تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۳۷
کد مطلب : ۴۶۷۱۳۱
رسانه‌های اوکراین؛

تمامی معاونان وزارت دفاع اوکراین برکنار شدند

۰
تمامی معاونان وزارت دفاع اوکراین برکنار شدند
کبنا ؛رسانه‌های اوکراین از برکناری تمامی ۶ نفر از معاونان وزارت دفاع اوکراین از جمله «آنا مالیار» به دلیل دروغگویی درباره تصرف یکی از مناطق دونتسک خبر دادند.
به گزارش کبنا به نقل از مشرق، «الکسی گونچارنکو» یکی از نمایندگان پارلمان اوکراین در یک پیامی در کانال تلگرامی خود نوشت که دولت اوکراین تمامی معاونین وزارت دفاع این کشور از جمله «آنا مالیار» که اخیراً مدعی شده بود نیروهای مسلح اوکراین ظاهراً «آندریفکا» را تصرف کرده‌اند و ارتش اوکراین مجبور شد این خبر را تکذیب کند، اخراج کرده است.
بنا بر گزارش ریانووستی، وی در این پیام نوشت: «کابینه وزرا تمامی معاونین وزیر دفاع و معاون اول وزیر دفاع اوکراین را اخراج کرد».
خبرگزاری روسی اسپوتنیک نیز گزارش کرد که مالیار بارها با رسوایی هوایی مواجه شده است ازجمله به عنوان مثال هفته گذشته او از تصرف یکی از مناطق دونتسک توسط نیروهای مسلح اوکراین خبر داد که در ادامه از سوی ارتش اوکراین تکذیب شد.
«ولادیمیر گاوریلوف»، «روستیسلاو زاملینسکی»، «دنیس شاراپوف»، «آندری شفشنکو»، «ویتالی دینیگا» و «کنستانتین واشچنکو» از وزارت دفاع اوکراین اخراج شدند.
هفته گذشته، در ۱۴ سپتامبر (۲۳ شهریور ماه)، مالیار گفت که ارتش اوکراین روستای آندریفکا در جنوب آرتموفسک را تصرف کرده‌اند که این خبر صحت نداشت.
«دنیس پوشلین» سرپرست موقت جمهوری خلق دونتسک، اظهارات مالیار را یک دروغ دیگر توصیف کرد و گفت که نبرد شدید همچنان در منطقه آندریفکا و کلاشچیفکا ادامه دارد و پس از آن مالیار اظهارات خود را یک اشتباه ارتباطاتی توصیف کرد.
اوایل سپتامبر، «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین، «الکسی رزنیکوف» وزیر دفاع اوکراین را برکنار کرد و گفت که این اقدام در راستای مبارزه وی با فساد که بخشی از آن در وزارت دفاع اوکراین رخ داده است، صورت داده است و «رستم عمروف» رئیس صندوق دارایی‌های دولتی را بعنوان وزارت دفاع جدید اوکراین منصوب کرد.
نام شما

آدرس ايميل شما

کریستیانو رونالدو؛ ۳۶ ساعت در تهران دو سال در عربستان

کریستیانو رونالدو؛ ۳۶ ساعت در تهران دو سال در عربستان

لحظه به لحظه به ورود تیم النصر به ایران نزدیک و نزدیک‌تر می‌شویم و این حضور موجی از شور ...
گزارش یک پرونده ناتمام؛ کنکور و پذیرش رتبه‌های بالا در رشته پزشکی

گزارش یک پرونده ناتمام؛ کنکور و پذیرش رتبه‌های بالا در رشته پزشکی

با برگزاری هر دوره کنکور برخی موارد همواره به عنوان بحث‌های حاشیه این آزمون بزرگ مطرح ...
(ویدئو) بوفالوهای پلیس

(ویدئو) بوفالوهای پلیس

برخی از افسران کهنه کار پلیس می‌گویند که بوفالوها می‌توانند بوی یک جنایتکار را از فاصله ...
1