تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۳
کد مطلب : ۴۰۹۴۰۹
رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس

تاجگردون: امسال، سال سختی است/ تورم، تحریم و فشارهای دیگر داریم

۶
۰
تاجگردون: امسال، سال سختی است/ تورم، تحریم و فشارهای دیگر داریم
کبنا ؛غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به نشست امروز کمیسیون با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، گفت: وزیر و معاونین وزارت صنعت، معدن و تجارت در نشست امروز کمیسیون حاضر شدند و نمایندگان سوالات خود را طرح کردند، در جلسه امروز فرصت نشد در خصوص رونق تولید و برنامه‌های امسال بحث و گفت‌وگو شود.
وی ادامه داد:نمایندگان بیشتر مسائل کنونی و مشکلات گذشته را مورد بررسی قرار دادند، آنها دغدغه های مردم در خصوص خودرو، قیمت کالاهای اساسی و اتفاقاتی که در سال جاری رخ می دهد را مطرح کردند.
نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس دهم شورای اسلامی بیان داشت: پاسخ وزیر به دغدغه های نمایندگان قانع کننده نبود، البته دولت واقعا مشکل دارد و مسائل بیرونی به دولت فشار می آورد، اما به نظر بنده نمی توان یک وزیر را به تنهایی مقصر قلمداد کرد، بلکه باید مجموعه ای از فعالیت های بین دستگاه صورت گیرد تا مشکلات بر طرف شود و در واقع دستگاه های ستادی اصلی خیلی عملکرد مناسبی ندارند.
وی تاکید کرد: کاملا مشخص است برنامه های دستگاه های اصلی اقتصادی، مشکلات پیش روی کشور را به درستی پوشش نمی دهد، در این راستا باید وزارت اقتصاد و بانک مرکزی بتوانند با ایجاد هماهنگی مسائل را رفع کنند اما چنین هماهنگی بین دستگاه های اصلی صورت نمی گیرد.
تاجگردون با تاکید براینکه با سوال از یک وزیر، پاسخ مناسب دریافت نمی شود، گفت: امروز صبح نشست غیر علنی در مجلس برگزار و مباحث تا حدودی پیگیری شد، باید وزیر اقتصاد نیز در جلسات حضور پیدا کند تا از برنامه آنها نیز مطلع شویم.
این نماینده مجلس با انتقاد از عملکرد دستگاه‌های اقتصادی، اظهار داشت: متاسفانه عدم حساسیت به تورم، به عادت در بین دستگاه های اجرایی تبدیل شده و برای آنها آسان است که نرخ تورم افزایش پیدا کند این در حالی است که هر چه این نرخ بالا برود جامعه شکننده تر می شود.
وی بیان داشت: این حساسیت باید توسط مجلس به دولت القا شود چرا که نمایندگان از دورن جامعه و مردم اطلاعات بیشتری دارند و می‌دانیم مردم تحت فشار هستند، در همین راستا مجلس آمادگی همکاری با دولت را دارد تا هر اختیاری که نیاز دارد به صورت قانون داده شود.
رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت:امسال، سال سختی است و مشکلات زیادی از جمله تورم، تحریم و فشارهای دیگر داریم که در سال جاری مضاعف می‌شود اما هماهنگی درون دولت یکی از راه کارهای اساسی برای رفع مشکلات است، از سوی دیگر امیدواریم در نشست بعدی کمیسیون به صورت ویژه برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در زمینه رونق تولید مورد بررسی قرار گیرد.
نام شما

آدرس ايميل شما

بوی
Iran, Islamic Republic of
سی شما که فرقی نداره .ادامه بده نظام مردم اسلام انقلاب چند خوش باش
سلام
Iran, Islamic Republic of
شما زحمت نکش ما خودمون حلش میکنیم
شعار تو خالی مردم در حسرت مایحتاج اولیه زندگی خو هستن پس وظیفه نماینده چی
فقیر و گرسنه
Iran, Islamic Republic of
اقتصاد دانی که تو باشی
باید ملت به گدایی بیفتند.
ح ع ا
Iran, Islamic Republic of
این است منطق و امید بخشی دولت و مجلس امید! خالی کردن دل مردم!!!
گنجی پورازدهدشت
Iran, Islamic Republic of
جناب دکتر بفرما ازبرکت دولت مورد حمایت جنابعالی چه سالی اسان گذشت خداانشااله عاقبت خودت ودولتت همان باشدکه دردهدشت فریادش می زدید .که ملت به این حال و روزانداختین
مصایب اعتمادزدایی میان دولت و مردم ( به قلم؛ محسن خرامین )

مصایب اعتمادزدایی میان دولت و مردم ( به قلم؛ محسن خرامین )

«اعتماد» از عناصر لازم‌ و ابتدایی حکومت‌داری است که حکومت‌ها باید در خلق و حفظ آن گام ...
اگر بایدن پیروز شود...

اگر بایدن پیروز شود...

بايدن با مطرح کردن بحث موشک‌ها، قصد توافق دارد و قطعا ايران هم خطوط قرمزي براي مذاکره ...
اصلاح‌طلبان در سه راهی انتخاب

اصلاح‌طلبان در سه راهی انتخاب

حزب ندای ایرانیان هم یک طیف نواصلاح‌طلب محسوب می‌شود خواهان حضور در رقابت‌های انتخاباتی ...