تاریخ انتشار
شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۴۴
کد مطلب : ۴۶۳۱۵۰
سیدابراهیم رئیسی در حرم امام خمینی(ره):

سیاست خارجه جمهوری اسلامی حرف اول را در منطقه می‌زند/ امروز ابتکار عمل در دست مجاهدین فلسطینی است و نه در میزهای مذاکره/ رشد تولید و حضور مردم در میدان ایجاد قدرت می‌کند

۰
رئیسی در حرم امام خمینی(ره):  امروز ابتکار عمل در دست مجاهدین فلسطینی است و نه در میزهای مذاکره
کبنا ؛رئیس جمهور به مناسبت سالگرد رحلت امام خمینی با آرمان های امام راحل تجدید بیعت کرد.
به گزارش  کبنا به نقل از جهان نیو‌ز، سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور به مناسبت سی و چهارمین سالگرد رحلت امام خمینی با آرمان های امام راحل تجدید بیعت کرد.
 آیت الله رئیسی در این مراسم اظهار کرد: لازم است یاد امام و یاد شهدای عالیقدر را گرامی بداریم و به روح امام درود بفرستیم و باید یاد همه شهیدان به ویزه شهدای عزیزی که در سال ۴۲ در ورامین امام را یاری کردند گرامی بداریم.
 وی گفت: امام حیات دارد چرا که راه او زنده است و بیش از همه مواقع در عالم رونق دارد و کلام او در مجامع علمی مورد بحث قرار می‌گیرد. میراث امام هم که انقلاب باشد حیات دارد و اصالت انقلاب اسلامی به نام مبارک اوست. نباید اجازه داد در جامعه نام امام کمرنگ شود.
 رئیس جمهور ادامه داد: نباید اجازه داد از انقلاب امام هویت زدایی کنند، می‌خواهند از خط امام و راه او انحراف و تحریف ایجاد کنند نباید اجازه داد چنین شود. خط و راه امام نورانی است و نباید اجازه داد در این راه روشن و نورانی که همه ما را به سعادت می‌خواند کسی تحریف و انحراف ایجاد کند.
 آیت الله رئیسی بیان کرد: امام مرد خدا بود و تمام موفقیت‌های او به خاطر این بود که او مرد خدا بود، اگر بخواهیم یک تعریفی از امام بیان کنیم، که تمام مبانی فلسفی و کلامی و اعتقادی به این جمله بستگی دارد و آن سنگ زیر بنای اندیشه امام است، عالم در محضر خداست.
 رئیس جمهور با اشاره به اینکه امام، امام تحول بود، بیان کرد: امام نگاه تحولی به دین و کارکردهای دین داشت، به عنوان اینکه دین می تواند جامعه را اداره کند، دین نه به عنوان یک رفتار فردی، بلکه به عنوان یک برنامه ای برای اداره جامعه.
 آیت الله رئیسی افزود: او یک فقیه بود، امیرالمومنین فرمود، علم دو قسم است علمی که انسان فرمول یاد بگیرد، علم شنیداری و فرمولی، یک علمی هم داریم که در سرشت انسان بنشیند، لذا بر همین اساس فقیه به کسی می‌گوییم که فقه در جان او نشسته باشد. 
 رئیس جمهور ادامه داد: امام فقیه بود. یعنی دین را خوب فهمیده بود و باهمه وجود به دنبال اجرای دین در جامعه بود. امام نسبت به کارکرد فقه در متن زندگی مردم تحول ایجاد کرد و نشان داد دین می‌تواند زندگی انسان معاصر را اداره کند.
 وی بیان کرد: از جلوه‌های سیره امام پیوند بین سیاسیت و دیانت بود، اگر ما یاد می‌کنیم از نظم جهانی، بدانیم یکی از این وجه‌های نظم جهانی جمهوری اسلامی است، آمریکا امروز روبه افول است.
آیت الله رئیسی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی یک پای مهم و موثر این جریان در حال شکل‌گیری به نفع جریان مقاومت است، افزود: امروز به وضوح می‌بینیم که وضعیت رژیم صهیونیستی به عنوان مولود نامبارک آمریکا در منطقه، در تاریخ ۷۰ ساله گذشته از شکل‌گیری این رژیم، هیچ زمانی به بدی امروز نبوده است و اینها شاخص‌ها و نمودهای قابل توجهی از شکل‌گیری نظم جدید جهانی هستند..
 رئیس جمهور گفت: بدانیم که امروز امام و خط امام و راه امام هدایتگر همه ما است و مردمی که می‌خواهند آزاد و مستقل زندگی کنند و مسلمان زندگی کنند از خط امام بهره می‌برند.
 آیت الله رئیسی ادامه داد: مردمی ترین نهضت را امام ایجاد کرد، اگر بخواهیم در شرایط امروز نگاه کنیم به یک صدای عدالتخواه برای انسان معاصر باید رهنموندهای امام را ببینیم.
 رئیس جمهور ادامه داد: امام یک نهالی را غرس کرد که الان به یک درخت تنومند تبدیل شده، امتداد راهبردی این انقلاب در جای جای منطقه و دنیا است. مردم یمن همان مردم یمن قبلی بودند اما چه شد ۸ سال با شکم گرسنه در مقابل مستبکران ایستادگی کردند.
 امروز ابتکار عمل در دست مجاهدین فلسطینی است و نه در میزهای مذاکره
 آیت الله رئیسی بیان کرد: تا دیروز مردم فلسطین به میزهای مذاکره نگاه می کردند اما امروز جریان ایستادگی در لبنان و در فلسطین تغییر کرده است امروز ابتکار عمل در دست مجاهدین فلسطینی است و نه در میزهای مذاکره.
 وی ادامه داد: امام شکل دادن تمدن نوین اسلامی را به ما آموختند، امام آموختند که دین را به امری اجتماعی تبدیل کنید، درس‌هایی که امام به ما اموختند بیرون آمدن از روحیه خمودگی و حفظ روحیه ایستادگی است.
 رئیس جمهور گفت: امت اسلامی می‌تواند امت یکپارچه‌ای بشود، اولین عنصر امت هدفدار بودن و دومین، حرکت امت و سومین، عنصر پویایی و چهارمین عنصر یک امت، امام امت است.
 آیت الله رئیسی بیان کرد: امام آموختند که قدرت های بزرگ بسیار آسیب‌پذیر هستند، قدرت مال خداست، و کسی که اعتماد به خدا کند قدرتمند است. دیدید که شوروی به هم ریخت و امریکا هم رو به افول است و امروز به قدرت جمهوری اسلامی ایران و قدرت خون شهدا و به قدرت ملت مسلمان ایران اعتراف می‌کنند. 
 وی ادامه داد: امروز قدرت جمهوری اسلامی در منطقه قدرتی انکار ناپذیر، و اجتناب ناپذیر شده است، هیچ معادله‌ای در منطقه بدون نقش جمهوری اسلامی ایران شکل نمی‌گیرد.
 رئیس جمهوری گفت: بارها اعلام کردیم که هر کشوری که بخواهد با ما در ارتباط باشد آمادگی تعامل را داریم، اما کشورهایی که بخواهند در مقابل ما ایستادگی کنند ما در مقابل آنها مقاوم خواهیم بود. امام مقاومت و ایستادگی را به ما آموختند.
آیت الله رئیسی ادامه داد: امروز مقاومت به یک واژه برجسته سیاسی در دنیا تبدیل شده است، امروز از برجسته ترین واژگان سیاسی مقاومت و ایستادگی شده است، راه تسلیم شدن در مقابل دشمن نیست، راه قوی شدن در مقابل شدن است.
 وی افزود: رهبری به ما فرمود باید ایرانی قوی داشته باشیم، ایران قوی امروز به برکت آموزهای امام و رهبری و حضور جوانهای برومندمان، ایران پیشرفت‌ها و قدرت بسیاری دارد.
 رئیس جمهور ادامه داد: مردم ما امروز شجاع، نترس و امیدوارند و امام مردم را امیدوار کرد. شیاطین و دشمنان در این چهل و چند سال برای ناامید کردن مردم تلاش کردند، اما نتوانستند. بودند کسانی که در مردم ایجاد یأس کنند، اما این راهبرد جمهوری اسلامی نیست. راهبرد جمهوری اسلامی ایجاد امید است و کارها را باید جهادی و بدون وقفه پیش برد.
 آیت الله رئیسی گفت: هرکس هرجا برای جمهوری اسلامی کار می‌کند بداند که راهبرد برای پیشبرد امور راهبرد تلاش شبانه‌روزی است، نه نق زدن یا یک‌جا نشستن و حرف زدن. در حوزه سیاست خارجی جمهوری اسلامی امروز در منطقه حرف اول را می‌زند و این از تولید قدرت چه در صنایع نظامی ما و چه در رشد تولید در کشور نشأت گرفته است. هردوی اینها در کنار هم اهمیت دارد.
 رشد تولید و حضور مردم در میدان ایجاد قدرت می‌کند
 وی با اشاره به پیشرفت‌هایی که در کشور بوده بیان کرد: در حوزه‌های علمی و بازدارندگی، پیشرفت‌های‌ بزرگی داشته‌ایم.در حوزه‌های بازدارندگی و صنعت نظامی پیشرفت‌هایی داشته ایم، این نتیجه مجاهدت و ایستادگی است، در حوزه سیاسی امروز جمهوری اسلامی در منطقه برترین و بالاترین و موثرترین سخن را دارد که نتیجه مجاهدت ها است.
 رئیس جمهور گفت: به پیشرفت‌های صنایع نظامی و هسته‌ای افتخار می‌کنیم، اما فقط این موارد قدرت‌آفرین نیستند، امروز رشد تولید در کشور ایجاد قدرت می‌کند، رشد اقتصادی در کشور ایجاد قدرت می‌کند، حضور مردم در روزهایی همچون ۲۲ بهمن، روز قدس و ۱۴ خرداد تولید قدرت می‌کند.
 وی ادامه داد: امروز دستور کار ما در دولت و برای همه مردم عزیز ما همین است که پیام امام انسجام و وحدت و یکپارچگی است. هیچکس حق ندارد کسی را طرد کند. دلها باید بهم نزدیک باشند. کسانی که دل در گرو نظام و انقلاب دارند ولو با ما اختلاف نظر دارند، نباید طرد شوند.
 رئیس‌جمهور افزود: نباید به مشکلاتی مثل تورم نگاه سیاسی کرد و دل مردم را خالی کرد. نباید نبش قبر کرد که در گذشته چه رخ داده و چه دولت‌هایی چه اقداماتی نکرده‌اند بلکه همه باید کمک کنیم و مشکلات را حل کنیم.
وی با اشاره به اذعان آمریکا به شکست تحریم‌های یکپارچه علیه ایران، اظهار کرد: آن کس که تحریم‌ها را شکست داد و خنثی کرد شما مردم بودید. ما اعلام کردیم تجارت در کشور رکورد زده است و این به دست مردم انجام شده است. به مردم می‌گویم شما در عرصه‌های مختلف دشمن را ناکام گذاشتید و نزد امام راحل سربلند هستید.
 آیت الله رئیسی اظهار کرد: یقین داریم آنان که می‌خواهند مردم را ناامید کنند کم‌هزینه‌ترین کار را می‌کنند؛ نیروهای حزب‌اللهی باید در میدان باشند و مشکلات را حل کنند تا نقشه‌های دشمن و جنگ روانی آنان هم نقش بر آب شود. امروز خون شهدا از جامعه جهل‌زدایی می‌کند و جامعه ما در حال کسب آگاهی بیشتر است.
نام شما

آدرس ايميل شما

آقای قالیباف! شما و این همه صداقت و صراحت و شجاعت؟

آقای قالیباف! شما و این همه صداقت و صراحت و شجاعت؟

محمد مهاجری خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی نوشت: سخنان‌تان درباره اینکه مدیران کشور هر ...
چرا تنش‌ها بین طالبان و ایران ناگهان به نقطه انفجار رسید؟

چرا تنش‌ها بین طالبان و ایران ناگهان به نقطه انفجار رسید؟

تورک فرهادی، تحلیلگر افغانستانی مستقر در ژنو با بیان اینکه هرگونه درگیری بین افغانستان ...
باید خون گریست؛ از ۷۵ هزار مسجد، درب ۵۰ هزار مسجد بسته است

باید خون گریست؛ از ۷۵ هزار مسجد، درب ۵۰ هزار مسجد بسته است

حاج ابوالقاسم دولابی نماینده ویژه رئیس جمهور در امور روحانیت با اشاره به اوضاع نامناسب ...
1