تروریستی خواندن انصارالله یمن اعلام کرد و گفت که این اقدام فقط رنج بیشتری بر مردم این کشور تحمیل می‌کند.
وزارت خارجه دولت ترامپ روز ۲۲ دی ماه اعلام کرد که قصد دارد نام جنبش انصارالله یمن را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار دهد. «مایک پمپئو» وزیر خارجه پیشین آمریکا نیز گفت که وزارتخانه تحت امرش تصمیم خود برای قرار دادن نام انصارالله در فهرست «سازمان تروریستی خارجی» را به کنگره ابلاغ کرده است.
این تصمیم با مخالفت‌های گسترده بین المللی و داخلی در آمریکا مواجه شد. ۲۶ عضو مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای به پمپئو نسبت به تروریستی خواندن انصارالله یمن اعتراض کردند و خواستار ارائه اطلاعات لازم برای این تصمیم شدند.
در نهایت، آمریکا چند سازمان و گروه بین‌المللی از جمله سازمان ملل متحد و صلیب سرخ را از تحریم‌های خود علیه جنبش انصارالله یمن معاف کرد.
نام شما

آدرس ايميل شما

سيلي برچهره قانون

سيلي برچهره قانون

 بسیاری از مردم در شبکه‌های اجتماعی به این اتفاق واکنش تندی نشان دادند و در این راستا،...
صندلی رئیس جمهوری چند؟

صندلی رئیس جمهوری چند؟

مردم در انتخابات‌های اخیر به هر چیزی نه گفتند، نه تنها پس زده نشد بلکه به کانون‌های قدرت ...
رخوت سیاسی

رخوت سیاسی

رخوت موجود ممکن است در ایام انتخابات جای خود را به یک رونق برای یک جریان سیاسی یا یکی ...