تاریخ انتشار
يکشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۱۰
کد مطلب : ۴۶۲۰۲۱
در مراسم افتتاحیه بیست و ششمین نشست کارشناسان ارشد کشورهای گروه 5؛

فخرفروشی انسیه خزعلی به زنان آمریکایی با میزان آهن خون!

۲
۰
فخرفروشی انسیه خزعلی به زنان آمریکایی با میزان آهن خون!
کبنا ؛انسیه خزعلی در مراسم افتتاحیه بیست و ششمین نشست کارشناسان ارشد کشورهای گروه 5 اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم با همکاری کشورهای همسایه پیشگیری از بیماری‌های مسری را توسعه ببخشیم. صحت و سلامتی نعمت است و پرداختن به سلامتی زنان در بخش‌های درمان و آموزش اهمیت دارد و باید زنان را به عنوان محور سلامت و آموزش خانواده به رسمیت بشناسیم و برای آموزش و سلامت آنها هزینه کنیم.
به گزارش کبنا به نقل از تسنیم، وی افزود: سلامتی، تندرستی و نشاط و شادابی زنان به کل خانواده منتقل می‌شود و از سوی دیگر بانوان تربیت‌کننده و آموزش‌دهنده به فرزندان هستند و اگر در زمینه سلامتی و سبک زندگی سالم اطلاعات کافی داشته باشند آن را به خانواده خود منتقل می‌کنند.
خزعلی ادامه داد: در کشور ما 60 درصد دانشجویان پزشکی زن هستند و 40 درصد کادر پزشکی و هیئت علمی دانشگاه‌ها را زنان تشکیل می‌دهند به نوعی که برای همه تخصص‌ها می‌توانیم پزشک و متخصص زن داشته باشیم و در اجرای طرح انطباق در حوزه بهداشت و درمان موفق باشیم.
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری با بیان اینکه ایران مرگ و میرمادران باردار را 90 درصد کاهش داده، گفت: آمار مرگ و میر مادران باردار به 18 مرگ در هر 100 هزار نفر رسیده و مرگ و میر نوزادان یه یک درصد کاهش یافته است‌.
خزعلی بیان کرد: کمبود آهن در زنان در ایران به میزان 13 درصد، در آمریکا 17 درصد و کشورهای اروپایی 23 درصد است و بنابراین ایران توانسته با تغذیه مناسب در کاهش کمبود آهن زنان موفق باشد.
وی با ابراز امیدواری نسبت به افزایش تعاملات کشورهای منطقه در مهار بیماری‌ها عنوان کرد: تعدادی از زنان از افغانستان و سایر کشورهای همسایه به ایران خواهند آمد تا آموزش‌های حوزه پزشکی را دریافت کنند. معاونت زنان ریاست جمهوری آمادگی دارد شرایطی را فراهم کند تا در زمینه آموزش و توانمندسازی زنان با کشورهای همسایه همکاری کند.
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
ای ول ب خودت و خاندانت
Germany
فخر فروشی به خاطر غارت املاک بیت المال که نه ارث شاه بو و نه ارث پدر بدستش رسید
(عکس) داستان حجاب به ماراتن شیراز کشید

(عکس) داستان حجاب به ماراتن شیراز کشید

ماجرا وارد فاز تازه‌تری هم شد؛ چون به غیر از حضور ورزشکارانی که گفته شد حجاب را به‌صورت ...
قطع شبانه درختان بلوط در روستاهای دنا

قطع شبانه درختان بلوط در روستاهای دنا

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: متخلفی که شبانه با اره موتوری ۱۵ اصله ...
بنزین دردسرساز

بنزین دردسرساز

کیفیت پایین بنزین ایران سال‌ها مورد مناقشه ارگان‌های داخلی بوده است. سازمان استاندارد ...
1