تاریخ انتشار
چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۱۱
کد مطلب : ۴۲۷۸۹۷
کبنا گزارش می‌دهد

بازداشت صاحب قهوه‌خانه متخلف در پاتاوه / بازداشت خواننده‌های محلی

۰
چند خبر کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد
کبنا ؛رعایت پروتکل‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های ستاد کرونا مورد تاکید مسئولان کشوری و استان کهگیلویه و بویراحمد است. برخورد با متخلفین کرونایی نیز در دستور کار مسئولان قضایی قرار گرفته که در شهر پاتاوه صاحب قهوه‌خانه‌ای به دلیل عدم دستورالعمل‌های کرونایی و سه نفر هم به دلیل نزدن ماسک در شهر سی‌سخت بازداشت شدند.
بازداشت صاحب قهوه‌خانه متخلف در پاتاوه
در گشت مشترک دادستانی دنا و شبکه بهداشت و درمان این شهرستان از بازار پاتاوه سرکشی و ۶ واحد صنفی متخلف شناسایی و پلمپ شدند.
 برخورد قاطع دادستان دنا با متخلفان کرونایی هم چنان ادامه دارد و این بار قرعه بازداشت به نام صاحب قهوه‌خانه متخلف در پاتاوه افتاد.
 در راستای تحقق اهداف محدودیت‌ها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم و برخورد قاطع با متخلفین کرونایی با هماهنگی دادستان دنا، شایان رئیس مرکز بهداشت شهرستان دنا و رفیعی نماینده دادستان به مرکز شهر پاتاوه عزیمت کردند و از نزدیک اوضاع و احوال کرونایی بازار و میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی را از سوی مغازه داران مشاهده و تعداد ۶ واحد صنفی متخلف که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کردند شناسایی و پلمپ کردند.
 در این بازرسی، سوپر مارکت‌ها، نانوایی‌ها، آرایشگاه‌ها، پوشاکی‌ها و چندین صنف دیگر مورد بازرسی قرار گرفت.
 در این بازدید، اعضای تیم بازرسی به سراغ قهوه خانه‌ای رفتند که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کرد و با دهن کجی و ایستادگی در برابر قانون به دستورالعمل‌ها بی‌توجهی می‌کرد و به دستور دادستان بازداشت شد.
 دادستان دنا گفت: ویروس کرونا در حال جولان دادن است و هر روز شاهد آمار رو به رشد مرگ و میر در استان هستیم ولی متاسفانه عده‌ای هنوز با بی‌خیالی نسبت به کرونا و دهن کجی به قانون دستورالعمل‌ها را زیر پا می‌گذارند و فقط در فکر منفعت خودشان هستند و سلامتی مردم برایشان مهم نیست که ما با این افراد هیچ گونه تعارفی نداریم و گشت‌های بازرسی وقت و بی وقت در تمامی سطح شهرستان دنا جهت برخورد با متخلفین آماده هستند.
 غریب‌پور گفت: سلامتی و بهداشت عمومی مردم اولویت ما بوده و با هر کسی که بخواهد در این شرایط سلامتی مردم را به خطر بیندازد قطعاً برخورد خواهیم کرد.
 شایان رئیس مرکز بهداشت دنا هم گفت: یکی از دغدغه‌های اصلی شبکه بهداشت و درمان دنا همواره نظارت و بازرسی از اصناف در کل شهرستان دنا بوده و به طور مداوم نسبت به بازرسی تمام اغذیه فروشی‌ها، نانوایی‌ها، قصابی‌ها و سوپر مارکت ها اقدام کرده است.
 شایان گفت: تاکنون چندین نانوایی، کافی شاپ و تعدادی واحد متخلف که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کردند و سلامتی مردم را به خطر می‌انداختند با هماهنگی دادستانی پلمب و پرونده آنها به دستگاه قضایی ارجاع داده شده است واز این به بعد هم همچنان با نظارت و بازرسی مداوم در کل بازار عرصه را بر متخلفین کرونایی و بهداشتی تنگ خواهیم کرد و آنها را به دستگاه قضایی معرفی خواهیم کرد.
 
اقدام قاطع دادستان دنا و بازداشت 3 متخلف بدون ماسک
 دادستان دنا در یک بازدید میدانی به همراه مأمورین کلانتری از سطح شهر، دستور بازداشت و جلب سه نفر از شهروندان سی سختی که ماسک نزده و در برابر قانون ایستادگی کردند را صادر کرد.
 به دلیل ساده انگاری کرونا و بی‌خیالی عده‌ای از مردم، دادستان دنا شخصاً به خیابان‌های شهر سی‌سخت آمد و با آن دسته افرادی که از ماسک استفاده نمی‌کردند برخورد شد.
 غریب‌پور دادستان شهرستان دنا با همکاری کلانتری شهر سی‌سخت برای بازدید میدانی به سطح شهر آمد و از نزدیک شاهد عملکرد مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی بود و البته با تعدادی از شهروندان که از ماسک استفاده نمی‌کردند برخورد شد.
 در همین راستا دادستان دنا تعداد 3 نفر از شهروندان سی سختی را که از ماسک استفاده نمی‌کردند و با دهن کجی به دستورالعمل‌ها در سطح شهر تردد می‌کردند برخورد کرد و در برابر قانون ایستادگی کردند دستور بازداشت آنها را به کلانتری صادر کرد که بلافاصله مأمورین کلانتری آنها را به بازداشتگاه انتقال دادند.
 دادستان دنا گفت: دادستانی دنا با کلیه کسانی که به هر نحوی بخواهند سلامت عمومی مردم را به خطر بیندازند برخورد خواهد کرد.
وی گفت: از این پس هر شخصی که در اماکن عمومی و خیابان‌های شهر سی‌سخت و پاتاوه قصد عبور و مرور داشته باشد و از ماسک استفاده نکند به خاطر تهدید علیه سلامت بهداشت عمومی بازداشت و روانه زندان خواهد شد.
 غریب‌پور عنوان کرد: کسانی که قصد برگزاری مجالس عروسی و عزا دارند بدانند که در این شرایط حاد کرونایی با این کارشان در حال تقسیم مرگ بین بستگان و دوستان خود هستند و ما هم با برگزار کنندگان جشن‌های عروسی و عزا به صورت گسترده و بیرون از چارچوب‌های قانونی و دستورالعمل‌ها برخورد قاطع خواهیم کرد و بانیان مجالس را به زندان خواهیم انداخت.
 
 مصوبات ستاد کرونای دیشوک؛ از قطع ارتباط اسفندان-خوزستان تا بازداشت خواننده‌های محلی
 در نشست شورای سلامت بخش دیشموک بر اجرای قوانین ستاد کرونا در منطقه دیشموک مصوباتی در نظر گرفته شد.
نشست شورای سلامت دیشموک با حضور مسوولان حوزه بهداشت شهرستان کهگیلویه، شورای سلامت شهر دیشموک با حضور امام جمعه شهر در دفتر امام جمعه دیشموک برگزار شد.
در این نشست که در راستای اجرای مصوبات ستاد کرونا در شهرستان کهگیلویه در بخش دیشموک برگزار شد حجت‌الاسلام علی‌اکبر راوند امام جمعه شهر و بخش دیشموک اظهار کرد: متاسفانه در دیشموک مسوولان نسبت به بیماری کرونا رعایت پروتکل‌ها را در دستور کار خود ندارند چه برسد به مردم شهر که از همه مسوولان می‌خواهم برای مردم الگو شوند.
 وی اذعان کرد: در دیشموک با توجه به اینکه وضعیت قرمز است همه مردم و مسوولان باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.
 راوند گفت: با توجه به اینکه صنف‌ها در دیشموک مشخص نیست که هر یک چه صنفی است و درجه یک و دو مشخص نیست و هر مغازه‌ای چند صنف را به تنهایی شامل می‌شود به همین دلیل باید نظارت کافی و لازم را بر بازار داشته باشید.
 وی خاطرنشان کرد: اگر بیماری کرونا در دیشموک مهار نشود در آینده نه چندان دور دچار بحران خواهیم بود.
 راوند با اشاره به اینکه برخورد برخی مسوولان باعث بدبینی مردم به نظام و انقلاب می‌شود عنوان کرد: امنیت سلامت باید در شهر و بخش توسط مسوولان ذی‌ربط اعمال شود تا مردم با آرامش زندگی کنند.
 وی اذعان کرد: در هفته اخیر هر چند قابل پیش‌بینی بود زنگ خطر به صورت جدی به صدا در آمد و اگر همه مردم و مسوولان پای کار نباشند وضعیت در شهرستان کهگیلویه بدتر خواهد شد. محمدطاهر طیب‌زادگان مدیر شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه در این نشست گفت: کنترل بیماری کرونا سخت‌ترین روزهای خود را در شهرستان کهگیلویه و شهر دیشموک در حال افزایش صعودی این بیماری است.
 طیب‌زادگان گفت: اگر مردم در دیشموک پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند مرکز بهداشت جوابگوی پذیرش بیماران کرونایی نخواهد بود هر چند تا الان از نظر پذیرش با تمام سختی‌ها مشکلی نداشته‌ایم.
 مدیر شبکه بهداشت درمان کهگیلویه گفت: تجمعات در مراسمات دیشموک باید محدود شود می‌دانیم که وقتی عزیزی را از دست می‌دهند نمی‌تواند شرکت نکنند اما مجبور به رعایت قوانین و مصوبات ستاد کرونا در جهت جلوگیری از گسترش ویروس کرونا در منطقه دیشموک با اعمال محدودیت‌ها هستیم. وی یادآور شد: در شهر دیشموک باید تجمعات بیش از 15 نفر نداشته باشیم و تردد خودرویی در شهر دیشموک کنترل شود.
 وی از طرح شهید قاسم سلیمانی توسط سپاه شهرستان خبر داد و گفت: این طرح در جهت جلوگیری از ویروس کرونا بسیار تأثیر گذار است و امیدوارم این طرح در همه مناطق شهرستان کهگیلویه اجرایی شود.
 طیب‌زادگان به برگزاری مراسمات عزا و عروسی اشاره کرد و گفت: امیدوارم دستگاه قضا و نیروی انتظامی با جدیت بر برگزار کنندگان این مراسمات برخورد کند تا برای دیگران درس عبرت باشد.
 صفا حبیبی بخشدار دیشموک هم گفت: متاسفانه وقتی ما که مسوول هستیم در مراسمات شرکت می‌کنیم چه انتظاری هست که مردم شرکت نکنند.
 حبیبی گفت: متاسفانه دورکاری ادارات تبدیل به تفریح کاری ادارات گردیده و متاسفانه کارمندان ادارات به جای رعایت پروتکل‌های بهداشتی در منطقه با تجمع دورهمی باعث انتقال ویروس خواهند بود. وی اذعان کرد: همه مسوولان و مردم باید در قطع زنجیره‌ای کرونا تعامل و همکاری داشته باشند و در مسئله مدیریت هوشمندانه محدودیت‌ها نظارت لازم را داشته باشیم.
 حبیبی از همه مردم و مسوولان خواست تا با تعامل با مسوولان در جهت ریشه کنی این بیماری و قطع زنجیره‌ای کرونا در راستای رفع مشکلات تمهیدات لازم را به کار بگیرند. وی با اشاره به آسفالت نبودن محوطه خدمات جامع سلامت دیشموک و همچنین فاقد آمبولانس بودن از طیب‌زادگان خواستار رفع این مشکلات شد و عنوان کرد: مصوبات این نشست از امروز با همکاری دستگاه قضا، نیروی انتظامی و بسیج با تعامل مردم عملیاتی خواهد شد.
 اتاق اصناف جهت ضمن تعطیلی مغازه‌های مصوب شده در ستاد کرونا، مغازه‌ها و صنف‌هایی که تعطیلی آنها بلامانع است در صورت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی با همکاری نیروی انتظامی و دستگاه قضا پلمب گردند. در پایان با تعامل همه دستگاهها مقرر شد تمام مراسمات عزاداری از ساعت 9 تا 11 برگزار شود.
 در راستای قطع تردد مسیر خوزستان به اسفندان مصوبه‌ای اتخاذ گردید و در صورت تردد خودروها از خوزستان با اعمال قانون جریمه شوند.

کتاب «تنفس ممنوع» شرح روزهای سخت کرونایی در یاسوج
 
کتاب «تنفس ممنوع» شرح روزهای سخت کرونایی در یاسوج به قلم دکتر جاودان‌سیرت به رشته تحریر درآمد.
به همت واحدآفرینش‌های ادبی حوزه هنری کهگیلویه وبویراحمد کتاب خاطرات دکتر سعید جاودان سیرت سرپرست بیمارستان معین کرونا یاسوج منتشر می‌شود.
  مسئول واحدآفرینش های ادبی حوزه هنری عنوان کرد: این کتاب شامل بخشی از خاطرات دکتر جاودان سیرت پزشک متخصص عفونی از روزهای سخت مقابله با کرونا در بیمارستان شهید جلیل یاسوج می‌باشد.
 حمید حسینیان بیان داشت:3 اثر از این خاطرات اخیراً در جشنواره ملی خاطره نویسی "عهد جانانه" که از سوی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و آموزش پزشکی؛ ویژه استادان، کادر درمان و دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور برگزار شده بود، رتبه اول را کسب نموده‌اند.
 حسینیان افزود: مرحله نگارش و تدوین این خاطرات به پایان رسیده وتحت عنوان"تنفس ممنوع" در آینده نزدیک توسط انتشارات سوره مهر حوزه هنری به چاپ خواهد رسید.
دکتر سعید جاودان سیرت پزشک متخصص عفونی، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه وبویراحمد و سرپرست بیمارستان معین کرونا در شهر یاسوج می‌باشد که از روز اول شیوع ویروس کرونا تا کنون درفضایی خود از آن به میدان مین یاد می‌کند، به همراه کادر درمان این بیمارستان با از خودگذشتگی جانانه و تدابیر تأثیر گذار ومنحصر به فرد درمقابله با این ویروس منحوس در کنار مردم ایستاده و جانانه از جان مردم دفاع می‌کند.
نام شما

آدرس ايميل شما

برای رفع تحریم‌ها چندین سال مذاکره کردیم، اما به نتیجه نرسید

برای رفع تحریم‌ها چندین سال مذاکره کردیم، اما به نتیجه نرسید

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به مسیر غلبه بر تحریم‌ها و بی‌اثر کردن آنها گفتند: این مسیر ...
جنجال 3 کلمه‌‌ای ...

جنجال 3 کلمه‌‌ای ...

شکست استقلال برابر فولاد در هفته دوم رقابت‌های لیگ برتر حواشی زیادی به‌ همراه داشته است....
دعوای بی‌وقت

دعوای بی‌وقت

استعفای ملک‌زاده از وزارت بهداشت آن‌هم با نامه‌ای سرگشاده و چکشی هرچند در این شرایط کرونایی ...