تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۱
کد مطلب : ۴۱۸۸۹۶
کبنا خبر می دهد؛

جلسه کمیسیون تلفیق بودجه سال 99 به ریاست تاجگردون / بررسی ایرادات لایحه بودجه

۱
کبنا ؛صبح روز دوشنبه 26 اسفندماه؛ نشست کمیسیون تلفیق بودجه با شورای نگهبان برگزار شد.
هادی قوامی سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه مجلس با اشاره به این که جلب نظر و رفع ایرادات شورای نگهبان مقدمه واجب برای ورود به بحث و ادامه جلسات است، گفت: مذاکرات با شورای نگهبان صبح صورت گرفت و  زمان جلسه  کمیسیون از صبح به بعد از ظهر موکول شد.
قوامی افزود: خوشبختانه تمام ایرادات شورای نگهبان نسبت به لایحه بودجه سال ۹۹ اصلاح شد و امیدوارم این اصلاحات ظرف دو روز آینده در شورا مورد بررسی قرار گیرد تا این قانون مصوب توسط رئیس مجلس به دولت ابلاغ شود.
نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: عمده ایرادات شورای نگهبان به موضوع اصلاح قوانین دائم در لایحه بودجه بود، اعضای شورا معتقد بودند که لوایح بودجه محلی برای اصلاح قوانین دائم نیست، بلکه این لوایح، محلی برای انعکاس قوانین دائم هستند. از این رو موارد مربوط به اصلاح قوانین دائم در لایحه بودجه برای تأمین نظر شورای نگهبان حذف شد.
وی گفت: همچنین شورای نگهبان نسبت به برخی واژه ها در لایحه بودجه ایراد گرفته بود که در نشست امروز کمیسیون تلفیق برای تأمین نظر شورا، اصلاحات عباراتی صورت گرفت. به طور مثال شورای نگهبان به واژه "نفت خام" ایراد گرفته بود که کمیسیون تلفیق واژه "خام" را حذف کرد.
قوامی افزود: یکی از ایرادات شورای نگهبان به لایحه بودجه سال 99، مربوط به استفاده از منابع اعتباری صندوق توسعه ملی بود، اعضای شورا اعلام کردند که برای استفاده از منابع این صندوق نیاز به مجوز مقام معظم رهبری است و مجوز مربوطه تاکنون به شورای نگهبان ارسال نشده است که با پیگیری های صورت گرفته، مجوز به شورا ارسال شد و مصوبات مجلس مورد تأیید قرار گرفت.
وی گفت: در نشست امروز همچنین ایرادات شورای نگهبان به تبصره 12 لایحه بودجه 99 درباره میزان افزایش حقوق و دستمزد در سال آینده بررسی شد و ابهامات موجود در روند افزایش حقوق کارمندان بر اساس میزان دریافتی رفع شد.همچنین در بحث حقوق به بازنشستگان فرهنگی علاوه بر اعتبار 6 هزار میلیاردی دولت، مجلس اعتباری حدود سه هزار و 750 میلیارد تومان را برای این بخش در نظر گرفت.
این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: خوشبختانه تمام ایرادات شورای نگهبان نسبت به لایحه بودجه سال 99 اصلاح شد و امیدوارم این اصلاحات ظرف دو روز آینده در شورا مورد بررسی قرار گیرد تا این قانون مصوب توسط رئیس مجلس به دولت ابلاغ شود.
همچنین جلسه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ مجلس شورای اسلامی به منظور بررسی ایراداتی که از سوی شورای نگهبان درباره لایحه بودجه ۹۹ به ریاست غلامرضا تاجگردون نماینده مردم گچساران در صحنه علنی مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
غلامرضا تاجگردون در حاشیه این جلسه در گفت و گو با خبرنگاران، با اشاره به روند برگزاری نشست امروز کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99، گفت: ما از هشت صبح با اعضای حقوقدان شورای نگهبان برای بررسی موارد و ایرادات شورا جلسه داشتیم و این نشست بیش از هفت سال به طول انجامید.
نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طبق روال عادی، جلسه با اعضای شورای نگهبان با این هدف بود تا قبل از بررسی این ایرادات و مواد اعاده شده لایحه بودجه سال 99 در کمیسیون تلفیق، توافقی میان مجلس و شورا درباره مواد ارجاعی صورت گرفته باشد تا در صورت تصویب دوباره در کمیسیون ، اعضای شورای نگهبان نسبت به آن موارد ایراد نگیرند.
منبع: خانه ملت
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
سلام ‌ اقای دکتر تاجگردون چرا اختلاف حقوق کارمندان و بازنشستگان اینقدر اختلاف داره مگر شکم کارمند بابازنشسته فرق داره بازنشسته بیشترین هزینه را داره چون بچه هاش بزرگ شدن باید عروس و داماد بشن بچه ها همه تحصیل کرده و بیکارچشمشان به دست باباشونه ان هم با خجالت . خواهشا برنامه حقوق با زنشستگان را طبق برنامه ششم مصوب کنید تا ما هم زنده بمونیم
همتی
Iran, Islamic Republic of
انگار هدف فقط عکس اش بوده
صبحانه‌ای با طعم روحانی در دولت رئیسی

صبحانه‌ای با طعم روحانی در دولت رئیسی

ضرغامی گویا بنا بر ترک عادت صبحانه‌های سیاسی‌اش ندارد؛ حتی حالا که در مقام وزارت میراث ...
معلم نان ندارد، آموزش رمق ندارد

معلم نان ندارد، آموزش رمق ندارد

پنج میلیون و 800هزار تومان؛ متوسط حقوق فرهنگیان در سال 99. دریافتی‌ای که به گفته رئیس ...
خاتمی و کروبی پس از سال‌ها روی جلد آمدند

خاتمی و کروبی پس از سال‌ها روی جلد آمدند

مهدی کروبی و سیدمحمد خاتمی پس از یازده سال در نشست‌های جداگانه سخنرانی کردند که بازتاب‌های ...