تاریخ انتشار
سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۱۱
کد مطلب : ۴۶۲۹۵۹
بازدید مسوولان از کارخانه قند؛

رونق دوباره کارخانه قند یاسوج / احیای ۳۲ واحد تولیدی استان با حمایت دادگستری کهگیلویه و بویراحمد

۱
۰
رونق دوباره کارخانه قند یاسوج / احیای ۳۲ واحد تولیدی استان با حمایت دادگستری کهگیلویه و بویراحمد
کبنا ؛
رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: با عنایت به وجود مشکلات فراروی بنگاه‌های تولیدی در استان، ستاد پیگیری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در سال گذشته با تشکیل بیش از ۱۱ جلسه و بررسی میدانی در ۳۵ برنامه بازدید، ۳۱۷ تقاضا، از بنگاه‌های اقتصادی، کارخانه‌ها و کارگاه‌ها را دریافت، و با ملاقات و حضور چهره به چهره و دعوت از سرمایه گذاران و نمایندگان دستگاه‌های دولتی، ضمن ارسال بیش از ۴۱۰ مکاتبه و تصویب بیش از ۱۲۰مصوبه و پیگیری آن‌ها در سال ۱۴۰۱ از تعطیلی ۳۲ واحد جلوگیری شد.
به گزارش کبنا نیوز به نقل از روابط عمومی دادگستری کهگیلویه و بویراحمد، احیای واحد‌های تولیدی راکد اقدام مهمی است که در راستای شعار سال از سوی دستگاه قضایی کشور توانسته است شرایط را برای توانمندترشدن تولید و در نهایت اقتصاد کشور تسهیل کند.
حسن نگین تاجی، رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد به برخی از اقدامات ستاد پیگیری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در سال گذشته پرداخت و با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در زمینه حمایت از اشتغال و تولید و اجرای آن در ستاد، اظهار کرد: در راستای منویات مقام معظم رهبری و تأکیدات ریاست قوه قضائیه و با عنایت به وجود مشکلات فراروی بنگاه‌های تولیدی در استان، ستاد پیگیری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در سال گذشته با تشکیل بیش از ۱۱ جلسه و بررسی میدانی در ۳۵ برنامه بازدید، ۳۱۷ تقاضا، از بنگاه‌های اقتصادی، کارخانه‌ها و کارگاه‌ها را دریافت، و با ملاقات و حضور چهره به چهره و دعوت از سرمایه گذاران و نمایندگان دستگاه‌های دولتی، ضمن ارسال بیش از ۴۱۰ مکاتبه و تصویب بیش از ۱۲۰مصوبه و پیگیری آن‌ها در سال ۱۴۰۱ از تعطیلی ۳۲ واحد جلوگیری شد.
وی کارخانه آریا پالایش دنا، طبیعت کیان، آزالیا صنعت، تولیدی محصولات پلاستیکی صداقت، ناژوان گیاه، نیما تهویه مطبوع، آب معدنی آب برف چنار، نماسازان مروارید، مجتمع گردشگری سی سخت، مجتمع تفریحی گردشگری موگرمون، مجتمع گردشگری پاتاوه، مجتمع تفریحی گردشگری پارک بازی خضوعی، مجتمع نان و تولید محصولات کوبودنا، کارخانه قند یاسوج، پرورش ماهی احمدی، کارخانه شریعت حسن پور، کارخانه تولید گوشت مرغی خادمی، آب معدنی ساترا، ستاره درخشان، کارخانه فولاد نور جم، طرح‌های گلخانه‌ای استان، طرح‌های شرکت شهرک‌های کشاورزی استان، کارخانه بازیافت یاسوج، سنگ‌های تزئینی باشت، کارخانه محصولات بهداشتی سینره، مجتمع آموزشی بین المللی دیانا، مجتمع زنجیره‌ای محصولات غذایی باشت، مجتمع تفریحی خدماتی و پمپ بنزین گچساران، آب معدنی ۴۴۳۵ دنا، مجتمع تفریحی گردشگری تله کابین آبشار یاسوج و کارخانه شن و ماسه آشنا را ازجمله واحد‌های احیا شده با کمک دادگستری استان دانست.

رئیس ستاد پیگیری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در استان افزود: با اقدامات صورت گرفته در مجموع با احیاء و تثبیت فرصت‌های شغلی و بازگشت به کار تعدادی از کارگران، از بیکار شدن بیش از ۱۲۵۰ نفر جلوگیری شد که با توجه به معضل بیکاری و مشکلات زیرساخت‌های اشتغال، آمار بسیار خوب و کم نظیری است.
رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد، با اشاره به آخرین وضعیت کارخانه قند به عنوان نماد صنعت استان، تصریح کرد: با تلاش ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و پیگیری‌های دادگستری استان در سال جاری، شهد احیاء و شروع بکار مجدد کارخانه قند، کام کارگران و مردم عزیز استان را شیرین خواهد کرد.
نگین تاجی درپایان ضمن یادآوری شعار سال و فرمایشات مقام معظم رهبری اظهار کرد: کارکنان دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد در سال جدید نیز ضمن هدف گذاری و تلاش بیشتر اقدامات خود را در حمایت از تولید و سرمایه گذاری ادامه و افزایش خواهند داد.
شایان نادری مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) استان کهگیلویه و بویراحمد و رئیس هیئت مدیره شرکت فرآورده‌های غذایی و قند یاسوج گفت: زمانی که کارخانه قند را تحویل گرفتیم جز انباری از ماشین آلات فرسوده چیزی نبود و زیر ساختی در آن وجود نداشت.
وی ادامه داد: در شرایط سختی به احیا این کارخانه اقدام کردیم، مشکلات فنی و حقوقی عدیده‌ای داشتیم که حتی نمی‌توانستیم یک افتتاح حساب ساده داشته باشیم، اما با وجود مشقت‌ها شروع به فعالیت کردیم.
نادری گفت: خوشبختانه با تدبیر گام به گام مسائل برطرف شد و کار‌های اورهال و بازسازی به صورت دقیق انجام شد و بدون اینکه اینگونه کار‌ها را برونسپاری کنیم توانستیم با کارگران قبلی کارخانه که هم بومی استان و هم به لحاظ فنی مسلط بودند، کار را در دست گرفته و کار‌های بزرگی در بازه زمانی کوتاهی انجام دادیم.
رئیس هیئت مدیره شرکت فرآورده‌های غذایی و قند یاسوج در ادامه گفت: در بحث حمایت و همکاری درون استانی، باید از دستگاه قضایی تشکر کنم، چرا که کمک دستگاه قضا متمایز از سایر دستگاه‌ها و تا آخرین قدم کنار ما بود.
نادری با تقدیر از دکتر نگین تاجی رئیس دادگستری استان کهگیلویه و سید علی ملک حسینی دادستان مرکز استان گفت: این عزیزان با بازدید از مجموعه، در جریان مشکلات موجود قرار گرفته و عنایت ویژه‌ای به مجموعه داشتند و تا حصول نتیجه در کنار ما بودند و اگر نبود کمک‌های دستگاه قضایی هنوز گره‌های کوری وجود داشت که به نتیجه رسیدن آن ممکن نبود.
وی با اشاره به یکی از حمایت‌های دستگاه قضایی استان از این کارخانه گفت: کارگرانی که سابقا در این مجموعه فعالیت داشته و مطالباتی از آن داشتند حکم توقیف اموال و مسدودی حساب‌ها راگرفته بودند که با کمک مجموعه قضایی استان توانستیم این موضوع را حل کنیم.
نادری ادامه داد: برخی از زمین‌ها در مالکیت قبلی کارخانه به فروش رفته بود که با هماهنگی‌هایی توانستیم این اموال را عودت دهیم در واقع مشکلی که ممکن بود حل آن سال‌ها زمان ببرد، با کمک دستگاه قضایی استان به سهولت بر طرف شد.

 
نام شما

آدرس ايميل شما

رضا
Iran, Islamic Republic of
درستی این آمار را نمیدانم ولی بنده خودم بیش از پنج بار به دفتر معاونت مراجعه کردم برای اجرای یک طرح بزرگ تولیدی با سرمایه گذاری خارجی ولی حتی موفق به دیدار ایشان نشدم حتی نامه نوشتم ولی خبری نشد آخر سر بعد از پیگیری های فراوان فقط نامه دو خطی.....
آگهی استخدامی اداره کل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد + جزئیات

آگهی استخدامی اداره کل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد + جزئیات

واحد گشت و مراقبت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کهگیلویه و بویراحمد با مدرک ...
موسسه خیریه آموزشی و فرهنگی زنده یاد دکتر ابوالفضل نیکروز افتتاح شد

موسسه خیریه آموزشی و فرهنگی زنده یاد دکتر ابوالفضل نیکروز افتتاح شد

افتتاحیه موسسه خیریه آموزشی و فرهنگی زنده یاد دکتر ابوالفضل نیکروز، عصر روز پنج‌شنبه(1402/03/04) ...
بن‌بست ارز دستوری؛ رمزگشایی از نامه قالیباف به رئیسی

بن‌بست ارز دستوری؛ رمزگشایی از نامه قالیباف به رئیسی

بررسی‌ها حاکی از آن است که ارز دستوری با نرخ ۲۸هزار و ۵۰۰تومانی، واکنش‌های سیاسی و کارشناسی ...
1