تاریخ انتشار
جمعه ۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۰۹
کد مطلب : ۴۰۴۷۴۰
در ستاد تنظیم بازار کهگیلویه مطرح شد

خط و نشان فرماندار کهگیلویه برای علویان؛ تغییر ندهی، تغییرت می‌دهم!/ قیمت‌های سلیقه‌ای و بازار رها شده دهدشت

۱
کبنا ؛جلسه ستاد تنظیم بازار کهگیلویه با حضور فرماندار و برخی مدیران  در فرمانداری کهگیلویه برگزار شد.
این جلسه در حالی برگزار شد که فرماندار کهگیلویه خطاب به رئیس جدید «صمت کهگیلویه» گفت اگر تغییری بر بازار ایجاد نکنید خودتان را تغییر می‌دهم، همچنین خواستار برخوردجدی با بازرسان قوم گرا شد.
فرماندار کهگیلویه در این نشست اظهار کرد: در گشت مشترک با صمت کهگیلویه و تعزیرات حکومتی از بازار بازرسی داشتیم که مشخص است بازار کاملاً رها شده‌هاست، قیمت روی کالای درج نشده بود و مغازه دار بر اساس سلیقه خود قیمت‌ها را تعیین می‌کردند!
جعفر نیکبخت با بیان اینکه دستگاه‌های نظارت بر بازار موظف هستند بازرسی‌ها را روزانه و مستمر به ویژه از کالای اساسی تا برقراری ثبات بر بازار انجام دهند، تصریح کرد: تعزیرات حکومتی نیزتا جایی که امکان دارد بیشترین جریمه را برای متخلفان بازار لحاظ کند.
 نیکبخت، رئیس جدید صنعت و معدن کهگیلویه را مخاطب قرار داد و گفت: با بازرسانی که به دلیل قوم گرایی یا تطمیع همکاری نکنند به شدت برخورد کنید چرا که اگر نتوانید بازار را تغییر دهید خودتان را تغییر می‌دهم!
وی ادامه داد: برای نظارت بیشتر از بازرسان افتخاری و بسیج استفاده کنید تا تغییر و ثبات بازار را لمس کنیم.
 فرماندار کهگیلویه با اشاره به اینکه نباید عاملیت توزیع کالاهای اساسی (گوشت یا برنج) به صورت انحصاری باشد، افزود: خوشنام ترین بازاریان را برای عاملیت توزیع کالاهای اساسی معرفی کنید، میزان سهمیه، تعداد، اسامی و آدرس عاملان توزیع کالاهای اساسی را به فرمانداری گزارش دهید.
 نیکبخت با اشاره به اینکه اتحادیه آهن همکاری لازم را ندارند، زئیس اتاق اصناف را موظف به بررسی تا فعال شدن اتحادیه کرد.
وی با بیان اینکه میدان عرضه دام زنده دهدشت باید ساماندهی شود، عرضه کنندگان دام داری مجوز باشند و از نیروی انتظامی خواست مانع خروج دام زنده شوند.
فرماندار کهگیلویه از کنترل کشتار غیرمجاز در سفره خانه‌های خارج از شهر خبر داد و خواستار ادامه بازرسی از این مزاکر شد.
 سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت گفت: به دنبال این هستیم که در همه بخش‌های شهرستان ماده ۵۲ قانون نظام صنفی اجرا شود.
سید یاسین علویان افزود: ۱۱ هزار و ۶۷۰ کیلوگرم گوشت قرمز با قیمت مصوب یعنی کیلویی ۲۹ هزار تومان جذب و توزیع ۴۵ تن برنج با قیمت هر کیلو گرم ۷ هزار و یکصد تومان انجام شده است.
وی با بیان اینکه دو عامل برای جذب گوشت قرمز به تازگی انتخاب شدند، افزود: روز گذشته این دو عامل را برای جذب ۱۰ تن گوشت قرمز معرفی کردیم که توزیع آن زیر نظر یکی از ناظران صنعت و معدن انجام می‌شود.
 علویان با بیان اینکه یک عامل نیز برای دریافت مرغ دولتی معرفی شده افزود: یک عامل را برای عرضه ۲۰ تن شکر با قیمت خرید ۳ هزار تومان و قیمت برای مصرف کننده ۳ هزار و ۴۰۰ تومان معرفی که به زودی عرضه آن آغاز می‌شود.
وی گفت:  توزیع لاستیک ماشین‌های سبک ۱۵۰ حلقه داشتیم که از این تعداد ۳۰ حلقه را به مسافربرهای پایانه اختصاص دادیم.
علویان دلیل گران فروشی و قیمت بالای گوشت قرمز در شهرستان را صادر کردن دام به خارج از شهرستان عنوان کرد و افزود: باید در این خصوص چاره اندیشی شود.
 رئیس تعزیرات در مورد شخصی که برای توزیع لاستیک معرفی شده بود گفت
که این شخص به دلیل احتکار محکوم شد و باید در انتخاب عاملین توزیع دقت شود
 رئیس تعزیرات حکومتی شهرستان کهگیلویه با بیان اینکه از ابتدای آبان ماه تعداد ۱۹۳ پرونده با موضوع تخلفات کالا و خدمات به شعبه اول بدوی تعزیرات حکومتی دهدشت وارده شده، گفت: با احتساب پرونده گذشته ۱۹۵ پرونده مختومه شده با ۱۰۱ درصد عملکرد میزان ۸۹۴ میلیون و ۳۴۰ هزار ریال جریمه رای صادر شده است.
امید صالحی عنوان کرد: در یک ماه گذشته تعداد ۲ پرونده با موضوع تخلفات قاچاق کالا و ارز به شعبه اول بدوی تعزیرات حکومتی دهدشت وارده شده و با احتساب پرونده گذشته ۵  پرونده مختومه شده با ۱۲۵ درصد عملکرد میزان ۹۲ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال جریمه رای صادر شده است.
وی ادامه داد: از ابتدای آبان ماه ۳ پرونده با موضوع تخلفات بهداشت، دارو و درمان به تعزیرات حکومتی دهدشت وارده و تعداد ۳ پرونده مختومه شده با ۱۰۰ درصد عملکرد میزان ۷ میلیون ریال جریمه رای صادر شده است.
به گزارش کبنا از دهدشت، ظهر روز یکشنبه (27 آبان ماه) فرماندار کهگیلویه شخصاً در بازرسی و گشت مشترک تعزیرات حکومتی و صمت کهگیلویه حاضرشد و از تمامی صنوف به ویژه تامین کنندگان سبد مصرفی خانوار از میدان مرکزی دهدشت تا انتهای خیابان شریعتی بازرسی کرد.
در این بازرسی به گفته رئیس تعزیرات حکومتی کلیه صنوف یک سمت خیابان شریعتی که بیش از یک سال بود هیچ گونه بازرسی از آن‌ها صورت نگرفته بود، متخلف شناخته شدند!
نام شما

آدرس ايميل شما

Netherlands
کر شیر دکتر نیکبخت
آفرین مرد بزرگ
Netherlands
کر شیر دکتر نیکبخت
آفرین مرد بزرگ
یاسوج
Iran, Islamic Republic of
واقعامگه استان کهگیلویه وبویراحمد. دارد؟چون اگرداشت توهمین یاسوج مرکزاستان مغازه داران اینهمه ظلم جلوی چشم دیودیده به مردم نمی کردند...قیمت های روی کالا راپاک کرده اندوهرقیمتی دوست دارندمی فروشند...چیزی به اسم نظارت وجود
Iran, Islamic Republic of
اقای فرماندار تخلفات داروخانه شبانه روزی دهدشت پیگیری کنید. داروهای با قیمت دلخواه بفروش میرساند.
Iran, Islamic Republic of
لطفا به دادمردم گچساران هم برسید هیچ جنسی دربازارگچساران برچسب قیمت نداردخصوصاپوشاک قیمتها سلیقه ی مغازه دارهست
Iran, Islamic Republic of
. داروخانه خودت در ياسوج گرانفروش ترين ومتخلف ترين داروخانه هاي كشور هست
Iran, Islamic Republic of
حرف میزنی آقای فرماندار چهل سال است کسی نتوانست بازار را تغیر دهد،
انتظار دارید که آقای علویان در عرض چند روز بازار رادرست کند.
طرح عجيب براي پرداخت وام مسكن

طرح عجيب براي پرداخت وام مسكن

چندي پيش بانك مسكن خبر پرداخت وام يك ميليارد توماني تسهيلات خريد مسكن از محل حساب پس‌انداز ...
11 سپتامبر زیر سایه شرم

11 سپتامبر زیر سایه شرم

«در نبرد برای پاسداری از روح آمریکا، وحدت بزرگ‌ترین نقطه قوت ماست!». این جمله شاه‌بیت ...
‌‌ایران، همچنان در لیست سیاه

‌‌ایران، همچنان در لیست سیاه

اصولگرایان که قدرت را در حاکمیت میان خود تقسیم کرده‌اند، گویی فراموش کرده‌اند اکنون آنها ...