تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۴۰
کد مطلب : ۴۶۹۵۰۱
در جمع ورزشکاران مطرح شد

توصیه فرمانده سپاه به حسن یزدانی برای شکست دیوید تیلور

۱
توصیه فرمانده سپاه به حسن یزدانی برای شکست دیوید تیلور
کبنا ؛سردار سلامی، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم تقدیر از ملی پوشان کشتی گفت: اولا خیلی خوشحالم و خداوند بزرگ را صمیمانه شاکرم که امروز این افتخار و این شرف و توفیق نصیب بنده حقیر شد که در جمع مسئولان عالیرتبه ورزش کشور، رییس محترم فدراسیون کشتق ایران، مربیان زحمتکش و پرطاقت کشتی کشور و همچنین پیشکسوتان فراموش نشدنی ورزش کشتی، فوتبال و دو و میدانی که در اینجا شرف حضور دارند و از افتخارات ماندگار این کشور هستند و همچنین قهرمانان و پهلوانان مدال آور و نامدار کشتی ایران عزیز که افتخارات زیادی را کسب کرده اند، حضور داشته باشم. یکی از دلنشین‌ترین جلساتی که در آن حضور دارم و از این بابت از برادر عزیزم دکتر دبیر صمیمانه قدردانی می‌کنم.
وی افزود: همه بهتر می‌دانید جامعه ورزش کشور بخش مهمی از شخصیت کشور ماست. به هر شکل کشور‌ها را همیشه با ستارگانشان می‌شناسند. شخصیت‌هایی که نام یک کشور را جهانی می‌کنند و پرچم‌ها را به اهتزاز در می‌آورند و سرود کشور را می‌نوازند و بازخوانی می‌کنند. آن‌ها عصاره‌ای از یک ملت هستند که به میدان می‌روند و سازنده بخش مهمی از عظمیت بزرگی و شخصیت یک کشور هستند. کسانی هستند که در دیدگاه جامعه و جهان فاتح قله‌های بزرگ هستند، شخصیت‌های آرمانی که مخصوصا جوانان کشور دوست دارند در جای آن‌ها قرار بگیرند. یکی از آرزو‌های نوجوانان و جوانان همه کشور‌ها این است که به جایگاه ورزشکاران کشورشان نزدیک شوند. ورزشکاران محبوب‌ترین اقشار هر جامعه‌ای هستند و دلیل این امر این است که قهرمانان ورزشکار با تحمل سختی‌ها و تلاش‌ها و تمرینات فوق طاقت یک انسان می‌توانن در میادین بین‌المللی بدرخشند و در یک رقابت سخت نام یک کشور را پرآوازه کنند.
وی افزود: خیلی از کشور‌ها بواسطه ورزشکارانشان مورد احترام هستند. فکر می‌کنم در جریان جام جهانی ۹۸ در لبنان بودم. در آنجا مرسوم است هر خانواده‌ای که دوست دارد یک کشور پیروز شود پرچم آن کشور را از پنجره خانه هایشان آویزان می‌کردند و ما دیدیم در آن ایام فقط پرچم دو کشور ایران و برزیل از خانه‌ها آویزان بود.
وی تصریح کرد: شخصیت‌های ورزشی معمولا وسعت جهانی دارند و تمام دنیا به آن‌ها افتخار می‌کنند. ورزشی برای تحکیم روابط ملت‌ها و دوستی هاست. ورزش کشتی در کشور ما بسیار پرطرفدار و محبوب است و هیجانات عجیبی را در دل مردم و مخصوصا نوجوانان و جوانان ایجاد می‌کند. کشتی ورزشی استثنایی است که همه اعضای بدن در آن درگیر هستند. شخصیت ورزشکار یک شخصیت آرمانی و ستودنی است و مهمتر از همه فراموش نشدنی است. ما افتخارآفرینی پیشکسوتان عزیزی که اینجا حضور دارند را فراموش نمی‌کنیم. البته ما آن زمان تلویزیون نداشتیم، اما از رادیو گزارش‌های مرحوم عطا بهمنش را می‌شنیدیم و در حالیکه در روستا گندم درو می‌کردیم به همراه مرحوم پدرم این گزارش‌ها را گوش می‌کردیم و از پیروزی آن‌ها خوشحال می‌شدیم.
فرمانده سپاه پاسداران، افزود: شما هیچوقت پوریای، ولی را از یاد نمی‌برید یا شخصیت جهان پهلوان تختی یک شخصیت بزرگ برای همه است. یا شهید هادی، صدرزاده و ۱۵۰۰ شهیدی که از جامعه کشتی تقدیم ملت شده اند از یاد نمی‌روند. شخصیت یک کشتی گیر دو بعد قوی دارد، یکی بعد قدرت و مقاومت جسمانی است که با هم تفاوت دارند. البته ما، چون کار نظامی کنیم بیشتر تفاوت این دو واژه را درک می‌کنیم. یک کشتی گیر دارای شخصیت فیزیکی فوق العاده‌ای است. وقتی یک کشتی گیر روی پل می‌رود گردن باید فشار بسیار زیادی را تحمل کند تا دوارم بیاورد. وقتی روی پل می‌روند فشار سنگین روحی و روانی و جسمی به آن‌ها وارد می‌شود و یک کشتی گیر باید قدرت و مقاومت زیادی داشته باشد تا از آن پیروز بیرون بیاید. شاید ۸ سال زمان ببرد تا یک کشتی گیر در ۶ دقیقه عملکرد خیلی خوبی داشته باشد و تحت تاثیر نام حریف، داوری، انتظارات یک ملت و فشار تماشاگران قرار نگیرد. اگر کشتی گیر از شکوه حریف بترسد نمی‌تواند قابلیت‌های خود را به نمایش بگذارد. اگر تمرکز ذهنی نداشته باشد نیز نمی‌تواند آماده مبارزه باشد. ما، چون مسلمان هستیم فرمول ساده‌ای از قرآن می‌گویم که می‌فرماید با ذکر خدا قلب‌ها آرامش پیدا می‌کند. وقتی شما به کبریای الهی فکر می‌کنید دیگر شکوه نام یک کشور یا یک کشتی گیر حتی قهرمان بلامنازع جهان باشد. بعضی وقت‌ها حسن آقای عزیز ما با کشتی گیر آمریکایی که ظاهرا شکست کمی داشته است اگر یاد خدا کرد حتما موفق می‌شود. حریف هم همان تمریناتی که شما انجام می‌دهید را انجام می‌دهید. گاهی ممکن است از نادآوری‌ها گله کنیم، اما همه چیز معمولا مساوی است. این را بدانید او هم دقیقا هم وزن شماست، اما نگران نباشید شما مسلمان هستید.
با دو رکعت نماز بچه‌ها شاداب می‌شوند و حتی بعضی وقت‌ها با شادابی می‌بازند. ورزشکار قوی کسی است که در پیروزی لطیف باشد و در شکست عزیز باشد. مسابقه کشتی اینطور است که حتما باید یک نفر مقروز شود و زیبایی آن هم همین است. باخت اگر توام با عزت باشد زیباست. حتی اگر می‌لازید وسط تشک نخوابید و سریع بلند شوید. این پایان داستان نیست و آغاز یک ماجراست. طعم تلخ شکست و طعم شیرین پیروزی را ما خیلی در میدان جنگ قوی درک کردیم. اگر خودمان را دست کم بگیریم کم می‌آوریم. وقتی کشتی می‌بینم از استرس زیاد به صندلی فشار می‌آورم یا با وزنه بردارمان بلند می‌شوم. بچه‌ها می‌گویند بابا چرا اینطور می‌کنیم می‌گویم این یک نفر تمام ایران است که روی تشک رفته است. برد و باخت کمترین مسئله ورزش است. هر وقت می‌روید برای برد بروید و از هیچ چیز هم نگران نباشید. گاهی یک یا علی وسط میدان به شما دو برابر انرژی می‌دهد.
وی ادامه داد: مقاله‌ای می‌خواندم بهترین کار این است کشتی گیر برنده دست بازنده را بگیرد. این‌ها به شخصیت کشتی گیر ارتفاع می‌دهد. فیر ملی و جوانمردی در ورزش خیلی مهم است. هنوز دنیا در ابهام گلی است که مارادونا با دست زده است. همیشه می‌گویم‌ای کاش وقتی ورزشکار ما خطا کرد و داور ندید به آن اقرار کنیم. این یعنی سجاعت و کمک می‌کند حقی از حریف ضایع نشود. تا المپیک بعدی فاصله زیادی نیست. بچه‌ها باید ایران را پرستاره کنید. نام شما معادل قهرمانی جهان است و هیچ چیز کم ندارید. خدا را شکر وزیر فرمودند و آقای دبیر هم امکانات خوبی را فراهم کرده است. آقای کیهانی هم از ورزشکاران خوب است که حداقل دو عضو خانواده ما را عمل کرده و بزودی هم احتمالا خدمت ایشان خواهیم رفت. گاهی وقت‌ها برای مبارزه شما دویست سیصد تا صلوات می‌فرستم.
فرمانده سپاه پاسداران در ادامه با اشاره به جنگ در غزه گفت: این عملیات طوفان الاقصی که انجام شد شگفت انگیزترین و اسرارآمیزترین عملیات نظامی بود. تمام مرز‌های سوریه و لبنان با رژیم صهیونیستی را رفته ام. این‌ها سیم خاردار‌هایی دارند که هر نقطه ان را ببرید دوربین‌ها و رادار‌ها نشان می‌دهند. دیوار‌های بتنی به ارتفاع ۶ متر دارند. تمام سنسور‌های الکترونیکی را دارند. شبکه جاسوسی گسترده‌ای دارند و حتی کنار سیم خاردار‌ها خاک‌های الک شده می‌ریزند تا حیوان یا انشان رد شد جای پای ان‌ها بماند. واقعا مخوف‌ترین سیستم را دارند. هنوز اسرار این عملیات ناشناخته است. وزیر خارجه امریکا وقتی به تل آویو امد به یکی از مقام‌های منطقه گفت وقتی تل اویو رسیدم تمام مقامات رژیم صهیونیستی انگار مرده بودند. بعد امریکایی‌ها آن‌ها را ریکاوری کردند و۱۶۰۰ دستگاه تانک برای آن‌ها اوردند. بزرگترین اشتباه تاکتیکی اسراییل بود که موانع بین خودشان و فلسطینی‌ها را برداشتند و تانک هایشان با خراب کردن دیوار‌ها خودشان را در معرض آسیب گذاشتند. فلسطینی‌ها راکت‌هایی دارند که حداکثر ۱۰۰ متر برد دارند و باید نزدیک تانک‌ها شوند. تانک‌های مرکاوا وقتی راکت‌های ضد تانک نزدیکشان می‌شوند آن‌ها را منفجر می‌کنند، اما چون فلسطینی‌ها از نزدیک شلیک می‌کنند آن‌ها منهدم می‌شوند و فکر می‌کنم تا امروز ۳۰۰ تانک و نفربر اسراییلی‌ها را منهدم کرده اند. اگر این تانک‌ها داخل خیابان‌ها بایند مثل گندم دانه دانه چیده می‌شوند. این جنگ به اذن خداوند به پیروزی فلسطنی‌ها منجر می‌شود. چهره کریه آمریکایی‌ها که به دروغ حرف از دفاع از حقوق بشر می‌زنند با کشتار نوزادان در بیمارستان‌ها رو شد.
نام شما

آدرس ايميل شما

عیدی کارگران در ۱۴۰۳ چقدر است؟

عیدی کارگران در ۱۴۰۳ چقدر است؟

عیدی سال ۱۴۰۳ کارگران که در اسفند ۱۴۰۲ دریافت می‌کنند اعلام شد. با توجه به مصوبه جدید ...
در این کشور مردم مادام العمر مستاجر هستند

در این کشور مردم مادام العمر مستاجر هستند

در زمانی که بسیاری از جوانان در مکان ‌هایی مانند کالیفرنیا و نیویورک نمی‌توانند راهی ...
توطئه عليه قاليباف

توطئه عليه قاليباف

حميد رسايي، عضو سابق جبهه پايداري و از چهره‌هاي اصلي تشكل جديد اصولگرايان يعني شريان ...
1