تاریخ انتشار
پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۱:۳۱
کد مطلب : ۴۶۳۰۱۹
استاندار کهگیلویه وبویراحمد:

بنیه مبارزه با پدیده قاچاق و مصرف مواد مخدر در استان قوی می‌شود

۳
۰
بنیه مبارزه با پدیده قاچاق و مصرف مواد مخدر در استان قوی می‌شود
کبنا ؛استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: مبارزه جدی با ۲ موضوع پدیده قاچاق و حمل انواع مواد مخدر و مقابله با توزیع و مصرف آن در استان تقویت و شدت می‌گیرد.
به گزارش کبنا، سیدعلی احمدزاده، در ستاد مبارزه با مواد مخدر استان که با حضور مهدی روشنفکر نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، افزود: برای جلوگیری از قاچاق و ترانزیت مواد مخدر در استان پست‌ایست و بازرسی مستقر می‌شود تا مسیر‌های چندگانه به خوبی کنترل شوند.
استاندار بیان کرد: چون از سوی سوداگران مرگ و باند‌های قاچاق، مسیر‌های استان کهگیلویه وبویراحمد از جمله استان‌های بالا در ترانزیت و حمل مواد مخدر به سمت مرکز کشور انتخاب شده است در این خصوص عوامل کنترل و بازدارندگی به خوبی تقویت می‌شود.
احمدزاده عنوان کرد: چون از سوی دشمن به این پدیده شوم و خانمانسوز به صورت چند جانبه نگاه می‌شود، ما هم قطعاً  کنترل‌ها و بازرسی را دقیق و گسترده و برخورد‌ها را شدید خواهیم کرد.
استاندار در خصوص توزیع و مصرف مواد مخدر در استان گفت: توزیع و مصرف در کهگیلویه وبویراحمد نسبت به استان‌های دیگر کشور کمتر بوده و استانی پاک داریم.
احمدزاده تأکید کرد: البته نباید این مسأله باعث گردد تا از این موضوع غفلت کنیم و باید با برنامه‌ریزی بهتر و با جدیت بیشتر مقابله و مبارزه کرد.  

وی تصریخ کرد: گسترش حوزه مبارزه مردمی با مواد مخدر و تأمین تجهیزات لازم برای نیروی انتظامی از دیگر اقدامات ضروری در این حوزه بوده که مد نظر قرار گرفته است.
استاندار، فرهنگ‌سازی برای پیشگیری از مصرف مواد مخدر در استان به خصوص در خانواده‌ها و فضای آموزشی را مهم دانست و تأکید کرد: در این خصوص برنامه‌ریزی بازدارنده و سیاست‌گذاری لازم صورت گیرد.
استاندار تأکید کرد: بحث حمل و ترانزیت، توزیع و مصرف مواد مخدر پدیده پیچیده و گسترده‌ای است و برای هر مورد باید راهکار نو و مخصوص آن را طراحی و عملیاتی کرد.
وی بر فراهم کردن زمینه برای استفاده از تجهیزاتی که از سوداگران و باند‌های قاچاق مواد مخدر کشف و ضبط شده در جهت مبارزه و مقابله با قاچاق مواد مخدر تأکید کرد.
دکتر احمدزاده با بیان اینکه عوامل چند جانبه و مختلفی باعث قاچاق، حمل، توزیع و مصرف مواد مخدر می‌شود و هر موضوع راهکار خاص خود را می‌خواهد، تأکید کرد: اکنون که این استان محل ترانزیت با شرایط کشفیات بالا قرار  گرفته مرکز کشور به لحاظ ابزار، امکانات و بودجه پشتیبانی نماید.
استاندار با اشاره به اینکه، علاوه بر کنترل، مبارزه و مقابله جدی با قاچاق مواد مخدر برای پیشگیری و درمان معتادین برنامه‌های مؤثری تدارک دیده می‌شود عنوان کرد: در آینده هم هرگونه کشت از طریق پهپاد شناسایی، تخریب وعاملین نیز شناسایی و دستگیر و به شدت با آن‌ها برخورد می‌شود.  
استاندار تصریح کرد: اگر در دو ماه گذشته امسال نسبت به پارسال ۱۴ درصد کشفیات و متلاشی کردن باند‌های قاچاق مواد مخدر در استان را داریم دلیل بر افزایش مصرف در استان ما نیست بلکه به خاطر این است که نیروی انتظامی، سپاه، نیرو‌های اطلاعاتی امنیتی و مردمی به خوبی این مسأله را رصد و کنترل کردند.
وی اضافه کرد: انتخاب کهگیلویه و بویراحمد به عنوان مسیر ترانزیت مواد مخدر به سایر استان‌های دیگر از دیگر دلایل افزایش کشفیات انواع مواد مخدر است.

استاندار ابراز داشت: کهگیلویه وبویراحمد چهارمین استان کشور به لحاظ کشفیات است و در مصرف از استان‌های آخر و جزء استان‌های پاک کشور بوده که مایه خوشبختی است.
دبیرشورای مبارزه با مواد مخدر استان هم از در پیش بودن هفته مبارزه با مواد مخدر ۲۸ خرداد تا پنجم تیرماه خبر داد و اظهار داشت: برنامه‌های متعدد می‌دانی، تبلیغاتی، فرهنگی، اجتماعی و رسانه‌ای در این ایام خواهیم داشت.
 اسماعیلی عنوان کرد: صدا و سیما، فضای مجازی، نهاد‌های مردمی، دستگاه‌های اجرایی به خصوص فرهنگی، صاحبان رسانه استان و ائمه جمعه و جماعات در این برنامه‌ها یاریگر ما هستند.
وی اظهار داشت: تجلیل ازخانواده‌های شهدای حوزه مقابله با مواد مخدر، تجلیل از فعالان این عرصه مبارزه، برپایی نمایشگاه، برنامه‌های خیابانی، نصب چادر‌های سلامت و پاکسازی محیط‌های آلوده از افراد معتاد و شناسایی توزیع‌کنندگان و خرده فروشان مواد مخدر و برخورد جدی با آن‌ها از دیگر برنامه‌ها در این هفته خواهد بود.
نام شما

آدرس ايميل شما

استان
Iran, Islamic Republic of
ضغیف ترین استاندار دوران ......
تازه ادعای انقلابی هم دالرد
جهان
Iran, Islamic Republic of
گپ گپو وبس
Iran, Islamic Republic of
انشاالله با برنامه ریزی شما مسئولین بزرگوار وعزیز ودلسوز ریشه اعتیاد به همین زودی کنده خواهد شد
البته با برنامه ریزی مدونی که ارائه کردین خیلی زود جواب میگیرین
باید خون گریست؛ از ۷۵ هزار مسجد، درب ۵۰ هزار مسجد بسته است

باید خون گریست؛ از ۷۵ هزار مسجد، درب ۵۰ هزار مسجد بسته است

حاج ابوالقاسم دولابی نماینده ویژه رئیس جمهور در امور روحانیت با اشاره به اوضاع نامناسب ...
آگهی استخدامی اداره کل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد + جزئیات

آگهی استخدامی اداره کل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد + جزئیات

واحد گشت و مراقبت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کهگیلویه و بویراحمد با مدرک ...
موسسه خیریه آموزشی و فرهنگی زنده یاد دکتر ابوالفضل نیکروز افتتاح شد

موسسه خیریه آموزشی و فرهنگی زنده یاد دکتر ابوالفضل نیکروز افتتاح شد

افتتاحیه موسسه خیریه آموزشی و فرهنگی زنده یاد دکتر ابوالفضل نیکروز، عصر روز پنج‌شنبه(1402/03/04) ...
1