تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۴۵
کد مطلب : ۴۶۸۹۴۲

نامه جمیله علم الهدی به همسران روسای جمهور کشور‌های اروپایی

۲
۱
نامه جمیله علم الهدی به همسران روسای جمهور کشور‌های اروپایی
کبنا ؛همسر رئیس دولت سیزدهم در نامه‌ای خطاب به همسران روسای جمهور کشور‌های اروپایی نوشت: از همسرتان بخواهید، قتل کودکان و زنان بی پناه فلسطینی را محکوم کنند و برای برقراری صلح به اقدامات فوری و موثری دست بزنند.
به گزارش کبنا به نقل از ایرنا، جمیله علم‌الهدی در نامه‌ای خطاب به همسران روسای جمهور کشور‌های اروپایی نوشت: بدینوسیله با قلبی آکنده از اندوه، جهت همدلی با زنان ستمدیده و کودکان بی پناه غزه، از شما می‌خواهم این رویداد‌ها و نتایجش را قضاوت کنید. ما به عنوان «انسان» و بخاطر آنچه در این روز‌های تلخ در بخش کوچک و زیبایی از سیاره مشترک مان زمین، رخ می‌دهد، شایسته است که شرمسار باشیم.
وی افزود: پاسداشت ارزش‌های انسانی به کنش مشترک ما و همه کسانی نیاز دارد که مدعی عدالت و آزادی هستند و از ستم و فلاکت متنفرند. چه اینکه انتظار می‌رود شما به عنوان یک بانوی قدرتمند و صاحب نفوذ در اروپا که آن را مهد تمدن می‌دانید، برای یاری رساندن به زنان ستمدیده و کودکان بی پناه غزه، اقدامات درخوری داشته باشید.
همسر رئیس جمهور تصریح کرد: به واقع جهان از این همه سنگدلی قدرتمندان در حیرت مانده، چگونه می‌توان عملکرد مردان سیاست را در حمایت تسلیحاتی از اسرائیل ارزیابی کرد؟ در حالی که چشم و گوش آن‌ها برای شنیدن و دیدن فریاد مظلومان فلسطینی فروبسته است.
علم‌الهدی در این نامه خاطرنشان کرد: همراهی پیشرفت‌های بزرگ علمی و فناورانه غرب که مبشر توسعه و رفاه بوده اند، هم اکنون یعنی با بسته شدن همه راه‌های امدادرسانی به غزه، صرفا با یاس همراه شده و پشیمانی به ارمغان می‌آورد. واقعا چگونه این سکوت و دهان فروبستگی را در برابر دستان گشاده جنایتکاران در استفاده نامتعارف از سلاح‌های نامتعارف علیه محرومترین و مظلومترین مردم دنیا می‌توان قضاوت کرد؟
وی عنوان کرد: بستن آب بر تشنگان خردسال و تحریم غذا و دارو بر مجروحان و محرومان با کدام یک از سنت‌های اخلاقی یا قواعد مدنی، توجیه پذیر است؟ کدام یک از رویه‌ها و کنوانسیون‌های حقوقی، ملی یا بین المللی، می‌توانند توجیه گر این نوع تشویق‌ها برای کشتار زنان و کودکان باشند؟
همسر رئیس جمهور بیان کرد: چگونه گروهی توانسته اند خود را «اسرائیل» (بنده‌ی خدا) معرفی کنند، ولی با توسعه سیاست ترس و نفرت، فقط سلطه شیطان را گسترش بدهند؟ آیا گمان می‌کنیم که خداوند بزرگ این همه جنایت را بدون کیفر رها می‌کند؟ آیا موسی علیه السلام، برای قومی یا گروهی یا حزبی چنین مجوزی صادر کرده، تا مردم بی گناه را یا به اجبار از خانه و سرزمین خود اخراج کنند و یا آن‌ها را بکلی نابود سازند؟ واقعا عیسی علیه السلام که پیامبر مهربانی است این همه بی مهری به کودکان و زنان گرفتار شده را از ما می‌پذیرد؟ آیا این اندیشه ورزان ممتاز مدرن که راهنمایان امروز جهان در این عصر هستند، چنین نوعی از تصفیه نژادی را بر می‌تابند؟
علم‌الهدی تاکید کرد: سرکار خانم، لطفا به عنوان یک بانوی فداکار و مهربان و به نمایندگی از زنان و مادران و دختران سرزمین خود، از همسرتان بخواهید، قتل کودکان و زنان بی پناه فلسطینی را محکوم کنند و برای برقراری صلح به اقدامات فوری و موثری دست بزنند. امید دارم که در برابر تلاش‌های انسان دوستانه تان، از پاداش الهی برخوردار باشید.
گفتنی است، این نامه برای همسران رؤسای جمهور ۴۰ کشور اروپایی از جمله نروژ، صربستان، هلند، سوئد، اسپانیا و فرانسه ارسال شده است.
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
نه بابا، شما یه سر بزن سیستان و بلوچستان، بدبختی مردم او نجارو ببین، یه سر بزن دیشموک، بنده و سرفاریاب و.... نمیخاد نامه بنویسی.
خانم بازنشسته کشوری
Iran, Islamic Republic of
خانم علم الهدی؟؟؟؟؟ لطفا به شوهرتان که با همسان نکردن حقوق بازنسته های کشوری خانه را بر سر ما خراب کرده همین دعا را کنید::: اول از خود شروع کنید:::: ومطالب رسانه ها را سخن بحق مردم بدا نند::: درعمل واحترام به ازادی سخن
مهاجری: چرا اصلاح‌طلبان بهانه‌جو را خلع‌سلاح نمی‌کنید؟

مهاجری: چرا اصلاح‌طلبان بهانه‌جو را خلع‌سلاح نمی‌کنید؟

در دو انتخابات اخیر (۱۳۹۸ و ۱۴۰۰) رکورد کاهش مشارکت شکسته شد و اصولگرایان پیروز میدانی ...
عیدی کارگران در ۱۴۰۳ چقدر است؟

عیدی کارگران در ۱۴۰۳ چقدر است؟

عیدی سال ۱۴۰۳ کارگران که در اسفند ۱۴۰۲ دریافت می‌کنند اعلام شد. با توجه به مصوبه جدید ...
در این کشور مردم مادام العمر مستاجر هستند

در این کشور مردم مادام العمر مستاجر هستند

در زمانی که بسیاری از جوانان در مکان ‌هایی مانند کالیفرنیا و نیویورک نمی‌توانند راهی ...
1