تاریخ انتشار
شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۴
کد مطلب : ۴۱۴۵۹۲
یادداشت ارسالی؛

«جناب مطهری»؛ ادب مرد به ز دولت اوست

 سیدعلی عباس محدث
۲۷
۰
مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین کبنانیوز است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.
«جناب مطهری»؛ ادب مرد به ز دولت اوست
کبنا ؛ متن ارسالی؛ محققان معتقدند که اغلب افراد نابارور، دچار اضطراب می‌شوند، چراکه ناباروری می‌تواند به صورت یک بحران در زندگی، بحران هویت، بیماری مزمن، علتی برای افسردگی، یک تجربه عمیق یا ترکیبی از این موارد باشد. کسی که دارای بحران هویت شده و تألمات روحی بر او مستولی گردیده است، آرامش خود و دیگران به چالش می‌کشاند. اینگونه افراد نباید ناامید باشند. چراکه با پیشرفت‌هایی که در علم پزشکی صورت گرفته است، تا حدودی این مشکلات مرتفع و هویت به افراد نابارور برمی گردد. البته گاهی ناباروری منوط به بچه دار نشدن هم نیست. ناباروری عقلی، ناباروری سیاسی، ناباروری شعور و ادراک هم تقریباً در همین راستا بوده و نیازمند درمان تخصصی هست تا این مادران سلامتی‌شان به خطر نیافتد.
علی مطهری جزء افرادی است که به قول خودش همیشه انواع و اقسام قرص‌ها به ویژه قرص ضدبارداری در جیبش دارد ولی متأسفانه نه کتاب‌های «انسان کامل» و «اخلاق جنسی» شهید مطهری در درمانش مفید بوده و نه روش و کنش نظام باورِ ابوی شهیدشان، ناباروریش را بهبود بخشیده است. اوکه از سرمایه‌های فکری و نوشتارهای پدر سودی نبرده است، به لحاظ بحران هویتِ متأثر از ناباروری فکریش، در بی هویتی محضِ انتخاب شیوه‌ی زندگی قرار گرفته است و مستمراً به سر و صورت جامعه دانشگاهی و تحصیلکرده های جوان چنگ می زند. در جائیکه سخنرانی‌های شهید مطهری در قبل از انقلاب و کتب سهل الادراک ایشان در بعد از انقلاب، بخش مهمی از جامعه جوان به ویژه دانشگاهی را به سمت کامل شدن در انسانیت و مؤمن شدن در منش و کنش دینی هدایت نموده است، علی مطهری از ترسِ بارور شدن از لیبرال‌های کوچه بازاری اصلاحات و اعتدال، قرص همراه دارد. نماینده ای که به لطف سند سجلی‌اش، خلفِ تئورسین چیره دست انقلاب و اسلام بوده است، اکنون از فضل پدر حاصلی نیاندوخته و هرازگاهی مستندی از افتضاحات فکری و اخلاقی‌اش را مرور می‌کنیم.
البته اگر سخنان بزرگان و خادمان این مملکت را مرور کنیم، چنین شدن علی مطهری نمی‌تواند دور از عقل باشد. سعدی می‌فرماید؛
«دو کس رنج بیهوده بردند و سعی بی فایده کردند. یکی آن که اندوخت و نخورد و دیگر آن که آموخت و نکرد». که البته در نیاموختن علی مطهری شک نداریم. به قول دکتر احمدی نژاد، کسی که با فشار دادن یه شاسی مدرک گرفته است، کجا می‌تواند آن همه کتاب انسان ساز شهید مطهری را با مجموعة کثیری از اسناد و مستندات ضمیمه، مطالعه کند و در زندگی سیاسی و اجتماعی‌اش بکار گیرد؟ چه دلیلی دارد که فرزند علی مطهری که فقط به لطف داشته‌های مکتوبِ پدر بزرگوارشان می‌توانست، هم نوشته‌های به جای مانده از ابویشان را منتشر کند و هم مکتب اندیشه ورز شهید مطهری را مدیریت کند، قرص در جیب گذارد و از فهم نابارورش، ادبیات فجیع و مشمئز کننده تراوش شود؟ به فرض که به مزاح گفته باشد «که البته این خاصیت جاهلان و بیخردان فیلسوف مآب است که حقیقت را با سفسطه و مغلطه، آنگونه که ذهن ناقص و درک اندکشان توان دارد، نمایش دهند»، باز هم شایسته کسی که اجباراً دارای اعتبارِ اجتماعی فرزند شهید مطهری بودن است و از طرفی هم مردم متأثر از نام بزرگ ابوی گرانقدرشان، ارزشی مضاعف به نام وکالت در مجلس را به ایشان دادند، ادب و حیا نداشته باشد. شایسته بود که بجای نمایندگی در مجلس، به مراکز درمانی مراجعه می‌کرد و مشکل ناباروریِ درک و فهمشان را مرتفع می‌کردند.
و جناب مطهری؛
 • به نظر شما، اگر با برخی فرصت طلب که چوب حراج بر اقتصاد این مملکت زده‌اند، همراهی نمی‌کردید، از اینکه قرص ضدبارداری حمل کنید نبود؟
  اگر مغایرت‌های رفتاری شما با اندیشه و تئوری‌های ابوی گران سنگتان را به مطالعه و درک صحیح کمتر می‌کردید، از اینکه قرص ناباروری در جیبتان باشد بهتر نبود؟
  به نظر شما، بی خاصیتی حضورتان در مجلسی که باید در رأس امور باشد، ناشیانه در کنار مفسده‌های بزرگ قرار گرفته است, دلیلی بر ناباروری فکری و اجتماعی‌تان نیست؟
  به نظر شما، اینکه در مجلسی هستید که نماینده محکوم به ارتشاء را بازرس همان محل اخذ رشوه می‌کنند و به حکم وفاداری به نظام سیاسی خود ساخته ای که بنا نهاده‌اید، سکوت کرده و بر فریادهای ابوی محترم در کتاب «عدل الهی»، وقعی نمی‌نهید، از اضطراب‌های دوران ناباروریتان نیست؟
  آیا با آنهمه دفاع نامعقول و غیرمنطقی که در مجلس، از نوزاد نامشروع شکم اجاره ای اصلاحات و اعتدال, «برجام»، داشتید و در سیمای ملی با جهالت تمام اعلام کردید که آن را کامل نخوانده‌اید، دلیل بر ناباروری فهم و درک اجتماعی و سیاسی‌تان نیست؟
  آیا این همه از کهن سالان دولت و بی برنامگی‌شان در کنترل تورم، فقر، فساد و آسیب‌های اجتماعی دولت و مدیران و مسئولان مراکز اقتصادی دفاع کرده‌اید و حتی یک بار از شکاف اجتماعی و فشار اقتصادی مردم اعتراضی نداشته‌اید, سند متقن بر ناباروریتان در پیوند با لیبرال‌ها نیست؟
البته از فسادهای اخلاقی بعضی وزرا، استاندار، فرماندار، شهردار و برخی دیگر عوامل دولت و مجلس منتصب به تفکر لیبرالیسم و همچنین اعتراف صریح نمانیده اصلاح طلب مجلس ششم، خانم فاطمه حقیقت جو، مبنی بر داشتن ازدواج سغید یا همان رابطه نامشروع، چطور باید انتظار حمل ادوات ضدبارداری را در جیب و فکر جنابتان نداشته باشیم؟
جناب مطهری؛
شما فرهنگ برهنگی را زاییدی، بی تفاوتی نسبت به داشته‌های فرهنگ ایرانی اسلامی را زاییدی، عدم برنامه ریزی برای اعتلای فرهنگ غنی ایران اسلامی را زاییدی، برجام را زاییدی، تورم بالای 50٪ را زاییدی، اختلاف طبقاتی و محرومیت از رفاه مردم را زاییدی، نابسامانی بازار و از هم گسختگی نظارت‌های بر بازار را زاییدی، تعطیلی کارخانجات و کاهش تولید را زاییدی، حمایت از دروغ‌های قرن و قرن‌ها دروغ به این مردم قدرشناس را زاییدی، بی اعتمادی به حمایت‌های همه جانبة مردم را زاییدی، دفاع غیر کارشناسانه از برنامه ریزی‌های دولت مستأصل و گروه اقتصادی تمامیت خواهش را زاییدی و در نهایت، بی ادبی، هتاکی و تحقیر و تضعیف جایگاه نمایندگی در نظام اسلامی را زاییدی. جنابعالی و طیف سنت گرایی که رحمتان را به نولیبرالیسم اقتصادی اجاره دادید، بیشتر از هرکسی نیازمند قرص‌های ضدبارداری تراوشات مشمئز کننده ذهن تان، هستید.
و جناب مطهری؛
دانشجویی را که مورد هتاکی قرار دادید، از نسل ایرانیان پاک فهم و نیکو خاندانی است که اخلافشان برای از دست ندادنِ کمتر از یک وجب از میهن و ناموسشان، هزاران جوان را هدیه کردند. ده‌ها دانشمند و اسلام شناس و مبلغ حفط ناموس و حیا همچون مطهری و بهشتی و باهنر و مفتح و .... هدیه کردند. دختر جوانی که مورد بی حرمتی قرار دادی، در مکانی تحصیل می‌کند که به گفته اولیاء و بزرگان دین، مکان اندیشه و تفکر کمتر خانه خدا نیست ولی بزرگ‌ترهای فاسدپرور و عیاش تو در همان تریبون می‌گفتند که شعارشان زنده باد مخالف من است ولی دانشجویان منتقد را از سالن بیرون می‌کردند. جوانی که با ادبیات سخیف و زبان همیشه هرزه گوی تو مورد رنجش قرار گرفت، پرورش یافته دامنی است که نجابت و پاکیش را از پاکی و اصالتِ ایرانی شیعه باور دارد.
پس نه تنها باید حیا کنی و استغفار، که باید چارة ناباروریت را در مراکز درمانی، وَ ای بسا با درمانگران خارج از این مملکت پیگیر باشی. ما هم دعا می‌کنیم که خداوند به حق خون به ناحق ریخته شهید مطهری و به عزتِ جوانان پاک نهادی که در نتیجة اندیشة شهید مطهری آبرو گرفته و شرف یافته‌اند، از این عَزَب درایت و عقیم در اندیشه و خرد بهبود یافته و هرچه زودتر نوزادی از درک و فهم را در دامنتان ببینیم.
-------------------------------------------
 سیدعلی عباس محدث
یاحق
-------------------------------------------
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
شهید مطهری تمام آثارش خوب است غیر از این یک که,علی مطهری است
Iran, Islamic Republic of
سلام خدا برهمه سادات حق طلب اما برادر عزیز وفهیم رطب خورده کی کند منع رطب شما که ظاهرا درهمه موارد یکه تاز هستید صدالبته آقای مطهری حتما میبایست کمی تعقل میکرد وجواب آن دانشجو راباحاضر جوابی جواب نمیداد که باعث وهن جامعه شود اما این نوع ادبیات وگفتار شما هم اصلا درصراط الهی نیست بخاطر محمود جونت هرچی به دهنت میاد به عالم وآدم میگی اگر خیلی آدم آزاده ای هستی لطفا کمی درمناقب قهر ۱۱روزه وناز کرشمه های محمودت درارادتش به رحیم وحمید و.... بنگار تا روشن بشیم شاید ما منحرف هستیم ..
Iran, Islamic Republic of
سید علی عزیز
رحمت خداوند بر تو و خانواده ات .
بارک الله .
آقا زاده
Iran, Islamic Republic of
دمت گرم
حق مطلب را ادا کردی .
علی
Iran, Islamic Republic of
هههههههههه
فکر کردی خیلی مخی
برو بابا
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
شما دقیقا اون کسی هستید که به جرج کفش پرتاب کرد تا مطرح شود
Iran, Islamic Republic of
رفتار جناب مطهری قابل توجیه نیست اما جملات سخیف شما نشان از فشار زیادی است که بدجور فشار بهت اورده .جملاتت سراسر بی ادبی و هتک حرمت هست بعد ادعای ادب داری
مهدی
Iran, Islamic Republic of
واقعا درک میکردی که مطهری در چه جایگاهی است و چه گفته است این پاسخت نبود. نمی دانم چرا مطلب این سید را به نفع خودتون نقد می کنید. این حقیقت هست که مطهری به یه دختر توهین کرده یا نه؟
Iran, Islamic Republic of
واقعا كه بي ادبانه به دكتر مطهري تاخته اي
اگر به اندازه انگشتان دست تو نماينده مث مطهري داشتيم اوضاع اينجوري نيود
Iran, Islamic Republic of
خلایق هر چه لایق.
اگه یه مخالف شما اینجور بی ادبی میکرد بازم همینو میگفتی؟
سعید حسین زاده
Iran, Islamic Republic of
واقعاً علی مطهری از جمله افرادی است که خودش گم کرده. ایشان فکر میکرد که عده ای ضدانقلاب می توانند او را از گمنامی نحات بدهند. خیلی عالی مطلب نوشتی و از حنابعالی صمیمانه تشکر می کنم
صفورا ریحان زاده
Iran, Islamic Republic of
من به عنوان یک دختر از علی مطهری خیلی انتظار داشتم. کتابهای شهید مطهری برای من مهمتر از غذا خوردن بد. واقعا از اینکه اینقدر بی ادبانه جواب آون خانم را داند خیلی تاسف خوردم.
راضیه
Iran, Islamic Republic of
من دانشجو هستم. از نوع برخورد علی مطهری. اینهای می خواهند برای ما روشنگری کنند. یعنی می خواهند تجربه 40 سال.خودش و دارو دسته اش را به خورد ما بدهد. واقعا باید بره از غصه بمیره. کاش یکی اسن جمله را . بگه. از برادر عزیزم استاد محدث ممنونم که غیرتمندانه دفاع کردند. و پاسخش را دادند.
کارمند
Iran, Islamic Republic of
واقعا اینها از این مملکت چی می خواهند که اینگونه جواب این دختر معصوم را دادند. نمی دانم چطور تا التن از خجالت زنده مونده. سیدجان واقعا عالی بود مطلبت. باید این آدمها جواب مثل ادبیات خودشان را بگیرند.
اصلاح طلب بهمئی
Iran, Islamic Republic of
درود بر برادر عزیزم جناب محدث
واقعا از اینکه حسابی و بی مهابا به اصلاح طلبان حمله کردی ازتون گلایه دارم. ولی از اینکه به زبان علی مطهری جوابشو دادی خوشحال شدم و به شما دستمریزاد میگم. با این جامعه چکار کردن که باید به دانشجوی مملکت اسلامی این اهانت ها بشود. جا دارد دستگاه قضایی مدعی ایشان بشود.
محمد زاده
Iran, Islamic Republic of
ای دلم خنک وابی. سید دمت گرم
دانشگاه آزاد اسلامی
Iran, Islamic Republic of
چگوه روش میشه نگاه دخترش بکنه. بسی شرم و خجالت
همکار
Iran, Islamic Republic of
سیدجان نشان دادی که غیرت فقط نزد سادات است و بس.
باید یکی جوابشو می داد. خداوند شیر مادرت حلالت باشه.
بزرگیان
Iran, Islamic Republic of
لذت بردم از این جسارات و تعصب دینی. دستت درد نکنه جناب سید
محمد زاده گچساران
Iran, Islamic Republic of
درود خدا بر شما آقای محدث. نمی دانم چکاره اید و چه پستی دارید ولی خداوکیلی خیلی به دلم نشست
یاسین
Iran, Islamic Republic of
درود بر استاد محدث.
امثال علی مطهری ها که نام پدر و اطرافیان را به یدک میکشند خود را صاحب بی بدیل این انقلاب میدانند و در ذهن به خود اجازه میدهند که هر را به زبان بیاورند
باید بدانند که تفکرات علی مطهری و دوستانشان دیگر جایی برای ظهور در بین مردم فهیم ندارد
فرهنگی
Iran, Islamic Republic of
خیلی تند میری ....ادبیات واهانتهای تو بسی بدتر ونامناسب تر از مطهری بود ازاین مسایل وحاشیه ها سو استفاده نکنید وبا احساسات مردم هم بازی نکنید ادبیات وحرف نامناسب از هیج فکروجریانی قابل قبول نیست
نانا
Iran, Islamic Republic of
ادبیات واقعا مزخرفی داری یه چند تا جمله قلمبه سلمبه و زشت نوشتی که مثلا اصلاحاتیا مشکل دارن
من به شخصه از علی مطهری درخصوص موافقتش با رواج چند همسری در جامعه خوشم نیومد.
ولی این دلیل نمی شه که تو همه وصله ها را به اصلاحات بچسبونی و ...
البته یادم باشه شماها پاکترین و بهترین بنده های خدایین و خدا فقط خدای شماست و هرکی مخالف تونه ضد ...
غریبه
Iran, Islamic Republic of
قول دکتر احمدی نژاد، کسی که با فشار دادن یه شاسی مدرک گرفته است، هرچی تو این مملکت بلا سرمون می یاد از صدقه دولت احمدی نژآد بوده و نمی دونم شماها چرایادتون می ره و همه رو به این دولت نسبت می دین...
یادمه تو اون دوران می گفتن این قدر احمدی نژاد خرابکاری کرده که هم بیاد دیگه درستش نمی کنه
کهگیلویه بزرگ
Iran, Islamic Republic of
شک ندارم نگارنده / و عقده حقارت و دلایل متعدد بر صدق این مدعا موجود می باشد
زمانی
Iran, Islamic Republic of
من از بی قدری سر دیوار دانستم که ناکس کس نمی گردد از این بالانشینی ها.
سلام بر استاد محدث با این مطلب انقلابی و پاسخ در شأن مطهری
جاودان نسب
Iran, Islamic Republic of
از برادر اندیشمندم جناب استاد محدث که بجا و به موقع مطلب می زنند و فرهنگ ایرانی اسلامی دفاع می کنن, تشکر می کنم. آسید دستت درد نکنه
تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

هر چه مجلس کوتاه بیایید، دیگران او را به گوشه رینگ برده و مورد ضرباتی قرار می‌دهند. تخریب‌گران ...
اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

باور بر این است که اختلال عاطفی فصلی به دلیل اختلال در ریتم شبانه روزی بدن رخ می دهد....
سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در مصاحبه‌اش اشاره کرد که از 16 میلیون واکسن آنفولانزای ...