تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۳
کد مطلب : ۴۴۹۴۰۲
دادستان یاسوچ مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد

(ویدئو) معرفی 34 نفر از مدیران کهگیلویه و بویراحمد به دلیل انحراف در 730 میلیارد ریال تسهیلات بانکی به مراجع قضایی / انتقاد شدید «دادستان از استوری‌های نامربوط؛ استفاده نادرست از تفنگ و فشنگ / یک توقع نابجا از دستگاه قضا

۲
۱
فایل مرتبط کبنا ؛سید علی ملک‌حسینی دادستان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد در نشست خبری رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت هفته قوه‌ی قضائیه از انحراف 730 میلیارد ریال تسهیلات بانکی خبر داد و گفت: 34 نفر از مدیران و کارکنان به مراجع قانونی و قضایی معرفی شدند.
               
دادستان عمومی و انقلاب استان کهگیلویه و بویراحمد در نشست خبری از برخی اقدامات ضد فرهنگی در استان انتقاد کرد و با اشاره به اینکه در جرم‌های خشن و سنگین همچون آدم ربایی و سرقت مسلحانه یکی از استان‌های امن کشور به شمار می‌رویم گفت: متاسفانه بیشتر این جرائم ما ریشه فرهنگی و اجتماعی دارد مردم استان کهگیلویه و بویراحمد با اینکه محسنات بسیار خوبی داشته مردم مهربان و همچنین شجاع با غیرت و با تعصبی بوده و در بسیاری از صفات مردم استان ما بی‌نظیر هستند اما گاهی اوقات به دلیل کم طاقتی و سایر مسائل بسیار کوچک جرایمی رخ می‌دهد که اگر دو دقیقه صبر داشته باشیم بسیاری از قتل‌ها و دعواها شکل نمی‌گیرد. 
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان با طرح این سؤال که چرا استانی با کمترین جرائم امنیتی هستیم اما تعداد زندانی زیادی گاها داشته‌ایم و در تعداد زندانیان جایگاه دوم کشوری در اختیار ما بوده گفت: جای سؤال است چرا باید در یک استان امن جمعیت کیفری ما به این تعداد باشد.
 وی با بیان این که گاه با تفسیر برخی مسائل در استان تعجب خواهیم کرد گفت: جای تعجب است استانی که در کشاورزی و صنعت و تولید و اشتغال وضعیت آن چنانی ندارد اما جرایمی مانند سرقت در استان ما بسیار کمتر از سایر استان‌ها بوده و در میانه آمارهای کشوری قرار داریم که موضوعی امیدوار کننده برای استان است. 
ملک‌حسینی گفت: جمعیت کیفری ما خیلی زیاد است که دلیل دارد برای مثال خیلی‌ها می‌گویند چرا کسی که درب خانه ما آمده و فحش داده را زندان نمی‌کنید و از این لحاظ توقعات و انتظارات بسیار بالاست در حالی که زندانی کردن هم حد و حسابی دارد.
 وی با بیان اینکه معتقدند چون افراد را زندانی نمی‌کنید پس برخوردی در استان صورت نمی‌گیرد گفت: اگر چنین است پس این تعداد زندانی در استان و این جمعیت کیفری چه دلیلی دارد در حالی که رئیس قوه قضاییه تاکید می‌کند تا آن جا که می‌شود افراد قاتل و خشن و با جرم سنگین به زندان بروند اما در استان ما گاهی مجبور می‌شویم فرد را برای امنیت جانی خودش هم که شده به زندان بفرستیم.

 این مسئول با بیان اینکه بسیاری از دعواها در استان ما ریشه فامیلی و خانوادگی دارد و دو طرف با همدیگر خویشاوند هستند گفت: از سوی دیگر توقعاتی از دستگاه قضایی می‌رود و همه در یک مشکل کوچک به دنبال برخورد و همچنین زندانی کردن طرف مقابل هستند.
 دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در ادامه اظهارات خود به شدت از برخی اقدامات غیر فرهنگی در استان انتقاد کرد و گفت: از پدران و پدربزرگ‌های خودمان هم که بپرسیم اقداماتی مثل امروز انجام نمی‌دادند؛ کجا در مراسمات عزا و عروسی این تعداد تفنگ بیرون می‌آمد و شلیک می‌کردند. 
وی در ادامه گفت: استوری‌های بسیاری افراد را نگاه کنیم که اسب یا برنو یا تیراندازی را گذاشته‌اند در حالی که این رسم و رسوم دیگر در هیچ جا وجود ندارد.
 ملک‌حسینی در ادامه به صورت تلویحی گلایه‌ای هم از بزرگان و ریش سفیدان کرد و گفت: در جلساتی با آنها شرکت می‌کنیم و دست آخر از آن‌ها می‌پرسیم که آیا شما هم تفنگ و فشنگ نگهداری می‌کنید که بیشتر آنها نه نمی‌گویند. 
وی افزود: چرا باید اسلحه را در مراسم‌ها نشانه بزرگی و عظمت بدانیم چرا باید پدر عروس در روز عروسی دختر خودش جان بدهد و چرا باید کاری کنیم که مجبور شویم عروس و داماد جوان را دستگیر کنیم مطمئناً این گونه اقدامات از روی عقل نبوده و نوعی حماقت است. 
ملک‌حسینی در ادامه با بیان اینکه اگر می‌خواهیم تفنگ و فشنگ و ماشه کشیدن را روی استوری های خود به نمایش بگذاریم مدافعان وطن را استوری کنیم گفت: چنین اقداماتی در حالی است که نخبگان بزرگی از این استان به کشور و دنیا معرفی کرده‌ایم چند روز پیش با یکی از پزشکان استان صحبت می‌کردیم که معلوم شد بزرگان پزشکی دنیا و سیاسیون برای نشستن با ا وقت می‌گیرند و یا به استقبال او می‌آیند اما جوانان ما این چنین افرادی را نمی‌شناسند.
نام شما

آدرس ايميل شما

پاتاوه
Iran, Islamic Republic of
درودبرجناب ملک حسینی ...اقدامات شما لرزه براندام رانت خوران ومفسدین خواهدانداخت...دست حق همراهتان...دعای خیرمابدرقه راه شماخواهدبود....
Iran, Islamic Republic of
افراد سباسی جای افراد علمی را گرفته اند وبه بهانه های جناحی اتها را ازصحنه خارج میکنند.
سفر رئیسی به خراسان شمالی

سفر رئیسی به خراسان شمالی

رئیس جمهور برای برگزاری سفر استانی دولت مردمی به استان خراسان شمالی، دقایقی پیش وارد ...
آیا پوتین می‌تواند؟

آیا پوتین می‌تواند؟

اتحاد جماهیر شوروی به دلایلی که غربی‌ها دوست دارند به آن اشاره کنند از هم فرونپاشید بلکه ...
پریدن مرغ از سفره‌ها

پریدن مرغ از سفره‌ها

 مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی ایران می‌گوید: اکنون قیمت مرغ زنده در بازار به‌طور ...