تاریخ انتشار
چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۲۲
کد مطلب : ۴۲۷۸۹۶
سید افضل گنجی مسوول بسیج دانشجویی دانشگاه یاسوج:

سرنوشت کارخانه قند یاسوج زودتر تعیین تکلیلف شود/ضرر غیر قابل جبران با تأخیر غیر موجه

۵
۰
سرنوشت کارخانه قند یاسوج زودتر تعیین تکلیلف شود
کبنا ؛موضوع واگذاری کارخانه قند یاسوج و باز پس‌گیری آن یکی از پر حاشیه‌ترین فعال و انفعالات حوزه اقتصادی استان کهگیلویه و بویراحمد طی یک دهه اخیر بوده است.
به گزارش کبنا، سید افضل گنجی مسوول بسیج دانشجویی دانشگاه یاسوج در این باره، اظهار داشت: کارخانه قند یاسوج یکی از قربانیان اجرای نادرست فرایند خصوصی سازی بر مبنای اصل ۴۴ قانون اساسی در استان کهگیلویه و بویراحمد بود که با حضور به هنگام هسته‌های مطالبه گری بسیج دانشجویی حوزه شهید میثمی دانشگاه یاسوج و مساعدت مدافعان حق طلبی استان در میدان عدالت خواهی و تسریع بخشیدن به احقاق حقوق کارگران، نهایتاً پس از طی نمودن روند قانونی منجر به صدور حکم نهایی مبنی بر ابطال معامله‌ی واگذاری این کارخانه شد.
 وی افزود: اما حال بعد از صدور این رأی قطعی و با توجه به وضعیت بد اقتصادی و کار در کشور و به تبع آن دراستان محروم کهگیلویه و بویراحمد انتظار راه اندازی مجدد این کارخانه و اضافه شدن آن به چرخه تولید استان و کشور می‌رود که این امر مهم مستلزم همکاری نهادهای مرتبط از جمله قوه قضائیه، بانک تجارت، اداره ثبت اسناد و شورای تأمین استان می‌باشد.
 این فعال دانشجویی ادامه داد: اما آنچه که در این مدت بعداز ابطال تا واگذاری و راه اندازی مجدد آن به چشم می‌آمد عدم هماهنگی نهادهای مربوط و عدم هماهنگی و عزمی راسخ در راستای راه اندازی مجدد و پاسخگویی نسبت به این مسئله است.
 گنجی گفت: باید توجه داشت که کارخانه قند یاسوج با برخورداری از موقعیت جغرافیایی مناسب و دسترسی به منابع تأمین مواد اولیه از جمله مزارع چغندر و نیشکر می‌تواند در کوتاه مدت به سود دهی مناسب دست یابد لذا شرایط فوق بحرانی حاکم بر کارخانه صرفاً نشات گرفته از خصوصی سازی غلط و سوء مدیریت در این کارخانه می‌باشد که این واحد صنعتی چند کاربردی را به واحدی بلا استفاده تبدیل نموده است.

     https://www.kebnanews.ir/images/docs/files/000427/nf00427896-2.jpg

 وی افزود: در حال حاضر نیز بانک تجارت به عنوان سهام دار عمده این کارخانه عهده دار مدیریت آن و موظف به تصمیم گیری برای این واحد تولیدی می‌باشد.
با توجه به وضعیت فعلی روند مطالبه کارخانه قند یاسوج، بسیج دانشجویی تقاضا دارد بانک تجارت هر چه سریعتر جهت رسیدن کارخانه به سود دهی مطلوب و پرداخت حقوق عقب افتاده کارگران و سامان دادن به امورات، تجهیزات و اموال این واحد صنعتی اقدام به تشکیل هیئت مدیره متعهد و متخصص در صنف کارخانه قند و شکر و آشنا به ارزش و اهمیت بسزای این مجموعه در اقتصاد و صنعت استان و جنوب غرب کشور نماید.
 این فعال دانشجویی تاکید کرد: علی رغم زمان زیادی که از صدور حکم دیوان عالی می‌گذرد ولیکن بانک تجارت و دستگاه قضایی واکنشی به اجرای حکم نداشتند
و به قدر کافی تأخیر در تعیین تکلیف کارخانه قند یاسوج شبهات و گمانه زنی‌هایی را به وجود آورد و همچنین این سردرگمی سبب وارد شدن خسران‌های جبران ناپذیری به کارخانه قند یاسوج شد به نحوی که متاسفانه صحبت‌هایی حاکی از سرقت رفتن اموال کارخانه به گوش می‌رسد.
 وی گفت: در حال حاضر جهت رفع تشویش اذهان عمومی و رفع این باور غلط درذهن مسئولین ذی ربط مبنی برفراموشی کارخانه، مطالبات برحق کارگران این مجموعه بزرگ تولیدی وتنها ماندن کارگران در استان اعلام می‌داریم دانشجویان بسیجی و کارگران کارخانه قند درخواست سرعت بخشیدن در تعیین موضع نمایندگان بانک تجارت در قبال نحوه تصمیم گیری برای این مجموعه صنعتی مهم و حیاتی استان را دارند.
 مسوول بسیج دانشجویی دانشگاه یاسوج خاطرنشان کرد: امید است که دستگاه‌های متولی به نحوی دیگر در قبال عدالت طلبان رفتار نمایند و این نوید را به همه دوستداران عدالت، حق طلب و انقلابی می‌دهیم که بسیج دانشجویی حوزه شهید میثمی در مورد این مطالبه عظیم استانی و کشوری قد خم نمی‌کند و همچون گذشته با قدرت و بدون انعطاف ایستادگی کرده و تا راه‌اندازی مجدد این کارخانه در کنار کارگران مظلوم ومحروم باقی خواهد ماند.
نام شما

آدرس ايميل شما

ساکن کارخانه قند
Iran, Islamic Republic of
بنده ساکن منازل اجاره ی کارخانه قند هستم تو این یک سال .کارخانه متاسفانه نماد صنعت استان تبدیل شده /استان چه اداری و چه شخصی لطفا رسسدگی کنید وگرنه اتفاقی خواهد افتاد که مایه بی ابرویی استان در کشور بشه
ضمنا منازلی که حق کارگران و سهام داران بود الان دارن اجاره میدن به مردم منم یکیش
Iran, Islamic Republic of
فاجعه ازین بالاتر چیه که کارگران و زحمتکشان کارخانه را ازمنازل اخراج کرده اند وآنها را اجاره و رهن داده اند چه خبر هست که مسئولین سکوت کرده اند مگه نمیگن حکم قطعی مبنی بر ابطال معامله صادر شده. چرا مدیران بانک تجارت و استاندار و مدیر سازمان صمت و... پاسخگو نیستند. خدایا به کی باید پناه برد ..
علی
Iran, Islamic Republic of
به نظر می رسد هنوز عواملی در سایه وجود دارند که تلاش میکنند به هرقیمتی شده از شروع بکار مجدد کارخانه قند ممانعت بعمل آورند تا به اهدافشان برسند.امیدوارم نیروهای عدالت خواه قرص و محکم بایستند و این مطالبه گری را افزایش دهند و مسئولین را ملزم به پاسخگوئی نمایند به امید روزی که مجددا دود و بخار از بالای کارخانه مشاهده شود.
Iran, Islamic Republic of
سلام.کبنا جون چرا کامنت ها را منتشر نمیکنی.این بی احترامی به مخاطبان پر و پاقرص تون هست
یارعلی
Iran, Islamic Republic of
درود بر شرفت کبنا نیوز.بقیه رسانه های عدالت خواه و انقلابی کجایند ؟!من تا کنون ندیدم آنها در آین خصوص خبری بزنند .
برای رفع تحریم‌ها چندین سال مذاکره کردیم، اما به نتیجه نرسید

برای رفع تحریم‌ها چندین سال مذاکره کردیم، اما به نتیجه نرسید

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به مسیر غلبه بر تحریم‌ها و بی‌اثر کردن آنها گفتند: این مسیر ...
جنجال 3 کلمه‌‌ای ...

جنجال 3 کلمه‌‌ای ...

شکست استقلال برابر فولاد در هفته دوم رقابت‌های لیگ برتر حواشی زیادی به‌ همراه داشته است....
دعوای بی‌وقت

دعوای بی‌وقت

استعفای ملک‌زاده از وزارت بهداشت آن‌هم با نامه‌ای سرگشاده و چکشی هرچند در این شرایط کرونایی ...
فایل های مرتبط