تاریخ انتشار
جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۳۸
کد مطلب : ۴۶۳۳۳۴
«نشت رادیو اکتیو» در بیمارستان کرمانشاه؛

دانشگاه علوم پزشکی: حراست دانشگاه اردیبهشت متوجه سرقت قالب‌های سربی شده؛ مشخص نیست که از چه تاریخی نشت اشعه آغاز شده / هیچ مستنداتی از تعداد افرادی که در معرض اشعه بوده اند و چه مدت در معرض آن بوده و چه عوارضی برای آن‌ها ایجاد شده، وجود ندارد / افرادی که در معرض اشعه بودند، ممکن است در آینده بیمار شوند

۲
۰
دانشگاه علوم پزشکی: حراست دانشگاه اردیبهشت متوجه سرقت قالب‌های سربی شده؛ مشخص نیست که از چه تاریخی نشت اشعه آغاز شده / هیچ مستنداتی از تعداد افرادی که در معرض اشعه بوده اند و چه مدت در معرض آن بوده و چه عوارضی برای آن‌ها ایجاد شده، وجود ندارد / افرادی که در معرض اشعه بودند، ممکن است در آینده بیمار شوند
کبنا ؛رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه دیواره‌های سربی دستگاه رادیوتراپی بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه اردیبهشت ماه امسال سرقت شد، گفت: افرادی که در این زمینه دست داشتند به مراجع قضایی معرفی شدند.
به گزارش کبنا، «قباد محمدی» با بیان اینکه این دستگاه رادیوتراپی بیماران استان ایلام را هم پوشش می‌داد، افزود: پس از آشکار شدن موضوع بلافاصله محوطه دستگاه را مورد بررسی قرار دادیم و متوجه نشت اشعه شدیم.
به نوشته ایرنا، وی اضافه کرد: جلسات متعددی در این زمینه برگزار شد، تصمیم بر این شد که بخش‌هایی که به آن اشعه نشت کرده بود را تعطیل کنیم که دستگاه از کار نیفتد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اظهار داشت: به دلیل حیاتی بودن بخش‌های اطراف دستگاه مثل آزمایشگاه پاتولوژی، نتوانستیم این بخش‌ها را تعطیل کنیم و به سرعت درخواست سرب دادیم.
وی عنوان کرد: تعداد قالب های سربی دزدیده شده مشخص نیست و اسناد سرب کوبی که مربوط به ۲۰ سال قبل بود را متاسفانه پیدا نکردیم.
محمدی ادامه داد: پس از یک هفته ۳۰۰ قالب سربی را به مجموعه اضافه کردیم که پس از بررسی‌های انجام شده دوباره نشت اشعه ادامه داشت و مجبور شدیم دستگاه را خاموش کنیم.
وی اضافه کرد: با افزودن ۳۰۰ قالب سربی دیگر، نشت اشعه به آزمایشگاه پاتولوژی بیمارستان متوقف شد ولی یک اتاق که هنوز نشتی آن محرز بود تا نصب هزار قالب سربی دیگر را تعطیل کردیم.
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه یادآور شد: سالانه سه بار دستگاه رادیوتراپی بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه توسط سازمان انرژی اتمی مورد سنجش قرار می‌گیرد. آخرین آزمایشی که این سازمان انجام داده بود مربوط به دی ماه ۱۴۰۱ است که هیچ نشتی در آن مشاهده نشد.
وی تصریح کرد: حراست دانشگاه اردیبهشت ماه متوجه سرقت شد و به صورت دقیق مشخص نیست که از چه تاریخی نشت اشعه آغاز شده است.
محمدی گفت: هیچ مستنداتی از تعداد افرادی که در معرض اشعه بوده اند و چه مدت در معرض آن بوده و چه عوارضی برای آنها ایجاد شده مشخص نیست و تاکنون هیچ موردی پیدا نشده است.
وی تاکید کرد: متاسفانه با هیچ گونه آزمایشی نمی‌توان در معرض بودن اشعه افراد را مشخص کرد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه همچنین گفت: در صورت جلسه قید شده افرادی که در معرض اشعه بودند و ممکن است در آینده بیمار شوند و افراد مبتلا به سرطان که در این سه هفته درمان آنها عقب افتاده است ممکن است مرگ و میر آنها افزایش پیدا کند. این صورت جلسه برای اشد برخورد به مراجع قضایی تحویل داده شد.
وی میزان خسارت وارده به دستگاه رادیوتراپی را حدود پنج میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: در مرکز سرطان جدید استان که دستگاه رادیوتراپی در مرحله اول و چهار دستگاه رادیوتراپی در مرحله دوم به آن اضافه خواهد شد، از سرب استفاده نکردیم بلکه بتن به قطر سه متر در آن استفاده شده است.
همچنین دادستان عمومی و انقلاب اسلامی استان کرمانشاه از احضار رئیس دانشگاه علوم پزشکی، رئیس و مدیر بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه به دنبال سرقت اخیر از این بیمارستان به دادسرا خبر داد و گفت: در این راستا مدیر حراست بیمارستان بازداشت شد.
«شهرام کرمی» روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران، با اشاره به ماجرای سرقت اخیر از بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه، اظهار کرد: از حدود سه هفته پیش بدنبال سرقت قطعات سربی دیوارهای اتاق رادیوتراپی این بیمارستان، موضوع به صورت جدی در دستور کار دستگاه قضایی قرار گرفت.
وی ادامه داد: در این راستا تاکنون سه نفر از کادر بیمارستان به عنوان متهمان این پرونده دستگیر شده اند و تحقیقات همچنان ادامه دارد.
دادستان کرمانشاه تاکید کرد: همچنین به منظور بررسی بیشتر این پرونده، صبح امروز بازدیدی میدانی از بیمارستان امام رضا(ع) داشتیم که در آن چگونگی سرقت قطعات سربی دیوارهای اتاق رادیوتراپی مورد بررسی قرار گرفت.
وی با تاکید بر اینکه در رابطه با این پرونده کوتاهی و قصور مسئولان بیمارستان محرز شده، اعلام کرد: باتوجه به اینکه سارقین به راحتی توانسته اند دست به سرقت بزنند، کوتاهی مسئولین ذیربط کاملا مشهود است.
کرمی خاطرنشان کرد: در این راستا، دستور بازداشت مدیر حراست بیمارستان امام رضا (9) کرمانشاه صادر شد.
وی اضافه کرد: همچنین رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، رئیس و مدیر بیمارستان هم به دادسرا احضار شده اند و در صورتی که طی مهلت قانونی در دادسرا حضور پیدا نکنند، حکم جلب آنها نیز صادر خواهد شد.
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
مبارک باشه، مردم کم بدبختی دارن، اینم نازل شد اشعه گرفتن ینی سرطان گرفتن
مگه میشه !!! مگه داریم !!!

آخه چطوری کسی متوجه نبوده !!

حراست چرا حقوق میگیره !!!!

حراست باید پاسخگو باشه
نیوزویک: برجام بهترین معامله‌ای بود که ترامپ لغو کرد / این بزرگترین گناه او بود

نیوزویک: برجام بهترین معامله‌ای بود که ترامپ لغو کرد / این بزرگترین گناه او بود

ترامپ تصور می‌کرد، تحریم‌ها، ایران را به زانو در خواهد آورد اما او فراتر از اینکه ما ...
آذری جهرمی: دکتر ظریف را یکی از «کنشگران مرزی» ایران امروز می‌دانم؛ او فرزند ایران است

آذری جهرمی: دکتر ظریف را یکی از «کنشگران مرزی» ایران امروز می‌دانم؛ او فرزند ایران است

آذری جهرمی وزیر ارتباطات دولت روحانی از با انتشار متنی در حمایت از محمد جواد ظریف نوشت ...
آقای قالیباف! شما و این همه صداقت و صراحت و شجاعت؟

آقای قالیباف! شما و این همه صداقت و صراحت و شجاعت؟

محمد مهاجری خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی نوشت: سخنان‌تان درباره اینکه مدیران کشور هر ...
1