تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۱
کد مطلب : ۴۵۱۴۰۴
آخرین وضعیت مبتلایان به ویروس کرونا در استان؛

کرونا جان یک نفر دیگر را در کهگیلویه و بویراحمد گرفت

۰
کرونا جان یک نفر دیگر را در کهگیلویه و بویراحمد گرفت
کبنا ؛
رئیس دانشگاه علوم پزشکی وخدمات بهداشتی و درمانی کهگیلویه وبویراحمدگفت: متاسفانه در 24 ساعت گذشته یک نفر فوتی ناشی از کرونا  در استان گزارش شده و شمار قربانیان این بیماری درکهگیلویه وبویراحمد به  هزار و 138 نفر رسیده است.
به گزارش کبنا از یاسوج، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی کهگیلویه و بویراحمد امروز یکشنبه (23 مردادماه 1401) گفت: متاسفانه در 24 ساعت گذشته یک نفر فوتی ناشی از کرونا در استان گزارش شده و شمار قربانیان این بیماری در کهگیلویه و بویراحمد به  هزار و 138 نفر رسیده است.
محمد غلام نژاد با اشاره به شمار بستری شدگان بیماری کرونا در استان افزود: هم اکنون 76 بیمار در بیمارستان‌های کهگیلویه و بویراحمد بستری هستند که از این تعداد 42نفر مبتلای قطعی و 7 نفر هم به دلیل و خامت حال در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان است.
وی اضافه کرد: تاکنون از مجموع مبتلایان به کووید 19در کهگیلویه و بویراحمد 96 هزار948 نفر بهبود یافته گزارش شده است.
غلام نژاد با اشاره به آزمایش‌های انجام شده در استان طی 24ساعت گذشته ادامه داد: از 451 نمونه دریافت شده از آزمایشگاه‌های استان که شامل تست‌های پی سی آر ورپید تست است حدود 35درصد موارد مثبت بودند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه آمار مبتلایان به بیماری کرونا در استان روزانه در حال افزایش است گفت: پیش بینی می شود طی روز‌های آینده آمار بیماران بدحال و مرگ‌های ناشی از کرونا در کهگیلویه و بویراحمد افزایش یابد.
غلام نژاد افزود: توصیه می‌شود افراد در صورت داشتن هر گونه علائم بیماری کرونا به پزشک مراجعه و مراقبت‌های لازم برای پیشگیری از انتقال بیماری این بیماری به دیگر اعضاء خانواده و دیگران را داشته باشند.
وی مهمترین راهکار برای پیشگیری از ابتلا به کرونا را رعایت دستور العمل‌های بهداشتی و خودداری از عادی انگاری این بیماری دانست و اضافه کرد: مردم استان برای پیشگیری از ابتلا و کاهش مرگ میر ناشی از کرونا و ایجاد ایمنی در برابر این بیماری خطرناک و همه گیر واکسیناسیون خود را تکمیل و دُز یادآور را حتما تزریق کنند.
نام شما

آدرس ايميل شما

سید محمد خاتمی: براندازی نه ممکن است نه مطلوب

سید محمد خاتمی: براندازی نه ممکن است نه مطلوب

سید محمد خاتمی: انکار وضع بدی که به نام زندگی بر مردم تحمیل می‌شود نارضایتی را از بین ...
راه تغییرات از کدام طرف است؟

راه تغییرات از کدام طرف است؟

اولین و شاید جدی‌ترین گام در مسیر انجام اصلاحات و تغییرات در جوامع مختلف، نیازمند پذیرش ...
روزنامه جمهوری اسلامی: کاش یک استعفای نمایشی می‌دادید

روزنامه جمهوری اسلامی: کاش یک استعفای نمایشی می‌دادید

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: آنچه که اکنون در سرزمین ما اتفاق می‌افتد، به سادگی می‌شد ...
1