تاریخ انتشار
جمعه ۵ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۴۱
کد مطلب : ۴۶۲۸۰۵
درخطبه‌های نماز جمعه این هفته کرج مطرح شد

امام جمعه کرج: لایحه حجاب نمی‌تواند جلوی فروریختن دیوار برلین را بگیرد / قالیباف به وظیفه خود عمل نکرد

۰
امام جمعه کرج: لایحه حجاب نمی‌تواند جلوی فروریختن دیوار برلین را بگیرد / قالیباف به وظیفه خود عمل نکرد
کبنا ؛نماینده ولی فقیه دراستان البرز و امام جمعه کرج گفت: امروز باید جلسات آزاد‌اندیشی در فضای مجازی و حقیقی گسترش یابد و معارف اهل بیت (ع) و فرهنگ ناب شیعه را برای جهان تبیین کرد.
به گزارش کبنا، حجت الاسلام سید محمد مهدی حسینی همدانی درخطبه‌های نماز جمعه این هفته کرج افزود: اهتمام حوزویان و دانشگاهیان دراین زمینه ضروری است و افرادی باید برای مناظره و تقاضای جهان تربیت کرد.
به نوشته ایرنا، وی تأکید کرد: کنترل لازم نیز باید صورت گیرد تا فضای سیاسی مسموم نشود.
خطیب جمعه کرج با بیان اینکه حضرت رضا(ع) جلسات آزاد‌اندیشی بنیان استاد تمام بود ادامه داد: براساس روش حضرت رضا(ع) می‌توان برنامه عقیدتی داشت که دراین زمینه یکی از اصول مهم سعه صدر داشتن است.
نماینده ولی فقیه در استان البرز بیان کرد: درجلسات آزاد‌اندیشی باید با زبان مناظره‌کننده هماهنگ باشیم و اصلی که حضرت رعایت می‌کردند، انصاف داشتن بود.
امام جمعه کرج گفت: بنابراین شیوه مناظره باید به طریق جدال احسن باشد بطوریکه فرد باید با داشته‌های خود طرف مقابل را مجاب کند که حضرت امام رضا(ع) دراین زمینه استاد تمام بود.
نماینده ولی فقیه دراستان البرز با اشاره به هفت خرداد و سالروز اولین دوره مجلس شورای اسلامی به نام روز قانون و هفته مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همانطور که رهبر معظم انقلاب در خصوص عملکرد مجلس تأیید و بیاناتی داشتند، نمابندگان دراین روز‌های باقی مانده با قوانین مهمی که کشور به آن‌ها نیاز دارد را برای حل مشکلات مانند تبدیل کردن سیاست‌های کلی نظام به قوانینی که باید باشد و برنامه هفتم توسعه در کارنامه خود ثبت کنند.
وی گفت: فعالیت این سه نماینده مردم استان البرز در مجلس شورای اسلامی نیز با توجه به نقشی که در کمیسیون‌ها، وضع قوانین و حضور در این استان داشتند، خوب بود.
امام جمعه کرج تأکید کرد: اگر این نمایندگان تصمیم به حضور مجدد داشته باشند باید عملکرد هرکدام به صورت مجزا بررسی و دقت شود.
وی اضافه کرد: اگر نمایندگان تصمیم به آمدن مجدد دراین دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی دارند شاخص‌های نمایندگی که رهبرمعظم انقلاب فرمودند را مرور کنند.
امام جمعه کرج ادامه داد: اگر هم تصمیم به آمدن ندارند مردم به شاخص‌ها و کسانی که معیار‌های لازم را دارند توجه کنند و رای دهند.
نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: باید فریاد استکبار ستیزی از مجلس شنیده شود و نماینده مجلس باید معلم اخلاق باشد و وکیل مردم بنابراین دغدغه باید حفظ آرمان‌های انقلاب اسلامی باشد.
وی یاد‌آورشد: بنابراین وکیل درتمام مدت باید براساس خواست موکل خود عمل کند وگرنه خائن به آن موکل است.
امام جمعه کرج گفت: چون مدت وکالت کم است وکیل دراین زمینه باید توجه به اولویت داشته باشد که توجه به مسائل اساسی کشور از جمله سختگیری در قوانین رشد اقتصادی و فرهنگی برای رفاه بیشتر مردم و رفع محرومیت مورد توجه قرار گیرد.
وی اضافه کرد: تحول در نظام اداری دست و پاگیر کشور نیز دراین زمینه مدنظر است چنانچه می‌دانیم رهبر معظم انقلاب بر قانون و قانون‌گذاری تأکید ویژه دارند بنابراین مجلس باید محلی برای ظهور و بروز فضایل اخلاقی و حرکت به سمت صلاح باشد.
نماینده ولی فقیه در استان البرز تأکید کرد: مردم باید احساس کنند وکلاً خیرخواه آنان هستند و یکی از شاخصه‌های مجلس شورای اسلامی آن است که با قوای دیگر همراه باشد و نماینده مجلس نباید شهدا و خانواده شهدا را فراموش کند.
وی حفظ آبروی افراد را با توجه به فرمایشات رهبرمعظم انقلاب مورد تأکید قرار داد و گفت: برای رای نباید حیثیت افراد را از بین برد و باید شخصیت دینی و انقلابی افراد را حفظ کرد.
نماینده ولی فقیه در استان البرز در ادامه با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب دردیدار با مسوولان خارجی کشور گفت: اصول عزت، حکمت و مصلحت را باید مورد توجه جدی قرار داد و رهبرمعظم انقلاب تعریفی درخصوص عزت مبنی بر نفی دیپلماسی التماسی در کلام و محتوا داشتند.
وی دراین بخش از سخنان خود که با همراهی نمازگزاران با شعار‌های مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسراییل و مرگ بر انگلیس همراه بود اضافه کرد: عزت یعنی همان طور که در قرآن کریم آمده نباید زیربار دشمن و استکبار رفت.
حسینی همدانی ادامه داد: ارتباط با کشور‌ها هرچند دور دست که رهبر معظم انقلاب تأکید کردند که خدا رو شکر از سوی رئیس جمهور در دستور کار قرار گرفته و فعال است.
وی درخصوص لایحه حجاب یادآور شد: پس از مدت‌ها که منتظر بودیم و مجلس به ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی به وظیفه خود عمل نکردند و ما و مردم متدین را به صبر دعوت کردند.
امام جمعه کرج گفت: مردم را به صبر در این زمینه حواله دادیم که آقایان مشغول هستند و تصمیم جدی می‌گیرند مخصوصاً که رهبر معظم انقلاب کشف حجاب را حرام شرعی و سیاسی عنوان کردند.
وی اضافه کرد: بنا شد دستگاه قضا لایحه به دولت بدهد و دولت به مجلس شورای اسلامی ما هم درهمین خطبه درخواست تعجیل داشتیم چون روند رشد و ولنگاری از طرح‌ها و لایحه سرعتش بیشتر بود.
نماینده ولی فقیه در استان البرز بیان کرد: لایحه قطعی را دیدم که درآن مواردی است اگر اجرایی شود بازدارندگی لازم را دارد اما در مراحل ابتدایی ضعف دارد.
وی یادآور شد: اما روح کلی این لایحه آن چیزی نیست که بخواهد با دشمنی‌های ریشه داری که با ایران اسلامی دارند، مبارزه کند.
حسینی همدانی گفت: با طرح‌هایی که دشمنان دارند این لایحه نمی‌تواند جلوی فروریختن دیوار برلین را بگیرد اما نباید تا قبل ورود این لایحه به مجلس شورای اسلامی و نظر مجلسیان که پس از آن برای تأیید به شورای نگهبان برود قضاوت زودهنگام داشت.
وی اضافه کرد: اما آن چیزی که این روز‌ها به این عنوان دراختیار قرار گرفته نقد‌های فراوانی دارد.
امام جمعه کرج گفت: برخی از مفاد این لایحه قوانینی که از قبل بود را از کار انداخته و آیا جرائمی که وضع می‌شود جلوگیری لازم را می‌تواند داشته باشد که عفت عمومی خدشه دار نشود و کیان خانوده‌های که درمعرض متلاشی شدن هستند حفظ شود؟
وی ادامه داد: عزیزانی که این مهم را دنبال می‌کنند باید دشمنی‌شناسی خود را بالا ببرند.
حسینی همدانی تأکید کرد: بازدارندگی قانون از مسائل مهم است بنابراین در گام دوم انقلاب که باید تمدن‌سازی کنیم باید ببینیم آیا این لایحه توان مقابله با دشمنی‌های گام دوم را دارد که رگه‌های بهائیت، صهیونیستی درآن وجود دارد.
امام جمعه کرج گفت: امروز مورد حمله شیمیایی دشمن هستیم که گاز اعصاب را به جامعه پخش کردند و در جنگ ترکیبی دشمن هستیم که بخشی کشف حجاب است، آیا می‌توان بی‌بند وباری اجتماعی را با چند تذکر و پیامک حل کرد؟
وی اضافه کرد: آیا این لایحیه در بدنه جامعه‌امید ایجاد می‌کند؟ مجلس شورای اسلامی در امتحان سختی است که باید با توجه به جمیع جهات عمل کند تا سربلند بیرون آید.
نماینده ولی فقیه دراستان البرز بیان کرد: درخصوص فضای مجازی رهبرمعظم انقلاب بار‌ها گفتند اما ر‌ها شد تااین شد و سینمای خانگی اخلاق خراب کن و خانواده بهم زن حرف زدیم به مسوولان مربوطه می‌گوییم خطوط قرمز را بهم نزنید نظارت‌ها را دراین امور بیشتر کنید.
وی اضافه کرد: با دقت تمام این فیلم‌ها ساخته می‌شود تا همه چیز را نابود کند! معلوم است نظارتی نیست بنابراین آقایانی که قصد تصمیم‌گیری دارند و تصمیم آنان تأثیربسزایی در آینده کشور دارد دچار افراط و تفریط و جوسازی سیاسیونی که می‌خواهند بهره‌برداری سیاسی کنند، نشوند.
حسینی همدانی تأکید کرد: این عزیزان با فراغ بال با توجه تام و تمام بدون افراط و تفریط جوانب مسأله را ببینند و بدانند مردم ایران و حزب الله از آنان پیشتبانی می‌کنند.
وی اضافه کرد: چراکه مردم جامعه آرام را می‌خواهند و دیدیم که چندین ماه است که ذهن جامعه درگیر این مسأله است و اکنون دراختیار مجلس است بنابراین مجلس با دقت کار را دنبال کند تا از این توطئه دشمنان عبور کنیم.
امام جمعه کرج درخصوص پرونده‌های امر به معروف و نهی از منکری که در استان البرز تشکیل می‌شود گفت: دوستان تلاش نکنند برگردانند به نزاع شخصی و خانوادگی! باید مسأله امربه معروف و نهی از منکر در جامعه نهادینه شود.
نماینده ولی فقیه دراستان البرز در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان کرج جوانی جمعیت را مورد تأکید قرار داد و گفت: آیات فراوانی در قران کریم برای این موضوع است که رزق و روزی در دست خدا است ولی دشمنان کمبود منابع را دستاویز قرار داده‌اند که باید دقت نظر کامل را داشت.
نام شما

آدرس ايميل شما

بن‌بست ارز دستوری؛ رمزگشایی از نامه قالیباف به رئیسی

بن‌بست ارز دستوری؛ رمزگشایی از نامه قالیباف به رئیسی

بررسی‌ها حاکی از آن است که ارز دستوری با نرخ ۲۸هزار و ۵۰۰تومانی، واکنش‌های سیاسی و کارشناسی ...
نوشیدنی انرژی‌زا؛ مد جدید دهه هشتادی‌ها

نوشیدنی انرژی‌زا؛ مد جدید دهه هشتادی‌ها

این واقعیتی است که همه والدین باید آن را بدانند: «نوشیدنی های انرژی‌زا هیچ فایده‌ای برای ...
صدای این آژیر خطر آیا به گوش کسی خواهد رسید؟

صدای این آژیر خطر آیا به گوش کسی خواهد رسید؟

طی یک دهه آینده یعنی زمانی که دهه شصتی‌ها به سن بازنشستگی برسند، بحران یا حتی فاجعه‌ای ...
1