تاریخ انتشار
جمعه ۲۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۸
کد مطلب : ۴۵۹۸۹۵
پاسخی به بیانیه‌ای جمعی از انقلابیون، ایثارگران و مدافعان نظام اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد؛

چرا عده‌ای در کهگیلویه و بویراحمد ماتم گرفته‌اند! / منطق آقایان، منطق ماشین دودی است!

۲۰
۳
چرا عده‌ای در کهگیلویه و بویراحمد ماتم گرفته‌اند! / منطق آقایان، منطق ماشین دودی است!
کبنا ؛یادداشت ارسالی؛ به‌تازگی شاهد مطالبی هستیم که رویکرد آن انتقاد به عملکرد و شیوه مدیریت استاندار کهگیلویه و بویراحمد است. بی‌گمان، استان کهگیلویه و بویراحمد دارای صاحب‌نظران و افراد فکور بسیاری در رزمگاه علم و مدیریت است که بدون شک حق اظهار نظر و نقد مسائل جامعه را در چارچوب قانون و البته انصاف دارند. آنچه در اینجا مدنظر نگارنده است، واکاوی نقدهایی است که خارج از دایره انصاف گَردنبارِ جامعه می‌شود.
در وجیزه پیش‌روی به نکاتی اشاره داریم که توجه به آنها می‌تواند به دعواهای بی‌نتیجه سیاسی و رسانه‌ای مُهر پایان بزند و ناگفته نماند که این مطلب بدان معنا نیست که ایراد بر حوزه مدیریت اجرایی وجود ندارد. اما، گُل دولت در لابه‌لای صخره‌های فشار، تحریم و دشمنی‌ها در حال روئیدن است و روابط تازه چین - ایران، عربستان - ایران، روسیه -ایران، ایران و کشورهای همسایه، ایران و سایر کشورهای دنیا و حضور در سازمان همکاری شانگ‌های بعد از سال‌ها؛ موسم رونق و بازشدن دروازه‌های تجاری، اقتصادی و سرمایه‌گذاری‌های بزرگ است که نسیم آن بر پروژه‌های خسته از سوء مدیریت و ناکارآمدی گذشتگان خواهد وزید. بدیهی است که اگر از این ظرفیت‌ها در جهت بهبود وضع عمومی کشور و استان کهگیلویه و بویراحمد و ایجاد وحدت و همدلی بیشتر استفاده شود، شاهد نتایجی غیر از بروز کشمکش‌های بی‌حاصل؛ البته بر سر منافع دنیوی خواهیم بود.
اما چرا عده‌ای در کهگیلویه و بویراحمد ماتم گرفته‌اند!
در بیانیه‌ای که آن را منتسب داده‌اند به انقلابیون، ایثارگران و مدافعان نظام اسلامی استان کهگیلویه وبویراحمد! نه از روی انصاف و منش انقلابیون و ایثارگران حقیقی، بلکه؛ بیشتر به نظر می‌رسد بر پایه و شالوده منافع، مصالح و خواهش‌های دنیوی، مسائل قومی، قبیله‌ای و منطقه‌ای نوک تیز و ناجوانمردانه خرده‌گیری‌ را به سمت مدیریت استاندار کهگیلویه و بویراحمد نشانه رفته‌‌اند. آنها اشتباه فاحشی کرده‌اند. اولاً؛ پشت این نام‌های مقدس پناه گرفته‌اند و عقده‌گشایی کرده‌اند و هیچ ردی از خود به جای نگذاشته‌اند و یاد طفلانی می‌افتیم که پشت دیوارها می‌ایستادند و فحاشی می‌کردند و فرار را برقرار ترجیح می‌دادند و بعداً می‌گفتند؛ کی بود! من نبودم!
دوماً؛ آنقدر دست‌شان از خرده‌گیری تهی بود که دلایل متقن‌شان برای حمله به استاندار کهگیلویه و بویراحمد را دور بودن احمدزاده از «جو» استان، مدیریت اجرایی و فعالیت در دستگاه قضا بر می‌شمارند. آه و افسوس که استان کهگیلویه و بویراحمد چه ضررهای از این کوته‌فکری‌ها و بدسگالی‌ها خورده است! انصاف از پیکره ماها کوچ کرده والا باید می‌گفتند؛ احمدزاده حقوق خوانده و سال‌ها در استان‌های مهم کار اجرایی کرده و با مرکزنشینان ارتباطات گسترده دارد، فرزند و دلسوز همین دیار است و اگر الان درَ وزرات‌خانه‌ها، وکلا و مقامات عالی رتبه بر روی مدیران کهگیلویه وبویراحمد باز است به دلیل نفوذ احمدزاده در پایتخت می‌باشد. چه بر سر ماها رفته که اینگونه جامه انصاف را به آب گندیده مطامع دنیوی زده‌ایم و آن را در پستوهای ذهن‌های زنگ‌زده انداخته‌ایم تا بوی آن فرسنگ‌ها به مشمام برسد.
آقایان پُست می‌خواهند!
طبل توخالی عدم دخالت نمایندگان مجلس را به‌دست گرفته‌اید و هر روز آن را شدیدتر می‌کوبید، غافل از اینکه مردم می‌دانند که چه شب‌ها و روزها همچون «گندم برشته» برای پُست‌هایی که خیلی‌ها را پَست کرده، چگونه بالا و پایین می‌پرید؟ آیا نمایندگان دخالت نکنند اما شماها دخالت کنید! شماها کجا پیرو فرمایشات آن فرزانه حکیم هستید؛ چرا که رهبر عزیز وقتی نمایندگان را به عدم دخالت در انتصابات توصیه می‌کنند در واقع یعنی رعایت اصل تفکیک قوا. تأویل باید کرد تا بدانید که همگان ملزم به اصل تفکیک قوا هستند. مراقب باشید که تشت رسوایی‌تان از پشت‌بام «قلندر»  اطراف‌تان نیفتد. 
نمایندگان مجلس برآیند مشارکت سیاسی مردم به عنوان ولی نعمتان انقلاب هستند، مشورت‌پذیری از آنها عین احترام به مردم‌سالاری دینی است.
گفته‌اند که استان کهگیلویه و بویراحمد از ریل خارج شده! کجاست آن انصافی که شهدا، ایثارگران و انقلابیون حقیقی داشتند؟ آیا هیچ بهره‌ای از مرام و معرفت شهدا نبرده‌ایم که اینگونه همه چیز را سیاه نشان می‌دهیم! 
پروژه‌های خسته و نیمه جان دولت‌های گذشته در دولت سیزدهم جان گرفتند، بروید و ببینید که کارخانه قند یاسوج، پتروشیمی‌ها و ... به کجا رسیده‌اند و می‌رسند.
7 هزار میلیارد تومان اعتبار از محل سفر رئیس جمهور و متمم آن کار بزرگی است که رونق و توسعه را در کهگیلویه و بویراحمد رقم می‌زند. برای اینکه وجدان‌هایتان بیدار شود و انصاف‌تان را متنبه کند؛ در سفر رئیس جمهور به استان کهگیلویه و بویراحمد 217 طرح عمرانی با اعتباری حدود سه هزار و 561 میلیارد تومان مصوب شد که در ادامه با پیگیری و رایزنی‌های گسترده و هوشمندانه استاندار کهگیلویه و بویراحمد و تیم او حدود سه هزار و 700 میلیارد تومان دیگر به استان اختصاص یافت و الان کهگیلویه و بویراحمد 7 هزار میلیارد تومان اعتبار در حوزه زیربنایی در اختیار دارد.
بگذریم؛ منطق آقایان، منطق ماشین دودی است!
استاد شهید مطهری در کتاب نبرد حق و باطل می‌نویسد؛ «یکی از دوستان ما که مرد نکته سنجی است، یک تعبیر بسیار لطیف داشت‏، اسمش را گذاشته بود منطق ماشین دودی، می‌‏گفتیم منطق ماشین دودی چیست‏؟ می‌‏گفت من یک درسی را از قدیم آموخته‌ام و جامعه را روی منطق ماشین‏دودی می‌‏شناسم. وقتی بچه بودم منزلمان در حضرت عبدالعظیم بود و آن وقت‌ها قطار راه آهن به صورت امروز نبود و فقط همین قطار تهران – شاه عبدالعظیم بود من می‌‏دیدم که قطار وقتی در‌ایستگاه‌ایستاده بچه‌ها دورش جمع می‌‏شوند و آن را تماشا می‌‏کنند و به زبان حال می‌‏گویند ببین چه موجود عجیبی است معلوم بود که یک احترام و عظمتی برای آن قایل هستند تا قطار‌ایستاده بود با یک نظر تعظیم و تکریم و احترام و اعجاب به آن نگاه می‌‏کردند تا کم کم ساعت‏ حرکت قطار می‌‏رسید و قطار راه می‌‏افتاد همین که راه می‌‏افتاد بچه‌ها می‌‏دویدند، سنگ بر می‌‏داشتند و قطار را مورد حمله قرار می‌‏دادند من تعجب‏ می‌‏کردم که اگر به این قطار باید سنگ زد چرا وقتی که‌ایستاده یک ریگ کوچک هم‏ به آن نمی‌‏زنند، و اگر باید برایش اعجاب قائل بود، اعجاب بیشتر در وقتی است که حرکت می‌‏کند. این معما برایم بود تا وقتی که بزرگ شدم و وارد اجتماع شدم دیدم این‏ قانون کلی زندگی ما ایرانیان است که هر کسی و هر چیزی تا وقتی که ساکن‏ است مورد احترام است تا ساکت است مورد تعظیم و تجلیل است، اما همینکه به راه افتاد و یک قدم برداشت نه تنها کسی کمکش نمی‌‏کند، بلکه سنگ است که بطرف او پرتاب می‌‏شود و این نشانه یک جامعه مرده است، ولی یک جامعه زنده فقط برای کسانی احترام قائل است که متکلم هستند نه‏ ساکت، متحرکند نه ساکن، باخبرترند نه بی‏خبرتر. پس این‌ها علائم حیات و موت است البته این‌ها، دو علامت بارزتر و مشخص‌تر حیات بودند که عرض کردم والا علائم دیگر هم زیاد دارد.»
به گزارش کبنا، بیانیه‌ای از طرف جمعی از انقلابیون، ایثارگران و مدافعان نظام اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد در فضای مجازی و برخی رسانه‌ها منتشر شده بود که در بخشی از آن بیانیه آمده بود ضمن انتقاد به نحوه انتصاب مدیران و دخالت نمایندگان مجلس خطاب به استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفته بودند که حرکت توسعه و پیشرفت استان کند و از ریل خارج شده است و این مشکلات را گردن برخی از مدیران ناکارآمد انداخته بودند.
نام شما

آدرس ايميل شما

Romania
اینها انقلابی نما هستند برای منافه شخصی و گروهی حاضرند حتی از دین خود به صورت نامحسوس بگذرند
بویراحمد
Iran, Islamic Republic of
عیب استاندار این است که نماینده .
میر سکار
Iran, Islamic Republic of
خداوند لعنت کند کسانی را که شعار انقلاب و ایثار و ... سر میدهند و هدفشان رسیدن به پست میباشد خجالت آور است بروید شرکت آب منطقه ای از مهندس احمدی فرزند سهی یاد بگیرد که همبسه شاکر است و از پیت عبا دارد.
علی
Iran, Islamic Republic of
کمایی چند میگیری از استاندار؟!
علی
Iran, Islamic Republic of
همیشه ماه پشت ابر نمی ماند ان شاءالله مستنداتی علیه آقای استاندار هست که در آینده رو خواهند شد البته اگه آقای‌رئیس جمهور آمد استان خواهید دید.
کریم
Iran, Islamic Republic of
حتما بهسکون آماده کردید شرم آور هست آدم تو این استان خجالت میکشد وقتی با استانهای دیگر مقایسه میکند استاندار صد درصد انتخابات مجلس را برگزار می‌کند بعدش هم میماند دنبال داستان نباشید .
یاسوج
Iran, Islamic Republic of
سلام . از همه خبرگزاری ها در خواست داریم موضوع واگذاری جاده یاسوج بابا میدان به استان فارس را پی گیری کنند .... چرا باید این محور که با بودجه این استان محروم ساخته شد این قدر راحت به استانی دیگر واگذار شود ؟
Iran, Islamic Republic of
همه با هم رای به حاج نادر منتظریان ....
محمد
Iran, Islamic Republic of
واقعیت تلخی است ضعیف ترین استاندار تاریخ استان
جهان
Iran, Islamic Republic of
ماتم از شهریور 1400 بر آستان حاکم شد زمانی که این استاندار منصوب شد🏴🏴🏴🏴🏴
مارمولک
Iran, Islamic Republic of
استاندار و موحد تمام معاملات کردند رفت .
برادرشهید
Iran, Islamic Republic of
لطفاازشهداهزینه نکنیدبس است ،همین استانداربابرادرشهیدبرخوردی کردکه شهرداری دفاع کردکه ۹۸درصدشهروندازاوناراضی هستند،حقوق پرسنل راپرداخت نکرده اگه احمدزاده راست میگه یه حرکت انقلابی انجام بده
Iran, Islamic Republic of
اوف بر قلمهای اجاره ایوبقولی مزد بگیر (مزدور).
برادر جان حرمت خود وافراد اصیلی را که به انهامنتصب هستی نگه نمیدار ی لطفاقلم رابیشنر از این آلوده نکن.
کاری به انتقادات خورده گیری دیگران ندارم اما دفاع بی پشتوانه وکاملا بیمنطق ویک جانبه ‌البته جانبدارانه از استانداری که عملکرد ‌پیامد حضورش در این استان کاملا فقر وفلاکت بوده چه جایی از شرافت دارد
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
خدا رییس‌جمهور، استاندار ، مدیران و نمایندگان استان را خیر دهد.اینقدر در کار خیر پیشقدم هستن که برای مافبل تر از خودشان پدر بیامرزی درست کردند.
Iran, Islamic Republic of
درود بر استاندار دلسوز و توانمند استان
Iran, Islamic Republic of
سلام بنده خودم طرفدار مجلس و نمایندگان فعلی و دولت فعلی بوده و هستم اما واقعا نقد جدی بر این دولت و‌مجلس و دولت و مجلس قبلی وجود دارد حقیقتا بود و نبود دولت و‌مجلس قبلی و فعلی برای مردم هیچ فرقی ندارد..میلگرد ۱۴را ۲۰۰هزار تحویل گرفتند الان ۳۶۰هزار تومان..کیسه سیمان قبل چقدر بود الان چقدر است؟قیمت انواع خودرو هزار برابر رشد داشته و کمر مردم را شکسته اند..دولت و مجلس فعلی مدام حامی دلالها و سرمایه داران هستند و‌توجهی به طرح مالیات بر عایدی سرمایه نکردند و طرح واردات خ.درو که دروغی بزرگ به مردم بود و نفله کردند..قیمت میوه شب عید تنظیم جهاد کشاورزی را ببینید یک کیلو میوه پرتغال خارو ۳۰۰۰۰تومان..فلفل دلمه ۴۰۰۰۰تومان..میوه ای کمتر از ۳۰۰۰۰تومان نداریم این مدیریت است نه مدیریت مردمی و عقلانی..قیمت. زمین و مسکن و دلار و طلا که نجومی است و اقتصاد کشور. ا نابود کردند همین دولت و‌مجلس دلار ازاد را بهذرسمیت. شناختند..مگر دلار دولتی ۲۸هزار تومانی نبود چرا ابن دولت و‌مجلس فریبکارانه و‌دزدکی بردند به ۴۵هزار تومان و اب از اب تکان نخورد؟حالا می گویند شده ۴۰۰۰۰تومان..ایا این خیانت و انحراف از مسیر مردم و‌انقلاب نیست؟ میزان و‌سرعت پروژه های عمرانی چطور؟جاده اصفهان یاسوج در این مجلس و‌دولت ایا پنج درصد پیشرفت فیزیکی داشته است؟کجا .؟لطفا نشان دهید..طرح های ابرسانی و گاز رسانی اغلب روستاها بسیار کند است..نمونه اش. طرح ابرسانی بن زرد..در این مجلس و دولت فعلی و قبلی چند درصد پیشرفت کرده. است..حتما الان توجیه می کند دلار و قیمت جهانی دست ما نیست/ اگر می خواستید از روحانی بدتر باشید و بهانه بیاورید و توجیه کنید چرا برای مجلس و دولت ثبت نام‌کردید؟ قیمت کود شیمیایی و نهادهای دامی و گوشت مرغ و‌گوسفند هم توسط این. دولت و‌مجلس نجومی شده است کلا این مجلس و دولت از ریل مردم و انقلاب اسلامی ایران مانند حسن روحانی خارج شده اند و مایه شرمندگی جبهه انقلتب و دلسوزان انقلاب شده اند ما را خجالت زده کردید و دیگر رویمان نمی شود سرمان را بالا بگیریم..
بسیجی ۶۸ ماه در جنگ
Iran, Islamic Republic of
آلن خب نگاه کنید چه کسانی مدیران میکنن کجا بودن در چه ردی بودن خانواد شهدا ایثار گران حتی نامه بنیاشهید پرت میکنن تو بایگانی آیا این حق خانواد شهداست فکر نکنم برادر من دو فرزند دارد دوتا بیکار با مدرک دانشگاهی حتی ی نگهبانی حتی ی جار کار
آرش
Iran, Islamic Republic of
فعلاآقایان فقط شعارناامیدسازی سرمیدهندوهمه کمبودراگردن دولت سیزدهم میاندازند
امیدبخداونداین مکرشان همخنثط میگردد
شهروند
Iran, Islamic Republic of
یعنی بنظر جنابعالی همه چیز گل و بلبله یا خودتو به کوچه علی چپ زدی برادر
سینه چاک رهبری
Iran, Islamic Republic of
بی انصافی نکنید استاندار بهترین استاندار بعد از انقلاب هست گروه منتظران اگر امید به قبولی دارند بهتر است خودشان را خراب نکنند این هیاهیوها همش سهم خواهی است یا از طرف نمایندگان یا از طرف رقیب نمایندگان به خدا روز قیامتی هم هست و اینکه نمیزارن مسئواین کار کنند و حاشیه درست میکنند حق الناس هست به خدا همون اصلاح طلب ها بهتر این موضوع را رعایت میکنند رویشان را سفید کردید سفیدتر نکنید .
چرا رابطه آمریکا و اسرائیل دیگر معنی ندارد؟

چرا رابطه آمریکا و اسرائیل دیگر معنی ندارد؟

اگر اسرائیل و حامیان‌اش می‌خواهند که این کشور به دریافت کلان آمریکا ادامه دهد باید روایت ...
آینده کشور در سال ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ چگونه خواهد بود؟

آینده کشور در سال ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ چگونه خواهد بود؟

آینده قرن بعد نیست، آینده همین فردا است. اگر برای ۵ یا ۱۰ یا ۲۰ سال بعد هم آینده‌نگری ...
روایت مجلس از رکوردهای تاریخی ارز / راهکار کنترل دلار چیست؟

روایت مجلس از رکوردهای تاریخی ارز / راهکار کنترل دلار چیست؟

سیاستگذاری‌های ارزی که در خلال نوسانات نیمه دوم سال انجام شد، به تشدید نوسانات ارز منجر ...
1