تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۲ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۰۲:۲۲
کد مطلب : ۴۷۲۴۰۶

افشاگری بزرگ درباره حمله اسرائیل به رفح؛ طرح بی بی هوا شد؟

۰
افشاگری بزرگ درباره حمله اسرائیل به رفح؛ طرح بی بی هوا شد؟
کبنا ؛یک رسانه عبری زبان فاش کرد، با وجود آن که نتانیاهو خواستار فراخوانی مجدد نیروهای احتیاطی برای حمله به رفح شده اما این درخواست وی با مخالفت هرتسی هالیوی رئیس ستاد ارتش مواجه شده است.
به گزارش کبنا، شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی در گزارشی در این رابطه اعلام کرد: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر درخواست فراخوانی و بسیج مجدد نیروهای احتیاط منفک شده از خدمت برای تدارک جهت حمله به شهر رفح در جنوب نوار غزه شده است اما این خواسته وی با مخالفت هرتسی هالوی رئیس ستاد ارتش مواجه شده و وی در پاسخ به شکل تلویحی به نتانیاهو گوشزد کرده است که سیاستمداران بهتر است ابتدا به مسایل سیاسی خود بپردازند، چون ما کار خودمان را بلد هستیم.
به نوشته این رسانه عبری زبان اختلاف ودرگیری بین ساختار سیاسی و نظامی اسرائیل در مورد عملیات پیش بینی شده در رفح بالا گرفته است.
این درگیری در جریان نشست اخیر کابینه جنگ به وقوع پیوست و هالیوی در واکنش به سخنان نتانیاهو گفت: ما خودمان می‌دانیم چگونه ماموریت خود را انجام دهیم، اما توصیه می‌کنم که بخش سیاسی ابتدا مسایل خود را مورد توجه قرار دهند.
او افزود: برای جنگ در رفح ما باید ۱.۳ میلیون نفر موجود در آن را تخلیه کنیم، این امر نیازمند هماهنگی بخش سیاسی با طرف مصری است.
به نوشته پایگاه اطلاع رسانی شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی، هالیوی با این گفته خود در واقع به نتانیاهو به عنوان نخست وزیر توصیه کرد ابتدا پرونده سیاسی مفتوح در این زمینه را به سامان برساند و بعد ارتش ماموریت خود را در این زمینه به انجام خواهد رساند.
در این بین یک مسئول عالی رتبه سیاسی هم به این رسانه عبری زبان خبر داد که عملیات در رفح به موعد اجرای آن نزدیک می‌شود، این در حالی است که تا به امروز هنوز هماهنگی خاصی با مصری‌ها صورت نگرفته است.
نام شما

آدرس ايميل شما

بورس داغ دلالی

بورس داغ دلالی

«کارگری‌کردن صرفه اقتصادی ندارد!»؛ این جمله بارها از زبان متقاضیان بازار کار و کارفرمایان ...
عبدی: بودجه فرهنگ آب دریاست، می‌خورند و تشنه‌ترند

عبدی: بودجه فرهنگ آب دریاست، می‌خورند و تشنه‌ترند

روشن است که مدیران فرهنگی می‌خواهند بگویند مشکل، فقدان کار فرهنگی است و آن هم بودجه می‌خواهد....
افزایش تنش میان پیونگ‌یانگ و سئول؛ قوای نظامی کدام کشور قوی‌تر است؟

افزایش تنش میان پیونگ‌یانگ و سئول؛ قوای نظامی کدام کشور قوی‌تر است؟

به گفته موسسه مطالعات استراتژیک یک اندیشکده دفاعی مستقر در لندن، کره شمالی در آغاز سال ...
1