تاریخ انتشار
پنجشنبه ۱۶ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۷
کد مطلب : ۴۵۰۰۲۸
در مراسم اختتامیه جشنواره ملی مطبوعات دینی؛

وزیر ارشاد: نسبت به آزادی بیان رسانه‌ها تاکید داریم

۰
وزیر ارشاد: نسبت به آزادی بیان رسانه‌ها تاکید داریم
کبنا ؛وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: رئیس جمهور کشورمان در دفعات مختلف بر آزادی بیان رسانه‌های جمعی داخل کشور تاکید داشته‌اند، ما معتقد هستیم دنیا نگاه ویژه‌ای به رسانه دارد و ما نیز باید توجه مهمی را در این راستا داشته باشیم و از صاحبان قلمی که حق می‌نویسند حمایت کنیم.
محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در مراسم اختتامیه جشنواره ملی مطبوعات دینی که در سالن همایش‌های اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم برگزار شد، عنوان کرد: رویکرد دولت انقلابی آیت‌الله رئیسی مبنی بر حمایت از آزادی بیان و قلم خوب است و در این مدت حمایت از قلم شعاری نبوده است بلکه در عمل نیز به اثبات رسیده است که در این راستا بعد از روی کارآمدن دولت انقلابی مجوز فعالیت صدها پایگاه خبری، مطبوعات و نشریات را صادر کردیم.
وی افزود: امروزه حوزه مطبوعات و نشریات مکتوب در یک فرایند جدید توزیع خبر از طریق فناوری‌های نوین قرار گرفته‌اند، طبیعی است که هرچقدر جلوتر می‌رویم از زمان توزیع و انتشار خبر کم شده و یک خبر در کمتر از یک ساعت در سراسر کشور پخش می‌شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: به یاد دارم وقتی نوجوان بودم در شهرستانی که زندگی می‌کردم، باید یک روز منتظر می‌ماندم تا یک روزنامه‌ای که در تهران چاپ می‌شود به شهرستان ما بیاید تا آن را بخوانم، اما حالا نشریات مکتوب ما روزانه هزاران نسخه را در سراسر کشور منتشر می‌کنند.
وی اظهار کرد: رئیس جمهور کشورمان در دفعات مختلف بر آزادی بیان رسانه‌های جمعی داخل کشور تاکید داشته‌اند، ما معتقد هستیم دنیا نگاه ویژه‌ای به رسانه دارد و ما نیز باید توجه مهمی را در این راستا داشته باشیم و از صاحبان قلمی که حق می‌نویسند حمایت کنیم.
وی ادامه داد: در گذشته شاهد بودیم کاغذ مورد نیاز نشریات مکتوب داخل کشور به سختی تامین می‌شد اما بعد از مستقر شدن دولت انقلابی، شخص رئیس جمهور دستور دادند تا برای حمایت از روزنامه‌ها و هفته‌نامه‌ها تمهیداتی اندیشه شود و در حال حاضر کاغذ مورد نیاز آنها به خوبی تامین می‌شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در رابطه با اینکه رسانه‌های داخل کشور باید با هدف منافع ملی بایکدیگر متحد شوند اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران در سال‌های اخیر بسیار مورد ظلم و کم لطفی رسانه‌های دشمنان قرار گرفته است، دشمن از بستر رسانه می‌خواهد وضعیت کشور را پر از یأس و ناامیدی جلوه دهد ما درگیر یک جنگ رسانه‌ای با دشمنان هستیم.
وی افزود: رسانه‌های داخلی ما با هدف منافع ملی باید با یکدیگر متحد شوند و برابر روایت‌سازی نادرست دشمن مقابله کنند و موفقیت‌ها و رضایت مردم را که واقعیت این روزهای کشورمان است به قلم بکشانند.
اسماعیلی ادامه داد: اول تیرماه از یک روزنامه خواستیم که یک نظر سنجی برگزار کند تا ببینیم رضایت مردم از وضعیت کشور به چه میزان است، بعد از انجام این کار متوجه شدیم که با همه مشکلات اقتصادی که بر مردم وارد شده اما همچنان بیش از ۹۰ درصد مردم حامی ارزش‌های دینی و انقلاب اسلامی هستند و حدود ۷۶ درصد از مردم مناسک دینی را برگزار می‌کنند این آمار نشان دهنده این است که مردم فهیم کشورمان انقلاب و کشورشان را دوست دارند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص قدمت مطبوعات دینی قم خاطرنشان کرد: مطبوعات دینی در قم قدمت دیرینه‌ای دارد، بزرگان بسیار زیادی همچون آیت‌الله مکارم شیرازی، امام موسی صدر، مرحوم خسروشاهی و شخصیت‌های بسیار والایی در حوزه مطبوعات دینی فعالیت کرده‌اند.
وی با اشاره به اختتامیه اولین جشنواره مطبوعات دینی عنوان کرد: بعد از جلسات فراوان و تلاش‌های انجام شده در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم این جشنواره به میزبانی شهر مقدس قم برگزار شد، امیدواریم که این جشنواره منشأ گسترش فعالیت‌های دینی در سراسر کشور باشد.
نام شما

آدرس ايميل شما

درخشش دو عضو هیئت علمی و دو دانش‌آموخته دانشگاه یاسوج در جمع «دانشمندان برتر دنیا»

درخشش دو عضو هیئت علمی و دو دانش‌آموخته دانشگاه یاسوج در جمع «دانشمندان برتر دنیا»

دو عضو هیات علمی و دو دانش آموخته دانشگاه یاسوج در سال ۲۰۲۲ میلادی در لیست یک درصد دانشمندان ...
سید محمد خاتمی: براندازی نه ممکن است نه مطلوب

سید محمد خاتمی: براندازی نه ممکن است نه مطلوب

سید محمد خاتمی: انکار وضع بدی که به نام زندگی بر مردم تحمیل می‌شود نارضایتی را از بین ...
راه تغییرات از کدام طرف است؟

راه تغییرات از کدام طرف است؟

اولین و شاید جدی‌ترین گام در مسیر انجام اصلاحات و تغییرات در جوامع مختلف، نیازمند پذیرش ...
1