تاریخ انتشار
شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۶
کد مطلب : ۴۴۳۵۲۴
یادداشت ارسالی؛

تحلیلی بر معارفه فرماندار جدید بویراحمد

۱۲
۶
مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین کبنانیوز است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.
تحلیلی بر معارفه فرماندار جدید بویراحمد
کبنا ؛یادداشت ارسالی؛ بالاخره طبق آنچه انتظار می رفت با تغییر دولت، روند تغییر مدیران ارشد استانی نیز سرعت گرفت. اما آنچه شاید برای بخش عمده ای از مخاطبین و شاید عامه سیاسیون مبهم و حتی مشتبه باشد نوع و جهت گیری انتساب سیاسی فرماندار جوان جدید باشد؛ انتسابی که شاید قاعده بازی در انتخاب مدیر کل آموزش و پرورش را نیز تغییر دهد ( به جهت یکسان بودن منطقه جغرافیایی و طایفه ای).
بر خلاف تصور عامه سیاسیون این انتساب بیش از آنکه مرتبط و هدفمند با نماینده محترم شهرستان های بویراحمد، دنا و مارگون باشد، بیشتر به مشاور ویژه ایشان آرمان بیگلری و سابقه دوستی تنگاتنگ با شهرام مهدوی در مجموعه بسیج و تشکل های دانشجویی بر می گردد و البته نمی توان رویکرد عام وزیر کشور در استفاده از نظامیان هم قطار خود در وزارت کشور را نادیده گفت. بنابراین برخلاف ادعای برخی سایت های محلی، فرماندار جدید سابقه ارتباط سیاسی با ندای وحدت نداشت؛ چراکه مرور جلسات، برنامه ها، سخنرانی ها، برنامه ریزی ها و دیگر اقدامات ندای وحدت نشان می دهد که فرماندار جوان کنونی به سبب شغل خاص وی(نهاد مقدس سپاه پاسداران)-قطعا نمی توانست و در آينده هم نخواهد توانست فعالیت و جهت گیری چشمگیر انتخاباتی داشته باشد. کما اینکه در انتخابات مجلس گذشته که ماحصل آن پیروزی مهدی روشنفکر بود نیز هیچگونه حضور و نقشی نداشت و شاید همین سابقه غیر سیاسی نیز به انتساب وی کمک نمود؛ البته وی تلاش نمود در روز معارفه اشاره ای و لو کوچک به نماینده محترم کنونی داشته باشد که فورابا تذکرات سخت و صریح جناب استاندار در جاهای مختلف مواجه شد.
از طرفی رصد فعالیت های سیاسی این جریان در چندسال اخیر، معرفی لیدرها و فعالین بارز این جریان در سطح این سه شهرستان، هیچگاه ما نام و نشانی از ایشان نیافتیم. حال چرا طبق سنت مرسوم چند دهه گذشته در بویراحمد که همیشه لیدرها و افراد بارز جریان پیروز و یا منتسبان به نماینده پیروز انتخابات، سکان جایگاههای ارشد در سطح استان و حتی شهرستان را به دست می گرفتند ولی هیچکدام از آن لیدرهای معروف چنین سکانی را به دست نگرفتند دلایل مختلفی قابل ذکر است؛ شاید عدم توانایی نماینده محترم کنونی در معرفی و انتساب این لیدرها و فعالین بارز سیاسی، شاید عدم علاقه شخصی وی برای برجسته نمودن افراد در ندای وحدت، شاید کوته نظری و حسادت های خاص سیاسی، و شاید حلقه تنگ مشاورین با علایق خاص که گرداگرد ایشان بعد از پیروزی همه امور را قبضه کردند. تردیدی نیست که مثلث مشورتی کنونی، همان لایه سوم از اردوگاه مشهور به طیف هدایت خواه هستند که ماحصل مشاوره‌های آنان، انتساباتی با چنین رویکرد فکری خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

 گزارش تصویری مراسم معارفه فرماندار جدید شهرستان بویراحمد

 استاندار کهگیلویه و بویراحمد خطاب به شهرام مهدوی مطلق: شما منت‌دار هیچ فردی نیستید / با نماینده تعامل داشته باشید، اما در برابر دولت موظفید

مانند همیشه بعد از این انتساب، شاهد یک حرکت کلیشه‌ای تکراری بودیم و آن نیز فعالیت ناتوی رسانه‌ای ندای وحدت و تلاش برای رفع شبهه  این انتساب از حلقه سنتی اصولگرایی، اعطای القابی چون مغز متفکر ندای وحدت، برنامه ریز، غیرهدایت خواهی، و... بوده تا اولا بدنه عمومی ندای وحدت و سپس افکار عمومی را قانع کنند – که البته هیچگاه قانع نخواهند شد- که نماینده محترم عامل اصلی چنین انتسابی بوده است. اما رصد هميشگي ما از این جریان نشان می دهد که اصلا اینگونه نبوده و برنامه ریزان اصلی این جریان در چندسال اخیر افراد دیگری بوده که حداقل الان دچار انزوا و عزلت شده‌اند.
به چندین عبارت استاندار محترم در روز معارفه خطاب به فرماندار محترم جدید دقت کنید: «وابسته به هیچ قوم و گروهی نیستید. وابسته به هیچ گروه سیاسی نیستید» یا در جایی دیگر و با عبارتی نیمه صریح می گوید: «اشتباه نکنید، شما منت‌دار هیچ فردی هم نیستید» و در پایان با صراحت تمام می گوید: «با نماینده محترم تعامل داشته باشید. اما شما در مقابل دولت موظفید». این همان ناتوی رسانه‌ای است که مضحکانه تلاش کرد ابتدا انتساب استاندار، و سپس انتساب معاونت سیاسی، و در مراحل بعدی انتساب رییس دانشگاه یاسوج، و در مراحل بعد ریاست جهاد کشاورزی را به درایت و خلاقیت مهدی روشنفکر منتسب کند درحالیکه همه ما امروزه حداقل می دانیم که ریاست دانشگاه یاسوج، جهاد کشاورزی، و یا معاونت سیاسی ناشی از درایت و البته تصمیمات قاطع و سریع سناتور بزرگ بوده است.
همه عبارات فوق، سوابق سیاسی، و دیگر مسایل را کنار هم بگذارید تا به این نتیجه قطعی برسید که استراتژی دایم حلقه مشاوران ندای وحدت (دایه بهتر از مادر) می باشد والبته این استراتژی کاملا نخ نما و محکوم به شکست است ؛ شکستی که قراین و شواهد آن در معرفی مدیر کل صمت، فرماندار دنا، مدیر کل راهداری، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران، معاونت عمرانی استاندار و... رخ نمایاند که هنوز در ایهام و ابهام است؛ پیشبینی نزدیک به یقین این است که نماینده محترم در انتساب این مناصب نیز دچار ناکامی شده و یا اینکه به یک نیروی درجه دوم و حتی سوم رضایت داده و شایدم در هنگام انتساب یک نیروی غیرمرتبط جریانی، به همان استراتژی دایه بهتر از مادر چنگ زند. حال چرا جریان موسوم به ندای وحدت با آن انسجام و پتانسیل به ناگهه رو به افول گرایید و این افول منجر به ظهور کدام جریان سیاسی در بویراحمد خواهد شد، از حوصله این بحث خارج است اما قطعا چنین خواهد شد؛ این خط و این نشان!!!!
 
نام شما

آدرس ايميل شما

یاسوج
Iran, Islamic Republic of
اصل واقعیت را گفتید
Iran, Islamic Republic of
نتیجه این متن تک دوره ای روشنفکررانوید میدهد با عملکردی که نداشته است
بویراحمد
Iran, Islamic Republic of
واقعیت پشت پرده
پیران فرتوت سیاسی
Iran, Islamic Republic of
با حلوا حلوا گفتن ها فعلا دهان خود را شیرین نگه دارید
طبیعه که سردار ندای وحدت .معمار فروپاشی دکان های سیاسی شما،،،با پشتوانه قوی مردمی که دارد در انتصاب جوانان و نخبگان سیاسی جریان یه سرو و گردن جلوتر باشد...شما از چشم مردم افتاه اید، مردم دست رد به سینه تان زده اند ،بیشتر از این خودتان را خسته نکنید...
لوداب
Iran, Islamic Republic of
اگر شما جرات دارید؛ نقد به نام یک شخص بزنید!
منصف
Iran, Islamic Republic of
کجاتون میسوزه؟؟ روشنفکر آب تو لانه تون ریخته
فرهنگی
Iran, Islamic Republic of
هشت سال زارع شما را خانه نشین کرد. ۸سال هم روشنفکر!
سروش
Iran, Islamic Republic of
والا به نظرم ندای وحدتی نبو ده
Iran, Islamic Republic of
گل فرمودی نویسنده عزیز کشتی ندای وحدت رادارند متلاشی مکنند
Iran, Islamic Republic of
اقای روشنفکر به خودت بیا ابروی ایل درخطراست
حمید رضا
Iran, Islamic Republic of
به نظر بنده روشنفکر با این سیاست موفق نخواهد شد. ما که دلسوز ایشان هستیم، صلاح کشور خویش خسروان دانند.
ایشان باید یه جد مدافع دوستان و لیدرهایش باشد و نگذارد که آسیب ببینند. نباید گول برخی از مشاوران خود را بخورد و در میدان رقیب بازی کند
زنبور
Iran, Islamic Republic of
اگر یکی از کارشناسان سیاسی با مدرک مرتبط از خود استانداری برای فرمانداری بویراحمد انتخاب می شد بهتر یک جوان با مدرک غیر مرتبط وبی تجربه بود
ناگفته‌های جنایت‌های هولناک خرمدین از زبان همسرش

ناگفته‌های جنایت‌های هولناک خرمدین از زبان همسرش

«من همیشه از اکبر می‌ترسیدم. وحشت داشتم که با او مخالفت کنم. برای همین مجبور بودم که ...
مجلس، شورای نگهبان و نظام رتبه‌بندی معلمان

مجلس، شورای نگهبان و نظام رتبه‌بندی معلمان

اجرای نادرست نظام رتبه‌بندی معلمان ضمن سوزاندن فرصت‌های اعتلای کیفیت نظام آموزشی و اعتلای ...
ازدواج به سبک خانواده‌های سیاسی

ازدواج به سبک خانواده‌های سیاسی

ازدواج در نسل اول سیاسی‌ها یا سنتی در قالب معرفی دوست و خانواده بوده یا در خلال مبارزه ...