تاریخ انتشار
شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۲
کد مطلب : ۴۵۹۹۶۱
پیامدهای ملموس حضور ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در کهگیلویه و بویراحمد؛

از پرداخت 104 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی تا طرح جهش تولید در 67 هزار هکتار از اراضی استان / کارخانه‌های قند و گیاهان دارویی راه‌اندازی می‌شوند / جذب نیرو تنها از طریق آزمون خواهد بود / خلف وعده بانک تجارت عامل تأخیر در شروع‌به‌کار کارخانه قند

۱
۰
از پرداخت 104 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی تا طرح جهش تولید در 67 هزار هکتار از اراضی استان / کارخانه‌های قند و گیاهان دارویی راه‌اندازی می‌شوند / جذب نیرو تنها از طریق آزمون خواهد بود / خلف وعده بانک تجارت عامل تأخیر در شروع‌به‌کار کارخانه قند
کبنا ؛
نام ستاد فرمان اجرایی امام (ره) کهگیلویه و بویراحمد با نام شایان نادری گره خورده است؛ نادری به عنوان یکی از مدیران کل جوان این استان، حتی در مقطعی به عنوان گزینه معاونت عمرانی استاندار مطرح شده بود که نپذیرفت و ترجیح داد پروژه‌های اصلی ستاد اجرایی را پیش ببرد. از همان روزهای نخست که کارخانه قند یاسوج قرار بود بازسازی شود، نادری قول داده بود نماد مادر صنعت استان را به چرخه تولید بیندازد؛ چیزی که بسیاری آن را غیرممکن می‌دانستند. اما حالا تنها یک بهار با افتتاح آن زمان باقی مانده است. نه تنها بزرگترین پروژه اقتصادی و صنعتی استان، بلکه دورافتاده‌ترین مناطق و روستاها نیز در این مدت از خدمات ستاد اجرایی بهره‌مند شده‌اند.
به گزارش کبنا، شایان نادری _مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) کهگیلویه و بویراحمد_ ظهر امروز (27 اسفندماه 1401) در جمع خبرنگاران به برخی از مهم‌ترین اقدامات ستاد اجرایی پرداخت.
بنیادهای مختلفی که زیر نظر ستاد اجرایی فرمان امام فعالیت دارند از سال 1399 تا کنون 21 رزمایش در موضوعات مختلف و با اعتباری بالغ بر 30 میلیارد تومان اجرا کرده‌اند. نادری در ادامه به تفکیک به فعالیت‌های هر یک از این بنیادها اشاره کرد. 
وی در خصوص جهیزیه به زوج‌های جوان نیازمند اظهار داشت: طی سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ بیش از ۲۰۰ سری جهیزیه بین زوج‌های جوان نیازمند توزیع شد.
مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: کاروان‌های خدماتی طی امسال در نقاط محروم استان از جمله «پیچاب»، «پهنوک»، «اُروه»، «سوزمیر»، «سیلاب کلوار»، «زیلایی» خدماتی در زمینه‌های مختلف از جمله بهداشت و درمان و دامپزشکی ارائه شده است.
نادری تصریح کرد: در زمینه حوادث و سوانح و در قرارگاه امدادی ۱۹ میلیارد تومان به ۱۲۰۰ خانوار شهری و ۷۰۰ خانوار روستایی در قالب کمک بلاعوض، به هر خانواده ۱۰ میلیون تومان اعطا کردیم.
وی ادامه داد: در سیل مونسون، هشت منطقه را در پنج شهرستان تحت پوشش قرار دادیم و جیره خشک و وسایل گرمایشی، نایلون و سایر اقلام توزیع کرده‌ایم.
وی در ادامه به دو رزمایش مهم بنیاد 15 خرداد اشاره کرد . گفت: در رزمایش لبخند مادری، به بیش از ۱۳۰ خانواده دارای فرزند سوم به بعد و دارای سه قلو به بالاتر، بسته‌های ۲۱  قلمی کمک به اعطا شده است. همچنین خانواده های دارای سه قلو به بالاتر در سطح استان تا ۶ ماه پوشک آنها تقبل شده به هر خانواده سه میلیون تومن اهدا شد.
یکی دیگر از رزمایش‌های بنیاد 15 خرداد طرح مثبت حرکت بود که نادری در خصوص آن گفت: در طرح مثبت حرکت ۳۲۰ قلم تجهیزات توانبخشی تقدیم نیازمندان در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد شد.
وی با اشاره به حمایت از زوج‌های نابارور اظهار کرد: به ۵۲۶ زوج نابارور استان کهگیلویه و بویراحمد ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه یا پرداخت شده و با در حال پرداخت است.
مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در زمینه آسیب های اجتماعی در پنج محله آسیب‌زا استان خدماتی ارایه شد و در سال ۱۴۰۲ نیز هفت محله دیگر اضافه می‌شود.
نادری ادامه داد: در قالب طرح جهش تولید در ۶۷ هزار هکتار از اراضی کشاورزی دیمزار استان اقدام کرده‌ایم. جهت تأمین ادوات کشاورزی وام قرض الحسنه به کشاورزان استان اعطا شد و بیش از ۵۰ دستگاه ادوات کشاورزی خریداری شد.
وی تصریح کرد: این در حالی است که تا پیش از این، اعطای وام قرض‌الحسنه برای کشاورزان بی‌سابقه بوده است.
نادری عنوان کرد: امسال با توجه به بارندگی‌ها: قطعاً رکورد خوبی در برداشت جو، دانه‌های روغنی و ... خواهیم داشت.
نادری در ادامه به خدمات بنیاد برکت اشاره کرد و گفت: بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام ورودی جدی در حوزه‌های زیربنایی و اشتغالزایی داشته است.
وی افزود: تاکنون با مشارکت دستگاه‌های اجرایی مربوطه در زمینه تنش آبی برای ۱۷۲ روستای استان با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان کمک کرده‌ایم.
نادری ادامه داد: تاکنون ۸۶ مدرسه در قالب ۲۷۷ کلاس درس و با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان ساخته شده است و ۳۶ مدرسه کانکسی با بیش از ۱۵ دانش‌آموز استان نیز جمع آوری شد.
مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون در ساخت ۵۴ باب مسجد، سه خانه عالم، دو کتابخانه و دو سالن ورزشی مشارکت داشته‌ایم.
نادری افزود: در سال ۱۴۰۱ از محل تبصره ۱۶ بند به بیش از ۱۰۴ میلیارد تومان تسهیلات به ۱۴۲۷ نفر اعطا شد که ۶۶۳ پرونده تشکیل شده و آماده پرداخت داریم که در سال جدید با همکاری بانک‌ها پرداخت خواهند شد.
وی با اشاره به وضعیت کارخانه قند یاسوج اظهار کرد: بخش تصفیه شکر این واحد صنعتی اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ و بخش چغندر و تولید قند نیز پایان فصل بهار سال جدید به بهره برداری می‌رسد.
مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: جذب نیرو برای این واحد صنعتی از طریق آزمون خواهد بود.
وی در خصوص منازل مسکونی کارخانه قند گفت: در حالی که نسبت به ۱۲۰ واحد مسکونی این کارخانه تا یک ماه قبل هیچ گونه نظارتی نداشتیم، اما هم اکنون تحت مدیریت کارخانه قرار گرفتند.
در حالی که تا پیش از این پیش‌بینی می‌شد هزینه راه‌اندازی کارخانه قند حدود 300 میلیارد تومان خواهد شد، اما نادری گفت: با هزینه کمتری از برآورد اولیه این کارخانه راه‌اندازی خواهد شد.
وی تصریح کرد: ۲۰۰ میلیارد تومان صرف بازسازی و تعمیر کارخانه قند یاسوج شده است و تعمیرات این کارخانه با استفاده از ظرفیت‌های بومی انجام شد.
وی ضمن انتقاد از همکاری ضعیف بانک تجارت ادامه داد: در صورتی که حوزه سرمایه‌گذاری و مالی بانک تجارت همکاری لازم را داشتند این کارخانه زودتر به بهره برداری می رسید، این بانک باید ۱۵۰ میلیارد تومان تسهیلات به این واحد صنعتی پرداخت می کرد که تنها ۵۰ میلیارد تومان پرداخت کرد.
مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به کارخانه هربی فارمد در منطقه سربیشه گچساران عنوان کرد: فاز اول این کارخانه تکمیل شد و فاز دوم تجهیزات و راه‌اندازی خط‌های جدید باید مستقر شوند و در این کارخانه داروهای گیاهی، تولید ادویه و نوشیدنی‌های دارویی تولید خواهد شد.
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
من شنیدم نیروهای هم طایفه ایشون جذب کارخانه قند شدن. انشالله که این صحبت صحت نداشته باشد
چرا رابطه آمریکا و اسرائیل دیگر معنی ندارد؟

چرا رابطه آمریکا و اسرائیل دیگر معنی ندارد؟

اگر اسرائیل و حامیان‌اش می‌خواهند که این کشور به دریافت کلان آمریکا ادامه دهد باید روایت ...
آینده کشور در سال ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ چگونه خواهد بود؟

آینده کشور در سال ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ چگونه خواهد بود؟

آینده قرن بعد نیست، آینده همین فردا است. اگر برای ۵ یا ۱۰ یا ۲۰ سال بعد هم آینده‌نگری ...
روایت مجلس از رکوردهای تاریخی ارز / راهکار کنترل دلار چیست؟

روایت مجلس از رکوردهای تاریخی ارز / راهکار کنترل دلار چیست؟

سیاستگذاری‌های ارزی که در خلال نوسانات نیمه دوم سال انجام شد، به تشدید نوسانات ارز منجر ...
1