تاریخ انتشار
شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۰۰
کد مطلب : ۴۲۶۸۶۴
یادداشت ارسالی؛

راه خدمت، فقط از مجلس نمی‌گذرد

آرش کنارکوهی
۳
۰
مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین کبنانیوز است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.
راه خدمت، فقط از مجلس نمی‌گذرد
کبنا ؛چندی پیش در پاسخ به یکی از دوستان محترم در جناح سیاسی رقیب در خصوص تیم فوتبال نفت و گاز گچساران عرض کردم که حتماً نمی‌بایست نماینده بود و برای این دیار قدمی برداشت.
این روزها فارغ از همه مشکلات معیشتی و اقتصادی، یکی از دغدغه‌های جوانان این دیار، جلوگیری از حذف تیم فوتبال نفت و گاز گچساران از لیگ دسته دو فوتبال کشور است. تیمی که در گذشته و در موقعیت فعلی نیز به دید گوشت قربانی به آن نگاه می‌شود. در هنگامه موفقیت‌ها، صاحبان زیادی پیدا می‌کند و در مواقع خطر کسی نیست که به داد آن برسد. البته گاهی فقط موفقیت‌ها یادآوری می‌شود که در فلان زمان و در دوره فلان شخص این تیم به لیگ یک آمد و به همین بسنده و به تلاش‌های دیگران اشاره‌ای نمی‌شود و به موفقیت‌های این تیم در لیگ یک و حتی یک‌قدمی لیگ برتر را از حافظه‌مان حذف می‌کنیم. افتخار صعود آن را از خود می‌دانیم و استمرار موفقیت‌هایش را به فراموشی می‌سپاریم و فقط سقوط آن را به لیگ دو گردن این‌وآن می‌اندازیم.
اما این روزها همانند یکی دو سال گذشته، مجدد اعلام شد که تیم فوتبال نفت و گاز گچساران قادر به حضور در لیگ دسته دو فوتبال کشور نبوده و با توجه به مشکلات اقتصادی و بودجه‌ای در اولویت‌های وزارت نفت نیست. این خبر کافی بود تا بسیاری از جوانان علاقه‌مند، دست به دامان مدیران و مسئولین مربوطه بشوند تا دل‌خوشی‌شان به یاس تبدیل نگردد که البته در ابتدا راه به‌جایی نبردند...در این میان برخی به حاشیه رفتند و برخی نیز دلسوزانه دنبال کمک کردن و حل این مشکل... برخی زخم‌زبان زدند و برخی با قلم و رایزنی به دنبال حل مشکل...برخی به دنبال سیاست و برخی صادقانه به دنبال خواسته جوانان.
هرچه بود، برخی جوانان و با حمایت منتخب مردم گچساران و باشت به دنبال خواسته‌شان رفتند و آن را دنبال کردند تا به هدفشان رسیدند و خود بهتر از هرکسی می‌دانند که چه کسی و چه کسانی صادقانه کمک کردند و ما که نظاره‌گر موضوع بوده‌ایم، برایشان حاشیه درست نکنیم... اما در این میان آنچه جای تأمل دارد این موضوع است که حتماً نمی‌بایست نماینده و یا مسئول باشی تا دنبال حل مشکلات بروید...حتماً نمی‌بایست برای در چشم بودن کاری کرد. همین‌که به عده‌ای در راه هدف مثبتشان کمک کنی از چندین نماینده برای مردم عزیزتر خواهی ماند و البته راه عزیز بودن و خدمت کردن از مجلس نمی‌گذرد... اکنون‌که باری دیگر مشکلی حل‌شده و این تیم در لیگ دو ماندگار شده است، خطاب به مسئولین شورای شهر تا شهرداری، از استانداری تا فرمانداری، از اداره کل ورزش تا شهرستان، از وزارت نفت تا منطقه، از نمایندگان اسبق تا نماینده سابق و از کاندیداهای شورا تا مجلس و.... عرض می‌شود که راه برای خدمت به مردم فراوان است حتی اگر در وسط گود نباشی و مسئولیت رسمی نداشته باشی، با مردم که باشی عزیز خواهی ماند و همه قدردانتان خواهند بود.

آرش کنارکوهی- فعال رسانه‌ای
 
نام شما

آدرس ايميل شما

فرهنگی بازنشسته
Iran, Islamic Republic of
تاجگردون نماینده هم نباشه، امضاش سنگ رو آب میکنه
United Kingdom
پس کی فامیلاشون استخدام کنه. دلت خوشه
واحد
Iran, Islamic Republic of
نه آقا جان من/ طرف باید حتمن نماینده بشه تا به مردم خدمت کنه..نمیدونم این مجلس چی داره
شش ویژگی خاصِ مناظره اخیر ترامپ و بایدن

شش ویژگی خاصِ مناظره اخیر ترامپ و بایدن

دومین و آخرین مناظره انتخاباتی میان دونالد ترامپ و جو بایدن در مقایسه با مناظره پیشین،...
فیلم| پشت پرده کتک خوردن دختر آبادانی فاش شد

فیلم| پشت پرده کتک خوردن دختر آبادانی فاش شد

همه زنان و مردانی که در این ویدئو دیده می‌شوند دیشب بازداشت شده‌اند.
ريزش غيرمنتظره بازارها

ريزش غيرمنتظره بازارها

قیمت‌ها در بازار ارز، سکه و خودرو طی روز گذشته با ریزش چشمگیری مواجه شد که در گزارش زیر ...