تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۲۵
کد مطلب : ۴۶۳۲۶۸
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد توضیح داد

بازگشت به کار ۳۰۰ کارگر کارخانه فولاد یاسوج

۴
۰
بازگشت به کار ۳۰۰ کارگر کارخانه فولاد یاسوج
کبنا ؛کارخانه فولاد بویراحمد به عنوان یکی از کارخانه‌های مهم کشور که به دلایل گوناگونی تعطیل شده بود در روز‌های اخیر به چرخه تولید بازگشت و ۳۰۰ کارگر بیکار دوباره به سر کار خود برگشتند و‌امید در دل آن‌ها زنده شد.
به گزارش کبنا، دولت با عزم جدی پیگیر احیای صنایع تولیدی، کارخانه‌ها و واحد‌های تولیدی راکد یا نیمه تعطیل بوده که در این ارتباط بازگشت به چرخه تولید زیادی طی دوسال اخیر انجام گرفته و زمینه‌های‌ امید آفرینی در حوزه کار و کارگری پدید آمده است.
با توجه به اهمیت مقوله اقتصاد و معیشت مردم، امسال هم رهبر معظم انقلاب با نامگذاری شعار سال با عنوان «مهار تورم و رشد تولید» هدف‌گذاری دقیقی در جهت بهبود اقتصاد کشور ترسیم کردند و گره گشایی از مشکلات واحد‌های تولیدی را گامی در جهت پایدار‌سازی اقتصاد به عنوان اولویت اصلی مشخص کرده‌اند.
حمایت از رشد تولید ملی در راستای تحقق شعار سال مبنی بر «رشد تولید و مهار تورم» بسیار مهم است و تحقق این شعار محوری ضمن توسعه اقتصادی کشور، در کاهش نرخ بیکاری و آسیب‌های اجتماعی و جرائم بسیار مؤثر است.
فاز یک تنها کارخانه فولاد کهگیلویه و بویراحمد با تولید سالانه ۲۰۰ هزار تن شمس فولاد با اشتغال زایی مستقیم ۵۸۲ نفر در سال ۸۲ کلنگ زنی و در سال ۸۸ به بهره‌برداری رسید.
این کارخانه ۲ هزار نفر اشتغال غیرمستقیم ایجاد کرده است و نقش مهمی در توسعه استان دارد.
این واحد تولیدی با عنوان بویر صنعت یاسوج از سال ۹۸ به دلیل برخی مشکلات فعالیت تولیدی خود را متوقف کرده بود اما در سال ۱۴۰۰ به همت دولت سیزدهم زمینه ورود به چرخه تولیدش رقم خورد.
در ماه‌های اخیر نیز به خاطر مشکلاتی که به آن پرداخته خواهد شد این کارخانه به تعطیلی کشانده شد و ۳۰۰ کارگر آن از کار بیکار شدند.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد در خصوص این کارخانه، گفت: با توجه به دغدغه‌هایی که راجع به بیکاری کارگران کارخانه بویرصنعت یاسوج (فولاد) وجود داشت سفری به تهران انجام و با مالکین کارخانه ۲ نشست برگزار شد.
کریم روزبهان افزود: مشکلاتی که باعث بیکاری این کارگران شده بود و دغدغه مسئولان استانی در این نشست‌ها مطرح شد.
وی تأکید کرد: حوادثی که در کارخانه اتفاق افتاده بود از نزدیک بررسی و قرار شد این مالکان به استان بیایند و مشکلات احصا شود.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد: بلافاصله جلسه ستاد رفع موانع تولید در استان کهگیلویه و بویراحمد برای همین یک واحد صنعتی مهم در استان به صورت جداگانه برگزار شد.
روزبهان عنوان کرد: هم اینک کارخانه فعال شده است و کارگران این کارخانه به سر کار خود بازگشته‌اند البته مشکلاتی هنوز وجود دارد که در حال احصا و رفع این مشکلات هستیم.
وی ادامه داد: مشکلاتی که در حوزه مدیریتی و مالکیتی است باید توسط دستگاه قضایی رفع شود.
چند سالی است که ستاد تسهیل و رفع موانع تولید تشکیل و چالش‌ها و مشکلات پیش روی واحد‌های تولیدی در آن مطرح و رفع می‌شوند.
این ستاد تعداد زیادی واحد راکد را به چرخه تولید بازگردانده با وجود همه تلاش‌ها هنوز در استانی مانند کهگیلویه و بویراحمد همچنان ۱۱۲ واحد راکد وجود دارد که ۵۳ مورد از آن‌ها شرایط برگشت به تولید را دارند.
به گفته متولیان امر با بازگشت این ۵۳ واحد تولیدی راکد 700 نفر اشتغالزایی ایجاد خواهد شد و ۱۵۰ میلیارد تومان باید به این تعداد واحد راکد در کهگیلویه و بویراحمد تزریق شود تا به چرخه تولید برگردند.
طبق آخرین آمار‌ها سال گذشته ۲۷ راکد و سال ۱۴۰۰ هم ۱۹ واحد راکد به چرخه تولید بازگشتند.
یکی از اولویت‌ها و سیاست‌های اصلی دولت فعال‌سازی واحد‌های راکد است که اهتمام جدی در این رابطه در استان وجود دارد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه تعطیلی واحد‌ها زیبنده استان نیست، گفت: سیاست بخش اقتصادی احیای واحد‌های راکد است.
احسان عسکری افزود: در سیاست حوزه اقتصادی واحد‌هایی که فعال هستند باید فعال‌تر و واحد‌های راکد باید به چرخه تولید بازگردند.
در سال‌های اخیر تلاش‌های زیادی برای احیای واحد‌های راکد صورت گرفته است اما همچنان واحد‌های صنعتی بسیاری تعطیل هستند، تعطیلی این واحد‌ها در حالی است که میلیارد‌ها تومان از منابع مالی این کشور صرف راه‌اندازی آن‌ها شده است اما به دلایل گوناگونی در سال‌های گذشته، این سرمایه‌گذاری‌ها راکد شده بود.
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
کارخونه که را نیفتاده پس چرا نیروها بیکارن
کارگر
Iran, Islamic Republic of
باز گشت به کار بدون قرارداد وبیمه
Iran, Islamic Republic of
از جهنم بود
کارگر
Iran, Islamic Republic of
فعلا خبری نیست
نیوزویک: برجام بهترین معامله‌ای بود که ترامپ لغو کرد / این بزرگترین گناه او بود

نیوزویک: برجام بهترین معامله‌ای بود که ترامپ لغو کرد / این بزرگترین گناه او بود

ترامپ تصور می‌کرد، تحریم‌ها، ایران را به زانو در خواهد آورد اما او فراتر از اینکه ما ...
آذری جهرمی: دکتر ظریف را یکی از «کنشگران مرزی» ایران امروز می‌دانم؛ او فرزند ایران است

آذری جهرمی: دکتر ظریف را یکی از «کنشگران مرزی» ایران امروز می‌دانم؛ او فرزند ایران است

آذری جهرمی وزیر ارتباطات دولت روحانی از با انتشار متنی در حمایت از محمد جواد ظریف نوشت ...
آقای قالیباف! شما و این همه صداقت و صراحت و شجاعت؟

آقای قالیباف! شما و این همه صداقت و صراحت و شجاعت؟

محمد مهاجری خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی نوشت: سخنان‌تان درباره اینکه مدیران کشور هر ...
1