تاریخ انتشار
يکشنبه ۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۱
کد مطلب : ۴۵۰۹۱۷
سلامتی و تندرستی؛

معجزه سرکه سیب برای لاغری و کاهش وزن

۴
معجزه سرکه سیب برای لاغری و کاهش وزن
کبنا ؛یک ترفند آسان وجود دارد که به کاهش ۳۰۰ کالری دریافتی در روز کمک می‌کند؛ اما نیاز به عادت کردن به یک نوشیدنی تند دارد و ممکن است طعم آن برای بسیاری از افراد آزاردهنده باشد.
به گزارش کبنا به نقل از باشگاه خبرنگاران، یک ترفند آسان وجود دارد که به کاهش ۳۰۰ کالری دریافتی در روز کمک می‌کند. اگرچه این ترفند بسیار آسان است، اما نیاز به عادت کردن به یک نوشیدنی تند دارد و ممکن است طعم آن برای بسیاری از افراد آزاردهنده باشد.
این ترفند شامل نوشیدن سرکه سیب است. سرکه سیب سال‌هاست که به عنوان یک نوشیدنی معجزه‌آسا برای کاهش وزن مطرح شده است. سرکه سیب از سیب‌های تازه از طریق فرآیند تخمیر تهیه می‌شود که در آن مخمر قند موجود در سیب را به الکل تبدیل می‌کند و سپس الکل توسط باکتری‌های استیک به اسید استیک، ماده «جادویی» تبدیل می‌شود.
سارا فلاور، متخصص تغذیه می‌گوید: «باید تاکید کنم که تغییرات رژیم غذایی از اهمیت بالایی برخوردار است. شما نمی‌توانید فقط سرکه سیب مصرف کنید و هرچه می‌خواهید بخورید، به امید اینکه این یک قرص جادویی برای کاهش وزن باشد.»
«مقدار سرکه سیب مورد استفاده برای کاهش وزن نباید بیش از ۱-۲ قاشق غذاخوری (۱۵-۳۰ میلی لیتر) در روز باشد»
اکثر مطالعات در مورد کاهش وزن و سرکه سیب نشان داده‌اند که می‌تواند احساس سیری را افزایش دهد و از خوردن میان وعده جلوگیری کند.
یک مطالعه که در سال ۲۰۰۵ انجام شد، نشان داد که وقتی فردی همراه با غذای خود از سرکه سیب استفاده می‌کند، در مقایسه با افرادی که این نوشیدنی را همراه با وعده‌های غذایی خود مصرف نمی‌کنند، ۲۷۵ کالری کمتر در طول روز دریافت می‌کنند. اگرچه محققان دانشگاه ایالتی آریزونا کاهش ۲۷۵ کالری را "ضعیف" توصیف می‌کنند، اما برای برخی ممکن است تفاوت ایجاد کند.
محققان همچنین دریافتند که سرکه سیب به کاهش پاسخ قند خون بعد از غذا کمک می‌کند. کنترل قند خون نه تنها برای درمان دیابت ضروری است، بلکه برای کاهش وزن نیز مفید است، زیرا به توقف هوس غذایی کمک می‌کند.
در مطالعه دیگری که در سال ۲۰۰۵ روی ۱۲ داوطلب سالم انجام شد، محققان دریافتند که سرکه سیب گلوکز و پاسخ‌های انسولین را کاهش می‌دهد و در عین حال احساس سیری را حتی بعد از یک وعده غذایی که عمدتاً از نان (کربوهیدرات) تشکیل شده است، افزایش می‌دهد.
راه‌های مختلفی برای افزودن سرکه سیب به رژیم غذایی شما وجود دارد و می‌توان آن را با مواد سالمی مانند روغن زیتون، آب لیمو یا حتی آب مخلوط کرد. مهم است که مقدار سرکه سیب مورد استفاده برای کاهش وزن نباید بیش از ۱-۲ قاشق غذاخوری (۱۵-۳۰ میلی لیتر) در روز باشد.
اگرچه استفاده گهگاهی از سرکه سیب برای اکثر افراد بی‌خطر است، اما خطراتی را به همراه دارد، از جمله اسیدی بودن آن، که اگر بیش از حد یا به مقدار زیاد آن را بنوشید، ممکن است گلو را تحریک کند.
نام شما

آدرس ايميل شما

تصاویر مسحور کننده "جیمز وب" منتشر شد

تصاویر مسحور کننده "جیمز وب" منتشر شد

نخستین تصویر تلسکوپ فضایی "جیمز وب" بامداد امروز سه‌شنبه منتشر شد و اکنون طبق وعده مقامات ...
آمریکا باید غُصه بخورد شما چرا ؟!

آمریکا باید غُصه بخورد شما چرا ؟!

مدیرمسئول روزنامه کیهان گفت: آقای ظریف و سایر دولتمردان آقای روحانی باید از آقای قالیباف ...
اینجا چه خبر است؟ سان نظامی برای ورود فرماندار به یک روستا + ویدئو

اینجا چه خبر است؟ سان نظامی برای ورود فرماندار به یک روستا + ویدئو

استقبال عجیب از فرماندار سوادکوه را می‌بینید.