تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۷
کد مطلب : ۴۲۶۶۳۶
تحلیلی بر انتخابات میاندوره گچساران و باشت؛

انتخابات میاندوره گچساران و باشت یک آچمز دارد

۲۱
۵
انتخابات میاندوره گچساران و باشت یک آچمز دارد
کبنا ؛ آرایش سیاسی 1400 گچساران و باشت در حال شکل گیری است، کناره گیری محمد قائم تاجگردون فرزند «حاج بهرام» و ساسان تاجگردون از مسئولیت‌هایشان و تصدیر اولین پیام عبدالرحیم رحیمی در پیج اینستایش رفته رفته جبهه گیری‌ها را آشکار می‌کند.
بر شیپور نبرد انتخابات میان دوره گچساران و باشت دمیده شده، کاندیداها آماده رقابت نفس گیر و سخت می‌شوند. غلامرضا تاجگردون موضعش را قبلاً اعلام کرده، «اگر من نباشم، ما تصمیم می‌گیریم که کی نماینده باشد.»
اصولگرایان سکوت معناداری را پیشه کرده‌اند، اردلان زینل زاده، علیمراد جعفری، هومان عسکری، احمد خورشیدی آزاد، علی فولادی وندا حرکت خاصی ندارند و علت سکوت آنها مشخص نیست. آیا میدان را برای مانور بهتر سید قدرت حسینی بحرینی خالی کرده‌اند؟ سئوالی که بعید به نظر می‌آید، اینگونه باشد. زینل زاده و عسکری حدود 16 هزار رأی در انتخابات اسفند 98 کسب کردند. تحرکات این دو بر سرنوشت انتخابات میاندوره گچساران و باشت تأثیر خواهد داشت. عسکری اصلاح طلب و حدود 8 هزار رأی قشقایی‌ها را در سبد خود دارد، او می‌توان تحت فرمان احمد خورشیدی و فولادی وندا این آرا را به سمت «حسینی بحرینی» ببرد و یا هم بر اصل آزادی و دموکراسی صحه بگذارد و طرفدارانش را در انتخابات میاندوره آزاد بگذارد تا هر طور که می‌خواهند تصمیم بگیرد. زینل زاده نیز تاکنون در باره انتخابات میاندوره حرفی نزده، او احتمالاً بر سر حرف‌هایش با اجماع اصولگرایان بماند و یا هم دلخوری‌هایش را داشته باشد و سکوت کند. همه اینها در ابهام قرار دارند و زمستان گرمی در گچساران و باشت رقم خواهد خورد.
77841 رأی در انتخابات اسفند 98، به صندوق‌های رأی حوزه انتخابیه گچساران و باشت ریخته شد که تقریباً این میزان رأی بین تاجگردون و مخالفین تاجگردون نصف می‌شود. به طوریکه غلامرضا تاجگردون از 77841 رأی حدود 38 هزار و 500 رأی کسب می‌کند و سیدقدرت حسینی، اردلان زینل زاده و هومان عسکری نیز 38 هزار رأی می‌آورند. حال اگر انتخابات میاندوره بین «حسینی» و گزینه تاجگردون برگزار شود، چه چارچوب سیاسی شکل می‌گیرد؟ آیا همه آراء زینل زاده و هومان عسکری به سبد سید قدرت حسینی خواهد ریخت یا خیر؟ سید قدرت توانایی جذب آرای دو کاندیدای اجماع اصولگرایان را دارد؟ آیا اصولگرایان این بارهم بر تعدد کاندیداها تاکید می‌کند؟ به نظر می‌رسد، اگر انتخابات گچساران و باشت دو قطبی شود؟ کار برای سید قدرت حسینی سخت باشد.
زینل زاده حیات سیاسی برای خود فرض دارد و بعید به نظر می‌رسد، بعد از اتفاقاتی که بر سر اعتبارنامه تاجگردون آمده، خودش را کنار کسانی قرار بدهد که مردم آنها و همفکرانشان را مقصر نادیده گرفتن رأیشان می‌دانند. چرا که به گفته کارشناسان، انتخابات ۱۴۰۰ گچساران و باشت، آری یا نه به اعتبارنامه منتخب مجلس یازدهم این حوزه انتخابیه است و مردم حق دارند به اعتبارنامه منتخب پیشین خود نه یا آری بگویند و پاسخی به مخالفان و موافقان اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون بدهند. اصولگرایان هنوز سخن قطعی پیرامون شیوه حضورشان در رقابت 1400 ارائه نداده‌اند.
حاج رحیمی در اولین پیام انتخاباتی خود، از مخالفان تأیید اعتبار نامه تاجگردون اعلام انزجار می‌جوید و می‌گوید: «نماینده منتخب مردم در یک رقابت سالم و کسب رأی حداکثری به دلیل غرض ورزی‌های کورکورانه و خودبینی و خودخواهی عددی قلیل که متاسفانه در طول این ۴۰ سال انقلاب اسلامی منافع عموم و حق انتخاب مردم را نادیده گرفته و فدای مطامع شخصی خود نموده‌اند باعث گردید که نماینده خدوم و لایق این مردم از ورود به مجلس شورای اسلامی بازمانده و حقوق رأی دهندگان آشکارا پایمال گردد. که اینجانب این حرکت را محکوم و اعلام انزجار می‌کنم.»
رحیمی در ادامه بیانیه خود خط و نشان انتخاباتی ترسیم و بر احترام به خرد جمعی و نظر معتمدین و متنفذین تاکید می‌کند و می‌گوید: امیدوارم تمام کسانی که قصد حضور در انتخابات را دارند با احترام به خرد جمعی و به دور از خودخواهی و تکروی باعث ایجاد شور و نشاط انقلابی شوند.»
او این پیام خود را به عنوان اولین پیام قلمداد و دوری از خودخواهی و تکروی را به سایر کاندیداهای همسو و همفکر خود توصیه می‌کند. برخی‌ها اینگونه بیان می‌کنند که حاج رحیمی به دلیل اختلافاتی که با غلامرضا تاجگردون پیدا کرد به لرستان رفت، موضوعی که هیچ وقت در مورد آن صحبت نشد. در روزهای اخیر هم تلاش‌های صورت گرفت که بر این اختلافات به هر نحوی دامن زده شود و با بیان حرف‌های از این قبیل که غلامرضا تاجگردون نمی‌گذارد که «حاج رحیمی» کاندیدا شود تا نمایندگی مجلس موروثی بماند، به دنبال افزودن شعله اختلافات هستند. ساسان تاجگردون کاندیدای مجلس شورای اسلامی انتخابات میاندوره گچساران و باشت نیز در پاسخ به این سخنان می‌گوید: «هر کسی می‌تواند کاندیدای انتخابات مجلس شود و کسی هم نمی‌تواند جلوی کسی را بگیرد، بنده هم این حق را برای خودم قائل هستم.» ساسان تاجگردون دست روی این نکته هم می‌گذارد که در نهایت تصمیم عقلایی می‌گیریم و هر چه خرد جمعی بیان کنند، آن را عمل خواهیم کرد.
تاکنون محمد قائم تاجگردون، ساسان تاجگردون و عبدالرحیم رحیمی سه کاندیدای شاخص جریان اصلاح طلب و یا کاندیدای نزدیک به غلامرضا تاجگردون هستند که احتمال دارد، در روزهای آینده بر تعداد این کاندیداها افزوده شود حاج غلام بر سر دو راهی سخت قرار گرفته و مشخص نیست که او بر اساس کدام شاخص‌ها کاندیدای نهایی انتخابات میان دوره را مشخص می‌کند. بدون شک شفافیت در شاخص‌ها انتظار و توقع هواداران تاجگردون است. غلامرضا تاجگردون فکر همه چیز را خواهد کرد، او مراقب تحرکات احمد خورشیدی در جمع قشقایی‌ها هست، تاجگردون ارتباط حسنه‌ای با قشقایی‌ها دارد و حمایت قشقایی‌ها از هر کاندیدایی یک برگ برنده محسوب می‌شود.
انتخابات میاندوره گچساران و باشت یک آچمز دارد. منتظر بمانید.
نام شما

آدرس ايميل شما

خان
Iran, Islamic Republic of
آخه محمدقایم کجاشاخصه؟
الف
Iran, Islamic Republic of
سیستم ارباب رعیتی باید شکست بخورد
درخشان
Iran, Islamic Republic of
رحیمی مدیر خوب است
ملا احمد
Iran, Islamic Republic of
خانواده سالاری ممنوع
Iran, Islamic Republic of
. خیلی بداخلاقه
باشت
Iran, Islamic Republic of
تاجگردون می‌خواه. را همچنان سر پا نگه دارد زهی خیال باطل
خادم
Iran, Islamic Republic of
فقط ککام فقط ککام فقط ککام ساسان 😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃
مریم
Iran, Islamic Republic of
زمستان رفت و روسیاهی ماند برای ذغال روی اون لیست 777 نفره تاجگردون در اینستاگرامی سفیده یا سیاه با معرفی ساسان😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄
دلیران
Iran, Islamic Republic of
غلام تاجگردون فقط برادرش را قابل میداند وبس لیست 333 نفره کجای این داستان قرار گرفته است ببلی ببه ببلی ببه ببلی ببه😃😃😃😃😃😃😃
شامبراکان
Iran, Islamic Republic of
چرا تاجگردون فقط بفکر خانواده اش هست
Iran, Islamic Republic of
با اینکه طرفدارتاجگردون هستم تاجگردونها همیشه یکی از خودشون رو میبرن بالا که بین مردم مقبولیت داشته باشه وبقیه مردم رو هیچ حساب نمیکنن
آگاه
Iran, Islamic Republic of
استبداد حاکم شده توسط یک نفر موجب مرگ رشد وتوسعه منطقه شده
ناصر
Iran, Islamic Republic of
چرا لقمه رو دور سرت میچرخونی بزرگوار راست و حسینی بگو اچمز بحرینی ها
والسلام
Iran, Islamic Republic of
بنظر بنده تنها کاندیدای اصلح و بدون حاشیه این انتخابات کسی نیست جز حاجی علیمراد جعفری
دیلی
Iran, Islamic Republic of
بعضی ها مامور تاجگردون هستند
بامشاد
Iran, Islamic Republic of
با جعفری تا 1499😄😄😄😄😄😄😄😄
تابان
Iran, Islamic Republic of
بایستی نماینده مدرسه ابتدایی بشود
شادان
Iran, Islamic Republic of
ساسان خروجی لیست 444 نفره غلامرضا تاجگردون مبارکه مبارکه مبارک باشه ککام ککام ککام ککای جونیم ساسان بودجه ایم برنامه ایم ققلی ققلی ققل 😄😄😄😄😄😄
شاد
Iran, Islamic Republic of
فقط نوبت خانواده خمونه فقط یا نوبت بهرامه یا نوبت شهرامه یا نوبت غلامه یا نوبت ساسانه(سوال کنکور معنی بورژوا وفیودال چیست؟) 2 نمره توضیح یک خط باشد ویک نمونه در شهر خودتان معرفی کنید
یاسوجی
Iran, Islamic Republic of
برنده‌انتخابات‌ساسان‌تاجگردون‌می‌باشد‌شکی‌نیست
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
ای خدابخدااینافک میکنن نمایندگی ارث پدریشونه .که انقدخودخواهین
بازخوانی تاریخ ترورهای نافرجام یک آیت الله

بازخوانی تاریخ ترورهای نافرجام یک آیت الله

امروز هفتم آبان سالروز سومین ترور نافرجام سیدحسن طباطبایی معروف به سیدحسن مدرس است. هم ...
انتخابات آمریکا و چشم انداز قیمت دلار در ایران

انتخابات آمریکا و چشم انداز قیمت دلار در ایران

میثم‌ رادپور درباره اینکه اگر ترامپ پیروز شود چه اتفاقی رخ خواهد داد، گفت: «همین مسیرادامه ...
رویای ناتمام نامزد حزبی

رویای ناتمام نامزد حزبی

در انتخابات ۱۴۰۰ «کاندیدای اختصاصی» داریم؛ این جمله ای است که این روزها از سوی برخی احزاب ...