تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۹
کد مطلب : ۴۳۳۲۸۰
نماینده مجلس؛

مخالف واردات واکسن برای پولدارها هستیم

۰
مخالف واردات واکسن برای پولدارها هستیم
کبنا ؛عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مخالف واردات واکسن برای پولدارها هستیم، گفت: واکسن‌های وارداتی کرونا از سوی بخش خصوصی باید رایگان به مردم تزریق شود.
به گزارش کبنا و به نقل از همشهری‌آنلاین، حسین علی شهریاری عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در واکنش به اینکه واگذاری امور سلامت مردم به بخش خصوصی هزینه‌ها را افزایش می‌دهد، گفت: ما موافق افزایش هزینه‌ها نیستیم، بلکه می‌گوییم امور واگذار شوند اما برای مردم هزینه‌ای نداشته باشند یعنی بیمه‌ها باید تقویت شود. مشکل ما در بیمه است ما صنعت بیمه نداریم بلکه یک صندوق است که در آن پول قرار می‌گیرد و در بیمه‌ها مشکل داریم. در نهایت دولت باید نظارت داشته باشد تا هزینه‌ها از جیب مردم پرداخت نشود، اما خود دولت تصدی‌گری نداشته باشد. 
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درباره واردات واکسن توضیح داد: به شدت مخالف این هستم واکسن را بیاورند و پول‌دارها واکسن بزنند و فقرا نه. در این باره در مجلس موضع‌گیری خواهیم کرد. اشکالی ندارد که بخش خصوصی نسبت به واردات واکسن اقدام کند اما آن را در اختیار دولت بگذارد و دولت با وظیفه حاکمیتی خود به مردم به صورت رایگان تزریق کند. 
شهریاری افزود: برخی مواقع ممکن است دولت نتواند برخی چیزها را به دلیل تحریم‌ها وارد کند و ممکن است بخش خصوصی بتواند این کار را انجام دهد و باید از این ظرفیت استفاده کنیم اما نه اینکه جیب مردم را خالی کنند و بعد بگویند در جمهوری اسلامی این عدالت در سلامت است که اگر چنین اتفاقی رخ دهد به معنای عدالت در سلامت نیست. 
او ادامه داد: معلوم نیست سهمی که بخش خصوصی می‌آورد از سهمی باشد که برای کشور ما در نظر گرفته شده است یا نه. باید این مساله را شفاف‌سازی کنند که آیا سهمی که بخش خصوصی وارد می‌کند از سهم کلی کشور ما کم می‌شود یا نه. 
او ادامه داد: زمانی است که می‌گویند قرار است به جمهوری اسلامی مقدار معینی واکسن بدهیم اگر مقداری را به بخش خصوصی بدهند برای سهمی که قرار است به دولت ارائه شود چه اتفاقی می‌افتد و اگر این از سهمیه دولت شود با آن مخالف هستیم. بخش خصوصی باید واکسن‌ها را به دولت بدهد و دولت آن‌ها را به صورت رایگان بین مردم توزیع کند.

 
نام شما

آدرس ايميل شما

آژیر قرمز خودکشی

آژیر قرمز خودکشی

14 ماه می‌شود که کرونا در کشور می‌تازد و مردم مجبور به کاهش مراودات، خانه‌نشینی و انزوا ...
این ۵ وسیله در حالت خاموش هم برق مصرف می‌کنند

این ۵ وسیله در حالت خاموش هم برق مصرف می‌کنند

آیا می‌دانستید لوازم خانگی می‌توانند یک زندگی «پنهان» داشته باشند و حتی زمانی که دکمه‌ ...
از خاتمی تا ظریف

از خاتمی تا ظریف

پس از نهی آیت‌الله سید‌حسن خمینی برخی رسانه‌های رقیب با طرح این مساله که پروژه انتخاباتی ...