تاریخ انتشار
شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۱۷
کد مطلب : ۴۶۷۵۶۶
سازمان هواشناسی اعلام کرد

هواشناسی ایران ۱۴۰۲/۰۷/۰۸؛ پیش‌بینی بارش باران در برخی مناطق/ هشدار هواشناسی برای استان‌های سواحل جنوبی

۰
بارش باران در نقاط مختلف کشور/ باد و خاک در شرق و غرب ایران
کبنا ؛سازمان هواشناسی با پیش‌بینی بارش باران،‌ رعدوبرق و وزش باد طی ۵ روز آینده در برخی مناطق برای استان‌های سواحل جنوبی کشور هشدار سطح زرد صادر کرد.
به گزارش کبنا، بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و‌ آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، ارتفاعات و دامنه‌های البرز در گیلان، نیمه غربی مازندران، جنوب فارس،‌ بوشهر و غرب هرمزگان افزایش ابر، رگبار باران همراه با وزش باد شدید و رعدوبرق روی می‌دهد.
 فردا یکشنبه در ارتفاعات البرز و مناطقی از آذربایجان غربی،‌آذربایجان شرقی و اردبیل افزایش ابر، رگبار باران همراه با رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی شده است.
دوشنبه بارش‌ها به مناطقی از آذربایجان غربی،‌ آذربایجان شرقی و اردبیل محدود می‌شود. سه‌شنبه علاوه بر این مناطق بارش‌ها در غرب گیلان و ارتفاعات البرز روی می‌دهد و در برخی از استان‌های غرب کشور نیز افزایش ابر و رگبار پراکنده دور از انتظار نیست.
روز چهارشنبه با نفوذ جریانات شمالی به سواحل دریای خزر در گیلان، مازندران و گلستان افزایش ابر و بارش همراه با کاهش نسبی دما آغاز شده و دریای خزر مواج می‌شود. در اردبیل آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و شمال زنجان نیز بارش‌ پیش‌بینی می‌شود.
به گزارش تسنیم،‌ امروز در مناطقی از شرق، شمال شرق و جنوب شرق به‌ویژه در زابل وزش باد شدید گاهی همراه با گردوخاک پیش‌بینی شده است. فردا در غرب و جنوب غرب کشور سرعت وزش باد افزایش می‌یابد. ضمن این‌که روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه علاوه بر غرب کشور در دامنه‌های جنوبی البرز وزش باد شدید و در برخی از این مناطق خیزش گردوخاک روی می‌دهد.
آسمان تهران امروز صاف تا قسمتی ابری گاهی همراه با وزش باد و در شب کمی ابری تا نیمه ابری در برخی ساعات همراه با وزش باد پیش‌بینی شده است. بیشینه دما امروز پایتخت 27 درجه خواهد بود.
توصیف سامانه: افزایش سرعت وزش باد شمال غربی و افزایش ارتفاع امواج
زمان شروع: یکشنبه 1402/07/09
زمان پایان: جمعه 1402/07/14
نوع مخاطره: افزایش سرعت وزش باد لحظه ای تا 28 نات و افزایش ارتفاع امواج به 1.5 تا 2 متر
منطقه اثر:
یکشنبه 1402/07/09: مناطق دور از ساحل استان خوزستان و مناطق ساحلی و دور از ساحل استان بوشهر، در شمال خلیج فارس.
دوشنبه 1402/07/10: مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های بوشهر و هرمزگان در نواحی مرکزی خلیج فارس.
سه‌شنبه 1402/07/11: مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های بوشهر و هرمزگان در نواحی مرکزی خلیج فارس.
چهارشنبه 1402/07/12: مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های خوزستان و بوشهر، در نواحی شمالی و مرکزی خلیج فارس.
پنجشنبه 1402/07/13: مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های خوزستان و بوشهر و هرمزگان در خلیج فارس.
جمعه 1402/07/14: مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های خوزستان و بوشهر و هرمزگان در خلیج فارس.
اثر مخاطره: غرق شدن شناگران و غواصان، احتمال پاره شدن تورهای صیادی و آسیب به قفس‌های پرورش ماهی، اختلال در ترددهای دریایی شناورهای سبک و تفریحی و شناورهای مسافربری ، احتمال آسیب به شناورهای نیمه‌سنگین و اختلال در فعالیت‌های فراساحل و فعالیت‌های سکوهای نفتی.
توصیه: ممنوعیت و محدودیت فعالیت‌های تفریحی و شنا و تردد شناورهای سبک و تفریحی، اتخاذ ممنوعیت و تمهیدات لازم جهت تردد ایمن شناورهای مسافربری و اتخاذ تمهیدات لازم جهت تردد ایمن شناورهای نیمه‌سنگین و فعالیت‌های فراساحل و فعالیت‌های سکوهای نفتی.
بارش باران در نقاط مختلف کشور
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش باران در نقاط مختلف کشور و وزش باد و گرد و خاک در نیمه شرقی همچنین غرب و جنوب غرب کشور خبر داد.
صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: امروز (۸ مهر) در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، اردبیل و ارتفاعات و دامنه‌های البرز در گیلان و نیمه‌غربی مازندران همچنین در جنوب فارس و بوشهر و غرب هرمزگان افزایش ابر، رگبار باران، گاهی وزش باد شدید و رعد و برق رخ می‌دهد. 
وی افزود: یکشنبه(۹ مهر) در ارتفاعات البرز و در مناطقی از آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل افزایش ابر، رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. 
به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا دوشنبه (۱۰ مهر) بارش به مناطقی از آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل محدود می‌شود. 
وی ادامه داد: سه‌شنبه ( ۱۱ مهر) علاوه بر مناطق فوق بارش در غرب گیلان و ارتفاعات البرز رخ می‌دهد و در برخی از استان‌های غرب کشور نیز افزایش ابر و رگبار پراکنده دور از انتظار نیست.  
ضیاییان گفت: چهارشنبه (۱۲ مهر) با نفوذ جریانات شمالی به سواحل دریای خزر در گیلان، مازندران و غرب گلستان افزایش ابر و بارش همراه با کاهش نسبی دما آغاز و دریای خزر مواج می‌شود. در اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و شمال زنجان نیز بارش پیش‌بینی می‌شود. 
وی افزود:  امروز در مناطقی از شرق، شمال شرق و جنوب شرق به‌ویژه در منطقه زابل وزش باد شدید گاهی گردوخاک انتظار می‌رود. یکشنبه در غرب و جنوب غرب کشور وزش باد افزایش می‌یابد،
ضیاییان اضافه کرد: طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه علاوه بر غرب کشور در دامنه‌های جنوبی البرز نیز وزش باد شدید و در برخی از این مناطق خیزش گردوخاک رخ می‌دهد. 
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۹ مهر) صاف تا قسمتی ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۱۷ و حداکثر دمای ۲۸ درجه سانتیگراد و روز دوشنبه (۱۰ مهر) صاف تا قسمتی ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۱۸ و حداکثر دمای ۲۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.  
ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۸ و ۹ مهر) اهواز با دمای ۴۲ و ۴۰ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۴ و ۵ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان کشور هستند. 
برچسب ها :
هواشناسی ایران سامانه بارشی ورود سامانه بارشی بارش باران بارش برف و باران بارندگی پیش بینی وضع هوا هواشناسی راه های ارتباطی دیشموک راه های ارتباطی پیش‌بینی بارش برف و باران سازمان هواشناسی کشور آذربایجان غربی آذربایجان شرقی کردستان کرمانشاه زنجان قزوین استان گیلان مازندران گلستان استان البرز تهران اردبیل بوشهر فارس هرمزگان استان کهگیلویه و بویراحمد یاسوج شمال شهرستان بویراحمد میزان بارش هشدار هواشناسی شهرستان گچساران شهرستان باشت شهرستان دنا سی سخت دهدشت قلعه رئیسی دیشموک شهرستان لنده ارتفاعات دنا باشت شهرستان بهمئی اداره کل هواشناسی خراسان شمالی شمال خراسان رضوی خراسان رضوی کاهش دما چهارمحال و بختیاری نقشه‌ های هواشناسی پیش بینی هوا پیش بینی وضعیت جوی چاروسا سیل آب گرفتگی یخ زدگی زنجیر چرخ بخش بوستان لیکک دشتروم سد تنگ سرخ بخش چیتاب چیتاب مه گرفتگی کارشناس هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد هواشناسی استان کهگیلویه و بویراحمد هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد کبنانیوز خلیج فارس دریای خزر بندرعباس هواشناسی بندر عباس زاگرس کوه های زاگرس خوزستان هواشناسی استان خورستان گرد و خاک اهواز گرد و خاک ریزگردها کاکان پیست اسکی کاکان منطقه کاکان کشاورزان کشاورزان و دامداران روستای منصورخانی کاکان حمزه خانی شهر سی سخت دمای هوا ایلام لرستان
نام شما

آدرس ايميل شما

دموکراسی آب رفت

دموکراسی آب رفت

اکونومیست در انتهای گزارش خود پیشنهاد می‌کند که محققان به جای آنکه به دنبال شناسایی عقبگرد ...
رکود علمی دانشگاه

رکود علمی دانشگاه

مصطفی معین گفت: حرمت و امنیت و فعالیت مفید علمی را از فضای دانشگاهی کشور سلب کرده‌اند....
بحران هویت پایدار ترکیه

بحران هویت پایدار ترکیه

به مناسبت صدمین سالگرد تاسیس جمهوری ترکیه "چیگدم آکیول" روزنامه نگار آلمانی تاریخ جدیدی ...
1