تاریخ انتشار
پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۳۶
کد مطلب : ۴۶۳۰۴۵
نماینده ویژه رئیسی در امور روحانیت:

باید خون گریست؛ از ۷۵ هزار مسجد، درب ۵۰ هزار مسجد بسته است

۱۲
۰
باید خون گریست؛ از ۷۵ هزار مسجد، درب ۵۰ هزار مسجد بسته است
کبنا ؛رسا: حجت الاسلام والمسلمین محمد حاج ابوالقاسم دولابی نماینده ویژه رئیس جمهور در امور روحانیت در گردهمایی طلاب شهرستان خدابنده و حومه که در دفتر حضرت آیت الله سبحانی برگزار شد، ضمن تبریک میلاد امام رضا(ع) و دهه کرامت با اشاره به جهاد تبیین زبانی و عملی امام رضا(ع) و حرکت به سوی مرو اظهار داشت: امام رضا(ع) با حرکت خود از مدینه به مرو برای تبیین مکتب اهل بیت(ع) و در جهت رسوا کردن چهره طاغوت زمان خود، الگوی بسیار برجسته ای به شمار می آید و ما مفتخر هستیم که چنین اسوه های داریم که برای تبیین حق، از راحتی و آسایش خود گذر کردند.
وی در ادامه افزود: رسالت یکایک طلاب علوم دینی اقتدای به علی بن موسی الرضا(ع) در جهاد تبیین است؛ جهاد تبینی که به مثابه طبیبٌ دوار به طبه، باید از هر موقعیت و مناسبتی برای تبیین حقایق و حقانیت اسلام و اهل بیت و در عصر حاضر برای حقانیت انقلاب اسلامی بهره ببریم.
نماینده ویژه رئیس جمهور در امور روحانیت ابراز کرد: متاسفانه در جنگ رسانه‌ای که دشمنان بر علیه انقلاب اسلامی به راه انداخته اند، گاهی حتی خواص نیز به تردید می افتند و دشمنان وضعیت کشور و خدمات نظام اسلامی را زیر سوال برده و واقعیت ها را به گونه ای دیگر جلوه می دهند؛ درحالی که ایران اسلامی باقدرت به پیش رفته و قدرت در جهان از دست غرب خارج شده است.
وی در ادامه افزود: اگر در عصر حاضر به انقلاب اسلامی لطمه ای وارد شود، اسلام در دوران معاصر لطمه خورده است؛ چرا که اسلام حقیقی متبلور در انقلاب اسلامی ایران است و علیرغم همه مشکلات حیات اسلام به حیات انقلاب اسلامی گره خورده است.
هدف دشمنان وارونه جلوه دادن دستاوردهای انقلاب است
حجت الاسلام والمسلمین حاج ابوالقاسم دولابی با بیان این که متاسفانه علیرقم همه توفیقات و پیشرفت هایی که نظام اسلامی و دولت کنونی داشته است؛ اما دشمنان این انقلاب با جنگ رسانه ای و هجمه های گوناگون خود، خدمات ارزشمند نظام را زیر سوال برده اند، اظهار داشت: جنگ رسانه ای و هجمه های دشمنان به گونه‌ای است که گاهی حتی برخی از روحانیون نیز دچار تردید می شوند و دشمنان واقعیت ها را به گونه ای که بر علیه انقلاب اسلامی باشد بر افکار عمومی جلوه می کنند.
وی در ادامه افزود: امروز انقلاب و نظام اسلامی ایران به قدری قوی شده و قدرتمند در صحنه حاضر می شود که برخی از کشورهایی که قبلا مزدور کشور های جنایتکار بودند، اکنون به این نتیجه رسیدند که چاره‌ای جز توافق و همراهی با ایران ندارند و علیرغم تهدیدهای هم پیمان های قبلی خود؛ اما فهمیده‌اند که این دوره دوره ای نیست که بتوان بر کشورهایی همچون آمریکا اعتماد کرد و روبه روی قدرت ایران ایستادگی کرد؛ زیرا جهان درحال تغییر به سمت شرق است.
نماینده مجلس خبرگان رهبری با اشاره به انتشار سند امنیت آمریکا در شش ماه گذشته بیان داشت: در آن سند نوشته شده است که آمریکا با سه مشکل اساسی در سر راه خود مواجه است که در عرصه قدرت نظامی با روسیه، در عرصه قدرت اقتصادی با چین و در عرصه حکمرانی با جمهوری اسلامی ایران روبه رو است و اگر آمریکا در برابر این سه قدرت بتواند ایستادگی کند، ابر قدرت باقی خواهد ماند و إلا روزبه روز به سمت اضمحلال کشیده خواهد شد.
وی در ادامه با بیان اینکه اضمحلال و فروپاشی قدرت آمریکا کلام ما نبوده و نظر بسیاری از اندیشمندان جهان است افزود: در این سند مهمترین عامل اضمحلال آمریکا را انقلاب اسلامی ایران معرفی می کنند؛ چرا که امام راحل با انقلاب خود بر ملت های دیگر جرأت بخشید و معادله قدرت در جهان را برهم زد.
علت بازگشت برخی از کشورها به میز مذاکره
حجت الاسلام والمسلمین حاج ابوالقاسم دولابی بیان داشت: علت برگشت به میز مذاکره و توافق با ایران از سوی برخی از کشورهایی که متحد آمریکا و استکبار جهانی بودند این است که آنان بر این باور هستند که دشمنان ایران اسلامی در اغتشاش های اخیر این کشور، تمام توان خود را برای نابودی نظام اسلامی به کار بستند و برای شکست ایران اسلامی از انجام هیچ کاری فروگذار نکردند؛ اما در نهایت به نتیجه نرسیده و به شکست تن دادند و این بیانگر قدرتمندی و شکست ناپذیری ایران اسلامی است.
وی در ادامه با اشاره به برخی از خدمات گسترده دولت کنونی در کشور افزود: در طول دو سال خدمت دولت کنونی به اندازه کل دوره های دولت قبل، نیروگاه برق در کشور ساخته شد، ماهانه مبلغ 20 هزار میلیارد تومان بدهی دولت قبل به پرداخت می شود و مشکل آب و برق برخی از استان های کشور برطرف شد؛ همچنین در برخی از استان های ساحلی تصفیه های بزرگ آب راه اندازی شده و آب شرب مردم این استان ها تامین شد و در طول این دوسال، تعداد ۴۰۰۰ کارخانه تعطیل و نیمه تعطیل به مدار برگشته و صادرات ایران در طول چند ماه گذشته ۵۰ درصد افزایش پیدا کرده است.
نماینده ویژه رئیس جمهور در امور روحانیت با بیان این که مشکل گرانی و مسئله کاهش ارزش پول ملی، مشکل امروزه جامعه ما است اظهار داشت: علت این مشکل عبارتند از عدم توازن نقدینگی به میزان تولید و اگر نقدینگی از تولید ناخالص ملی بیشتر باشد، تورم زا خواهد بوده و سبب بی ارزش شدن پول ملی می شود و باید برای حل آن، جلوی افزایش نقدینگی گرفته شده و تولید افزایش پیدا کند؛ درست برعکس عملکرد دولت قبل در دهه ۹۰ که تولید خوابیده و کشور دارای رکود شد.
استفاده از ظرفیت های حوزه و روحانیت برای کمک به دولت
وی در ادامه با اشاره به مسئولیت حوزوی خود در دولت سیزدهم به عنوان «نماینده ویژه رئیس جمهور در امور روحانیت» بیان داشت: داشتن این مسئولیت به این معنا است که ما ظرفیت های دولت را برای خدمت به روحانیت به کار گیریم و هم از ظرفیت های روحانیت برای خدمت به دولت استفاده کنیم و ارتباط، ارتباط دوسویه باشد.
نماینده مجلس خبرگان رهبری در پایان با اشاره به اوضاع نامناسب زیرساخت های دینی و فرهنگی در کشور و خلوت و خالی شدن برخی از مساجد در کشور اظهار داشت: متاسفانه دولت های ما در گذشته کارنامه خوبی در حمایت از نهاد های دینی بر جای نگذاشته اند و امروزه از بین حدود ۷۵ هزار مسجد در کشور، درب تعداد ۵۰ هزار مسجد بسته است که این فاجعه‌ای است که باید بر آن خون گریست.
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
بهتر
سید
Iran, Islamic Republic of
بله حاج آقا باید خون گریست . علت عدم حمایت دولتها نیست . اینکه آقایان عزیز روحانی برای نماز جماعت در مساجد خیلی خیلی کم حاضر می شوند ، تقصیر دولتها نیست . لطفاً یه سوزن به خودتان بزنید یه جوالدوز به دیگران . در شهر یاسوج چند مسجد داریم ؟ بررسی کنید نماز جماعت ظهر در چند جا برگزار می شود ؟ چرا علما دنبال حقوق گرفتن هستند تا بیان نماز را به جماعت برگزار کنند ؟
شما علما بیایید نماز ، مردم حتما می آیند .
محمدولایی
Iran, Islamic Republic of
چرا غیر روحانی نمی تواند در حوزه:::: دخالت وفعالیت کند؟؟؟؟ اما یه روحانی درهر جایی می تواند حاضر واستخدام شود؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
بقیه اش هم بسته میشه
Iran, Islamic Republic of
1
United Kingdom
به خدا این مردم خیلی مردم خوبی است
سعید
Iran, Islamic Republic of
هیچ انسانی خوب نیست مگر خلافش ثابت بشه
یوسف نیستانی
Iran, Islamic Republic of
عملکردازدولت یادولتهانیست ،اگرروحانیون ازسیاست واقتصادوهمه امورات غیرتخصصی خودبیرون بزنند سال به سال اعتمادمردم به روحانیت بهترمی شود،طلبه جایش مسجداست وزمین کشاورزی وکارگری ،ولی ازصندلیهادست برنمی دارند
Iran, Islamic Republic of
مردم را از مساجد راندید و فراری دادید فردای قیامت چه پاسخی دارید برای این عملکرد تان
سید
Iran, Islamic Republic of
وقتی بک مثل ریسی بشه ریس جمهور و تو هم بشی ریس اوضاع همینه
Iran, Islamic Republic of
وقتی امثال این بالا نشستن و همه پست ها را هم گرفتن
به چی مملکت بنازند بیان پشت سر اونها
43 سال از انقلاب گذشته و باز هم فقز و تورم را گردن این و اون می اندازید.
Iran, Islamic Republic of
نماز رابطه شخصی با خداست
به شما ربطی نداره.
بیایید مسئولیت خود را در قبال رفاه و آبادانی ملت ادا کنید
آذری جهرمی: دکتر ظریف را یکی از «کنشگران مرزی» ایران امروز می‌دانم؛ او فرزند ایران است

آذری جهرمی: دکتر ظریف را یکی از «کنشگران مرزی» ایران امروز می‌دانم؛ او فرزند ایران است

آذری جهرمی وزیر ارتباطات دولت روحانی از با انتشار متنی در حمایت از محمد جواد ظریف نوشت ...
آقای قالیباف! شما و این همه صداقت و صراحت و شجاعت؟

آقای قالیباف! شما و این همه صداقت و صراحت و شجاعت؟

محمد مهاجری خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی نوشت: سخنان‌تان درباره اینکه مدیران کشور هر ...
چرا تنش‌ها بین طالبان و ایران ناگهان به نقطه انفجار رسید؟

چرا تنش‌ها بین طالبان و ایران ناگهان به نقطه انفجار رسید؟

تورک فرهادی، تحلیلگر افغانستانی مستقر در ژنو با بیان اینکه هرگونه درگیری بین افغانستان ...
1