تاریخ انتشار
پنجشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۷
کد مطلب : ۴۵۱۰۷۵
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد خبر داد؛

موافقت وزارت بهداشت با راه اندازی مرکز رادیوتراپی در یاسوج

۱
۰
موافقت وزارت بهداشت با راه اندازی مرکز رادیوتراپی در یاسوج
کبنا ؛
رئیس دانشگاه علوم پزشکی از موافقت اصولی وزارت بهداشت با راه اندازی مرکز رادیوتراپی در مرکز استان خبر داد.
به گزارش کبنا از یاسوج، دکتر محمد غلام نژاد امروز پنج شنبه (13 مردادماه 1401) که از ابتدای حکم سرپرستی، یکی از دغدغه های خود را راه اندازی این مرکز عنوان نمودند، اظهار داشت: با طرح موضوع و توجیه آن در وزارت بهداشت، تخصیص «دستگاه شتاب دهنده» برای این مرکز در صدر اولویت‌های وزارت بهداشت از محل هیأت امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران قرار گرفت و آن را یکی از نیازهای مغفول مانده مردم استان دانستند.
غلام نژاد موافقت اصولی با راه اندازی مرکز رادیوتراپی درمرکز استان را برای تامین بخشی از درمان بیماران مبتلا به سرطان اقدامی بزرگ ومفید درجهت توسعه بخش درمان وسلامت مردم استان دانستند واین نگاه وزارت بهداشت به مناطق کم برخوردار و تحقق شعار عدالت در سلامت را تحسین نمودند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی خاطر نشان کرد: با پیگیری های صورت گرفته، این مهم را در جهت تکمیل درمان بیماران مبتلا به سرطان و جلوگیری از ارجاع و آواره شدن (به دلیل تعدد جلسات اشعه درمانی) در استانهای مجاور، اقدامی بزرگ برای مردم استان برشمردند و از همه مسئولین استانی، خیرین و رسانه ها و سازمانهای مردم نهاد برای کمک به توسعه زیر ساختها در استان خواستند که کنار مردم قرار بگیرند و مجموعه سلامت را یاری نمایند.
یادآوری می شود دستگاه شتاب دهنده این مرکز و تامین زیرساخت فیزیکی آن بسیار پرهزینه ولی مورد نیاز و حق مردم استان است و استان کهگیلویه و بویراحمد شاید تنها مرکز استان بدون مرکز رادیوتراپی است و برخی استانهای کشور در شهرستانها نیز چنین مراکزی وجود دارد.
نام شما

آدرس ايميل شما

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
سالهاست بخش خصوصي تقاضاي احداث اين مركز را داده، اما تنگ نظري در مجموعه علوم پزشكي استان اجازه احداث آنرا نداده اند... بجاي همياري خيرين و سمن ها، آنرا به بخش خصوصي واگذار كنند.
رتبه‌های ۱ تا ۱۰ کنکور کجا درس خوانده‌اند؟

رتبه‌های ۱ تا ۱۰ کنکور کجا درس خوانده‌اند؟

از بین ۴۰ داوطلب برتر کنکور امسال، تنها ۲ نفر یکی در مدرسه دولتی و دیگری در مدرسه نیمه‌دولتی ...
معمای سفرِ نانسی پلوسی به تایوان؛ آیا تنشی بزرگ در راه است؟

معمای سفرِ نانسی پلوسی به تایوان؛ آیا تنشی بزرگ در راه است؟

«آمریکا با یک معمای راهبردی وقتی در مورد ایجاد ثبات در تنگه تایوان صحبت می شود رو به ...
درآمد مداحان از کجاست؟

درآمد مداحان از کجاست؟

نمي‌توان منکر نقش و تاثيرگذاري مداحان بر جامعه شد و حتي در رژيم گذشته هم جايگاه خود را ...