تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۵۸
کد مطلب : ۴۲۹۶۶۸
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کهگیلویه و بویراحمد

رفع مشکل 40 هکتار زمین ایثارگران در منطقه شرف آباد یاسوج بعد از 25 سال / پرداخت کامل مطالبات خانواده شهدا / تکلیف مجتمع توانبخشی و فرهنگی ایثارگران یاسوج بعد از 15 سال / راه‌اندازی شعبه ویژه جامعه ایثارگری در دستگاه قضای استان

۰
رفع مشکل 40 هکتار زمین ایثارگران در منطقه شرف آباد یاسوج بعد از 25 سال / پرداخت کامل مطالبات خانواده شهدا
کبنا ؛مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: مردم استان کهگیلویه و بویراحمد مردمی شهیدپرور و ایثارگری هستند و هر کاری که برای آنها انجام بدهیم، کم است.
به گزارش کبنا، سید منصور موسوی با اشاره به برخی از اقدامات بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد در این سال‌های اخیر اشاره کرد و گفت: مجتمع توانبخشی و فرهنگی ایثارگران یاسوج بعد از 15 سال بلاتکلیفی دو باره احیاء شد و اکنون این پروژه 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی تصریح کرد: این پروژه حق جامعه ایثارگران استان کهگیلویه و بویراحمد که متأسفانه به دلایلی خوابیده بود و الحمدالله در یک مکان بسیار خوب و بکر در حال ساختن است. این یک قدم اساسی برای جامعه ایثارگری و خانواده شهید است.
موسوی گفت: از جمله این که در چهار شهرستانی که ساختمان بنیاد شهید نداشتند یعنی باشت و چرام و بهمئی و لنده ابتدا ساختمان‌هایی برای آن‌ها خریداری شد و سپس با هزینه‌هایی که انجام شد تغییر کاربری صورت گرفت و اکنون این شهرستان‌ها هم ساختمان ملکی در خورشان جامعه ایثارگری دارند و برای این کار درسال 96 یک میلیارد تومان هزینه شد.
وی از راه اندازی شعبه ویژه جامعه ایثارگری در دستگاه قضای استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و افزود: به منظور تکریم جایگاه خانواده شهدا و ایثارگر شعبه‌ویژه ایثارگران در دادگستری کهگیلویه و بویراحمد راه اندازی شد.
  موسوی با بیان اینکه 93 درصد از گلزارهای شهدای استان کهگیلویه و بویراحمد را ساماندهی کرده‌ایم، افزود: اعتبارات ساماندهی گلزار شهدا استانی است. و بنده با توجه با کمبود اعتبارات پای درب رئیس بنیاد شهید کشور نشستیم تا توانستیم اعتبارات لازم را برای ساماندهی 70 گلزار شهدا به دست بیاوریم.
وی با بیان اینکه کارهای زیادی را در بی‌پولی انجام دادیم، بیان کرد: ساماندهی گلزار شهدای یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد را انجام دادیم. مرکز استان پیشانی استان است و هنگامی که مسئولان کشوری به استان سفر می‌کنند در اولین قدم به زیارت گلزار شهدای یاسوج می‌روند که لازم بود تغییراتی در این گلزار ایجاد شود و نمای بیرون آن انجام شد و خرده‌کاری‌ها و همچنین مقاوم‌سازی آن با 400 میلیون تومان انجام شد.
موسوی به تفاهم نامه بنیاد شهید با صدا و سیما اشاره کرد و گفت: در راستای تبیین و توسعه فرهنگ شهادت و ایثارگر کارهای خوبی را با صدا و سیما انجام دادیم.
   
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران با پیگیری‌های آقای اوحدی ریاست عالی بنیاد شهید و امور ایثارگران مطالبات خانواده شهدای استان کهگیلویه و بویراحمد پرداخت و هزینه درمان ایثارگران استان نیز به روز شده است.
وی به مظلومیت‌های استان در حوزه ایثارگری هم گریزی زد و گفت: شهید زرین فرزند استان کهگیلویه و بویراحمد است، اما در استان‌های دیگر روی آنها مانور می‌دهند.

بیشتر بخوانید:

امام جمعه پاتاوه: مدیران آتش به اختیار عمل کنند / دلشادیان: ضرورت راه اندازی نمایندگی اداره کل بنیاد شهید در بخش پاتاوه / موسوی: تکلیف مجتمع توانبخشی و فرهنگی ایثارگران یاسوج بعد از 15 سال / پرداخت کامل مطالبات خانواده شهدا / / شکایت بنیاد شهید از 16 دستگاه دولتی / مشکل مهم 400 خانواده شهید مجرد

موسوی در پایان گفت: راه اندازی نمایندگی اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگر استان کهگیلویه و بویراحمد باتوجه به درخواست امام جمعه محترم شهر پاتاوه رابررسی ودر چاچوب قانون در دستور کار قرار می‌دهیم.
موسوی با اشاره به مستمری جامعه هدف ابراز داشت: برقراری مستمری 600 نفر از ایثارگران در سال جاری عملیاتی شده است و برای 780 نفر از والدین معظم شهدا و ... حق مراقبت مشخص شده است، و همچنین حل مشکل 40 هکتار از زمین‌های منطقه شرف آباد بعد از 25 سال وانجام جلسات متعدد دوساله در شهرداری واستانداری که جا دارد از این عزیزان تشکر ویژه نمایم.
وی یکی از مشکلات اصلی استان را مربوط به خانواده 400 شهید مجرد عنوان کرد و اظهارداشت: این 400 شهید مجرد استان بدون حکم حقوقی بوده‌اند که نمایندگان مردم استان کهگیلویه و بویراحمد در مجلس حتماً پیگیر این مشکل برای استان و کل کشور باشند. در حالی که ده‌ها هزار خانواده شهید در کشور چنین مشکلی دارند و این خانواده‌ها به همین دلیل که حکم حقوقی ندارند با سختی و مرارت و با حداقل دریافتی زندگی را سپری می‌کنند.
موسوی تاکید کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد 936 شهید مجرد دارد.
وی به بیکاری جامعه ایثارگران گریزی زد و گفت: 16 دستگاه در استان کهگیلویه و بویراحمد نیرو استخدام کرده‌اند و سهمیه خانواده شهدا و ایثارگر را رعایت نکردند و پرونده آنها در سازمان بازرسی در دست پیگیری است.
نام شما

آدرس ايميل شما

اختلاف 49 میلیونی حقوق این دو نفر

اختلاف 49 میلیونی حقوق این دو نفر

جلسات بررسی حداقل دستمزد کارگران در حالی این روزها برگزار می‌شود که رقم‌ها به نظر می‌آید ...
آیا آمریکا همچنان مدینه فاضله جهانی است؟

آیا آمریکا همچنان مدینه فاضله جهانی است؟

دوره حضور دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا در قدرت، با این کشور کاری کرده که دیگر ...
ترامپ: من رئیس‌جمهورم پای بایدن به کاخ سفید نخواهد رسید / ترس واشنگتن از هواداران مسلح ترامپ

ترامپ: من رئیس‌جمهورم پای بایدن به کاخ سفید نخواهد رسید / ترس واشنگتن از هواداران مسلح ترامپ

 در صورتي که جنگي در منطقه رخ دهد همه توجه‌ها به اين جنگ منعطف خواهد شد و بالطبع توجه ...