تاریخ انتشار
شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۸
کد مطلب : ۴۲۲۳۰۲
آخرین وضعیت پرونده اعتبار نامه تاجگردون؛

جزئیات کامل زمان تصمیم‌نهایی درباره اعتبارنامه تاجگردون / درخواست یک نماینده مجلس برای شفافیت آراء درباره اعتبارنامه تاجگردون

۹
۱
جزئیات کامل زمان تصمیم‌نهایی درباره اعتبارنامه تاجگردون /  درخواست یک نماینده مجلس برای شفافیت آراء درباره اعتبارنامه تاجگردون
کبنا ؛موضوع بررسی اعتبار نامه تاجگردون هنوز بحث داغ رسانه‌های کشور است و همه برای انتشار خبر مربوط به اعتبار نامه منتخب مردم گچساران و باشت از همدیگر سبقت می‌گیرند. بعضی رسانه‌ها شمشیر را از روی بسته‌اند و به هر بهانه‌ی می‌خواهند منتخب مردم را به زیر بکشاند و بعضی رسانه‌ها فقط یک طرفه به طرفداری از تاجگردون می‌پردازند و رسانه‌هایی هم هستند که اصل بی‌طرفی را رعایت و به انتشار اظهار نظرهای مخالفان و موافقان تاجگردون می‌پردازند.  تاجگردون که سابقه نمایندگی در دوره‌های مجلس نهم و دهم را دارد، با اتهاماتی از سوی سایر نمایندگان به مجلس یازدهم رسیده و با گذشت حدود یک ماه از شروع فعالیت مجلس جدید، اعتبارنامه وی هنوز به تائید مجلس نرسیده است و این موضوع به چالشی پرحاشیه برای این منتخب تبدیل‌شده است.

 درخواست یک نماینده مجلس برای شفافیت آراء درباره اعتبارنامه تاجگردون

 زهره الهیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با انتشار یادداشتی در صفحه شخصی‌اش در توئیتر، خواستار شفافیت آراء اعضای کمیسیون تحقیق مجلس درباره پرونده اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون منتخب مردم گچساران در مجلس یازدهم شد.
 براساس این گزارش، الهیان در توئیتر نوشته است: «مطالبه شفافیت آراء از اعضای کمیسیون تحقیق مجلس در مورد پرونده تاجگردون از سوی افکار عمومی، موجب خواهد شد این نمایندگان در رأی خود دقت بیشتری داشته و در مقابل رأی خود به مردم پاسخگو باشند.»

جزئیات زمان اعلام نظر کمیسیون تحقیق درباره اعتبارنامه تاجگردون
سخنگوی کمیسیون تحقیق شورای اسلامی گفت: قرار است که جلسه نهایی کمیسیون تحقیق پیرامون اعتبارنامه تاجگردون روز سه‌شنبه برگزار و گزارش این کمیسیون تا پایان هفته به هیئت‌رئیسه مجلس ارائه شود.
وی اظهار داشت: در قانون آمده که پس از انتخابات، مشخص شدن وضعیت حوزه‌های انتخابیه و تشکیل مجلس، اعتبارنامه تمامی نمایندگان در شعب بررسی و به تائید مجلس شورای اسلامی برسد.
حجت‌الله فیروزی، بابیان اینکه اعتراض به اعتبارنامه نمایندگان باید توسط خود نماینده‌ها و با داشتن دلایل مشخص صورت گیرد، تصریح کرد: در مجلس یازدهم پس از مشخص شدن شعب نمایندگان که به‌صورت قرعه‌کشی انجام پذیرفت، اعتبارنامه آنها به شعب مربوطه ارسال که نسبت به اعتبارنامه سه نفر از نمایندگان اعتراضاتی مطرح شد.
سخنگوی کمیسیون تحقیق یادآور شد: در ادامه با برگزاری جلساتی و ارائه توضیحات افراد مختلف، اعتبارنامه دو نفر از سه نماینده‌ای که نسبت به اعتبارنامه آنها اعتراض وجود داشت، مورد تائید قرار گرفت.
وی افزود: در ادامه، اعتبارنامه آقای تاجگردون در کمیسیون مربوطه بررسی گردید و با توجه به اینکه اختلاف‌نظر در مورد تائید یا عدم تائید اعتبارنامه این منتخب وجود داشت، از شورای نگهبان نیز در این خصوص استعلاماتی گرفته شد و درنهایت اعتبارنامه ایشان در کمیسیون مربوطه به رأی گذاشته شد و توانست رأی و تائیدیه کمیسیون را بگیرد اما چون تعداد قابل‌توجهی از نمایندگانی که نسبت به اعتبارنامه وی اعتراض داشتند، قانع نشده بودند، مقرر گردید که اعتبارنامه مذکور در صحن مجلس موردبررسی قرار گیرد.
فیروزی با اشاره به اینکه در قانون به صراحت گفته‌شده که به‌منظور تصمیم‌گیری اعتبارنامه نمایندگان به مجلس ارائه شود، اظهار داشت: ریاست مجلس در روزی که اعتبارنامه آقای تاجگردون به صحن آمد، می‌توانست آن را به رأی بگذارد و به این موضوع پایان دهد اما رئیس مجلس یک مرحله به قبل از رأی‌گیری در صحن اضافه کرده و با آرای بالا و حدود 165 رأی نماینده‌ها مقرر شد که اعتبارنامه این منتخب به کمیسیون تحقیق ارجاع شود.

بیشتر بخوانید:

واکنش مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد به اعتبار نامه تاجگردون؛ موفقیت دشمن انسان است

تاجگردون در بازتاب نظرات؛ اظهار نظر «حسن نوروزی» در باره اعتبار نامه تاجگردون / نظام برنامه ریزی توسعه در کشور ما بدهکار اوست
 
کمیسیون تحقیق اعتبار نامه تاجگردون تحت تأثیر تجمعات و حرفهای زنده باد و مرده باد قرار نمی‌گیرد / مهمترین سند معترضین علیه تاجگردون چیست؟

بلوط‌های زاگرس و چنارهای البرز

یک بام و دو هوای مبارزه با فساد / حملات مشکوک به چهره‌های ملی کهگیلویه و بویراحمد


وی در مورد کمیسیون تحقیق بیان داشت: کمیسیون تحقیق بر اساس قانون 15 روز فرصت دارد تا این اعتبارنامه را بررسی نموده و گزارشی کامل به صحن مجلس ارائه نماید.
عضو مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تاکنون چندین جلسه از کمیسیون تحقیق برگزارشده و طی آن نمایندگان معترض در بیش از یک ساعت به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند، همچنین این منتخب بیش از یک ساعت و نیم به ارائه توضیحات خود در مورد اعتراضات نمایندگان اشاره کرد.
فیروزی گفت: در ادامه و طبق قانون مقرر شد که نمایندگان معترض و آقای تاجگردون توضیحات خود را به‌صورت مستند و مکتوب به کمیسیون تحقیق ارائه نمایند که به این افراد تا روز شنبه 31 خردادماه فرصت داده‌شده است.
نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه به علت فرصت محدودی که در اختیار کمیسیون تحقیق قرارگرفته و قابل تمدید نیز نمی باشد، یک تیم 5 نفرِi از کمیسیون تحقیق متشکل از بنده، آقایان میرتاج الدینی به‌عنوان رئیس کمیسیون تحقیق، خانی، کاظمی و احمدی تشکیل‌شده تا کارها با سرعت بیشتری پیش برود، بیان داشت: درخواست کردیم که در ادامه با وزارت اطلاعات، اعضای شورای نگهبان و هیئت‌رئیسه مجلس جلساتی را تا روز دوشنبه داشته باشیم تا بتوانیم اطلاعات خود را بیش‌ از پیش تکمیل کرده و گزارشی کامل تهیه شود.
وی اضافه کرد: قرار است که جلسه نهایی کمیسیون تحقیق را در روز سه‌شنبه برگزار و گزارش این کمیسیون را تا پایان هفته به هیئت‌رئیسه مجلس ارائه شود تا در صحن مجلس به رأی گذاشته شود و تکلیف اعتبارنامه این منتخب مشخص گردد.

رأی‌گیری نهایی تا دوهفته آینده
سخنگوی کمیسیون تحقیق در خصوص نحوه رأی‌گیری اعتبارنامه آقای منتخب مردم گچساران در صحن مجلس عنوان کرد: چنانچه تصمیم نمایندگان بر تائید اعتبارنامه باشد، موضوع خاتمه خواهد یافت اما اگر تصمیم نمایندگان بر رد اعتبارنامه وی باشد، سخنگوی کمیسیون به مدت 15 دقیقه به مجلس گزارش ارائه خواهد کرد و در ادامه این منتخب نیم ساعت برای دفاع از خود فرصت خواهند داشت و مجدد رأی‌گیری خواهد شد و هر آنچه نمایندگان رأی دهند، نتیجه مشخص خواهد شد.
وی بابیان اینکه حواشی بسیاری در جریان بررسی این اعتبارنامه صورت گرفته و همچنان نیز ادامه دارد، تصریح کرد: موافقان و مخالفان اعتبارنامه آقای تاجگردون تماس‌هایی را با اعضای کمیسیون تحقیق داشته‌اند تا با اعمال فشارهای گوناگون نظرات خود را بر اعضای کمیسیون دیکته کنند اما کلیه اعضا بر این باورند که بنا بر وظیفه قانونی و شرعی که بر عهده‌دارند، در قالب همان چارچوب شرعی و قانونی به تکلیف و وظیفه خود عمل خواهند کرد و گزارشی مبتنی بر مدارک و اسناد موثق را به صحن مجلس ارائه دهند.
فیروزی با ذکر اینکه زنده‌بادها و مرده بادها تأثیری در دیدگاه و مشی اعضای کمیسیون تحقیق ندارد، اظهار کرد: همه‌کسانی که در عرصه انتخابات واردشده‌اند، کلیه مراحل و سازوکارهای پیش و پس از انتخابات را پذیرفته‌اند.
وی در پایان در مورد تعیین تکلیف نهایی اعتبارنامه نماینده گچساران گفت: تکلیف نهایی بررسی اعتبارنامه آقای تاجگردون بدین‌صورت خواهد بود که تا پنجشنبه این هفته فرصت پایانی ارائه گزارش کمیسیون تحقیق به صحن مجلس بوده و در جلسه بعدی صحن مجلس که یکشنبه دو هفته آینده برگزار خواهد شد، به رأی گذاشته می‌شود تا تکلیف نهایی تائید یا رد اعتبارنامه نماینده مردم گچساران مشخص گردد.


«تاجگردون» باید دفاعیات خود را امروز به کمیسیون تحقیق ارائه دهد
سخنگوی کمیسیون تحقیق مجلس در توضیحات بیشتری می‌گوید: معترضان و همچنین منتخب مردم گچساران فقط تا امروز فرصت دارند که مستندات خود را به کمیسیون تحقیق مجلس ارائه کنند تا مورد بررسی قرار گیرد.
حجت الله فیروزی گفت: کمیته پنج نفره ای در کمیسیون تحقیق مجلس برای بررسی اعتبارنامه منتخب مردم گچساران تشکیل شده است و قرار است این کمیته جلساتی با مسئولان وزارت اطلاعات، شورای نگهبان و همچنین رئیس مجلس شورای اسلامی در این زمینه برگزار کند.
وی افزود: دیدار با مسئولان مربوط به بررسی صلاحیت‌ها در وزارت اطلاعات، اعضای شورای نگهبان و رئیس مجلس شورای اسلامی سه اقدام تعریف شده‌ای است که این کمیته ۵ نفره در دستور کار دارد.
سخنگوی کمیسیون تحقیق مجلس شورای اسلامی متذکر شد: ما سه شنبه هفته گذشته درخواست خود برای برگزاری جلسه با مسئولان مذکور را مطرح و نامه آن را ارسال کردیم تا زمان برگزاری این جلسات تعیین شود و پیگیری می‌کنیم تا ببینیم این جلسات در چه روزهایی برگزار می‌شود.
فیروزی بیان کرد: همچنین قرار است امروز معترضان به اعتبارنامه منتخب مردم گچساران اسناد خود را به صورت مکتوب و مستند ارائه کنند و همچنین تاجگردون هم باید دفاعیات خود را به صورت مکتوب، مستند و مستدل به کمیسیون تحقیق ارائه کند.
وی با اشاره به اینکه امروز باید هر دو طرف مستندات خود را به صورت مکتوب به کمیسیون تحقیق ارائه کنند، گفت: معترضان و همچنین منتخب مردم گچساران فقط تا امروز فرصت دارند که مستندات خود را به کمیسیون تحقیق مجلس ارائه کنند تا مورد بررسی قرار گیرد.
نام شما

آدرس ايميل شما

علی
United States
همین که میخوان تا بعد از پایان مرخصی یک هفته ای مجلس معطل کنن یعنی اینکه باز بوی ...میاد
Iran, Islamic Republic of
دست خدا بالای همه دست ها ارادتمند جانباز شیمیایی جنگ تحمیلی هوشنگ خدادادی از طائفه گودرزی دکتر تاجکردون مرواید و یاقوت گرانبهای زاگرس است التماس دعا
Iran, Islamic Republic of
جنگ و جانباز و جبهه که/ بر دریای سفید ایثارند
Iran, Islamic Republic of
دکتر تاجکردون مرواید و یاقوت گرانبهای است جانباز جنگ تحمیلی هوشنگ خدادادی از طائفه گودرزی یاسوج
هوشنگ خدادادی جانباز جنگ تحمیلی
Iran, Islamic Republic of
خدایا تو بزرگی و اینجانب دکتر تاجکردون مروارید و یاقوت گرانبهای زاگرس است خدواند پشت پناه خدمت بی منت باش
باشت
Iran, Islamic Republic of
تاجگردون چه کاری برای زاگرس انجوم داده که میگید یاقوت فقط یک کار نام ببکه اشتغال زایی درست انجوم داده نه کاذب یه چهار تا جاده توی شهرستان خودش آسفالت کرده بقیش به فکر جیب مبارک بوده ولی.دوم تاجگردون/جدیدی بین طوایف ایجاد کرده که سالها فراموش شده بود و نتیجشو متاسفانه طایفه خودش خواهد دید
علی
Iran, Islamic Republic of
باید با قاطعیتدبرخورد شود.
محمد
Italy
مردی از خته زاگرس نژاد آریوبرزن.
Iran, Islamic Republic of
چراکشش میدبن لابدپشت این چیزاخبریه وگرنه بایدردبشه وقتی چنین آدمی بیادتومجلس چه شودحق ماهاچی میشه
تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

هر چه مجلس کوتاه بیایید، دیگران او را به گوشه رینگ برده و مورد ضرباتی قرار می‌دهند. تخریب‌گران ...
اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

باور بر این است که اختلال عاطفی فصلی به دلیل اختلال در ریتم شبانه روزی بدن رخ می دهد....
سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در مصاحبه‌اش اشاره کرد که از 16 میلیون واکسن آنفولانزای ...
1