تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۷
کد مطلب : ۴۲۸۳۴۹
کبنا گزارش می‌دهد

فرار رو به جلوی مدیر صندوق کارآفرینی کهگیلویه و بویراحمد / مستندات موجود است

۲۱
۴
فرار رو به جلوی مدیر صندوق کارآفرینی کهگیلویه و بویراحمد / مستندات موجود است
کبنا ؛متعاقب گزارش «هر هفته با مسئولان»، تحت عنوان «رکود و تعطیلی کسب و کارها و اشتغال و فشار صندوق کارآفرینی امید کهگیلویه و بویراحمد برای بازپرداخت وام‌ها» از سوی پایگاه خبری تحلیلی کبنا نیوز، اخیراً رئیس محترم صندوق کارآفرینی امید مصاحبه‌ای ترتیب داده و متن آن را در اختیار برخی از رسانه‌ها قرار داده که در این خصوص نکات جالبی مورد توجه است؛
1- رویکرد کلی این مصاحبه به گونه‌ای است که خواننده تصور می‌کند هیچ مسأله ای نبوده و این صندوق از ابتدای شیوع کرونا همراه و همگام و حامی گیرندگان وام‌های خوداشتغالی بوده و به صورت تلویحی گزارش خبری پایگاه تحلیلی خبری کبنا نیوز را کذب می‌نمایاند که اساساً این شیوه نخ نما نوعی فرار به جلو و پاک کردن صورت مسأله است!
2- ریاست محترم صندوق کارآفرینی امید در این مصاحبه سعی بر آن داشته که خود و صندوق تحت مدیریت خویش را مبرای از نقایص گفته شده نشان داده و در کلیه عرصه‌ها این صندوق را در راستای حل مشکلات کرونایی نشان داده که با تمامی کسب و کارهای وام گیرنده نهایت همکاری را داشته و به صورت فوق برنامه کمک‌ها و تسهیلات ویژه نیز در اختیار آنها قرار داده است!
3- بنا بر صحبت‌های جناب آقای ارسالان حسن پور هیچ گونه اقدام اداری و یا قضایی و ... علیه گیرندگان وام‌های اشتغال زایی از این صندوق انجام نشده، در حالیکه فایل ضبط شده برخی از تماس‌هایی که از طرف عوامل وصول و وکلای این صندوق با برخی از مردم در آبان و آذرماه اخیر گرفته شده، موجود است. در این مکالمات گیرندگان و ضامنین وام‌ها تهدید به اقدامات و پیگیری قضایی شده و شنونده پشت خط صراحتاً به ایشان تذکر می‌دهد که در این ماه‌های آبان و آذر که غالب بازار تعطیل است، چه انتظاری از مردم برای بازپرداخت وام‌ها دارید؟ (در متن مکالمات میان تماس گیرنده از صندوق کارآفرینی و گیرنده وام و ضامنین به کل سال کرونایی و مهمتر از آن به ماه آبان و آذر 99 اشاره می‌شود.)
4- در این راستا، ده‌ها گزارش مردمی قبل از گزارش و پوشش خبری کبنا نیوز مبنی بر فشار این صندوق بر گیرندگان و ضامنین موجود است که بعد از پوشش خبری این مسأله نیز تماس‌های مکرر مردمی از باب تأیید این گزارش و تقدیر از پوشش خبری آن وجود دارد که در صورت ضرورت می‌توان اسامی آنها (که برخی وام گیرنده و برخی ضامن هستند) را برای اثبات مساله و تماس و بررسی و صحت سنجی ارائه داد.
پی نوشت:
توضیح تعبیر فرار به جلو؛
عبارت فرار به جلو اشاره به تاکتیکی معروف و نوعی مغالطه از مغالطات مقام دفاع دارد که در آن فردِ موردِ نقد، که قادر به دفاع منطقی از موقعیت خود نیست، از پاسخگویی فرار می‌کند، و با محّق جلوه دادن خود سعی دارد به جای موضع ضعف از موضع قدرت سخن بگوید.
کسانی که از تاکتیک فرار به جلو استفاده می‌کنند قصد بحث ندارند بلکه در پی شکست دادن طرف دیگر یا اطراف دخیل در بحث، یا مدیریت بحران در شرایط ضعف هستند.

----------------------------------------------------------------
به گزارش کبنا، خبری که مدیر صندوق کارآفرینی امید استان کهگیلویه و بویراحمد بعد از گزارش کبنا، در اختیار رسانه‌ها قرار داده است، به شرح زیر می‌باشد.
مدیر صندوق کارآفرینی امید استان کهگیلویه وبویراحمد  اقدامات این صندوق از بدو شیوع بیماری کرونا را تشریح کرد.
 ارسلان حسن پور گفت: صندوق کارآفرینی امید به منظور حمایت از وام گیرندگان و کارآفرینان صندوق  و همچنین کمک‌ انسان دوستانه به هموطنان در جلوگیری و کاهش شیوع این ویروس منحوس نقش بسزا و تاثیر‌گذاری داشته و از هیچ تلاش و کوششی دریغ نکرده و تا ریشه‌کن شدن این بیماری همچنان تلاش خواهد کرد.
مدیر صندوق کارآفرینی امید کهگیلویه و بویراحمد به برخی از این اقدامات اشاره کرد و اظهار داشت: تعداد ۴ هزار و ۵۱۵ فقره پرونده تسهیلاتی استان مشمول دریافت ۳ ماهه استمهال کرونا تا پایان خرداد ۹۹ شد
وی عنوان کرد: همچنین تعداد 150 فقره پرونده تسهیلات مشمول دریافت شش ماه تا یکسال استمهال شدند، بخشش 100 درصد وجه التزام تاخیر تادیه دین(جریمه دیرکرد) از دیگر اقدام صندوق بود.
وی در ادامه گفت : صندوق کارآفرینی امید پرداخت مجدد تسهیلات قرض‌الحسنه به وام گیرندگان سنوات ۸۱ تا ۸۹ با نرخ ۴ درصد و باز پرداخت ۲۴ تا ۴۸ ماهه به افرادی که توان بازپرداخت اقساط خود را نداشته‌اند در دستور کار قرار داد.
حسن‌پور از پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه تا سقف یکصد میلیون ریال با نرخ ۴ درصد به وام گیرندگان سنوات ۹۰ تا ۹۷ که توان پرداخت بدهی خود را ندارند با بازپرداخت ۲۴ تا ۳۶ ماهه خبر داد و گفت: علی‌رغم دوره تنفسی که از قبل برای تمامی طرح‌های گردشگری و بوم‌گردی که از محل اعتبارات روستایی تسهیلات دریافت کرده بودند با صندوق مرکز برای دوره تنفسی مجدد رایزنی شد.
مدیر صندوق کارآفرینی امیدکهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: پیرو فرمان مقام معظم رهبری صندوق کارآفرینی امید استان اقدام به توزیع ۵۰ بسته کمک‌ مومنانه به ارزش ۲۰۰ میلیون ریال کرد.
حسن پور تصریح کرد: همچنین صندوق در راستایی کمک به سلامتی مردم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی دستگاه‌های ثابت و سیار(پوز فروشگاهی) در اختیار صاحبان کسب و کارها قرار داد‌.
وی بیان کرد: این اقدام با اولویت دستگاه‌های سیار به تعدادی از صنوف که عملاً امکان استفاده از دستگاه ثابت را نداشته و دارای بیشترین گردش وجه نقد بوده از جمله تاکسی بیسیم‌ها، وانت بارها، تاکسی‌های عمومی، کسب و کارهای سیار، دامداری و دام‌فروشی‌ها انجام شد و بدون شک تاثیر زیادی در کاهش انتقال ویروس داشته و  مزایایی از جمله کاهش دست به دست شدن وجه نقد  و کاهش مراجعات مردم به بانک را در پی داشته است.
حسن‌پور خاطرنشان کرد:  مزایایی دیگر این اقدام استفاده از تسهیلات قرض‌الحسنه تا سقف ۳۰۰ میلیون ریال با نرخ ۴ درصد جهت پایداری طرح‌ها و همچنین توسعه کسب و کارها که عملا این تسهیلات نقش بسزایی در پایداری طرح‌ها در این روزها داشته است.
نام شما

آدرس ايميل شما

رضا
Iran, Islamic Republic of
کلرمندای صندوق کارافرینی ب خصوص اقای/ بسیار و بسیار مردم رو اذیت میکنه حتی اگ ضامنا مشکلی از لحاظ استعلام نداشته باشند وام رو یک ماه عقب میندازه ک دوباره سر ماه استعلام ضامنین دچار مشکل بشه بارها بهش تذکر دادن ولی اصلا رعایت نمیکنه چون حوصله تشکیل پرونده رو نداره همون اول کار وام گیرنده رو خلع سلاح میکنه
مهدی
Iran, Islamic Republic of
این مدیر میگه برا۴۵۰هزار تومان جریمه تاخیر کل حسابهای بانکی من رو مسدود کرده در صورت نیاز کل اسناد رو منتشر میکنم
Iran, Islamic Republic of
عالییی
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
تنها هنر این صندوق سنگ اندازی و وووو کارشکنی در پرداخت وام‌ . خسته نباشی دلاور خداقوت قهرمان
Iran, Islamic Republic of
کسی که مدیر کل شده توقع کمک رسانی به مردم را نداشته باشید
هم استانی
Iran, Islamic Republic of
سلام وقت بخیر
من تو این صندوق ضامن شدم و بنده خدایی که ضامن شدم حدود ۵ قسط به مبلغ ۲میلیون و پانصد هزار تومان معوق داشت دلیلش هم این وضعیت خراب بازار بود.
دوستان لطف کردن به خاطر دو تومن چک بنده را به مبلغ سی و شش میلیون تومن برگشت زدن.
ازشون هم شکایت کردم ولی به جایی نرسیدم
آگاه
Iran, Islamic Republic of
بانک قرض الحسنه مهر ایران هم این‌رویه رو دارد.
دقیقا کپی برابر با همین
Iran, Islamic Republic of
.ماشاءاله یه کارمند چقدر حقوق میگره چندتا خونه داره
از طرفی ببینید این وام ها چند درصدش به منطقه خودش تعلق گرفته
Iran, Islamic Republic of
صندوق محل ..
الهام
Iran, Islamic Republic of
درود بر کبنانیوز با صداقت ترین رسانه
بالاخره حرف دل خیلی ها رو زدید .
دمتون گرم
رستم
Iran, Islamic Republic of
با تشکر از رسانه خوب و محبوب کبنانیوز
کاش چند رسانه جسارت کبنانیوز رو داشته باشن و اینجوری با رسانه ای کردن خلاف کاریها به داد دل این مردم بدبخت و محروم برسن.
علی رضا
Iran, Islamic Republic of
سلام
لطفا از اقای حسن پور سوال بپرسین الان دوهفته بصورت مدام کارکنان خدوم سازمان بازرسی استان در شعبه یاسوج دنبال چ تخلفاتی هستن ؟
مریم حسینی
Iran, Islamic Republic of
هرکی پارتی داره وام میلیاردی میگیره و بدون اینکه اشتغال زایی کنن مبلغ وام رو میدن به خونه ماشین و غیره جوانهای ماهم باید بیکار باشن
رضا یاسوج
Iran, Islamic Republic of
.چرا تسهیلات روستایی رو شما میدین به افرادی که خودشون صلاحیت وام گرفتن رو ندارن ولی به اسم خواهرزاده برادرزاده و غیره میگیرن و هیچ گونه اشتغال زایی که نمیکنن هیچ و پول بیت المال میدن به خونه و زمین و اپارتمان ووووو
مهرزاد
Iran, Islamic Republic of
سلام بر رسانه با صداقت
بنده حاضرم با مدرک اثبات کنم که یاسوج وامهای میلیاردی به افرادی داده است که هیچگونه اشتغال زایی نکرده و تازه طرح ارایه شده هم جمع اوری شده ؟
این افراد فقط یا سفارش شده هستن یا فامیل
لوداب سرافراز
Iran, Islamic Republic of
سلام بر رسانه کبنانیوز با جسارت
در جواب دوستمون که گفتن سازمان بازرسی اومده تو شعبه یاسوج درسته گفتن چون بالغ بر ۱۵ تا طرح بر اثر فاکتورهای ارایه شده وامهای میلیاردی گرفتن و الان باید جوابگوی این هم پول ازدست رفته باشن اقایون ...
اریوبرزن
Iran, Islamic Republic of
باسلام
جلوی این همه رو فقط و فقط عزیزان بازرسی میتونن بگیرن ...
کوه غم
Iran, Islamic Republic of
با سلام
بنده به نیابت بسیاری از جوانان این استان که دارای درامد ثابتی نیستیم از سازمان بازرسی استان خواهشمندیم نتیجه این دوهفته پیگیری که در صندوق استان انجام شد توسط خبرگزاری باصداقت کبنا به سمع و نظر همشهریان برسانن ...
نکته ..همه ما جوانان از تخلفات اداری این صندوق مطلع میباشیم وامهای میلیاردی وطرحهای جمع شده ووووووو
لر اصیله
United States
سلام کبنا نیوز..
خواهشاااا سوال شود چگونه میتوان تو یکسال هم خونه ساخت هم زمین با شرایط و موقعیت عالی خریداری کرد بخاطر خدا به ماهم مشاوره بدید تاشاید هشت ما نه شد...
مرضیه
United States
.مطمعن باشین اگه عزیزان بازرسی یاسوج اقدامی انجام ندادن از طریق حراست تهران پیگیر تسهیلات میلیاردی میشم که هیچگونه اشتغال زایی که نکردن هیچ طرح شون هم جمع اوری کردن میشم چون یکسال بخاطر ۳۰ میلیون هرگونه سنگ اندازی بود جلوم ....
دنا
United States
سلام و عرض ادب
چرا طرح که بدست مدیرعامل صندوق بهره برداری شد الان اون طرح به یکسال نکشیده شده جمع اوری شده چراااا واقعا چرااا
طرحی که قرار بود بیش از ۲۵ جوان در این شرکت یا کارخونه کار کنن چرا جمع شد
حکم «سحر تبر» اعلام شد

حکم «سحر تبر» اعلام شد

فاطمه خویشوند معروف به «سحر تبر» از صدور حکم محکومیت ده سال حبس خود خبر داد و گفت که ...
خانم رهنما، معذرت خواهي کن! / دلجویی فريبرز عرب‌نيا از قوم لر

خانم رهنما، معذرت خواهي کن! / دلجویی فريبرز عرب‌نيا از قوم لر

با تمام وجود از همه‌ي شيرزنان و غيورمردانِ لر دل‌جويي کرده، از آنان و تمام اقوام و فرهنگ‌هاي ...
معاونان دادگاهی / مولاوردی: كل اين پرونده سياسي است

معاونان دادگاهی / مولاوردی: كل اين پرونده سياسي است

روز گذشته یکی از اعضای سابق هیئت دولت مجرم شناخته شد و معاون رئیس جمهور هم برای ادای ...