تاریخ انتشار
يکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۵
کد مطلب : ۴۳۱۴۴۳
کبنا گزارش می دهد؛

مردم بار سفر بسته‌اند، بازار گچساران شلوغ تر از همیشه / اجرای مصوبات ستاد کرونای گچساران در هاله ابهام!

۱
۰
مردم بار سفر بسته‌اند، بازار گچساران شلوغ تر از همیشه / اجرای مصوبات ستاد کرونای گچساران در هاله ابهام!
کبنا ؛
یک سال از حضور کرونا می گذرد و همچنان مهمان ناخوانده ای برای همه ما است که خیلی از عزیزانمان را گرفت، بدون آنکه کاری بتوانیم برایشان بکنیم، با این حال همیشه این جمله «پیشگیری بهتر از درمان است» در خصوص کرونا کارساز خواهد بود، وجه جدی تر مسئله این است که الان با کرونای جهش یافته طرف هستیم، «کرونای انگلیسی» چه بخواهیم چه نخواهیم در حال شیوع در شهرهای ایران است. از طرفی وجود کرونای انگلیسی در شیراز و اهواز زنگ خطری برای مردم و مسئولان استان کهگیلویه و بویراحمد است.
به گزارش کبنا نیوز از گچساران، با آنکه مردم کهگیلویه و بویراحمد همواره در کنار نظام و مسئولان ایستاده اند و در خصوص کرونا نیز رعایت پروتکل های بهداشتی را جدی گرفته اند، ولی مدتی است به دلیل کم توجهی مسئولان، مردم نیز در رعایت پروتکل های بهداشتی بی توجهی می کنند.
کمتر از یک ماه به تعطیلات عید نوروز نزدیک می شویم، همه مردمی که منتظر تعطیلات بوده اند در حال برنامه ریزی برای عید خود هستند، عید دیدنی و خرید عید قطعا از برنامه های دیگر شهروندان است.از طرفی برخی از شهرها مثل «البرز» خبر باز شدن مراکز گردشگری خود را داده است، همینطور چند روز اخیر، «رئیس جمهوری» کم کردن عوارض بزرگراه غدیر تهران (به مدت سه ماه) را به عنوان هدیه به مردم رسانه ای کرد، سوال اینجاست که کم کردن عوارض عبور از بزرگراه به نوعی تشویق کردن مردم برای سفر رفتن نیست؟
اگر استان کهگیلویه و بویراحمد طی یک سال اخیر در کنترل کرونا موفق بوده است مرهون همکاری مردم، و هم افزایی دستگاه های اجرایی است، ولی الان می بینیم که بازارهای گچساران و دیگر شهرهای استان بخاطر خرید عید از همیشه شلوغ تر شده، اداره صنعت معدن تجارت مسئول نظارت بر بازار است، با وجود اینکه گچساران در وضعیت نارنجی قرار دارد، و قوانین می گویند در وضعیت نارنجی بازار باید کنترل شود (هر چند تعطیلی بازار به کسبه ضرر وارد می کند ولی حتی تذکرات لازم نیز به کسبه داده نمی شود)، هیچ حرکتی از سوی سازمان  صمت شهرستان گچساران اعمال نشده است، جلسات ستاد کرونای گچساران بصورت روتین برگزار می شود و همکاری بین دستگاه ها کم شده است.

از طرفی کرونای انگلیسی در اهواز و شیراز دیده شده، چطور شهرداری گچساران و راه و شهرسازی نسبت به این موضوع، کاری نکرده اند؟ حداقل کاری که می توان در این وضعیت کرد کنترل ماشین ها و گرفتن تست از افرادی است که وارد شهرستان می شوند که در این خصوص اقدامی نشده است.
اشباع تبلیغاتی در شهر کمک بزرگی به ترویج و رعایت پروتکل های بهداشتی خواهد کرد، که در این خصوص شهرداری با کمک شبکه بهداشت و درمان می تواند با نصب بنر و توزیع پوسترهای تبلیغاتی به این امر کمک کند، در همین خصوص 10 درصد درآمد شهرداری هرساله باید برای «بهداشت و درمان» پرداخت شود، ولی می بینیم که در این موقعیتی که به عید نزدیک می شویم، هنوز هیچ کدام از مراجع مربوطه انگونه که باید و شاید فعالیتی در خصوص مبارزه با کرونا نداشته اند. در صورتی که کادر درمانی مثل همیشه باید به وضعیت بیماران خود رسیدگی کنند، در خط مقدم مبارزه با کرونا هستند و شبکه بهداشت و درمان وظیفۀ نگه داشتن سنگر خود در بیمارستان ها است، همکاری دیگر سازمان ها و دستگاه های اجرایی را می طلبد، تا شاهد فاجعه ها و به حالت قرمز درآمدن شهرستان نباشیم.
با وجود آنکه هر هفته نشست ستاد کرونای گچساران برگزار می شود ولی اجرای مصوبات ستاد کرونا در هاله ای از ابهام است، در این خصوص فرماندار گچساران در جلسه هفته گذشته ابراز امیدواری کرده و تلویحا گفته است «مردم خوب رعایت می کنند» با این حال باید سری به بازار بزنیم تا ببینیم واقعا چنین چیزی درست است، از طرفی آمارهایی که هر روزه از افزایش تعداد بیماران در گچساران (در کنار بویراحمد و کهگیلویه) خبر می دهند، جدیت بیشتر فرماندار را می طلبد.
نام شما

آدرس ايميل شما

پرسنل بیمارستان شهیدرجایی
Iran, Islamic Republic of
طی چندروز گذشته ۱۳۰دوزواکسن کوید واردشهرستان شد که کل سهمیه بیمارستان شهید رجایی۳۱ووز ولی سهمیه شبکه بهداشت۹۰دوزبود،واقعا جای تاسف داری که افرادی ..حتی رانندگان مراکزدرمانی واکسن زدند ولی پرسنلی که هرروز ارتباط مستقیم بابیمارکوید دارند همشون واکسن گیرشون نیومد،جواب خداروچی میخواید بدید،خداازتون نگذره ،ان شالله آه دل پرسنل درمان همتونو میگیره
خاطره بد بورس از دخالت

خاطره بد بورس از دخالت

ریزش‌های اخیر بورس باعث شده که طرح تحقیق و تفحص از بازار سرمایه در دستور کار مجلس قرار ...
علی کریمی از خودی‌ها بنالد یا کت‌و‌شلواری‌ها؟

علی کریمی از خودی‌ها بنالد یا کت‌و‌شلواری‌ها؟

‌انتخابات فدراسیون فوتبال ایران فردا یکشنبه برگزار می‌شود تا تکلیف جانشین مهدی تاج، رئیس ...
بایدن نقاب برداشت / بازی جدید آمریکا

بایدن نقاب برداشت / بازی جدید آمریکا

همزمان با اقدام جدید آمریکا در ارائه قطعنامه پیشنهادی ضد ایرانی به شورای حکام ، ایران ...