تاریخ انتشار
جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۹
کد مطلب : ۴۵۱۵۵۰
سلمان رشدی در ۱۲ اوت ۲۰۲۲ هنگامی که قصد سخنرانی در «شوتاکوآ» را داشت مورد حمله واقع شد

ضارب سلمان رشدی: برای آیت‌الله خمینی احترام قائل هستم ولی ارتباطی با ایران نداشتم

۰
کبنا ؛«هادی مطر»، ضارب «سلمان رشدی»، نویسنده مرتد موهن به ساحت گرامی پیامبر اسلام (ص) ارتباط با ایران برای انجام این حمله را تکذیب کرد.
به گزارش کبنا، هادی مطر که ساکن شهر «فیرویو» در ایالت «نیوجرسی» است هفته گذشته در غرب نیویورک با چاقو سلمان رشدی را زخمی کرد. برخی گزارش‌ها حاکی است او بین ۱۰ تا ۱۵ ضربه به این نویسنده مرتد وارد کرد.
مطر در این مصاحبه که از زندان منطقه «شوتاکوا» انجام شد در واکنش به گزارش‌هایی که ادعا می‌کنند سلمان رشدی زنده است گفت: «وقتی شنیدم او زنده است متعجب شدم.»
سلمان رشدی ساعت ۱۱ صبح جمعه گذشته (به وقت محلی) در ۱۲ اوت ۲۰۲۲ هنگامی که قصد سخنرانی در مرکز «شوتاکوآ» در غرب نیویورک داشت مورد حمله واقع شد.
سلمان رشدی بعد از انتشار رمان موهن «آیات شیطانی» در سال ۱۳۶۷ هجری شمسی خشم مسلمانان را برانگیخته بود. او به همین دلیل به یک زندگی مخفی با شرایط سخت امنیتی روی آورده بود. امام خمینی (ره) بعد از انتشار این کتاب فتوای ارتداد وی را صادر نمود.
وی در پاسخ به این سوال که آیا حمله به سلمان رشدی را بر مبنای فتوای امام خمینی انجام داده است یا خیر گفت: «من برای آیت‌الله [خمینی] احترام قائل هستم. فکر می‌کنیم ایشان فرد بزرگی است. همینقدر می‌توانم در این باره بگویم.»
روزنامه «نیویورک‌پست» نوشته هادی مطر ارتباطش با ایران را تکذیب کرد و به تلویح گفت که کاملاً به صورت تنها این حمله را انجام داده است.
وی در بخش دیگری از این مصاحبه تصریح کرد بعد از آنکه در فصل زمستان توییتی را دیده که در آن سخنرانی سلمان رشدی در شاتاکوآ اعلام شده بود تصمیم گرفته به آنجا برود و به او حمله کند.
هادی مطر گفت: «من از این آدم خوشم نمی‌آید. فکر می‌کنم آدم خوبی نیست. از او خوشم نمی‌آید. خیلی از او خوشم نمی‌آید. او کسی است که به اسلام و به عقاید [مسلمانان] و نظام اعتقادی آنها حمله کرده است.»
هادی مطر درباره نحوه حمله‌اش به سلمان رشدی گفته که یک روز قبل از حمله با اتوبوس از نیوجرسی به بوفالو آمده و از آنجا به شاتاکوآ رفته است.
او گفت: «آن دور و برها پرسه می‌زدم. کار خاصی انجام نمی‌دادم و فقط قدم می‌‌زدم.» هادی مطر گفته که شب پنجشنبه را روی چمن خوابیده است. وی اضافه کرد: «تمام آن وقت را بیرون بودم.»
هادی مطر گفته که ویدئوهای سلمان رشدی را روی یوتیوب دیده است. او گفت: «سخنرانی‌های زیادی را دیدم. از آدم‌هایی که اینقدر دو رو هستند خوشم نمی‌آید.»
نیویورک‌پست نوشته مطر به طور خاص درباره رشدی حرف‌های زیادی نزده اما از شرایط زندان- جایی که بدون وثیقه نگهداری می‌شود- گلایه کرده است.
او گفت: «بسیاری از غذاهایی که اینجا به من می‌دهند خوردنش در دین من مجاز نیست.»
مرجع : فرارو
نام شما

آدرس ايميل شما

اصلاح ضربتی قانون انتخابات

اصلاح ضربتی قانون انتخابات

«اصلاح قانون انتخابات» موضوعی که بسیاری از صاحب‌نظران و سیاسیون در انتظار تحقق آن هستند....
بحران‌های نوظهور در هزارتوی اردوگاه «اصولگرايان»

بحران‌های نوظهور در هزارتوی اردوگاه «اصولگرايان»

اصول‌گرايي و اصلاح‌طلبي، در غياب احزاب مدرن و داراي کار ويژه‌هاي مرسوم در قاموس علم سياست،...
سرنوشت خودرو درانتظار لوازم خانگی

سرنوشت خودرو درانتظار لوازم خانگی

توزیع قطره چکانی لوازم خانگی، نبود کالای باکیفیت مناسب، گرانی و نبود تنوع در بازار لوازم ...
1