تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۴۶
کد مطلب : ۴۲۶۴۶۳
وزیر بهداشت:

طی هفته‌های آینده از واکسن ایرانی کرونا خبرهای خوشی اعلام خواهد شد

۱
۰
طی هفته‌های آینده از واکسن ایرانی کرونا خبرهای خوشی اعلام خواهد شد
کبنا ؛وزیر بهداشت گفت: خبرهای خوشی از واکسن ایرانی کرونا دارم و پیشرفت واکسن را به عنوان حرکت عظیم ملی به گوش جهانیان خواهیم رساند.
 سعید نمکی با‌اشاره به جلسه روز شنبه ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: در جلسه ستاد ملی اتفاقات جدیدی افتاد. مدتهاست که عرض می‌کنم برای مقابله و مبارزه با یک اپیدمی فقط و فقط تقاضا و تمنا و خواهش، مشکل‌گشا نیست. موج‌های زیادی را در این مدت تحمل کردیم و همکارانم به صورتی نفس گیر و به طور شبانه‌روزی آن را جمع و جور کردند و شرمسار همکاران عزیز و بزرگواریشان هستم که موج‌های پیاپی که البته بیشترش هم به دلیل عدم رعایت دستورالعمل‌هاست را جمع وجور کردند و تا نفسی تازه کنند، موج جدید آغاز می‌شود.
نمکی ادامه داد: همه معتقدیم تا می‌توانیم نباید از شیوه‌های پلیسی برای اعمال شیوه نامه‌ها استفاده کنیم؛ به خصوص رئیس‌جمهور اعتقاد دارند مردم باید محترم شمرده شوند و کمتر از شیوه‌های خشونت‌آمیز و سخت و انقباضی استفاده شود و ما هم بر همین معتقدیم. اما در یک مطالعه میدانی هیچ کدام از کشورهای مدعی دموکراسی را نمی‌شناسید که اپیدمی را فقط با خواهش و تمنا جمع کرده باشند؛ هرچند که عده زیادی رعایت می‌کنند، اما عده‌ای هم رعایت نمی‌کنند و همه را گرفتار می‌کنند.
وی افزود: بر همین اساس ما در این دوره تقاضا کردیم از نیروی انتظامی، سازمان بسیج و سازمان‌های مردم نهاد و سایرین که به عنوان ضابط کمک بگیریم و اعمال جرایم را سخت‌تر کنیم. قرار شد این کار با تهران به عنوان کلانشهری که در سراسر کشور تاثیر می‌گذارد، شروع شود و قطعا در کلانشهر‌های دیگر کار را توسعه خواهیم داد. وزیر بهداشت گفت: از مردم عزیز تقاضا می‌کنم که مراعات کنند. ما در شرایط بسیار سخت قرار گرفتیم. ویروس دچار دگرگونی‌های موتاسیونی شده است البته هنوز موتاسیون‌ها طوری نیست که در بیماری زایی ویروس اتفاقات بزرگی افتاده باشد و فقط در سرعت انتشار ویروس تاثیر گذاشته و البته جوان ترها را نیز بیشتر گرفتار می‌کند. 

خبرهای خوشی از واکسن ایرانی کرونا دارم/ نتیجه تست کرونایم منفی بود

نمکی همچنین درباره واکسن کرونا ایرانی اظهارداشت: خبرهای خوشی از واکسن دارم و به مدیرکل روابط بین‌الملل دستور دادم که به سازمان جهانی بهداشت اعلام کنند که ما فازهای مطالعاتی واکسن را تا کجا رسانده ایم. به این ترتیب پیشرفت واکسن را به عنوان حرکت عظیم ملی به گوش جهانیان خواهیم رساند. وی با‌اشاره به برخی اظهارات مبنی بر پر شدن تخت‌های بیمارستانی از بیماران کرونا و عدم پذیرش بیماران جدید، گفت: به هیچ عنوان چنین نیست که بیمار جدید پذیرش نشود این به آن معنا نیست که بیمارستانی از پذیرش بیمار معذور باشد. تخت‌های خالی وجود دارد اما معنایش این نیست که مجاز هستیم که بیمار شویم. دو روز گذشته در تهران بیش از پنج هزار تخت بیمارستانی پر شد؛ اما می‌خواهیم به مردم بگوییم که ضمن آنکه نگران بیماری باشند اما اضطراب درمان و تخت را از خود دور کنند. من به عنوان سرباز کوچک آنها محکم ایستاده‌ام و به آنها می‌گویم نگران کمبود تخت نباشید.
 تحریم نبودن دارو یک دروغ بزرگ است
وزیر بهداشت با‌اشاره به اقدامات اخیر وزارت بهداشت در زمینه تأمین دارو نیز بیان کرد: تمام تلاش و تقلای خود را می‌کنم و امیدوارم که برای تأمین دارو مشکلی نداشته باشیم. درخصوص آمریکا باید بدانید که هیچ گاه ما را از تحریم در نیاوردند و اینکه می‌گویند دارو تحریم نیست، یک دروغ بزرگ است. آمریکا ظالمانه‌ترین تحریم‌ها را علیه این مردم اعمال کرده است. من در یادداشت‌های خودم به این موضوع‌اشاره کرده‌ام و روزی آنها را منتشر خواهم کرد. بدانید که سفاک‌ترین رژیم گروهی است که با ترامپ کار می‌کند.
وی ادامه داد: خوشبختانه تاکنون با لطف خداوند و تدبیر اتخاذ شده توانسته‌ایم دارو را به دست مردم برسانیم. البته در زمینه ساخت دارو در کشور نیز فعالیت‌های مهمی داریم تا جایی که در آینده می‌توانیم شاهد صادرات دو داروی «فاویپیراویر» و «رمدسیویر» باشیم. از 16 شهریورماه اتفاقات خوبی در حوزه ارز دارو در حال رخ دادن است و خبرهای خوشی نیز درباره واکسن داریم که طی هفته‌های آینده اعلام خواهد شد، تا به عنوان حرکت عظیم ملی آن را به گوش جهانیان برسانیم.
نام شما

آدرس ايميل شما

شهروند
Iran, Islamic Republic of
به امید خدا
ناگفته‌های عادل از بی‌عدالتی‌‌ها به«نود»

ناگفته‌های عادل از بی‌عدالتی‌‌ها به«نود»

پس از يک سال و 7 ماه سکوت، بالاخره عادل فردوسي‌پور اشاره‌اي به پايان کارش در برنامه 90 ...
محمد امامی کیست و اتهامش چیست؟

محمد امامی کیست و اتهامش چیست؟

محمد امامی از تهیه کنندگان جوان و مشهور سینماست که در سال‌های اخیر نامش با فساد کلان ...
آوایی که جاودان شد؛ نگاهی به زندگی و کارنامهٔ هنری محمدرضا شجریان

آوایی که جاودان شد؛ نگاهی به زندگی و کارنامهٔ هنری محمدرضا شجریان

محمدرضا شجریان، استاد موسیقی سنتی و ملقّب به خسرو آواز ایران، پس از یک دورهٔ طولانی دست‌وپنجه ...