تاریخ انتشار
شنبه ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۳۴
کد مطلب : ۴۵۹۶۱۶
در گفت و گو با سی‌ان‌ان

اعتراض جاسوس آمریکایی به بی‌محلی دولت بایدن

۰
اعتراض جاسوس آمریکایی به بی‌محلی دولت بایدن
کبنا ؛سیامک نمازی جاسوس بازداشتی و دوتابعیتی به سی‌ان‌ان گفت: کاخ سفید متوجه وضعیت وخیم ما نشده است.
به گزارش کبنا نیوز به نقل از روزنامه کیهان، سیامک نمازی، زندانی دوتابعیتی ایرانی-آمریکایی در مصاحبه با شبکه سی‌ان‌ان از زندان اوین، ضمن درخواست دوباره از دولت جو بایدن در زمینه آزادی زندانیان آمریکایی در ایران، گفت: «من عمیقا نگران این هستم که کاخ سفید متوجه نشده که وضعیت ما چقدر وخیم شده است.»
به گزارش ایران اینترنشنال، نمازی در گفت‌وگو با کریستین امان‌پور، خبرنگار سی‌ان‌ان از دولت بایدن خواست تلاش کند و «آزادی آمریکایی‌ها را بالاتر از سیاست» قرار دهد.
او با اشاره به خطرهای انجام مصاحبه از زندان(!) گفت: «این ریسک را پذیرفتم تا بگویم وضعیت من چقدر وخیم است. مدام به من می‌گویند که نجات خواهم یافت، اما توافق‌ها به‌هم می‌ریزد و رها می‌شوم.»
این زندانی سیاسی بایدن را خطاب قرار داد و گفت: «آقا از شما خواهش می‌کنم که جان و آزادی آمریکایی‌های بی‌گناه را بالاتر از همه سیاست‌های جاری قرار دهید و فقط برای پایان دادن به این کابوس و بازگرداندن ما به خانه، کاری را که لازم است انجام دهید.» نمازی پیش‌تر نیز از بایدن چنین درخواستی را مطرح کرده ‌اما همچنان در اوین محبوس است. در اواخر دی‌ماه، وی با انتشار نامه‌ای خطاب به بایدن ضمن انتقاد از رؤسای‌جمهور پیشین آمریکا، از آغاز اعتصاب غذای خود به مدت یک هفته خبر داد. آن نامه سرگشاده نمازی، در هفتمین سالگرد آزادی چند آمریکایی منتشر شد و نمازی در آن نوشت که هفت سال پیش باراک اوباما رئیس‌جمهور پیشین آمریکا گروگان‌های آمریکایی در ایران را آزاد کرد اما او با وجود این که وعده داده شده بود تا چند هفته دیگر آزاد شود، همچنان زندانی است. سیامک نمازی در مهرماه سال ۱۳۹۴ در جریان سفری به ایران بازداشت شد.
ایران اینترنشنال می‌افزاید: باقر نمازی پدر او نیز که از مقام‌های سابق یونیسف است، سال ۹۵ زمانی که برای پیگیری وضعیت فرزندش به ایران رفت، بازداشت شد. این دو شهروند ایرانی- آمریکایی به اتهام جاسوسی و همکاری با دولت آمریکا به ۱۰ سال زندان محکوم شدند، باقی ماندن سیامک نمازی در زندان در شرایطی است که احتمال احیای برجام کاهش یافته و جمهوری اسلامی در ماه‌های اخیر به زندانیان دوتابعیتی و خارجی افزوده است. بایدن به تازگی از پادشاه عمان برای تلاش‌های این کشور در زمینه آزادی زندانیان آمریکایی تشکر کرد اما هیچ اشاره‌ای به زندانی خاصی نکرد. علاوه‌بر سیامک نمازی، اکنون مراد طاهباز و عماد شرقی نیز از آمریکایی‌های زندانی در ایران هستند.
مصاحبه نمازی و استناد او به ماجرای سال 94 در حالی است که دولت آمریکا در آن زمان ضمن آزاد‌‌سازی چند میلیارد دلار از اموال ایران، وعده لغو تحریم‌ها را داده بود و در موقعیت کنونی بدعهدی و بی‌چشم و رویی در انجام تعهدات را نداشت.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

ایران قرارداد خرید سوخو-۳۵ از روسیه را نهایی کرد

ایران قرارداد خرید سوخو-۳۵ از روسیه را نهایی کرد

نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل اعلام کرد، ایران قرارداد خرید هواپیمای سوخو-۳۵ از روسیه ...
چرا پوتین هنوز «جنگ تمام عیار» را شروع نکرده است؟

چرا پوتین هنوز «جنگ تمام عیار» را شروع نکرده است؟

علیرغم تمام صحبت‌هایی که مطرح شده پوتین هنوز دستورالعمل استالینیستی را اتخاذ نکرده است....
کمتر از ۱۰ درصد بچه‌ها واقعا با یک ماده محرک مواجه شدند؛ بقیه اضطراب بوده

کمتر از ۱۰ درصد بچه‌ها واقعا با یک ماده محرک مواجه شدند؛ بقیه اضطراب بوده

معاون درمان وزارت بهداشت نتایج بررسی‌ها و جمع‌بندی کمیته علمی وزارت بهداشت در زمینه بروز ...
1